AKTUALNOŚCI - W SEZONIE 2019


SOBOTA 25 MAJA VIII TURNIEJU AMATOR CHAMPIONSHIP-EAC SUMMER W ODMIANĘ "8" 2019

Klub bilardowy "IKS" Tarnów zaprasza w sobotę 25 maja o godzinie 10 wszystkich amatorów i sympatyków bilarda na VIII eliminację turnieju Europoolu Amator Championship-EAC Summer w odmianę "8". Najlepsza piątka pojedzie do Lublina na finał Summer Masters w dniach 22/23 czerwca zgodnie z regulaminem zamieszczonym na naszej stronie. Pula nagród w finale 15 tysięcy oraz wiele atrakcyjnych nagród. Do finału awansują zawodnicy tylko z dziesięciu klubów w Polsce. Nasz klub "IKS" jest jako jedyny z Tarnowa z którego zawodnicy mogą uzyskać awans.Wpisowe do turnieju 20 zł.
JACEK BIESZCZAD NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM W II ELIMINACJACH AMATOR CHALLENGE 2019

W rozgrywanej II eliminacji Amator Challenge Jacek Bieszcad potwierdził że jest najlepszym zawodnikiem.Statystycznie ma najwięcej wygranych turniejów. Super forma jaką zaprezentował w tej edycji i osiągane wyniki mówią same za siebie. W finale spotkał się z Marcinem Gębalą i pokonał go bez większych przeszkód 5:0. Tym razem Marcin kompletnie nie radził sobie w końcówkach rozgrywanych partii. Można powiedzieć że Marcinowi zabrakło szczęścia w wielu przypadkach ale samo szczęście nie pomoże jak przeciwnik stawia tak wysoki poziom gry .Obaj zawodnicy spotykali się już w wielu finałach i kończyło się to różnie ale większość wygranych jest na koncie Jacka Bieszczada. Pomimo że w po przednim meczu Euroopolu Amator Championship Marcin pokonał Jacka w finale to tym razem nie wiele mógł zdziałać.
Jacek do finału doszedł pokonując po drodze Wojtka Wąsacza 4;2 doświadczonego zawodnika któremu w tej eliminacji wyraźnie gra się nie układała co było dużym zaskoczeniem.W ćwierćfinale wygrał z Bartkiem Królem 4;2
a w półfinale pokonał lidera I edycji Mateusz Gaudyna 4:2.
Trzecie miejsca w tej edycji zajęli: Kantor Radek i Gaudyn Mateusz.Obenie po dwóch eliminacjach czołowe miejsca zajmują : I Bieszczad Jacek ,II Gaudyn Mateusz, III Adam Swdźba i Gębala Marcin. Ranking na pewno się zmieni bo punktacja pomiędzy zawodnikami jest wyrównana a to dopiero początek.


SUKCES ADAMA SWADŹBY I KRÓLA BARTKA
NA MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW -
XXV OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH 2019

Naprawdę sukces którego nikt się nie spodziewał że po selekcji szczególnie młodych zawodników którym dano możliwość wyczynowego uprawiania gry pool bilard jako najzdolniejszym osiągną na pierwszym wyjeździe V miejsce w Mistrzostwach Juniorów na Olimpiadzie Młodzieży . Trzeba zaznaczyć że udział w Olimpiadzie młodzieży wywalczyli sobie z eliminacji w dwie odmiany "8" i"9" gdzie awans otrzymywało trzech zawodników
Po uzgodnieniu z rodzicami, w grupie pozostali: Adam Swadźba , Bartek Król, Leon Kukuś oraz Kornelia Swierczek.
Z tej grupy tylko Bartek i Adam mieli wcześniej przelotny kontakt z bilardem.W grupie wiekowej 10-14 lat dobre rokowania na osiągnięcie dobrych wyników jako utalentowani mają Bartek i Adam przy solidnej pracy treningowej już kategoriach młodzieżowych.

Szczególnie solidnie pracowali 12 latek Adam Swadźba i 14 letni Bartek Król. Trenowali i uczestniczyli we wszystkich cyklach turniejowych systematycznie podnosząc umiejętności. W treningach pomagali im starsi koledzy którzy rozgrywali z nimi sparingowe pojedynki.
Ogromnie ważna w okresie przygotowania do Mistrzostw Polski Juniorów była w pełni zaangażowana postawa rodziców zawodników szczególnie rodziców Adama którzy przeżywali sukcesy i porażki swojego syna oraz zaangażowanie zawodników, kolegów klubowych oraz prowadzącyh klub Celiny Banek i Andrzeja Grzyba którzy stworzyli podwaliny obecnych sukcesów.
Gdy zbliżały się eliminacje marcowe do finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, widząc reprezentowany poziom zgłoszeni do eliminacji w Kielcach zostali dwaj zawodnicy Adam Swadźba i Bartek Król. Pozostała para Kornelia i Leon miała z różnych powodów przerwy w treningach, więc forma ich nie była na tyle wystarczająca aby mogli uczestniczyć w eliminacjach.

Pierwszą niespodzianką był awans w dwóch odmianach "8"i "9" Adama i Bartka . Każdy z nich w eliminacjach wygrał po jednej z nich przemiennie zajmując 3 miejsce które zakwalifikowały ich do Mistrzostw Polski Juniorów gdzie brało udział 32 najlepszych juniorów w dwie odmiany "8" i "9".

Rangę Mistrzostw Polski Juniorów podniesiono włączając bilard do "Ogólnopolskiej Olimiady Młodzieży" .
Już w pierwszych turniejowych spotkaniach w odmianie "8" nasi zawodnicy jako nowicjusze rozlosowani zostali na rozstawionych członków kadry narodowej. Adam trafił na Michała Urbańskiego z MAK Martekingu z Tomaszowa Mazowieckiego a Bartek na Sambora Stachowiaka z UKS Fair Jaworzno. Wydawało się ze początek turnieju będzie dla naszych zawodników niekorzystny a tu niespodzianka dużego kalibru. Adam pokonał Urbańskiego 4:2 a Bartek Stachowiaka też 4:2. W drugiej rundzie Bartek pokonał Oliwiera Guziaka z UKS-u Miłek Wiślica 4:2 i idąc za ciosem w trzeciej rundzie pokonał kolejnego kadrowicza z Nosanu Kielce Jeremiego Nowaka ponownie 4;2.
Adam w drugiej rundzie trafia na Dominika Wojciechowskiego z UKS-u Piechocin z którym po zaciętej walce ulega 3:4 co zmusza go do gry po lewej stronie tabeli. Chcąc dorównać Bartkowi musiał pokonać tym razem kolejno trzech zawodników. Zaczął od Piotra Świtały wygrywając 4:0 następnie pokonał Piotra Derewendę z Rękoraja 4:2. O decydującym awansie do najlepszej 8 zawodników w Polsce zadecydować miał pojedynek z Jakubem Bottcherem z Tczewa który wcześniej wyeliminował Kowalczyka z TCF HUB Kraków wynikiem 4:1.
Adamawi mówi wszystko o jaką stawkę z kim gra.Pokazał że jest w stanie poradzić sobie.
Tak więc 2 zawodników z naszego klubu jako jedynych debiutantów znalazło się w doborowej ósemce najleszych juniorów. W ćwierćfinale obaj zawodnicy pomimo że przegrali swoje pojedynki ulegając kadrowiczom ogranym na turniejach krajowych i Międzynarodowych mogą zaliczyć swój pierwszy występ na wyjeździe do sukcesu.
Bartek przegrał z Urbańskim 2:4 a Adam po bardzo wyrównanej walce 3:4 z Wiktorem Fortuńskim z Bierunia Folie.
W drugim dniu zawodnicy rywalizowali w odmianę "9". po sukcesie w pierwszym dniu ( jak to w sporcie bywa )nastąpiło lekkie odprężenie. Bartek trafił na Urbańskiego który odegrał się za porażkę w odmianie "8" wygrywając 5:0. W drugim pojedynku po lewej stronie wygrał w prawdzie 5:1 z Oskarem Widacha z Jaworzna ale widać było nerwowość i brak koncentracji w jego grze.Znalazło to potwierdzenie w trzecim pojedynku z Krystianem Bednarczykiem z Rękoraja któremu uległ 1:5. w dziewiątkę dało mu to 17 miejsce.
Adam zaczął od zwycięstwa na Oskarem Widachą 5:4 by trafić na Urabańskiego Michała który zrewanżował się Adamaowi za porażę w "8" wygrywając 5:3. Po lewj stronie Adam wygrał 5:2 z Patrykiem Charczukiem z UKS-u Wiślica a potem przegrał z Samborem Stachowiakiem Jaworzna 1:5 co dało mu to 13 miejsce.

Podsumowując Mistrzostwa Polski Juniorów trzeba przyznać ze nasi zawodnicy jako debiutanci najczęściej trafiali na czołowy ogranych zawodników z kadry którzy mają większe doświadczenie.Urbański 3razy, Stachowiak 2 razy, Nowak 1 raz, przemiennie wygrywając i przegrywając.z innymi zawodnikami radzili sobie bardzo dobrze wygywając swoje pojedynki.Oceniamy że piewszy występ na tak poważnej imprezie naszych zawodników jako jedynych debiutantów można zaliczyć do udanych a nawet osiągnęli więcej niż oczekiwano. Dwa V miejsca w "8 i 13 Adama w "9 oraz 17 miejsce Bartka w "9"na 32 startujących zawodników często dużo starszch i ogranych na wielu turniejach to naprawdę duże osiągnięcie.

Opiekunami zawodników na turnieju byli bardzo zangażowani rodzice Adama Swadźby którym należą się ogromne podziękowania za poświęcony czas i wzorową opiekę nad młodymi zawodnikami.
Klub serdecznie dziękuje za poświęcone trzy dni na rzecz klubu i stworzenie sympatycznego oraz przyjazdnego klimatu które przyczyniło się osiągnięcia pierwszych sukcesów zawodników.
MARCIN GĘBALA WYGRYWA W VII TURNIEJU AMATOR CHAMPIONSHIP-EAC SUMMER W ODMIANĘ "9" 2019

VII edycja turniejów Europoolu rozgrywana w "9"pełna niespodzianek.
W finale spotkali się Marcin Gębala i Bieszczad Jacek który wygrywa większość turniejów. W tej edycji Marcin Gębala przełamał pasmo swoich porażek i okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając z Jackiem 5:3 Do stanu 3:3 walka była wyrównana lecz ostatnie dwie partie Marcin rozegrał bez większych pomyłek i nie dał szans Jackowi.Wyraźnie gra w "9" jest korzystniejsza dla Marcina.Po wygranej w tej edycji Marcin zajmuje VI miejsce i wyraźnie zmniejsza przewagę do czołowych zawodników z rankingu.
Następną niespodzianką w tej edycji jest gra Arka Misia który pozbawił wyjścia z grupy trzeciego z rankingu Kantora Radosława pokonując go 5:3 oraz zaskakująco dobra gra Janka Szmita który doszedł do półfinału i dopiero przegrana z Jackiem 5;3 pozbawiła go awansu na finał.
Wyrażnie w tej edycji nie poszła gra Adasiowi Swadźbie który jest na drugim miejscu w rankingu. W grupie prowadząc w meczach , końcowe partie kończyły się jego przegraną . Jedyny mecz w którym prowadzenia nie oddał zwycięstwa to wygrana z Jackiem Bieszczadem 5:2.Ale pomimo słabszej formy i pechowych końcówek meczu w tej edycji w dalszym ciągu Adam zajmuje drugie miejsce w rankingu.

BIESZCZAD JACEK WYGRYWA W V TURNIEJU O PUCHAR KLUBU IKS 2019

Kolejne zwycięstwo Jacka Bieszczada który w finale wygrał z Radkiem Kantorem po bardzo wyrównanej walce 5:4. Obecnie Jacek zajmuje VII miejsce w rankingu Pucharu Klubu i jest coraz bliżej do czołowych zawodników.
Radek po pięciu eliminacjach obecnie zajmuje II miejsce w rankingu.
Trzecie miejsce w tej edycji zajęli: lider rankingu Król Bartek oraz Gębala Marcin V zawodnik rankingu . Bartek w grupie pokonał wszystkich zawodników i jako jedyny wygrał z Jackiem Bieszczadem w grupie. Wydawoło się że do finału dojedzie bez przeszkód lecz pojedenek w półfinale z Radkiem Kantorem pozbawił go szansy na finał.
Podobna sytuacja była u Marcina Gębali który wyszedł z pierwszego miejsca w grupie lecz niestety przegrał wysoko w półfinale z Jackiem Bieszczadem 4:1 i niestety nie doszedł do finału.

BIESZCZAD JACEK WYGRYWA W VI TURNIEJU EUROPOOL :
AMATOR CHAMPIONSHIP-EAC SUMMER 2019

Niepokonany Jacek Bieszczad wygrywa w VI edycji turnieju AMATOR CHAMPIONSHIP-EAC SUMMER.W finale pokonał 5:2 Kantora Radosława .Jest to jego czwarta wygrana w finale . Statystycznie jest najlepszym zawodnikiem w cyklu turniejów Europoolu. Radek pokonał w półfinale Bartosza Króla 4:2 a wcześniej w grupie wyeliminował Adama Swadźbę. Trzecie miejsce w tej edycji zajęli Król Bartek i Marcin Gębala który w półfinale niestety pomimo pomyłek Jacka nie był w stanie z nim wygrać.
I ELIMINACJA
DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW

Mateusz Gaudyn wygrywa w pierwszej eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów i obejmuje prowadzenie w rankingu. Jest to początek eliminacji więc ranking będzie się zmieniał. Finał był dużym zaskoczeniem ponieważ pierwsze trzy miejsca zdobyli zawodnicy którzy pokonali faworytów z ubiegłego roku. Największym zaskoczeniem była gra młodziutkiego Adasia Swadźby który najpierw pozbawił Łukasza Krawczyka wyjścia z grupy a później w ćwierćfinale pokonał doświadczonego Wojtka Wąsacza lidera rankingu 2018, zawodnika z wieloletnim stażem, któremu nikt nie odebrał żadnego punktu w grupie. Wojtek po bardzo dobrej grze szedł do ćwiercfinału jak burza pokonując Jacka Bieszczada , Kociubę Jakuba i Kukusia Leona 4:0 . W ćwierćfinale Adam pokonał go 4:2 co zaskoczylo wszystkich uczestników . W półfinale także dał rady wygywając z Markiem Niziołem 4:1. Dopiero w finale przegrał z Mateuszem .Trzeba zaznaczyć że Adaś 11 latek dopiero zaczyna przygodę z bilardem a już we wszystkich organizowanych turniejach zajmuje czołowe miejsca w rankingach i ogrywa zaawansowanych zawodników, którzy nie są w stanie sprostać przemyślanym zagraniom jakie im zostawia.Postawa i spokojna gra tego zawodnika jest godna do naśladowania. Trzecie miejsce w tej edycji zajęli Jacek Bieszczad po przegranej z Mateuszem 2:4 oraz Marek Nizioł po przegranej z Adamem 4:1. Faworyci którzy grają i biorą udział w różnych turniejach niestety w tej edycji zajęli dalsze miejsca.
SOBOTA 13 KWIETNIA I ELIMINACJA
DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW

Klub bilardowy "IKS" Tarnów zaprasza w sobotę 13 kwietnia na I eliminację do mistrzostw Polski Amatorów . wpisowe 20 zł z czego 15 zł odsyłane jest do Polskiego związku Bilardowego który jest organizatorem finału M.P. Finał rozgrywany jest w Łodzi w odmianę "8"gdzie pula nagród wynosi 18 tysięcy.Do finału awansuje 3 zawodników po pięciu eliminacjach. Jeżeli w pierwszej eliminacji będzie duża liczba zawodników to awans do finału zwiększymy do pięciu osób.BARTOSZ KRÓL ZWYCIĘŻA W IV TURNIEJU
O PUCHAR KLUBU IKS 2019

W IV edycji Bartek Król wygrywa cały turniej. W półfinale pokonał Arkadiusza Misia 5:3 a w finale nie dał sobie odebrać zwycięstwa i pokonał Jacka Bieszczada 5:2. Po czterech turniejach w rankingu o Puchar Klubu IKS w dalszym ciągu jest liderem. Obecnie jest to jego druga wygrana na pierwszym miejscu a w dwóch poprzednich eliminacjach zajmował drugie miejsce.Statystycznie w Pucharze Klubu jest na razie najlepszym zawodnikiem.

Drugie miejsce zajął Jacek Bieszczad który w półfinale pokonał Adama Swadźbę 5:3 ale poniósł wyraźną porażkę w finale z Bartkiem.
Trzecie miejsce zajęli : Arek Miś i Adam Swadźba. Oba pojedynki w półfinale dostarczyły dużo emocji .Adam przegrywając z Jackiem Bieszczadem 0:3 doprowadził do remisu lecz później pomylił się co, skrupulatnie wykorzystał na swoją korzyść doświadczony zawodnik jakim jest Jacek .
Podobna sytuacja była w półfinale u Arka którego gra do stanu 3:3 była bardzo wyrównana lecz w końcówce Bartek wyraźnie zaprezentował się lepiej i nie popełnił błędu, co skończyło się jego zwycięstwem.Adam pomimo trzeciego miejsca w tej edycji w dalszym ciągu jest w rankingu na II miejscu a Arek Miś w rankingu przesunął się z pozycji siódmej na pozycję czwartą.

UWAGA - LIGA KLUBOWA 2019

OD 1 KWIETNIA ZAWODNICY ZGŁOSZENI DO LIGI KLUBOWEJ MOGĄ ROZGRYWAĆ SWOJE POJEDYNKIKl. DO LIGI ZGŁOSZENI SĄ:
Król Bartek, Burek Grzegorz, Kantor Radosław , Miś Arkadiusz, Gębala Marcin, Nowak Jacek, Barszcz Oliwer.
Szczegóły rozgrywek po zamknięciu listy i potwierdzeniu swojego uczestnictwa w klubie.


KRÓL BARTEK WYGRYWA W V EDYCJI TURNIEJU EUROPOOLU :
AMATOR CHAMPIONSHIP-EAC SUMMER 2019

Pierwsze zwycięstwo Bartka w Europoolu Amator Championship.W finale w bardzo wyrównanej walce pokonał Marcina Gębalę 5:4 i przesunął się w rankingu o dwa miejsca w górę.Obecnie zajmuje X miejsce ale przed nami jeszcze pięć turniejów tej edycji więc Bartek na pewno będzie walczył. W ćwierćfinale pokonał lidera rankingu Jacka Bieszczada i odebrał mu awans do czołówki. Jacek po raz pierwszy nie znalazł się w trójce najlepszych zawodników .
Na drugim miejscu stanął Marcin Gębala. Jest to jego do tej pory najwyższa wygrana w Amator Champions.
Trzecie miejsce zajęli Kantor Radek i Kociuba Jakub.
Bardzo pechowo przegrał w tej edycji Adaś Swadźba który przy stanie 4:4 z Marcinem popełnił błąd gdyż za mocno uderzył wbijając czarną która zatrzepotała w pakiecie i nie wpadła. Marcin mając cztery bile i czyste pole do gry skończył na 5:4. Adaś miał trudną grupę bo miał doświadczonych zawodników Jacka Bieszczada i Borucha Krystiana ale młodziutki Adam poradził sobie z nimi wygrywając 4;3 i awansował z pierwszego miejsca do ćwierćfinału. Adam jest zawodnikiem z awansem do M.P juniorów i jego zaciętość i talent powoduje że na pewno będzie walczył o utrzymanie się w czołówce . Obecnie pomimo dalszego miejsca w tej edycji, w rankingu nadal zajmuje drugą pozycję.
SOBOTA 30 MARCA V TURNIEJ EUROPOOL :
AMATOR CHAMPIONSHIP-EAC SUMMER 2019

Klub bilardowy "IKS" Tarnów zaprasza w sobotę 30 marca o godzinie 10 na V edycję turniejów Europool Amator Championship-Eac Summer. Wpisowe do turnieju 20zł. Pięciu najlepszych z rankingu ,wyłonionych z dziesięciu turniejów awansuje do turnieju Masters który będzie rozgrywany w Lublinie 22-23 czerwca gdzie pula nagród 15 tysięcy zgodnie z regulaminem umieszczonym na naszej stronie (regulamin). Czołowa piątka który uzyska awans ma pokryte przez Klub "IKS" koszty wpisowego, wyżywienia i noclegu w finale oprócz nagród regulaminowych ufundowanych przez sponsora Europool.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów - I 13.04.2019

Informujemy że nasz klub będzie prowadził eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów. Pierwszy turniej eliminacyjny rozegrany zostanie 13 kwietnia o godz 10. Wpisowe 20 zł z czego 15 zł odsyłane jest do Polskiego Związku Bilardowego który po zakończeniu wszystkich V eliminacji jest organizatorem finału. Do meczu finałowego awansuje 3 zawodników z rankingu którzy będą walczyć w Łodzi w dn 8-10 listopadaJACEK BIESZCZAD WYGRYWA W IV TURNIEJU EUROPOOLU :
AMATOR CHAMPIONSHIP-EAC SUMMER 2019

Po raz trzeci Jacek Bieszczad wygrywa turniej Europoolu Amator Championship. Staystycznie jest najlepszym zawodnikiem ze wszystkich rozgrywanych eliminacji.Jedynie w pierwszym turnieju zajął trzecie miejsce przegrywając w półfinale z Celiną Banek i nie zakwalifikował się do finału. W czwartej edycji zmierzył się z Arkadiuszem Misiem . Zaczął od prowadzenia 3;0 ale Arek doszedł go na 3:3 i gra rozpoczęła się od nowa.
Niestety presja i błędy wykonane w grze Arka skrupulatnie wykorzystał Jacek wygrywając 5:3.
Trzecie miejsce w tej edycji zajęli: Celina Banek po przegranej w półfinale z Arkiem Misiem i Adaś Swadźba po przegranej z Jackiem Bieszczadem.
Obecnie Jacek Bieszczad prowadzi w rankingu z 95 punktami a tuż za nim z 4 punktową stratą znajduje się Swadźba Adam .
Obecnie pozostałe premiowane miejsca w rankingu które dają awans do meczu finałowego w Lublinie zajmują : III - Celina Banek, IV- Radek Kantor, V- Arek Miś.
Obserwując całość eliminacji nie można powiedzieć o końcowych faworytach do finału bo ranking się zmienia z turnieju na turniej.
Wszystkim zawodnikom należą się gratulacje za sportową walkę o miejsca
lecz na wyróżnienie w tej edycji zasługuje od niedawna grająca :
Świerszczek Kornela która zaczyna wygrywać swoje pierwsze mecze .


POZOSTAŁE MIEJSCA:
V-VIII Kantor Radosław ,Świerszczek Kornela,Bugno Andrzej,Barszcz Oliwer
IX-XII Pulnik Dariusz, Nowak Jacek, Gębala Marcin.
JACEK BIESZCZAD ZWYCIĘZCOM W III TURNIEJU EUROPOOL :
AMATOR CHAMPIONSHIP-EAC SUMMER 2019

Po raz drugi w finale spotkali się liderzy rankigu : Bieszczad Jacek i Adam Swadźba. Zacięty pojedynek w finale pomiędzy zawodnikami lecz tym razem Jacek Bieszczad bardziej doświadczony i więcej ograny pokonał młodziutkiego Adasia wygrywając 5:2 i tym samym wyszedł na prowadzenie w rankingu z 1 punktową przewagą.
Bardzo dobrze grający Adam doszedł do ćwierćfinału bez trudu pokonując swoich przeciwników. W ćwierćfinale napotkał na Bartka Króla który grał bardzo dobrze i zaczął mecz prowadząc 3:1 ale Adam nie dał za wygraną i doszedł go na 3;3. Ostatnia partia rozstrzygająca niestety dla Bartka skończyła się porażką.
Wygrana z Bartkiem dała Adamowi awans do finału lecz niestety pomimo rozważnej i przemyślanej gry , tym razem musiał pogodzić się z porażką i zadowolić się drugim miejscem.
Trzecie miejsce zajęli : Celina Banek po przegranej w półfinale z Jackiem Bieszczadem 2:4. Zawodnicy po raz drugi spotkali się w półfinale. Jacek zrewanżował się za poprzednią porażkę i tym razem wygrał 4;2.
Jednocześnie trzecie miejsce zajął także Bartek Król po przegranej z Adamem.


POZOSTAŁE MIEJSCA:
V-VIII Barszcz Oliwer, Miś Arek , Nowak Jacek, Kantor Radosław ,
IX-XII Zielonka Radek, Kukuś Leon, Kukuś Maciej, Świerczek Kornela
XIII -XV Bugno Andrzej, Pulnik Dariusz, Gębala Marcin.
SOBOTA 16 MARCA III TURNIEJ EUROPOOL :
AMATOR CHAMPIONSHIP-EAC SUMMER 2019

Klub bilardowy "IKS" Tarnów zaprasza w sobotę 16 marca o godzinie 10 na III edycję turniejów Europool Amator Championship-Eac Summer. Wpisowe do turnieju 20zł. Pięciu najlepszych z rankingu wyłonionych z dziesięciu turniejów awansuje do turnieju Masters który będzie rozgrywany w Lublinie 22-23 czerwca gdzie pula nagród 15 tysięcy zgodnie z regulaminem umieszczonym na naszej stronie (regulamin). Czołowa piątka który uzyska awans ma pokryte przez Klub "IKS" koszty wpisowego, wyżywienia i noclegu w finale oprócz nagród regulaminowych ufundowanych przez sponsora Europool.

PILNE I WAŻNE!

Bardzo prosimy o zapoznanie się z komunikatami umieszczonymi na naszej stronie w zakładce regulamin które dotyczą zgłoszeń do eliminacji w Mistrzostwach Polski Amatorów 2019 a których termin mija 16 marca
oraz zgłoszeń do ligi klubowej wiosna - lato.

AWANS NASZYCH ZAWODNIKÓW
DO MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2019

Największy sukces młodych bilardzistów MUKS IKS Tarnów ostatnich lat w rozegranym w Kieleckim Centrum bilardowym turnieju eliminacyjnym do finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych w Pool bilardzie.
Wystartowało dwóch reprezentantów klubu : 12 letni Adam Swadźba i o 2 lata starszy Bartek Król.
Rywalizowali w dwóch odmianach "8" i "9". w każdej z nich awansowało po trzech zawodników.
Nasi zawodnicy zakwalifikowali się w dwóch odmianach w pierwszej trójce.
W "8" eliminację wygrał Bartek Król a Adam Swadźba był trzeci .
Natomiast w "9" role się odmieniły i Adam Swadźba był pierwszy a Bartek Król był trzeci.

Awans naszych zawodników daje im otwartą drogę do udziału w M.P. W dniach 1-6 maja 2019 w Kieleckim Centrum bilardowym w gronie 32 najlepszych juniorów młodszych walczyć będą po raz pierwszy o medale Mistrzostw Polski.
Opiekunami zawodników na turnieju byli ich rodzice którym klub składa podziękowanie za pomoc i zaangażowanie we współpracy z klubem i organizację pobytu w zawodach.
BIESZCZAD JACEK LIDEREM W II TURNIEJU EUROPOOL :
AMATOR CHAMPIONSHIP-EAC SUMMER 2019

Finał bez niespodzianek. Bieszczad Jacek zmagał się w meczu finałowym z Adasiem Swadźbą zwycięzcom pierwszej edycji i wygrał 5 : 2. Pomimo bardzo dobrej gry Adama niestety dobra i rozważna gra bez większych pomyłek Jacka przeważyła o wyniku na jego korzyść. Po dwóch turniejach obecnie Adaś w dalszym ciągu w rankingu zajmuje I miejsce. Jacek z 2 punktową stratą zajmuje II miejsce . Obecnie na trzecim miejscu w rankingu jest Kantor Radek , na czwartym Celina Banek a piąte premiowane zajmuje Barszcz Oliwer.
Niespodzianką w turnieju jest mecz Jacka Nowaka który wrócił do gry po dłuższej przerwie i doszedł do półfinału
lecz niestety nie dał rady wygrać pomimo dobrego początku i prowadzeniu 1:0 z Adam Swadźbą przegrał 5:1.
Przegrana w półfinale dała mu III miejsce.
Podobna sytuacja była u Radosława Kantora który doszedł do półfinału bez trudu pokonując w ćwierćfinale Misia Arka lecz w półfinale w tej edycji wyraźnie gra nie szła po jego myśli i musiał uznać zdecydowanie lepszą grę
Jacka Bieszczada który go pokonał 5:0.
MARCIN GĘBALA NALJEPSZYM ZAWODNIKIEM
W III TURNIEJU O PUCHAR KLUBU

Marcin z bardzo dobrą formą w III edycji Pucharu Klubu . Udowodnił że jest graczem z którym należy się liczyć i mieć się na baczności. Każda pomyłka przeciwnika kończyła się wygraną Marcina. Kończył układy o ile miał tylko szansę a jeżeli nie to taktyczna gra powodowała że nistety przeciwnik nie był w stanie wygrać.
Pomimo bardzo dobrej gry Adaś tym razem nie był w stanie odebrać w półfinale awansu na finał Marcinowi Gębali i przegrał 4:1 zajmując trzecie miejsce . Doświadczenie i przemyślana gra Marcina zdecydowała o jego zwycięstwie.Pokazał że jest zawodnikiem z dużym potencjałem na czołowego gracza.
Podobna sytuacja była w finale gdzie z Marcinem spotkał się obecny lider rankingu Król Bartek . Bartek do finału doszedł bez przeszkód pokonując swoich rywali lecz niestety Marcin w finale nie pozostawił mu żadnej szansy na wygraną pokonując go 4:1. Trzeba zaznaczyć ze młodzi zawodnicy Adam i Bartek z turnieju na turniej grają co raz lepiej ale niestety tym razem musieli się zadowolić drugim i trzecim miejscem bo przeważyła dobrze przemyślana gra Marcina.
Gratulujemy Marcinowi zwycięstwa oraz uznanie należy się dla wszystkich zawodników za sportową rywalizację.
ADAŚ ŚWDŹBA MISTRZEM I TURNIEJU EUROPOOL :
AMATOR CHAMPIONSHIP-EAC SUMMER 2019

W sobotę 23 lutego w rozegranym I turnieju EUROPOOL Amator Championship- najmłodszy uczestnik Adaś Śwdźba w mistrzowski sposób pokonał swoich doświadczonych przeciwników nie zostawijąc im żadnych szans na zwycięstwo. W całym turnieju nie przegrał żadnego meczu. W grupie pokonał Nowakowskiego Pawła 4;0, Kukuśia Macieja 4:2 Barszcza Oliwiera 4:0 i Banek Celinę 4:2 co dało mu awans do półfinału jako pierwszemu zawodnikowi z grupy. W półfinale pokonał doświadczonego Radosława Kantora 4:1 a w finale ponownie spotkał się z Celiną Banek i wygrał 4:0 i obecnie obejmuje prowadzenie w rankingu.
Drugie miejsce zajęła Celina Banek która w półfinale pokonała Jacka Bieszczada 4:3.
Trzecie miejsca zajęli Kantor Radek i Bieszczad Jacek.
Pozostałe miejsca zajęli:
V-VI Zielonka Radosław,Barszcz Oliwer ,VII-VIII Kukuś Maciej, Andrzej Bugno,IX-X Nowakowski Paweł i Gancarz Paweł .
Wszystkim zawodnikom nalężą się gratulacje za sportową walkę. Przed nami jeszcze 9 turniejów z których 5 najlepszych zawodników uzyska awans do części finałowej Masters który rozegany zostanie w Lublinie 22-23 czerwca 2019 gdzie pula nagród wynosi 15.000.
Nagrody dla uzcestników : każdy uczestnik który uzyska awans do finału ma pokryte przez Klub "IKS" koszty wpisowego, wyżywienia i noclegu oprócz nagród regulaminowych przez sponsora Europool.
TERMINARZ TURNIEJÓW O PUCHAR KLUBU IKS 2019

I-05.01, II-02.02, III-02.03, IV-06.04, V-04.05, VI-01.06, VII-07.09, VIII-05.10, IX-09.11MATEUSZ WYGRYWA W II TURNIEJU O PUCHAR KLUBU

Bardzo dobra gra jaką zaprezentował Mateusz Gaudyn sprawiła że po raz pierwszy został zwycięzcom całego turnieju. Nie przegrał żadnego pojedynku w grupie wygrywając z dużą przewagą nad przeciwnikami. W ćwierćfinale pokonał Jacka Nowaka 4:0 a w półfinale Marcina Budzika 5:0. Jedynym zagożeniem dla Mateusza był Krół Bartek który doszedł do finału i bronił pierwszego miejsca z I edycji. Niestety pomimo wyrównanej walki przy stanie 4:4 Bartek dwa razy podchodził do czarnej i nie wbił czarnej bili co przeważyło wynik na stronę Mateusza . Mając trzy bile do końca nie pozostawił już szans dla Bartka i wygrał 5:4.
Pojedynek między tymi zawodnikami był bardzo wyrównany ale popełnione błędy Bartka sprawiły że musiał się zadowolić II miejscem. Dla Mateusza jest to pierwsza wygrana za którą należą się gratulacje. Na pewno jeszcze usłyszymy o tym zawodniku w następnych turniejach.

III miejsce zajęli Marcin Gębala po przegranej z Bartkiem Królem 2:5 i Marcin Budzik po przegranej Mateuszem Gaudynem 0:5.
AKTUALNOŚCI - W SEZONIE 2019


WOJCIECH BANEK MISTRZEM I EDYCJI GRAND PRIX MAŁOPOLSKI 2019

20 styczna w rozegranej pierwszej edycji Grand Prix Małopolski w odmianę "9" wystarowało 44 zawodników z różnych klubów: Krakowa, Rzeszowa, Nowego Sącza, Dębicy oraz z dwóch klubów Tarnowskich .
Reprezentant naszego klubu IKS Tarnów Wojciech Banek w mistrzowski sposób wygrał cały turniej nie przegrywając żadnego meczu. Tym samym potwierdził że jest najlepszy w Małopolsce. Mistrzostwo w Grand Prix Małopolski które wygrywał przez ostatnie trzy lata oraz wygrany Masters w 2018 nie jest dziełem przypadku.
Turniejowe rozpoczęcie roku 2019 może zaliczyć jako udane. Forma Wojtka jest wstępem do dalszych turniejów.Przed nim jeszcze wiele turniejów z cyklu Grand Prix Polski - Pool Tour w który biorą udział najlepsi czołowi zawodnicy z Polski i z zagranicy oraz Dynamic Best of the East.
Obecnie Wojtek w rankingu kroczącym Polski zajmuje 8 miejsce na 200 osób startującyh z całej Polski .Nasz zawodnik od lat bierze udział w Mistrzostwach Polski gdzie staruje tylko najlesza 32z rankingu.
KRÓL BARTEK WYGRYWA I TURNIEJ O PUCHAR KLUBU IKS 05.01.2019

W bardzo dobrym stylu zaczął początek sezonu bilardowego Bartek Król który nie przegrał żadnego pojedynku .W grupie rozgromił swoich rywali z dużą przewagą punktową. W półfinale wygrał z doświadczonym i długo grającym zawodnikiem Jackiem Bieszczadem 5 : 2 a w finale pokonał zwycięzcę sezonu 2018 Kantora Radosława 5 : 1. Statystycznie został najlepszym zawodnikiem w pierwszym turnieju i obecnie prowadzi w rankingu 2019
Na drugim miejscu na podium stanął Radek Kantor który niestety w finale nie dał rady pokonać bardzo dobrze grającego Bartka.
Trzecie miejsce zajęli Bieszczad Jacek i Marek Nizioł który zaskoczył wszystkich swoją formą i tak wysoką punktacją.
Faworyci turnieju Marcin Gębala i Miś Arek którzy mają doświadzcenie w grze i zajmowali wysoko punktowane miejsca w ubiegłym roku niestety musieli się zadowolić dalszymi miejscami V-VIII.
Jest to pierwszy turniej więc punktacja będzie się zmieniać i na pewno w każdym następnym będą niespodzianki.


I TURNIEJ O PUCHAR KLUBU IKS

W sobotę 5 stycznia o godzinie 10 zapraszamy wszystkich amatorów bilarda na pierwszy turniej
o Puchar Klubu 2019. Turniej ropoczyna sezon 2019 . Cykl turniejów będzie organizowany jak co roku i turnieje rozgrywane będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca. W cyklu rocznym rozegrywamy IX turniejów z czego siedem z najlepszymi wynikami zalicza się do całego rankingu rocznego.
Każdy uczestnik turnieju otrzymuje limit 10 godzin po cenie ulgowej (3 zł taniej na każdej godzinie ) które można zgrać w danym miesiącu w którym rozgrywany jest turniej.
Niewykorzystane godziny przepadają ( nie przechodzą na następny miesiąc).


AKTUALNOŚCI - W SEZONIE 2018


WOJTEK BANEK MISTRZEM W GRAND PRIX MAŁOPOLSKI MASTERS 2018

Nasz zawodnik Wojtek Banek rwelacyjnie zakończył sezon 2018 wygrywając Mastersa który był jednocześnie podsumowaniem całego roku do którego zaliczały się turnieje roczne Grand Prix. Cały sezon Wojtek nikomu nie oddał prowadzenia w rankingu rocznym . Jest to już trzeci sezon w którym ranking roczny należy do Mistrza Wojtaka. Nikt tak długo dotąd nie wygrywał rankingu jak Wojtek. Podsumowaniem był Grand Prix Masters w którym Wojtek nie przegrał żadnego meczu. W pierwszej rundzie pokonał:
Pawła Wiśniowskiego z Bili Tarnów 6 : 0. W rundzie kwalifikacyjnej Macieja Mroza z Nowego Sącza 6 : 2. W ćwierćfinale pokonłą Piotra Kotowskiego z Karkowa a w półfinale nie zostawił żadnej szansy dla Tomka Błażeja z Bili Tarnów. Ostani pojedynek finałowy stoczył z Maciejem Życińskim z Kielc wygrywając w pięknym stylu 6 : 2 . Pomimo że Maciek próbował zastawiać Wojtkowi bile i szukał w takich zagraniach ratunku to niestety nie dało mu to większych szns na wygranie. Wojtek z każdych zastawień wychodził zwycięsko i jeżeli tylko miał szanśę dojścia do gry to ją kończył . W grze było widać opanowanie i dobrze przemyślaną grę a każda partia pięknie dopracowana do końca. Tym samym potwierdził że Mistrzostwo Małopolski zasłużenie należy do niego i nie jest dziełem przypadku.Mistrz jest jeden i jest nim nasz Wojtek.

https://www.youtube.com/watch?v=UF98giwFOOI&fbclid=IwAR3Cxpvb8gTd8fmkKkOJ4EXiHnUEyUFFm6POBLtA_uO-ildQFuf_FfkvJfA


AKTUALNOŚCI - W SEZONIE 2018


TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2018

Turniej Mikołajkowy tradycyjnie zakończył rozgrywki klubowe 2018. Był okazją do podsumowania całorocznych występów zawodników w rozgrywanych turniejach klubowych. Finalistom wręczono puchary za cały cykl turniejów o "Puchar Klubu"
I miejsce - Kantor Radosław,
II miejsce - Budzik Krzysztof,
III miejsce - Król Bartosz.

W turnieju Mikołajkowym wzięło udział 16 zawodników z klubów: IKS Tarnów,Pino Dębica, Bila Tarnów, Ósemka Rzeszów. Grano systemem podziału na grupy, każdy z każdym do 4 wygranych z awansem 2 zawodników z każdej grupy do fazy pucharowej. W pierwszych trzech grupach rozgrywki zakończyły się w miarę z oczekiwaniami. Natomiast w czwartej grupie, wydawało by się najmocniej obsadzonej, jako czwarty grał 12 latek Adam Swadźba który zaskoczył wszystkich swoim awansem do ćwierćfinału.
Adaś trenujący w klubie od czterech miesięcy robi szybkie postępy. Nikt nie spodziewał się że wśród 3 uczestników finału Mistrzostw Polski amatorów w grupie, będzie miał szanse na wyjście z grupy. Adaś po porażce z Bieszczadem Jackiem z Pino Dębica 0:4 pokonał pozostałych przeciwników nie pozostawiając im jakichkolwiek nadziei na wyjście .
Pokonał :Cebulaka Adama z Ósemki Rzeszów 4:2 i doświadczonego klubowego kolegę Budzika Krzysztofa 4:2. Wygrane dały mu awans do części pucharowej. W ćwierćfinale prowadził 2:0 Z Boruchem Krystianem ale w dwóch następnych partiach "nieszczęśliwie " nie posłuchała go biała bila , co wykorzystał doświadczony przeciwnik i mecz zakończył się wygraną Krystiana 4 : 2. Ostatecznie Adaś zajął bardzo dobre 5 miejsce wśród 16 zawodników.Postępy jakie czyni Adaś przy niezbyt intensywnym treningu pozwala stwierdzić że jest to talent w tarnowskim bilardzie jakiego dawno nie było pomimo że są wśród nich medaliści Mistrzostw Europy , Polski i reprezentanci kraju.

ZAWODY WYGRAŁ ZWYCIĘZCA OSTATNICH TURNIEJÓW WOJCIECH WĄSACZ
KTÓRY W GRUPIE POKONAŁ :

4 : 2 Kantora Radka
4 : 3 Gaudyna Mateusza
4 : 0 Szewczyka Kamila.
W ćwierćfinale pokonał 4 : 3 Węgrzyna Kamila

W półfinale 4 : 2 Bieszczada Jacka
W finale 4 :1 Borucha Krystiana

Końcowa klasyfikacja turnieju Mikołajkowego:I miejsce WĄSACZ WOJCIECH, II MIEJSCE BORUCH KRYSTIAN, III MIEJSCE - BIESZCZAD JACEK i KANTOR RADEK,
V MIEJSCA : SWADŹBA ADAM, GĘBALA MARCIN , NOWAK JACEK, WĘGRZYN KAMIL.
Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe w formie upominków które ufundowali : Klub IKS tarnów Ewa Bąk
i Marcin Gębala.ZWYCIĘZCY RANKINGU PUCHAR KLUBU IKS 2018

RADEK KANTOR ZWYCIĘŻA W RANKINGU AMATORÓW O PUCHAR KLUBU.
Statystycznie po siedmiu najlepszych turniejach zdobył 148 pkt.

NA DRUGIM MIEJSCU NA PODIUM W RANKINGU -
KRZYSZTOF BUDZIK
Po siedmiu turniejach osiągnął wynik 134 pkt.

TRZECIE MIEJSCE W RANKINGU ZAJĄŁ:
KRÓL BARTEK który osiągnął 133pkt. i miał statystycznie najwięcej zdobytych najwyżej premiowanych miejsc.Po siedmiu turniejach z najwyższą punktacją 133 pkt.zdobyło trzech zawodników :Gębala Marcin , Nowak Jacek i Król Bartek.
Przy jednakowej ilości punktów liczy się statystyczna ilość najwyżej zdobytych miejsc z czego wyłoniony jest zwycięzca:

Król Bartek - 1 x I m, 1 x II m, 1 x III m,1 x V m, 3 x IX m ,
Nowak Jacek - 1 x I m, 2 x III m, 2 x V m,2 x IX m ,
Gębala Marcin - 1 x I m, 1 x III m, 4 x V m,1 x IX m
PUCHAR KLUBU IKS


BIESZCZAD JACEK NA PODIUM W IX EDYCJI PUCHARU KLUBU 2018

W sobotę 3.11.2018 rozegrany został ostatni cykl turniejów o Puchar klubu IKS. Zwycięzcom tej edycji został Bieszczad Jacek z Dębicy który w finale pokonał naszego zawodnika Arkadiusza Misia 5 :2. Trzecie miejsce po przegranej 2:4 z Arkadiuszem zajął Węgrzyn Kamil z Dębicy a IV Jacek Nowak. Trzeba zaznaczyć że drugie miejsce Arka jest miłym zaskoczeniem . Jako jedyny zawodnik z naszego klubu stanął na podium po bardzo dobrej grze .Wsparciem czołowych miejsc było IV miejsce Jacka Nowaka. Posumowując cały turniej można stwierdzić że w finle wlczyło dwóch zawodników z naszego klubu i dwóch z Dębicy. Dalsze miejsca V-VIII zajęli faworyci którzy prowadzą w rankingu 2018. Niestety nie byli w stanie przekroczyć poprzeczki jaką wyznaczyli im zawodnicy z Dębicy i Arkadiusz Miś i Jacek Nowak.


REWELACYJNY ADAŚ ŚWADŹBA

Na wyróżnienie w tym turnieju zasługuje młodziutki Adaś Śwadźba który dopiero zaczyna przygodę z bilardem i gra zaledwie dwa miesiące. Celności we bijaniu bil i swoboda z jaką to wykonuje jest godna pozazdroszczenia . Zawodnicy musieli się mieć na baczności i nie mogli pozwolić sobie na pomyłkę. Obserwując jego grę i wbijanie bil można było popaść w zachwyt i uznanie. W tabeli pokonał dwóch bardziej doświadczonych zawodników z długim stażem wygrywając 2 razy 3 : 0 . Malutki 12-letni Adaś jest rewelacyjny we wbijaniu i na pewno jeszcze nie jeden zawodnik będzie miał trudność w wygraniu z nim.
WOJCIECH BANEK Z IKS TARNÓW MISTRZEM KRAKOWA

Po raz piąty w krakowskim klubie TCF_HUB rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Krakowa w pool bilard w odmianę "10". Wśród 73 uczestników turnieju , reprezentantem naszego klubu "IKS"Tarnów był Wojtek Banek który godnie reprezentował klub zdobywając Mistrza Krakowa.
W poprednich latach Wojtek startując w podobnej ilości uczestników zajął piąte, drugie,rok temu trzecie a w tym roku zasłużone pierwsze miejce .Tym razem nie dał szansy na odebranie sobie zwycięstwa mimo że startowali też reprezentanci kraju różnych kategori wiekowych oraz czołowi nzawodnicy regionu.
W drodze do finału Wojtek pokonał:

https://cuescore.com/…/V-Mistrzostwa+Krakowa+10+Bil…/3159046


 • 1/128 Andrzeja Tylka 4:2
 • 1/64 Macieja Ociepkę 4:0
 • 1/32 Kamila Chęczyńskiego 4:1
 • 1/16 Łukasza Szywałę 4:0
 • 1/8 Mariusza Gałdyna 4:3
 • 1/4 Tomasza Bąka 5:0
 • 1/2 Szymona Błażeja 5:4
 • FINAŁ; Arkadiusza Giernalczyka 6 : 3

 • 8 Meczy wygranych , 0 przegranych ,73%zwycięstw, 49 partii (36/13)
  Aktualna forma naszego zawodnika jest dobrą prognostyką przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski do których Wojtek zakwalifikowal się we wszystkich odmianch. Potwierdzeniem dobrej formy jest obecnie 5 miejsce w ogólnym rankingu Polski na który pracował cały rok uczestnicząc we wszystkich Grand Prix Polski - Pool Tour.Kolejny i ostani sprawdzian to Grand Prix Polski - Pool Tour w Kielcach w dn.27-28 października którego punkty za miejsca podsumują ostateczną kolejność w całorocznym rankingu.
 • 30 LECIE KLUBU IKS


  W turnieju amatorów organizowanym przez przez klub z okazji 30lecia najlepszym okazał się Mariusz Gołąb który w finale pokonał dobrze grającego
  Wojtka Wąsacza 5 : 2 .Statystycznie okazał się najlepszym zawodnikiem w turnieju ponieważ nie przegrał żadnego meczu .
  Dobrym bo trzecim miejscem na podium może pochwalić się nasz zawodnik Marcin Gębala który pokonał w finale w pięknym stylu o 3 miejsce doświadczonego i długo grającego Wiśniowskiego Wojtka 4:2.
  Trzeba zaznaczyć że Marcin jako zawodnik który gra od nie dawna to wytwarza respekt i zawodnicy niestety muszą się go obawiać .

  Marcin jest zawodnikiem który startując po raz pierwszy do Mistrzostw Polski Amatorów dostał się do finału i zagra w finałowym turnieju w Łodzi 17 listopada wraz z Krzysztofem Budzikiem ,Radkiem Kantorem i Królem Bartkiem


  EWA BĄK Z IKS TARNÓW
  LIDERKĄ PUCHARU POLSKI W BILARD


  Piąta edycja tegorocznego Pucharu Polski rozegrana w Łodzi potwierdziła scisłą przynależność Ewy do czołówki polskich bilardzistekktóre należą do najlepszych w rankingu europejskiego. Ewa wygrła ten turniej pokonując kolejno:

 • M.Piera ( UKS DRAGON SROCK ) 5 : 3
 • W.Połczynska (UKS BILA ZDUNY ) 5 : 2
 • A.Bronikowską (Siewierz) 5 : 3
 • M.Ząbek ( ERG Bieruń Folie)5 : 2

  Trzeba zaznaczyć że nie tylko wyniki w turniejach krajowych potwierdzają rosnącą formę Ewy. Wyniki w turniejach kobiecych rankingowych we Włoszech, Holandii, Portugalii, Austrii które osiągnęła pozwoliły jej się zakwalifikować do reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata które rozegrane zostaną w Chinach.
  Wcześniej jeszcze Ewę czekają ciężkie boje o utrzymanie pierwszej pozycji liderki w rankingu Polski.Główną konkurentką Ewy jest medalistka Mistrzostw Europy Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce.
 • WYGRANA RADKA KANTORA W VIII TURNIEJU O PUCHAR KLUBU
  6 PAŹDZIERNIKA 2018


  Radek Kantor zdeklasował swoich rywali w VIII edycji Pucharu Klubu pkonując w półfinale Bartka Króla 5 : 3 .W finale przy bardzo wyrównanej walce z Grzegorzem Burkiem w ostatniej patrii decydującej przechylił szalę na swoją stronę wygrywając 5 :4. W tej edycji jest najlepszym zawodnikiem . Obecnie w rankingu prowadzi znacząco z 16 punktową przewagą nad drugim miejscem na którym znajduje się Budzik Krzysztof, któremu wyraźnie nie układała się gra (co było spowodowane długą przerwą w treningach przez chorobę).
  Trzecie miejsca zajęli Marcin Gębala i Bartek Król. Bardzo dobry mecz Marcina i Grześka lecz niestety w ostatniej decydującej partii zawiodły nerwy przez które Marcin popełnił błąd i nie wbił czarnej która była przy łuzie.
  Pregrana Króla Bartka z Radkiem w półfinale dała mu IV miejsce . Niestety Bartek nie może tego meczu zaliczyć do dobrego ponieważ przegrał 3:5 .
  Duże uznanie dla Grześka który pokazał że jest zawodnikiem z którym grając trzeba mieć się na baczności. Każda pomyłka jest zagrożeniem gdyż Grzegorz po dojścu do stołu kończy partię i nie zostawia większej szansy przeciwnikowi na wygraną. Jest zawodnikiem doświadczonym z długoletnim stażem lecz grający z przerwami.Udowodnił swoją grą że II miejsce nie jest przypadkowe i słusznie mu się należało.
  Bardzo dobrze wypadł w tej edycji Adam Krzemiński który zajął V miejsce
  i Iżżo Daniel z Włoch.  IV ELIMINACJA DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW
  15.09.2018

  W FINALE WOJCIECH WĄSACZ POKONAŁ KRZYSZTOFA BUDZIKA 4 : 3 .

  ZAJĘTE
  MIEJSCE
  NAZWISKO
  I IMIĘ
  PUNKTY
  I
  WĄSACZ WOJCIECH
  20
  II
  BUDZIK KRZYSZTOF
  18
  III
  KANTOR RADOSŁAW
  16
  KRAWCZYK ŁUKASZ
  16
  V
  BUREK GRZEGORZ
  14
  BIESZCZAD JACEK
  14
  VII
  BANEK CELINA
  13
  KRÓL BARTEK
  13
  IX
  PISZCZEK JAKUB
  12
  SWADŹBA ADAM
  12
  BUDZIK MARCIN
  12
  GĘBALA MARCIN
  12
  XIII
  SKOTARSKI MACIEJ
  10
  NOWAK JACEK
  10  WOJCIECH BANEK - GRAND PRIX GDAŃSK 01.09.2018

  Dobry występ naszego zawodnika Wojtka Banka w kolejnym Grand Prix w Gdańsku.Wojtek zajął V miejsce w odmianę "8" i obecnie w tej odmianie w rankingu Polski zajmuje 4 miejsce. Natomiast w całym rankingu we wszystkich odmianach klasyfikuje się na piątej pozycji. Już dzisiaj ma zapewniony start w Mistrzostwach Polski we wszystkie odmiany do którego dostaje się najlepsza 20 zawodników z rankingu na 170 uczestników starujących.
  Przed Wojtkiem pozostał jeszcze start w jednym Grand Prix Polski który odbędzie się w odmianę "10 i rozegrany zostanie po koniec października w Kielcach. Zakończeniem sezonu będą Mistrzostwa Polski we wszystkie odmiany"8","9""10"gdzie będziemy wiernie mu kibicować.
  Trzeba zaznaczyć ze jest jedynym zawodnikiem z Tarnowa który zawsze od lat bierze udział w Mistrzostwach Polski na podstawie rankingu.  Od kilku lat jest Mistrzem Małopolski na podstawie rozegranych turniejów Grand Prix w Małopolsce. W tym sezonie 2018 jak w poprzednich latach również jest na I miejscu w rankingu Grand Prix Małopolski.
  MARCIN GĘBALA MISTRZEM
  W VI EDYCJI O PUCHAR KLUBU 2018

  Marcn Gębala zdeklasował wszystkich przeciwników w VI turnieju o Puchar Klubu nie dając im większych szans na wygranie.Stając na podium nie przegrał żadnego meczu w eliminacjach oraz w pięknym stylu pokonał w finale 5 : 1 Radka Kantora czołowego zawodnika rankingu który pomimo starań, niestety nie poradził sobie w finale z Marcinem.
  Super gra tego zawodnika jest przygotowaniem do finałowego meczu w Łodzi (Mistrzostwa Polski Amatorów) do których już się zakwalifikował . W rankingu o Puchar Klubu obecnie zajmuje trzecie miejsce ale na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i będzie walczył do końca o czołowe miejsce. Trzeba przeznać że forma Marcina rośnie z turnieju na turniej i wysoko podwyższa poprzeczkę, gdzie trudno go pokonać.Wygrywając turniej otrzymał miesięczny abonament za 25 zł

  Na drugim miejscu po porażce z Marcinem Gębalą stanął Radek Kantor czołowy zawodnik który obecnie prowadzi w rankingu Pucharu klubowego. Bardzo dobra gra w eliminacjach sprawiła że nie przegrał żadnego meczu i w półfinale wygrał z Jackiem Nowakiem 5:2 lecz niestety w finale nie sprostał wysokiej klasie Marcina.  Dużym zasokczeniem jest III miejsce Jacka Nowaka i Pawła Koguta którzy wygarali w eliminacjach po dwa mecze a nie trenują na co dzień.Jest to bardzo dobre miejsce tych zawodników. Półfinał niestety nie mogą zaliczyć do udanych.
  Zawodnicy finałowi przerośli ich większym ograniem i większym ilością godzin treningu co dało wyraźny efekt w grze.  Niespodzianką turnieju jest debiut młodziutkiego Adam Swadźba który pierwszy raz startował w zawodach a wbijaniem bil zasoczył wszystkich doswiadczonych uczestników. Jest zawodnikiem z dużym potencjałem na bardzo dobrego zawodnika. Wbijanie bil ma rewelacyjne a jeżeli jeszcze dołoży jeszcze trochę taktyki i techniki gry to zawodnicy będą mieć z nim nie lada trudność z wygraniem.

  WRZEŚNIOWE TURNIEJE BILARDOWE dla AMATORÓW 2018

  Po wakacjach wznawiamy dalszy cykl rozgrywanych turniejów. Pierwszy turniej o Puchar Klub już w najbliższą sobotę 01.09.2018 o godzinie 10. Każdy uczestnik otrzymuje limit tańszych godzin na grę w bilard bez względu na zajęte miejsce. Godziny można wykorzystać w danym miesiącu w którym rozgrywany jest turniej. Wpisowe do turnieju o Puchar Klubu 15 zł. Zapisy w dniu turnieju od 9.15.

  Oprócz zniżkowych godzin dla wszystkich uczestników ,pierwsze trzy miejsca są premiowane w opłatach karnetów miesięcznych;
  I miejsce karnet miesięczny 25 zł II miejsce 50 zł, III miejsce 75 zł


  Drugi turniej Amator Challenge odbędzie się 15.09.2018 i jest to eliminacja do Mistrzostw Polski Amatorów której finał odbędzie się w Łodzi i jest oraganizowany przez PZBiL . W finale pula nagród wynosi 16000 zł. Wpisowe 20zł z czego 15 zł odsyłane jest do PZBiL - głównego organizatora turnieju finałowego. Z pięciu eliminacji kwalifikuje się do finału 3 zawodników +1.
  Zapraszamy do wzięcia udziału we wszystkich turniejach amatorów bilarda.
  Punktacja wg regulaminu PZBiL


  AKTUALNOŚCI - W SEZONIE 2018

  WOJCIECH BANEK NA PODIUM W GRAD PRIX POLSKI 2018
  -TRZECIE MIEJSCE  30 czerwca w Łodzi rozegrano kolejny turniej Grand Prix Polski w którym jak zawsze startuje nasz zawodnik Wojciech Banek. W tej edycji Wojtek stanął na podiu zajmując trzecie miejsce wśród najlepszych . Zawody Grand Prix Polski są eliminacjami do Mistrzostw Polski gdzie kwalifikuje się pierwsze 20 osób z rankingu Polski. Po tej edycji Wojtek jako jedyna osoba z Tarnowa ma już zapewniony start w M.P
  - pomimo że zostały do końca jeszcze dwie edycje w Gdańsku i Kielcach.

  Super gra w turnieju i wynik mówi sam za siebie.Do półfinału nie przegrał żadnego meczu. W 1/8 pokonał kadrowicza K. Skowerskiego mistrza odmiany "8" 2:1 który niestety musiał się zadowolić dziewiątym miejscem a w ćwierćfinale P.Śpiewaka z Łodzi pozbawiając go szans na podium.
  Dopiero w półfinale przegrał, ale nie przez grę.Zadecydowały rozbicia które jak na złość nie wpadały a przy tej klasie zawodów są decydujące do skończenia partii z kija.
  Zawody tej rangi nie są dla amatorów tylko dla zawodowców którzy biorą udział w europejskich turniejach zagranicznych.
  Bardzo dobra gra jednak przez Wojtka dała bardzo dobrą trzecią lokatę i miejsce na podium.
  Obecnie w rankingu Polski w odmianę "8 zajmuje czołowe trzecie miejsce wśród najlepszych zawodników z Polski a w ogólnym rankingu Polski 2018 zajmuje szóste miejsce na dwieście osób startujących. Jest najlepszym zawodnikiem z Tarnowa a rankingi i wyniki można zobaczyć na stronie Polskiego Związku Bilardowego:
  III ELIMINACJA DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW
  21.04.2018

  W FINALE WOJCIECH WĄSACZ POKONAŁ KANTORA RADOSŁAWA 5:2.

  ZAJĘTE
  MIEJSCE
  NAZWISKO
  I IMIĘ
  PUNKTY
  I
  WOJCIECH WĄSACZ
  20
  II
  KANTOR RADOSŁAW
  18
  III
  BUREK GRZEGORZ
  16
  KRÓL BARTOSZ
  16
  V
  GĘBALA MARCIN
  14
  NOWAK JACEK
  14
  VII
  MIŚ ARKADIUSZ
  13
  KRAWCZYK ŁUKASZ
  13
  IX
  KOCIUBA JAKUB
  12
  BORUCH KRYSTIAN
  12
  KONIECZNY RYSZARD
  12
  BUDZIK KRZYSZTOF
  12
  XIII
  BANEK CELINA
  10
  KUCHARZYK DARIUSZ
  10
  XIII
  BIESZCZAD JACEK
  10


  WOJCIECH BANEK WYGRYWA W VI GRAND PRIX MAŁOPOLSKI 2018  3 czerwca w rozegranej V edycji Grand Prix Małopolski nasz zawodnik w pięknym stylu doszedł do finału bez żadnej porażki. Po drodze wygrywając pokonał swoich rywali :
  4:2 Szymona Galasa, 4:2 Tomasza Błażeja, 4:1 Daniela Karkoszkę
  oraz w półfinale 4:0 Mariusza Gołębia .
  W finale pozostało mu walczyć z najmocniejszym przeciwnikiem Tomaszem Kapłanem któremu tylko Wojtek mógł zagrozić.Oczekiwania były duże i spełniły się bo Wojtek poradził sobie z Kapłanem w finale bez większych trudności wygrywając 4:1 .
  Trzeba zaznaczyć że w rankingu 2018 jest na pierwszym miejscu i taką lokatę rankingową utrzymuje od trzech lat z czego można wywnioskować że jest najlepszym zawodnikiem Małopolski. Serdecznie gratulujemy naszemu zawodnikowi i trzymamy kciuki za dalsze mecze. Obecnie najbliższy turniej to DYNAMIC BEST of EAST gdzie startuje ponad 100 zawodników z całego świata.  GRZEGORZ BUREK NAJLEPSZY
  W VI EDYCJI O PUCHAR KLUBU  Grzegorz Burek niepokonany w VI edycji. Jeden mecz przegrany w grupie nie zaważył mu aby zostać zwycięzcom. Został najlepszym zawodnikiem i pomimo wyrównanej walki w finale z Arkiem Misiem , nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Był to rewanż za przegrany mecz w grupie z tym zawodnikiem.Trzeba zaznaczyć ze jest to zawodnik pucharowy z poprzednich lat który zawsze był w pierwszej trójce najlepszych zawodników.
  II miejsce po bardzo dobrej grze w całym turnieju zdobył Arkadiusz Miś .Zawodnik ma bardzo duże zaplecze bilardowe . Brał udział w Mistrzostwach Amator Challenge w 2017r i zdobył puchar w Mistrzostwach Klubu 2017r. Arek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i pokazał że ambitnie będzie walczył o Puchar oraz o miejsce do finałowego turnieju Amator Challenge w 2018. Są to najlepsi zawodnicy w tej edycji którzy wyszli z najmocniejszej grupy.
  III - IV miejsce zajęli; Krystian Boruch który w grupie wygrał trzy mecze i Kantor Radosław bez żadnej porażki w grupie. W półfinale niestety Burek Grzegorz pokonał Radka Kantora 5 : 4
  a Miś Arkadiusz pokonał Borucha Krystiana 5 : 4 .
  Bardzo słabo w tej edycji wypadli liderzy rankingu Marcin Gębala który został wyeliminowany w grupie przez Arkadiusza Misia który wygrał o jedem mecz więcej w grupie oraz Krzysztof Budzik po porażce z Boruchem Krystianem w grupie 0 : 4


  WAŻNE - LIGA 2018

  W związku z krótkim okresem jaki pozostał do końca ligi, przypominamy zawodnikom o rozegraniu meczy .

  Jedyny z całej ligi który wykazał się rzetelnością i sumiennością jest Burek Grzegorz który zaczął z miesięcznym opóźnieniem a jako pierwszy zakończył pojedynki ligowe co zasługuje na duże uznanie .
  Pozostli zawodnicy powinni z niego barać przykład.  ZWYCIĘZCY TURNIEJU PAR

  W sobotę 26 maja klub "IKS" rozegrany został turniej par . Zwyciężyła para z IKS Gębala Marcin i Budzik Krzysztof którzy nie przegrali żadnego meczu w grupie.

  Na drugim miejscu uklasowała się para Wąsacz Wojciech i Krawczyk Łukasz. W decydującym ostatniej partii przy stanie 3:3 Jakub Kociuba pomylił się przy wbijaniu czarnej i tym samym przechylił zwycięstwo na stronę Łukasza i Wojtka.

  Na trzecie miejsce po przegranym meczu z Budzikiem Krzysztofem i Marcinem Gębalą spadli Bieszczad Jacek i Galas Szymon. Pomimo jednakowej ilości wygranych pomiędzy parą Wąsacz Wojciech i Krawczyk Łukasz a parą Bieszczad Jacek i Galas Szymon zadecydowł bezpośredni pojedynek pomiędzy parami który korzystniejszy był dla pary Wojtka i Łukasza gdyż wygrali 4:1.

  ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW 2018


  Terminarz eliminacji do Amator Challenge: 21.04, 19.05, 09.06, 15.09, 20.10.


  II ELIMINACJA DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW
  21.04.2018

  W FINALE WOJCIECH WĄSACZ POKONAŁ MARCINA GĘBALĘ 5:1.
  Trzecie miejsce zajęli Arkadiusz Miś i Radek Kantor.

  ZAJĘTE
  MIEJSCE
  NAZWISKO
  I IMIĘ
  PUNKTY
  I
  WOJCIECH WĄSACZ
  20
  II
  MARCIN GĘBALA
  18
  III
  KANTOR RADOSŁAW
  16
  MIŚ ARKADIUSZ
  16
  V
  BUDZIK KRZYSZTOF
  14
  BORUCH KRYSTIAN
  14
  VII
  KRÓL BARTOSZ
  13
  NOWAK JACEK
  13
  IX
  BANEK CELINA
  12
  BUDZIK MARCIN
  12
  SKARŻYŃKI DAMIAN
  12
  KRAWCZYK ŁUKASZ
  12
  XIII
  BUREK GRZEGORZ
  10

  V EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KLUBU 2018

  Finał turnieju rozegrany pomiędzy Kantorem Radkiem a Królem Bartkiem jest dużym zaskoczeniem .Czołowi zawodnicy turnieju odpadli we wcześniejszej fazie i nie osiągneli czołowych miejsc.
  Wyjątkiem jest Krzysztof Budzik który dostał się do półfinału lecz niestety przegrał
  pokonany przez Króla Bartosza 5 : 3 . Bartek po raz drugi po bardzo dobrej grze walczył w finale. Niestety Radek Kantor pokonal go i Bartkowi przypadło drugie miejsce.Bartek jest ambitny więc walczy o każdy punkt. Pomimo małego doświadczenia pokazuje że stać go na czołowe miejsca. Radek natomiast po raz pierwszy w tym sezonie zajął pierwsze miejsce ale trzeba zaznaczyć że jest to ograny i długo grający już zawodnik .W finale pokonał Bartka 5:3 i zajął I miejsce. Niespodzianką w tym turnieju jest także III miesce Gaudyna Mateusza. Nigdy w turnieju nie zajął tak wysokiego miejsca Udowodnił ze potrfi walczyć z doświadczonymi zawodnikami i należy się mieć na baczności.

  Po tej edycji turnieju na pierwsze miejsce w rankingu wysunął się Radek Kantor z przewagą 1 pkt. nad Krzysztofem Budzikiem a trzecie miejsce w rankingu obecnie zajmuje Król Bartek.
  Walka o każdy punkt trwa i na pewno doświadczeni zawodnicy nie oddadzą czołowych miejsc i będą walczyć do końca.

  Statystyka I miejsc po pięciu turniejach: Król Bartek x1, Nowak Jacek x1,
  Witkowski Mirek x2 i Kantor Radosław x1  I ELIMINACJA DO AMATOR CHALLENGE 2018

  Klub w 2018r prowadzi eliminacje do Amator Challenge 2018 .I eliminacja odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 10. Wpisowe 20zł z czego 15 zł odsyłane jest do PZBiL - głównego organizatora turnieju finałowego. Finał Amator Challenge odbędzie się w Łodzi gdzie pula nagród wynosi 16000 zł. Z pięciu eliminacji kwalifikuje się do finału 3 zawodników +1. Zapraszamy do wzięcia udziału w eliminacjach wszystkich amatorów bilarda. Punktacja wg regulaminu PZBiL.

  I ELIMINACJA DO MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW
  21.04.2018

  ZAJĘTE
  MIEJSCE
  NAZWISKO
  I IMIĘ
  PUNKTY
  I
  BIESZCZAD JACEK
  20
  II
  BUDZIK KRZYSZTOF
  18
  III
  BORUCH KRYSTIAN
  16
  BUREK GRZEGORZ
  16
  V
  KRÓL BARTOSZ
  14
  KOCIUBA JAKUB
  14
  VII
  KRAWCZYK ŁUKASZ
  13
  GĘBALA MARCIN
  13
  IX
  BUDZIK MARCIN
  12
  NOWAK JACEK
  12
  MIŚ ARKADIUSZ
  12
  KANTOR RADOSŁAW
  12
  XIII
  ZIELONKA RADOSŁAW
  10
  WĄSACZ WOJCIECH
  10
  SKARŻYŃSKI DAMIAN
  10
  ONIK ANDRZEJ
  10
  III EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KLUBU 2018

  W III edycji niespodziankę sprawił były wychowanek naszego klubu Witkowski Mirek który po dłuższej przerwie wystarowł po raz pierwszy w turnieju i w finale pokonał Andrzeja Onika 4:2.Trzecie miejsce zajęli Krystian Boruch po wygranej w cwierćfinale z Krzysztofem Budzikem 4:2
  i Radek Kantor który pokonał Szmita Jana 4:3


  AKTUALNOŚCI - W SEZONIE 2018


  II EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KLUBU 2018

  W drugiej edycji Jacek Nowak zdeklasował swoich przeciwników . W pięknym stylu w półfinale pokonał Pawła Koguta 4 :1 a w finale Marcina Budzika 4 : 2. Jest to jego najlepszy wynik w tym sezonie.O ile w pierwszej edycji zajął końcowe miejsce to w II turnieju pokazał że potrafi walczyć i nie dał sobie odebrać pierwszego miejsca.
  Marcin Budzik po przegranej musiał się zadowolić drugim miejscem. Trzeba zaznaczyć ze forma tego zawodnika wzrasta.Zrekompensował sobie pierwszy turniej który niestety nie mógł zaliczyć do udanych.
  Trzecią pozycję zajęli Krzysztof Budzik pokonany w półfinale przez Marcina 4:2 oraz Paweł Kogut pokonany przez Jacka 4:1
  Posumowując cały turniej można stwierdzić że zawodnicy z ostatnich miejsc pierwszej edycji uklasowali się na pierwszych miejscach a finaliści z poprzedniego roku narazie zajmuja dalsze pozycje ale z turnieju na turniej są coraz wyżej . Prawdopodobnie walka będzie do końca i nie można na dzień dzisiejszy wyłonić zdecydowanego faworyta.  I TURNIEJ O PUCHAR KLUBU IKS PEŁEN NIESPODZIANEK

  Pierwsza edycja turnieju była pełna niespodzianek ponieważ nikt z czołówki z lat poprzednich oprócz Krystiana Borucha nie zakwalifikował sie do finału . Finał należał do Króla Bartka i Krystiana Borucha. Krystian jest to zawodnik juz doświadczony i z dłuższym stażem gry a Bartek to początkujący młodziutki zawodnik który pokazał ze trening jaki w ostanim czasie przeprowadził dał efekt w całej grze. W finałe Bartek pokonał Krystiana 4:2 który pomimo dobrej a może nawet najlepszej formy , niestety nie dał rady w finale.
  II miejsce Krystiana i III Misia Arkadiusza to najlepsze pozycje wśród czołowych zawodników.
  Ogólnie nowi zawodnicy mniej doświadczeni pokazali w tej edycji klasę i wyeliminowali całą czołówkę .Po porażce 1:4 w półfinale z Królem Bartoszem ,trzecie miejsce zajął Miś Arkadiusz piąty zawodnik z rankingu całorocznego 2016.
  Trzeba zaznaczyć że bardzo dobre trzecie miejsce zajął Zielonka Radek który trenuje dopiero od dwóch tygodni a w fazie eliminacyjnej pokonał z Marcina Budzika 4:3 i odebrał mu szansę na dalszy awans. Marcin jest zawodnikiem z wieloletnim doświadczeniem który zarówno w I lidze amatorskiej jak i Pucharowych turniejach przeważnie znajduje sie w czołówce najlepszych zawodników. Dziewiąte miejsce tego zawodnika w skladzie jakim przyszlo mu stoczyć walkę ,nietety to porażka .
  II miejsce Krystiana i III Misia Arkadiusza to najlepsze pozycje wśród czołowych zawodników.

  Niestety w tej edycji turnieju cała czołówka z lat ubiegłych odpadła : Krzysztof Budzik zajął dopiero VIII miejsce. Przegrał w ćwiercfinale z Krystianem Boruchem 1:4 podobnie jak Kantor Radosław po przegranej z Arkiem Misiem 1:4
  Kompletną porażkę ponieśłi: Gębala Marcin i Onik Andrzej którzy nie wygrali w grupie żadnego meczu i zajęli ostatnie XXI-XXII miejsce. Zostali pokonani przez młodych początkujących amatorów bez żadnego ogrania ani doświadczenia dla których przygoda z bilardem dopiero się zaczyna. Pokazali super sportową postawę, waczyli do końca o każdy punkt.
  AKTUALNOŚCI - W SEZONIE 2017


  WOJCIECH BANEK NAJLEPSZY ZAWODNIK MAŁOPOLSKI

  Nasz zawodnik Wojciech Banek lider rankingu 2017 po raz drugi zostaje Mistrzem Małopolski wygrywając X Grand Prix Małopolski - Masters .W finale pokonał Macieja Auguścika z Dębicy 6:4 i został po raz kolejny z rzędu Mistrzem Małopolski. W całorcznym rankingu prowadził na pierwszym miejscu .
  Wojtek po dobrym występie na Mistrzostwach Polski udowodnił w Mastersie że jest dalej w formie. IX i X edycja należy do naszego zawodnika któremu serdecznie gratulujemy .

  ARKADIUSZ MIŚ ZWYCIĘZCOM TURNIEJU MIKOŁAJKOWEGO 2017

  W sobotę 9 grudnia w rozegranym turnieju Arkadiusz Miś nie dał większych szans swoim przeciwnikom. W fazie eliminacyjnej poknał: 4;2 Krystiana Borucha,4:2 Jana Szmita,
  4:1 Radosława Zielonkę, 4:2 Konrada Kuczkowskiego. W półfnale pokonał dobrze grającego Bartosza Króla 4:1 a finale Radosława Kantora 4:1.
  Jest to jego pierwsza tak wysoka lokata turniejowa.
  Drugie miejsce zajął Kantor Radek który pomimo bardzo dobrej formy niestety nie poradził sobie z Arkiem. Na duże uznanie zasługuje młodziutki Król Bartosz który zajął trzecie miejsce w tym turnieju pokonując doświadczonych zawodników z większym stażem.
  Zawodnicy w nagrodę otrzymali upominki Mikołajkowe.  MISTRZOSTWA KLUBU 2017

  Puchar Mistrza w turnieju w 2017 zdobył Wojciech Wiśniowski który w finale zmierzył się ze zwycięzcom Pucharu 2017 Krzysztofem Budzikiem. Niestety Krzysztof niepokonany zawodnik w Pucharze klubu, musiał się pogodzić z przegraną po lepszej grze Wojtka i niestety zadowolić się II miejscem.


  III miejsce pucharowe zajął Arkadiusz Miś który w ćwierćfinale pokonał Marcina Gębalę 4:3 a w walce finałowej pokonał Grzegorza Burka 4 : 1.
  Jest to na razie jego najlepszy wynik z rozgrywanych turniejach w 2017r.
  Trzeba zaznaczyć że zawodnicy naszego klubu : Krzysztof Budzik i Arkadiusz Miś zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Amatorów 2017 które odbędą się Łodzi.

  Gratulacje należą się zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom za sportową walkę w turnieju.

  PUCHAR KLUBU 2017 ROZSTRZYGNIĘTY

  Po podsumowaniu punktów po siedmiu turniejach z najlepszymi wynikami
  mamy finałową trójkę zawodników:
  I m.Budzik Krzysztof - ( lider rankingu 154 punkty )2xI m. 2xIIm.3xIIIIm
  II m Budzik Marcin - ( 145 punktów) 1xIm. 2xIIm. 2x III m.2xVm
  III m. Boruch Krystian - ( 140 punktów)1xIm. 2xIIm. 1xIIIm. 2x Vm 1x IXm ,


  Z niewielką stratą do trzeciego miejsca IV pozycję w rankingu zajął:Marcin Gębala zdobywając 136 punktów

  V pozycję w rankingu na trzydzieści cztery osoby startujące
  zajał: Arkadiusz Miś 128 punktów a szóste miejsce Celina Banek i Radosław Kantor z jednakową ilością punktów 127

  W pierwszej dziesiątce najlepszych znajdują się :
  VIII m- Nowak Jacek 126 pkt
  IX Szmit Jan 116 pkt.
  Pierwszą dziesiątkę zamyka Andrzej Onik z 95 pkt.

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej a zakwalifikowanym na Mistrzostwach Polski Amatorów w Łodzi które odbędą się w 18-19 listopada.
  Życzymy czołowych miejsc.  IX TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2017 - OSTATNIA EDYCJA

  MARCIN BUDZIK DEKLASUJE SWOICH PRZECIWNIKÓW.

  W IX ostatniej edycji turnieju Marcin Budzik nie dał sobie odebrać zwycięstwa.
  W ćwierćfinale pokonał Mateusza Gaudyna 4:2 , w półfinale lidera rankingu Krzysztofa Budzika 4:1 a finale nie dał większych szans swojemu przeciwnikowi Jakubowi Bernademu wygrywając 4:0. W klasyfikacji pokonał swoich przeciwników bez żadnej straty punktów pomimo wyrównanych walk .Czym bliżej finału forma Marcina wzrastała i wygrane były z dużą przewagą punktową. Jednoznacznie można stwierdzić że zdeklasował swoich przeciwników nie pozostawiając im większych szans na wygranie.


  Drugie miejsce przypadło Jakubowi Bernademu który w w ćwierćfinale i półfinale był zdecydowanie lepszy od swoich rywali. Pomimo mniejszego ogrania pokonał w ćwierćfinale Jacka Nowaka 4:2 a w półfinale lidera VII edycji Borucha Krystiana 4:2.
  Zawodnicy którzy byli faworytami turnieju niestety musieli zadowolić się trzecim miejscem co było dużą niespodzianką . Budzik Krzysztof i Krystian Boruch nie zdołali tym razem zająć czołowych pozycji po mimo dobrej gry .  TRZECIE MIEJSCE WOJCIECHA BANKA W MISTRZOSTWACH KRAKOWA 2017


  W krakowskim klubie TCH-HUB rozegrano Ogólnopolski Turniej o Mistrzostwa Krakowa w którym uczestniczyli dwaj zawodnicy naszego klubu "IKS": Wojciech Banek i Krystian Boruch . W gronie 64 zawodników Wojtek Banek zajął bardzo dobre trzecie miejsce. Do półfinału pokonywał swoich przeciwników bez trudu : Tomasza Błażeja z Bili Tarnów 4:1, Szymona Kurala z Krakowa 4:2, Marusza Gołdyna z Krakowa 4:2,w 1/8 finału Pawła Bojsarowicza z Krakowa 5:1 w 1/4 finału Piotra Kudlika z ERG Bieruń Folie 5:1. Dopiero w półfinale pomimo dobrej gry uległ Michałowi Kędziorowi z Dębicy który przd laty był reprezentantem Polski w kilku kategoriach wiekowych.
  Szczególnie cennym zwycięstwem było pokonanie Piotra Kudlika wielokrotnego reprezentanta Polski.
  W turnieju zadebiutował nasz drugi zawodnik Krystian Boruch. Jego debiut w mocno obsadzonym turnieju wypadł bardzo obiecująco. Wygrał i przegrał po dwa pojedynki. Przegrał z Samborem Stachowiakiem i Bartkiem Smolana 2:4 a pokonał Krzysztofa Jagiełło 4;3 i Dawida Fudymę 4;0 Dało mu to 24 miejsce w turnieju.
  Jest to dobry wynik jak na debiutanta.
  SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM ZAWODNIKOM I ŻYCZYM DALSZYCH SUKCESÓW.

  Ewa Bąk wygrywa Puchar Polski Kobiet 2017


  Bilardzistka MUKS IKS Tarnów Ewa Bąk nie dała szans swoim rywalkom podczas ostatniego turnieju o Puchar Klubu kobiet w Kielcach. W finale pokonała Katarzynę Wesołowską z (Iduslubu.pl TVsports Kielce) 5:0. W półfinale i ćwierćfinale wygrała po 5;1 z Weroniką Karwik z Bili Zduny i Agnieszką Pierzynką z Wałbrzycha.
  Zawodniczka IKS Tarnów miała najwięcej trudności z pokonaniem przeciwniczek w części eliminacyjnej w której pokonała Magdalenę Tatarkiewicz z Break Bilard Club Kraków 5:3 i Agnieszkę Kolecką z Akademi Rokietnica.


  Ewa wygrała łączna klasyfikację pięciu turniejów składających się na rywalizację o Puchar Polski . To pozwala jej startować z pierwszej pozycji rozstawienia w Mistrzostwach Polski które odbędą się w Kielcach w dniach 26.11-01.12.2017


  KANTOR RADOSŁAW WYGRYWA VIII EDYCJĘ TURNIEJU O PUCHAR KLUBU


  W sobotę 7 października rozegrano ósmą edycję turnieju o Puchar Klubu w której wzięli udział wszyscy najlepsi klubowi amatorzy bilarda.Wyniki turnieju potwierdziły starą sportową prawdę że systematyczny trening musi w końcowym efekcie przynieść sukces.
  W finale zagrali Radek Kantor i Krystian Boruch których ostatnio najczęściej można było spotkać na treningu przy stołach bilardowych w klubie.Wygrali grupy,przy czym Krystian pokonał wszystkich grupowych partnerów uzyskując stosunek partii 12:3 a Radek w grupie doznał jednej porażki z Krzyśkiem Budzikiem. Porażka ta nie miała jednak wpływu na wygranie przez niego grupy .


  W półfinale Krystian Boruch pokonał obecnego lidera rankingu Krzysztofa Budzika 4;2 a Radek Kantor w tym samym stosunku pokonał Arkadiusza Misia.
  Finałowy pojedynek z wysoką przewagą 4:1 wygrał Radek , choć po sukcesie w ostatnim turnieju faworytem był Krystian.Wydawać się mogło że prym w turniejach klubowych nieść będzie "eksportowa trójka " Budzik Krzysztof , Miś Arek i Jacek Nowak którzy zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Amatorów w Łodzi.
  Pomimo tego w turniejach klubowych o Puchar Klubu cała trójka wyraźnie zalicza spadek formy i bierze korepetycje od swoich kolegów którzy nie startowali w eliminacjach do Mistrzostw Polski amatorów, na co dowodem są rozgrywane turnieje.

  VII TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2017

  BORUCH KRYSTIAN LIDEREM VII EDYCJI TURNIEJU

  Pierwszy po wakacyjnej przerwie a siódmy z kolejności turniej o" Puchar Klubu", zakończył się niespodziankami. Wydawało się że prym będą wiedli kandydaci na Mistrzów Polski amatorów lecz niestety ani jednemu z trójki :
  Budzik Krzysztof, Miś Arkadiusz i Nowak Jacek
  nie udało się awansować do najlepszej czwórki w tej edycji turnieju w klubie.
  Biorąc pod uwagę "intensywność" treningów "wybrańców losu" , rokowanie ich sukcesów na finałach MP. w Łodzi błądzi w gęstej mgle.
  Błysął natomiast talent Krystiana Borucha który po dłuższej przerwie częściej był spotykany przy stole bilardowym co dało efekty . Trzeba zaznaczyć że Krystian namawiany na poważniejsze potraktowanie sportu bilardowego , kiedy zbliżal się do najlepszych w klubie znikał na miesiące z klubu zachłyskując się bieżącymi sukcesami.
  Tym razem szczególnie w częsci finałowej zdecydowanie pokonał:
  4:1 Celinę Banek i po 4:0 Marcina Gębalę i Jacka Budzika.
  Dobrze w tej edycji turnieju zaprezentowali się :Jacek Budzik który rekreacyjnie traktuje bilard a dotarł do finału oraz Marcin Budzik i Marcin Gębala.
  Pozytywnie należy ocenić uczestników zajmujących końcowe miejsca w turniejach. Starują od niedawna i porażki do zera zamienili na równorzędne pojedynki a porażki wynikają z braku ogrania.  WIOSENNA LIGA ROZSTRZYGNIĘTA

  W czerwcu zakończyły się rozgrywki wiosennej ligi bilardowej w której brało udział jedynastu zawodników. Zwycięzcami ligi wiosennej zostali :
  I m.Budzik Krzysztof - ( bez porażki )
  II m Onik Andrzej - ( z dwoma przegranymi meczami),
  III m. Wrona Łukasz - ( z trzema przegranymi meczami),
  IV m. Boruch Krystian (z czterema porażkami).

  Wszystkim finalistom gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.  AKTUALNOŚCI - 2017r

  CENNY SUKCES WOJCIECHA BANKA W GRAND PRIX POLSKI W BIAŁYMSTOKU 2017


  Czwarta edycja Grand Prix Polski rozegrana została "ELIDA"Białystok w odmianę "8" w której wystartował nasz zawodnik Wojciech Banek z "IKS " Tarnów, jako jedyny reprezentant z Tarnowa.
  W turnieju wystartowało 64 zawodników reprezentujących czołowe Kluby z Polski , wśród nich medaliści Mistrzostw Polski i Europy.
  W tym doborowym towarzystwie nasz zawodnik Wojciech Banek zajął bardzo dobre 5 miejsce. Przegrał w ćwierćfinale po bardzo dobrej grze 3:6 ze zwicięzcom tego turnieju i czołowym zawodnikiem rankingu Polski - Mariuszem Skonecznym z Tomaszowa Mazowieckiego " Lipiński Dachy ".

  W drodze do ćwierćfinału Wojtek pokonał :

 • A. Brzękowskiego z Rokietnicy 6 : 3
 • J. Regieli z Mikołowa 6 : 3
 • S. Kurala z Krakowa 6 : 3
 • T. Kaplana z Kielc 6 : 4
  Trzeba zaznaczyć że przy bardzo dobrej grze na wynik wpłyneły rozbicia. W dwóch rozbiciach nie wpadła żadna bila naszemu zawodnikowi i przeciwnik doszedł i skończył partię . Zawodnicy tej klasy raczej się nie mylą jeżeli dochodzą do stołu.Sukces uzyskany przez Wojtka w Białymstoku pozwolił mu na przesunięcie się z pozycji 24 na pozycję 14 wśród 161 najlepszych zawodników rankingu Polski 2017r • II lIGA 2017


  Od 05 czerwca rusza druga klubowa liga bilardowa . Wszystkich uczestników biorących udział w rozgrywanej lidze prosimy o ostateczne potwierdzenie telefonicznie lub osobiście do 15 czerwca
  Zawodnicy II ligi będą rozgrywać mecze do 7 wygranych i już mogą umawiać się na mecze.Pierwsze dwie osoby z drugiej ligi awansują do pierwszej ligi. Zakończenie rozgrywek II ligi kończy się 30 sierpnia. Pierwsze rozgrywki już rozpoczęte a wyniki będą aktualizowane na stronie w zakładce liga.
  FINALIŚCI VI TURNIEJU O PUCHAR KLUBU 2017


  W sobotnim turnieju w finale spotkali się Onik Andrzej i Boruch Krystian. Zawodnicy zacięcie walczyli o każdy punkt.Pomimo bardzo dobrej formy, Krystian nie był w stanie wygrać z Andrzejem i niestety w finale przegrał 6:4. Andrzej Onik po raz trzeci w cyklu rocznym staje na podium na pierwszym miejscu. Niespodzianką w tej edycji jest debiutant Konrad Kuczkowski który w ćwierćfinale pokonał Marcina Gębalę 4: 2 i dopIero w półfinale odpadł po przegranej z Krystianem Boruchem , co dało mu III-IV miejsce podobnie jak liderowi rankingu Krzysztofowi Budzikowi który przegrał w półfinale z Andrzejem 2:4 i niestety nie awansował do finału. Dla Konrada jest to duże osiągnięcie ponieważ jest to jego pierwszy start i w tym turnieju awansował do czołówki doświadczonych zawodników pokonując po drodze zaawansowanych bilardzistów.
  FINAŁ V TURNIEJU O PUCHAR KLUBU OPANOWANY PRZEZ BUDZIKÓW.


  Kolejna edycja roztrzygnięta przez Krzysztofa Budzika i Marcina Budzika których walka w finale była bardzo wyrównana.Ostatnia partia rostrzygnęła o zwycięstwie Krzysztofa Budzika po pomyłce Marcina i zakończyła się wynikiem 4 : 3 .Krzysztof w dalszym ciągu nie daje sobie odebrać zwycięstwa i prowadzi w rankingu. Jedyną osobą która dotąd we wszystkich turniejach zabrała mu dwa razy pierwsze miejsce był
  Andrzej Onik.
  Marcin Budzik po bardzo dobrej i wyrównanej grze w półfinale pokonał Andrzeja Onika i tym samym nie dopuścił go do finału.
  Niestety w tej edycji Andrzej Onik i Marcin Gębala pokonany w półfinale przez Krzysztofa musieli zadowolić się III -IV miejscem .


  W V edycji uczestniczyło 21 zawodników którzy walczyli o punkty do rankingu 2017.Trzeba zaznaczyć że oprócz fnalistów turnieju bardzo dobrze spisali się nowi zawodnicy a w szczególności debiutujący Maciej Czerwony
  i dwie kobiety Augustyn Magdalena i Skiba Magdalena.bardzo dzielnie walczyły w pojeydynka z mężczyznami i całkiem dobrze dawały sobie radę. Są to osoby początkujące i zasługują na duże uznanie.  TURNIEJ PAR -2017


  ZWYCIĘZCY I TURNIEJU PAR -
  KRZYSZTOF BUDZIK I RADOSŁAW KANTOR


  W poniedziałek 01. maja w organizowanym turnieju par wzięło udział osiem par które walczyły z podziałem na dwie grupy każda z każdą.


  Zwyciężyła para Budzik Krzysztof i Kantor Radosław. Po świetnym zaganiu w finale pokonali parę Boruch Krystian i Miś Arkadiusz wysoką wygraną 4:1. Udowodnili swoją piękną walką że dojście do finału było zasłużone ,pomimo że w półfinale walka z parą Wrona Łukasz i Gębala Marcin była bardzo wyrównana .
  Pomyłka Marcina Gębali przy stanie 3:3 zadecydowała o rozstrzygnięciu pojedynku. Marcin będąc przy ruchu mając czarną bilę pomylił się przy wbijaniu ,co wykorzystała para Krzyśka Budzika i Radka Kantora.Mając jedną bilę i czarną zakończyli pojedynek na swoja korzyść 4;3.


  Para Arkadiusza i Krystiana doszła do finału po trudnych zmagania z młodą parą Kociuba Jakub i Krół Bartosz.Bardzo dobra gra młodych zawodników sprawiła doświadczonym już zawodnikom Arkadiuszowi i Krystianowi nie małych trudności w osiągnięciu wygranej.Wygrali tylko dzięki bardzo udanemu zagraniu bezpiecznej i schowaniu bili. Bartek i Jakub nie mieli jak zagrać aby nie uniknąć faula co spowodowało zakończenie parti przez Arkadiusza na korzyść swojej pary . Ostatnia partia rozstrzygnęła o wejście do finału pary Krystiana Borucha i Arkadiusza Miś. Finał jednak okazał się poza ich zasięgiem gdyż nie byli w stanie poradzić
  sobie z Krzysztofem Budzikiem i Radkiem Kantorem.
  EWA BĄK Z MUKS IKS TARNÓW WYGRYWA II PUCHAR POLSKI KOBIET

  Bilardzistka naszego klubu Ewa Bąk zwyciężyła w drugich tegorocznych zawodach z cyklu Puchar Polski Kobiet
  W finale turnieju organizowanego w Łódzkim Klubie Frame pokonała reprezentantkę Polski na World Games we Wrocławiu Oliwię Czupryńską.
  Rozstawiona z nr1 Ewa Bąk po przegranej z Katarzyną Wesołowska 3 :5 , o awans do strefy pucharowej musiała walczyć z lewej strony tabeli co jej nie przeszkodziło w dojściu do finału. Z łatwością pokonała po lewej stronie Magdalenę Tatarkiewicz z Krakowa 5 : 2, Agnieszkę Kolecką z Rokietnicy 5 : 0, Weronikę Karwik 5 : 0
  W finale pokonał Oliwię Czupryńską z Nosanu Kielce 5 : 2
  Obecnie po dwóch turniejach Ewa zajmuje pierwsze mieJsce w rankingu kobiet 2017r.


  RANKING POLSKI 2017


  1. Bąk Ewa
  MUKS IKS Tarnów
  40pkt.
  2. Ząbek Monika
  ERG Bieruń Folie
  30pkt
  3. Weronika Karwik
  UKS Bila Zduny
  28pkt.
  4. Czupryńska Oliwia
  Nosan Kielce
  28pkt.
  5. Bronikowska Agnieszka
  Siewierz
  24pkt.
  6. Kolecka Agnieszka
  Akademia Bilardowa Rokietnica
  22pkt.
  7.Pietrzak Kinga
  UKS 13 Joker Tomaszów Maz.
  20 pkt.
 • Wolak Anna
  Pino Dębica
 • 20 pkt.
 • Humańska Beata
  UKS Fair Play Jaworzno
 • 20 pkt.
 • Sochacka Anita
  Snikers Rękoraj
 • 20 pkt.
  11.Łącka Izabela
  Hungry 40 BLU Salony Łazienek Łódź
  20 pkt.
  12.Wawrzyn Marta
  Pruszków
  18 pkt.
  13.Tatarkiewicz Magdalena
  Break Bilard Club Kraków
  16 pkt.
 • Świtała Bogna
  UKS Pałuki Żnin
 • 16 pkt.
 • Pierzynka Agnieszka
  Bilard Team Maria Wałbrzych
 • 16 pkt.
  16.Połubińska Joanna
  Green Club Gdańsk
  14 pkt.
 • Połczyńska Weronika
  UKS Bila Zduny
 • 14 pkt.
  18.Ryś Agata
  Snikers Rękoraj
  12 pkt.
 • Aftka Sandra
  Arkadia Tczew
 • 12 pkt.
 • Sandra Kmieć
  Snikers Rękoraj
 • 12 pkt.
 • Wesołowska Katarzyna
  TVsports Idoslubu.pl Kielce
 • 12 pkt.
  22.Malicka Milena
  Akademia Bilardowa Rokietnica
  10 pkt.
  23.Błaszczak Zuzanna
  Akademia Bilardowa Rokietnica
  6 pkt.
 • Burczyńska Aleksandra
  Snikers Rękoraj
 • 6 pkt.
 • Furmanek Paulina
  Tczew
 • 6 pkt.
 • Lipińska Hanna
  UKS Promyk Czerniewice
 • 6 pkt.
 • Kupińska Daria
  Snikers Rękoraj
 • 6 pkt.
 • Kisiel Dominika
  Snikers Rękoraj
 • 6 pkt.


  ANDRZEJ ONIK ZWYCIĘŻA W IV TURNIEJU O PUCHAR KLUBU IKS 8 KWIETNIA

  Czwarta edycja turnieju należała do Andrzeja Onika który w półfinale pokonał Marcina Budzika 4 : 2 a w finale pokonał Jacka Nowaka 4 : 0.Bardzo dobra gra Andrzeja sprawiła że zawodnicy nie byli w stanie zagrozić mu w dojściu do I miejsca.Jest to jego drugi turniej w którym zajmije czołowe miejsce.


  III-IV miejsce w tej edycji zajęli Marcin Budzik który w ćwierćfinale pokonał lidera rankingu Krzysztofa Budzika 4 : 2
  i Gębala Marcin po wygranej w ćwirćfinale z Celiną Banek.


  Pozostałe miejsca zajęli : V- VIII Celina Banek , Krzysztof Budzik, Marek Nizioł, Arkadiusz Miś
  IX- XII Kucharzyk Dariusz, Kociuba Jakub,Szmit Jan, Kantor Radosław,
  XIII- XVI Augustyn Magdalena, Krzemiński Adam, Barszcz Oliwer  ZGŁOSZENIA DO KLUBOWEJ WIOSENNEJ LIGI BILARDOWEJ
  DO 10 KWIETNIA 2017


  Zapraszamy wszystkich chętny do rozgrywek w lidze klubowej 2017. Zgłoszenia przyjmowane są u klubie u osób prowadzącyh do 10 kwietnia .
  Liga klubowa 2017 jest podzielona jak w poprzednim roku na cztery cykle.
  I - zimowa od 16.01- 31.03, II wiosenna od 10.04 - 21.06,
  III - letnia 01.07 - 21.09, IV jesienna od 01.10 - 30.11
  W lidze klubowej mogą brać wszyscy chętni amatorzy bilarda. Połowa wpisowego wypłacana jest uczestnikom za każdą ligę osobno. Pula zebrana podzielona jest na:


  I m. - 40%, II m. - 30%, III m. - 20%, IV m. - 10%,  Rozgrywki ligowe są aktualizowane na bieżąco w zakładce liga: Lista zgłoszeń - Wrona Łukasz, Budzik Krzysztof, Nowak Jacek, Onik Andrzej, Miś Arkadiusz, Boruch Krystian, Kantor Radosław, Budzik Marcin, Gębala Marcin, Burek Grzegorz


  III TURNIEJ O PUCHAR KLUBU IKS
  PEŁEN NIESPODZIANEK

  W sobotę 4 marca w rozegranym turnieju lider rankingu Krzysztof Budzik został pokonany w finale przez debiutanta Andrzeja Onika który po dłuższej przerwie powrócił do gry.Finał należał zdecydownie do Andrzeja o czym swiadczy wynik 4 : 2.


  Drugą niespodzianką w tej edycji jest trzecie miejsce Marka Nizioła który pokonał w ćwierćfinale doświadczonego zawodnika Arkadiusza Misia 4 : 1 i dopero uległ w półfinale z Krzysztofowi Budzik przy bardzo wyrównanej walce 3 : 4.  Nie można zapomnieć o III miejscu Marcina Gębali który po bardzo dobrej grze pokonał w ćwierćfinale Jacka Nowaka 4 ; 1 i już drugi raz w turnieju znajduje śię w czołówce najlepszych zawodników. Forma tego zawodnika rośnie o czym świadczą rozegrane pojedynki.


  Podsumowując turniej można stwierdzić że ujrzymy nowe talenty które zamieszają w całym rankingu.Wysokie lokaty nowych zawodników którzy biorą udział w turnieju są dużą niespodzianką .
  Trzeba zaznaczyć że bardzo dużym zaskoczeniem był świetny występ młodziutkiego Bartka Króla który w eliminacjach wygrał z doświadczonym zawodnikiem Janem Szmitem i tym sposobem odebrał mu awans do ćwierćfinału.
  04.MARCA 2017- III TURNIEJ O PUCHAR KLUBU IKS

  W sobotę 4 marca zapraszamy wszystkich sympatyków bilarda na kolejną edycję turniejów dla amatorów bilarda. Turnieje są rywalizacją i wyzwaniem dla wszystkich którzy kochają sport a także sprawdzeniem swojej formy bilardowej.
  Każde uczestnictwo podnosi umiejętności gry oraz jest szansą na zdobycie tańszych godzin gry w bilarda które można wykorzystać do końca miesiąca.
  Rozpoczęcie turnieju o godzinie 10 a zapisy i rozgrzewka od 9. 15 w dniu turnieju.Jest to kolejna edycja turniejów organizowanych przez cały rok 2017.Uczestnicy zdobywają punkty rankingowe w całym cyklu rocznym .Ranking zmienia się co można zobaczyć w załkadce (rankng) i na dzień dzisiejszy nie można wyłonić zwyciężców. Zachęcamy do gry wszystkich uczestników bez względu na umiejętności.
  Wpisowe do turnieju 15 zł.  CELINA BANEK ZWYCIĘŻA W II TURNIEJU
  O PUCHAR KLUBU 04 LUTEGO 2017


  W drugiej edycji cyklu turniejów o Puchar Klubu Celina Banek pokonała w finale lidera rankingu 2016 /2017 Krzysztofa Budzika 4 :3. W półfinale i w finale walka o każdy punkt była bardzo zacięta o czym świadczą wyniki .
  W półfinale Celina wygrała z Arkadiuszem Misiem 4 ; 3. Mecz był na styku i dopiero ostatnia partia rozstrzygnęła o zwycięstwie. Po bardzo dobrej grze przy stanie 3;3 niestety Arek popełnił błąd i Celina wykorzystując pomyłkę zakończyła partię na swoją korzyść.Walka była pełna emocji a gra Arkadusza pokazała że wszystkie jego mecze rozstrzygała ostatnia partia.
  W ćwierćfinale Arek pokonał Marcina Budzika 4 :3 co dało mu awans do półfinału jednak zabrakło mu sczęśćia w półfinale i nestety ponióśł porażkę z Celiną Banek.
  W finale była podobna sytuacja z Krzysztofem.Przy remisie w ostatniej parti Krzysztof pomylił się przy wbijaniu czarnej i Celina mając jedną bilę i czarną zakończyła mecz na I miejscu .
  Krzysztof Budzik lider całego rankingu 2016 niestety musiał się zadowolić tym razem drugą pozycją. Pomimo przegranej nadal prowadzi w rankingu 2017 jedynie zmniejszył mu się dystans punktowy w stosunku do pozostałych uczestników. Na trzecim miejscu w tym turnieju stanęli Miś Arkadiusz i Sławomir Adamczyk który w ćwierćfinale pokonał Grzegorza Burka 4;1 lecz niestey przegrał w półfinale z Krzysztofem Budzikiem.


  WOJCIECHA BANEK MISTRZEM PO RAZ DRUGI
  W II EDYCJI GRAND PRIX MAŁOPOLSKI 2017


  Nasz zawodnik Wojciech Banek z IKS Tarnów zwycięża po raz drugi i zajmuje I miejsce w Grand Prix Małopolski 2017. Potwierdza że będzie bronił pierwszego miejsca zdobytego w 2016 w Mastersie, który był podsumowaniem całorocznego rankingu.

  Tym razem w GP Małopolski w odmianę "10" Wojtek pokonuje swoich rywali nie dając im większych szans na zwycięstwo.
  Dobra passa zapoczątkowana w styczniu trwa dalej.
  Jest to druga edycja i drugi raz I miejsce naszego zawodnika.
  W finale pokonał Szymona Błażeja 4 :0 w najkrótszym czasie 12 minut.
  Obecnie ma 50 punktów w rankingu i prowadzi znacznie
  z przewagą 16 punktów nad II miejcem które zajmuje Baliś Andrzej
  oraz 17 punktów nad III pozycją na której znajduje się Szymon Błażej.

  Kibicujemy naszemu zawodnikowi i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywanych turniejach.
  ZGŁOSZENIA DO KLUBOWEJ LIGI BILARDOWEJ
  DO 15 STYCZNIA 2017


  Zapraszamy wszystkich chętny do rozgrywek w lidze klubowej 2017. Zgłoszenia przyjmowane są u klubie u osób prowadzącyh do 15 stycznia .Liga rusza od 16 stycznia 2017 i jest podzielona jak w poprzednim roku na cztery cykle.
  I - zimowa od 16.01- 31.03, II wiosenna od 10.04 - 21.06,
  III - letnia 01.07 - 21.09, IV jesienna od 01.10 - 30.11
  W lidze klubowej mogą brać wszyscy chętni amatorzy bilarda. Połowa wpisowego wypłacana jest uczestnikom za każdą ligę osobno. Pula zebrana podzielona jest na:


  I m. - 45%, II m. - 30%, III m. - 15%, IV m. - 10%,

  LISTA ZGŁOSZONYCH ZAWODNIKÓW DO 10.01.2017: Budzik Marcin, Budzik Krzysztof, Burek Grzegorz, Nowak Jacek,Miś Arek, Szmit Jan, Adamczyk Sławomir Kantor Radosław, Gębala Marcin, Wojciech Wiśniowski


  ZWYCIĘZCY I TURNIEJU O PUCHAR KLUBU 2017

  W sobotę 7.styczna rozegrany został I turniej który był rozpoczęciem sezonu 2017 i został zaliczony do cyklu turniejów o Puchar Klubu . Turniej był pełen niespodzianek gdyż czołówka z 2016r. zajęła dalsze miejsca a na podium stanęli nowi zawodnicy.

  Jedynym wyjątkiem który nie dał sobie odebrać I miejsca jest jak dotąd niepokonany Krzysztof Budzik zwycięzca rankingu 2016.
  Pojedynek w finale był bardzo zacięty pomiędzy Krzysztofem i Marcinem Budzikiem. Jednym punktem zakończyła się wygrana Krzysztofa . Do stanu 3 : 3 nie można było ustalić kto zwycięży , dopiero ostatnia partia rozstrzygnęła o zwycięstwie i tu okazał się lepszy Krzysztof Budzik. Obronił tytuł mistrza i obecnie prowadzi ranking.
  Marcin bo bardzo ładnej walce niestety musiał się zadowolić II miejscem.

  Na III miejscu na podium stanęli Jakub Bernady i Marcin Gębala dla których był to pierwszy turniej po dłuższej przerwie.  Dalsze miejsca zajęli :
  V-VIII - Miś Arkadiusz, Adamczyk Sławomir, Kantor Radosław ,Boruch Krystian
  IX - XII Banek Celina, Szmit Jan , Kucharczyk Mariusz , Burek Grzegorz
  XIII _XVI Nowak Jacek,Golec Łukasz, Kociuba Jakub, Król Bartosz
  XVII -XVIII Nowak Rafał, Brataniec Piotr dla których było to nowe doświadczenie , gdyż pierwszy raz zagrali w turnieju .


  Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i życzymy dalszych sukcesów. Można wnioskować że ranking będzie się zmieniał a największą niespodzianką mogą być nowi zawodnicy którzy z turnieju na turniej będą zdobywać coraz wyższe miejsca.


  I MIEJSCE WOJCIECHA BANEK W I GRAND PRIX MAŁOPOLSKI 2017


  Bardzo dobrze rozpoczął sezon 2017, zawodnik naszego klubu "IKS" Tarnów Wojciech Banek który 6 stycznia wygrał I eliminacje w Grand Prix Małopolski 2017. W turnieju startowało 32 zawodników . W części eliminacyjnej Wojtek pokonał po 5 : 0 Macieja Mroza z Nowego Sącza, Tomasza Irzabka z Bochni, Wojciecha Wiśniowskiego z Bili Tarnów 5 : 1 oraz Auguścika Macieja z Pino Dębica 5 : 2.

  W pólfinale przeciwnikiem naszego zawodnika był zawodnik z Nosanu Kielce Maciej Życiński z którym nasz zawodnik z IKS Tarnów wygrał 5 : 3 co dało mu awans do finału .
  Finał był jednostronny dla Wojciecha Banek który pokonał pierwszoligowego zawodnika Krzysztofa Moskala z Oskar Stalowa Wola wynikiem 5 : 1.
  Start w GP Małopolski był etapem w przygotowaniach do startu w I Turnieju Pol Tour Grand Prix Polski w Łodzi w dn. 21 - 22 styczeń 2017. Trzeba zaznaczyć że turnieje Pol Tour w cyklu rocznym rozgrywane są w różnych miastach Polski w trzy odmiany "8", "9","10" i są ważne gdyż zawodnicy z rankingu Polski zbierają punkty do eliminacji Mistrzostw Polski 2017.


  MISTRZOSTWA POLSKI W RUMI


  W ostatnich dniach 2016r w Rumi odbyły się bilardowe Mistrzostwa Polski w których uczestniczyli zawodnicy naszego klubu IKS
  Tarnów Wojciech Banek i Ewa Bąk. Zawodnicy walczyli w trzy odmiany "8", "9", i "10".


  Końcowe wyniki przejdą do historii klubu jako największe indywidualne i drużynowe osiągnięcia w 25 letniej działalności.  Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski została zawodniczka naszego klubu Ewa Bąk która startując w trzech odmianach zdobyła trzy medale , po jednym w każdej odmianie.
  Złoto przypadło Ewie w odmianę "8" w której w półfinale pokonała Katarzynę Wesołowską z ERG Bieruń Folie 5:2 a w finale Izabelę Łącką z Pino Dębica 5:1.
  Srebro wywalczyła w odmianę "9" w półinale pokonując Weronikę Karwik z UKS Bila Zduny 6:2, ulegając w finale Monice Ząbek z ERG Bieruń Folie.
  W ostatniej rozgrywanej odmianie "10" w półfinale doszło do rewanżu za finał w "8" i tym razem Izabela Łącka zrewanżowała się naszej zawodniczce zwyciężając 5:3 zamykając drogę do złotego medalu.


  Indywidualny sukces Ewy Bąk który dał jej 1 miejsce w klasyfikacji medalowej łączne kobiet i mężczyzn, klubowi MUKS IKS Tarnów dał trzecie miejsce w klubowej klasyfikacji medalowej.


  INDYWIDUALNE:

 • 1.Ewa Bąk 1 - 1 - 1,
 • 2.Monika Ząbek 1 - 0 - 2,
 • 3.Katarzyna Wesołowska 1 - 0 -1
 • 4.Karol Skowerski 1 - 0 - 0,
 • 5.Radosław Babica 1 - 0 - 0 .

 • KLUBOWE:

 • 1. ERG Bieruń Folie 3 - 0 - 5,
 • 2.Nosan Kielce 2 - 0 - 0 ,
 • 3.MUKS IKS Tarnów 1 - 1 - 1,
 • 4. Konsolnet Warszawa 0 - 1 - 1,
 • 5. Pino Dębica 0 - 2 -1


 • ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU 2017


  I TURNIEJ O PUCHAR KLUBU W SEZONIE 2017


  Zapraszamy

  w sobotę 7 stycznia

  wszystkich sympatyków bilarda na otwarcie sezonu 2017. Turniej jest zaliczony do cyklu turniejów o Puchar klubu. Rozpoczęcie turnieju o godzinie 10 a zapisy i rosgrzewka od 9.15. Mamy nadzieję że czołówka z poprzedniego roku będzie wlczyć o punkty aby obronić tytuł Mistrza z 2016r a uczestnicy którzy w poprzednim roku nie stanęli na podium pokażą swoją klasę i będą zagrożeniem dla lidera


  Zapraszamy do rywalizacji w turnieju wszystkich chętnych gdyż każdy ma szansę pokonać lidera i zdobyć tytuł w nowym sezonie.


  W cyklu rocznym rozegrane zostaną IX turniejów z czego do całego rankingu zaliczone będzie VII turniejów z najlepszymi wynikami.Wpisowe do każdego turnieju 15 zł. Każdy uczestnik otrzymuje limit godzin po cenach ulgowych do wykorzystania w danm miesiącu w którym odbywa się turniej. Niewykorzystane godziny przepadają


  AKTUALNOŚCI - TURNIEJE W SEZONIE 2016

  MIKOŁAJKOWY TURNIEJ DLA AMATORÓW BILARDA


  Mikołajkowy turniej zakończył sezon rozgrywek turniejowych w tym roku
  W rozegranym turnieju Mikołajkowym zwyciężył Wojciech Wiśniowski który w finale pokonał Krzysztofa Budzika 5 : 0 .Jest to duża niespodzianka ponieważ pokononany został lider całego rankingu 2016 który statystycznie jest najlepszy w rozgrywanych turniejach w tym sezonie. W turnieju zawodnicy odebrali puchary za ranking ,nagrody za jesienną ligę oraz upominki Mikołajkowe.
  III - IV miejsce przypadło dla Radosława Kantora po przegranej w półfinale z Wojtkiem oraz Krystianowi Boruchowi po przegranej Krzysztofem.
  Dalsze miejsca V-VIII w tym turnieju zajęli zawodnicy którzy należą w turniejach do czołówki najlepszych zawodników:
  V-VIII Burek Grzegorz, Budzik Marcin, Miś Arkadiusz, Nowak Jacek.
  IX - XII Szmit Jana , Mleczko Marek , Andrzejewski Mateusz, Adamczyk Sławomir
  XIII - Janicki Jakub,
  XIV -Kociuba Jakub, XV Król Bartosz.  WOJCIECH BANEK MISTRZEM IX GRAND PRIX MAŁOPOLSKI W SEZONIE 2016


  11.listopada 2016r.turniej Mastersa zakończył cykl turniejów w których zawodnicy zdobywali punkty do rankingu Grand Prix Małopolski 2016.Nasz zawodnik Wojciech Banek IKS Tarnów, po podsumowaniu wszystkich turniejów zdobył Mistrza Rankingu i okazał się najlepszym zawodnikiem Małopolski w 2016r.

  Turnieje rozgrywane były po dwa razy w każdą odmianę: "8" ,"9","10" W turniejach uczestniczyło 50 zawodników z róznych miast z Krakowa Kielc,Dębicy,Stalowej Woli, Mielca, Nowego Sącza ,Tarnowa oraz ze Słowacji.
  Pomimo mocnej obsady Wojciech prowadził w rankingu i obronił MISTRZA IX GRAND PRIX MAŁOPOLSKI.
  Trzeba zaznaczyć że bardzo trudno było utrzymać się na pierwszej pozycji bo w ostatnim turnieju Mastersie zdobyte punkty liczone były podwójnie.Więc prosty rachunek że słabsza forma w danym turnieju zawodnika mogła go całkowicie wykluczyć z I miejsca w rankingu, pomimo całorocznego prowadzenia.


  Serdecznie gratulujemy Wojtkowi.
  Jesteśmy z niego dumni i życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.
  Obecnie zbliża się koniec sezonu który zostanie zakończony Mistrzostwami Polski w których Wojtek będzie walczył w trzy odmiany "8","9" i "10".Mistrzostwa odbędą się w Rumi gdzie będzie walczyć 40 najleszych zawodników z całej Polski .  ZWYCIĘZCY RANKINGU AMATORÓW O PUCHAR KLUBU IKS 2016

  KRZYSZTOF BUDZIK ZWYCIĘŻA RANKING AMATORÓW O PUCHAR KLUBU.

  Statystycznie po sześciu najlepszych turniejach zdobył 136 pkt.
  ( 4 razy na I miejscu, 2 razy na III miejscu) i jest najlepszym amatorem w 2016 r


  NA DRUGIM MIEJSCU NA PODIUM W RANKINGU - KRYSTIAN BORUCH

  Po sześciu najlepszych turniejach zdobył 121pkt.( 1 raz I miejsce, 3 razy II miejsce,2 razy III miejsce.)


  TRZECIE MIEJSCE W RANKINGU ZAJĄŁ - JACEK NOWAK

  Po sześciu najlepszych turniejach zdobył 113pkt.( 1 raz I miejsce, 4 razy III miejsce,1 razy V miejsce.)  Z niewielką stratą do trzeciego miejsca IV pozycję w rankingu zajęła Celina Banek zdobywając 108 punktów.(2razy II miejsce, 2 razy III miejsce i 2 razy V miejsce.)


  V miejsce zajął Arkadiusz Miś zdobywając 102 punkty- (1 raz II miejsce,1 raz III miejsce oraz 4 razy na V miejscu.
  IX EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KLUBU - WYŁONIŁA ZWYCIĘZCÓW RANKINGU 2016

  W sobotę 05 listopada rozegrano ostatnią edycję cyklu turniejów o Puchar Klubu.Niespodzianką turnieju jest Marcin Budzik który zajął I miejsce w tej edycji.
  Jest to jego pierwsze zwycięstwo tym roku. Trzeba zaznaczyć że w poprzednich latach zajmował czołowe miejsca. Ten rok nie może zaliczyć do udanych ponieważ w rankingu po najlepszych sześciu turniejach zajmuje dalekie 9 miejsce.Pomimo słabszej formy w tym roku ostatnią edycję zakończył w pięknym stylu zajmując I miejsce na podium. W finale i w grupie pokonał czołowych zawodników z rankingu.

  Drugie miejsce w tej edycji zajął Boruch Krystian. Po raz trzeci w cyklu rocznym zajął 2 miejsce i raz stał na podium na pierwszym miejscu. Bardzo dobre wyniki z ostatnich turniejów sprawiły że jest na podium w rankingu na 2 miejscu .Po raz pierwszy w rankingu rocznym zajął pucharowe miejsce.Jest to jego bardzo duże osiągnięcie ponieważ w poprzednich latach nigdy nie stał na podium i zajmował dalekie miejsca.W tej edycji widać było bardzo dobrą formę tego zawodnika. W finale pokonał czołowych zawodników z rankingu.

  Trzecie miejsce zajął tym razem Nowak Jacek .Jest to jego czwarta wygrana na tej pozycji .Raz tylko w cyklu rocznym udało mu się zająć pierwsze miejsce. Po podsmowaniu najlepszych sześciu turniejów zajmuje w rankingu rocznym 3 miejsce. Podniósł poprzeczkę ponieważ w 2015 w rankingu zajmował czwartą pozycję. Wnioskować można że forma jest co roku jest wyższa.

  Na czwartej pozycji w tym turnieju stanął lider całorocznego rankingu 2016 Krzysztof Budzik.Jest to duże zaskoczenie ponieważ w cyklu rocznm cztery razy zajmował pierwsze miejsce, co dotąd nie udało się nikomu. Ostatni turniej pomimo słabszej formy nie zagroził mu w utrzymaniu pierwszego miejsca ani nie przeszkodził w obronieniu lidera rankingu. Wyraźnie prowadzi w stosunku do pozostałych zawodników i jest najlepszym zawodnikiem z amatorów bilarda w 2016r .
  VIII EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KLUBU
  SUKCES KRYSTIANA BORUCHA

  W sobotę 01 października rozegrana została VIII edycja Turnieju o Puchar. Turniej był pełen niespodzianek w której uczestnictwo potwierdzili najlepsi amatorzy bilarda. Obsada była bardzo mocna i wyrównana ale nie odbyło się bez niespodzianek.
  Największą niespodzianką jest pierwsze miejsce Krystiana Borucha oraz drugie miejsce Sławomira Adamczyka.Zawodnicy ci po raz pierwszy zajęli taką wysoką lokatę. Lider wszystkich turniejów zajął dopiero trzecie miejsce.


  Krystian w półfinale z Krzysztofem bardzo zacięcie wlczył o każdy punkt.
  Zawodnicy walczyli do czterech wygranych. Krystian na początku meczu objął wyraźne prowadzeenie nad Krzysztofem prowadząc 3:1 , jednak pełna mobilizacja doświadczonego zawodnika jakim jest Krzysztof sprawiła że doszedł Krystiana na 3:3.
  Ostatnia partia zadecydowała o zwycięstwie Krystiana który nie dał większych szans przeciwnikowi. Wbił wszystkie bile zostawiając Krzysztofa z całym kompletem i pomylił się na czarnej. Pomimo tego Krzysztof nie skończył parti od podejścia i pomylił się na trzeciej bili.Krystian po otymaniu takiej szansy skończył partię w pięknym stylu.I miejsce Krystiana i pokonanie lidera rankingu to bardzo duży sukces i zaskoczenie.
  I miejsce jest to jego najlepszy wynik ze wszystkich turniejów . Stał na podiu już dwa razy na drugim miejscu ale po raz pierwszy na pierszym miejscu.Należy mu się duże uznanie i gratulacje za piękną grę.Obecnie w rankingu po sześćiu najlepszych turniejach zajmuje II miejsce.


  Drugą nispodzianką w turnieju jest drugie miejsce Sławomira Adamczyka który doszedł do finału nie przegrywając żadnego meczu. Pokonał wszystkich przeciwników w grupie i wyszedł z pierwszego miejsca.Dopiero w finale został pokonany przez Krystiana 4:2.


  III miejsce tym razem zajął Krzysztof Budzik lider całego rankingu . Pomimo bardzo dobrej formy i nie przegranego żadnego meczu w grupie zabrakło mu jednak szczęścia w półfinale i poległ z Krystianem 3:4.
  POZOSTAŁE MIEJSCA:
  IV- Marcin Budzik, V- Celina Bannek
  VI- Arkadiusz Miś, VII- Jan Szmit, VIII-Radosław Kantor, IX- Jacek Nowak  LETNIA LIGA 2016

  Letnia liga wyłoniła najlepszych zawodniów ligowych.Nie było niespodzianek jeżeli chodzi o czołówkę zawodników, natomiast dużym zaskoczeniem jest ostatnia pozycja Jacka Nowaka który dotychczas klasował się w pierwszej czwórce.Był to najsłabszy wynik tego zawodnika do tej pory ale już ruszamy z ligą jesienną i zobaczymy czy zawodnicy obronią swoje czołowe miejsca.
  Zawodnicy z pierwszej trójki otrzymują nagrody zgodnie z regulaminem .


  Czołowym zawodnikem ligi letniej został Krzysztof Budzik , który statystycznie jest najlepszym zawodnikiem zarówno w lidze jak i w rankingu z poszczególnych edycji turniejów o puchar klubu w cyklu rocznym.

  Na drugim miejscu w lidze znajduje się Marcin Budzik. Obronił swoje II miejsce z wiosennej ligi.

  Trzecie miejsce zajął Grzegorz Burek.Jest to jego miejsce spadkowe ponieważ w wiosennej lidze miał pierwsze miejsce.


  Pozostałe miejsca zajęli: IV Kantor Radosław , V Miś Arkadiusz, VI Mleczko Marek, VII Grzyb Andrzej,VIII Boruch Krystian, IX Adamczyk Sławomir,X Nowak Jacek.


  Zachęcamy wszystkich amatorów do uczestniczena w rozgrywkach ponieważ jest to liga otwarta.
  KOLEJNY SUKCES NASZEGO ZAWODNIKA
  WOJCIECHA BANKA W G.P MAŁOPOLSKI 2016

  W niedzielę 4 września Wojciech Banek zdobył I miejsce w piątej edycji G.P.Małopolski. W finale Wojtek pokonał wielokrotnego Mistrza Polski Tomasza Kapłana 4 : 3. Zwycięstwo daje mu prowadzenie na pierwszej pozycji w całym rankingu G.P. I Obecnie po pięciu turniejach prowadzi z 8 punktową przewagą nad drugim zawodnikiem.
  Do końca wyłonienia najlepszej trójki z małopolski pozostał tylko jeden turniej. Najlepsi zawodnicy rankingu małopolski awansują do G.P Małopolski Masters w którym biorą udział tylko 24 osoby.Jest to kolejny sukces naszego zawodnika któremu serdecznie gratulujemy i kibicujemy w nastęnych turniejach.

  PATRYK URBAŃSKI ZWYCIĘŻA W VII TURNIEJU O PUCHAR KLUBU

  VII edycja turniejów bezsprzecznie wygrana przez Patryka Urbańskiego który nie przegrał w żadnego pojedynku zarówno w eliminacjach jak i w finale.Finał był bardzo wyrównany lecz w ostatniej partii Patryk okazał się lepszy i pokonał Krystiana Borucha 4 : 3.Po bardzo ładnej grze niestety Krystian musiał się zadowolić drugim miejscem.
  III-IV m zajęli Celina Banek i Arkadiusz Miś.

  Trzeba zaznaczyć że bardzo dzielnie walczyli młodzi zawodnicy Kociuba Jakub i Król Bartosz którzy po raz pierwszy wystartowali w turnieju zajmując IX -X miejsce.  ŚWIETNY WYSTĘP WOJTKA BANKA
  W GRAND PRIX POLSKI BRZEŚĆ SŁOMKA PTYSIOWA POL TOUR W GDAŃSKU.

  W dn. 27-28 .08 . rozegrano piąty turniej Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour w odmianę"8" w którym nasz klub reprezentował Wojciech Banek.Tym razem turniej rozegrany został w Gdńsku. Na stracie stanęło 69 zawodników cała czołówka Polski.
  Nasz zawodnik Wojciech Banek zajął wysokie V miejsce.


  W grupie pokonał M. Sawicza z (SKB Mrągowo) 6 : 0,
  M.Kudlika z (ERG Bieruń Folie) 6 : 2
  B.Rozwadowskiego z (Nosan Kielce) 6 : 2
  i awansował do Pucharu bez porażki.
  W pucharze pokonał:
  S.Batkowskiego z (Metal L.P.Sokółka) 6 : 4 i
  D. Jędrzejczak z(Green club Gdańsk) 6 : 3.
  Dopiero w ćwierćfinale przegrał pierwszy pojedynek co dało mu V miejsce w turnieju.Bardzo kibicujemy naszemu zawodniowi i śledzimy jego poczynania.
  Kolejne zawody Grand Prix Polski rozegrane zostaną w Lublinie pod koniec września w klubie Masters w 10-bil więc emocji nie zabraknie.  LETNIA LIGA BILARDOWA

  Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestniczenia w letniej lidze amatorów która jest rozgrywana od 15 lipca do 15 września w odmianę"8" do 10 wygranych. Wpisowe do ligi 10zł od każdego meczu z czego połowa przeznaczona jest na nagrody.  ROZSTRZYGNIĘCIE O KOLEJNOŚCI MIEJSC W I i II LIDZE WIOSENNEJ 2016

  Wiosenna liga została rozegrana z podziałem na I i II lgę bilardową w której zawodnicy walczyli każdy z każdym do siedmiu wygranych. I liga grała w dwie odmiany " 8" i "9 a II liga dwa razy w odmianę "8". ( Nie było żadnego walkoweru.)


  I ligę wygrał Burek Grzegorz po bardzo wyrównanej walce z Marcinem Budzikiem. Przy jednakowej ilości punktów i wygranych zadecydował stosunek małych punktów i tutaj o 2 pkt. był lepszy Grzegorz. Wyraźnie porażka w zimowej lidze i dalekie 6 miejsce zmobilizowała go do walki i udowodnił że stać go na czołowe miejsce.W dalszych rozgrywkach zobaczymy czy jest to jego powrót do czołówki czy tylko jednorazwe zwycięstwo.
  II pozycję zajął lider zimowej ligi Marcin Budzik a trzecią pozycję spadkową zajął Krzysztof Budzik ktory w lidze zimowej zajmował II pozycję.
  Jacek Nowak zajął IV miejsce i takie same miał też w zimowej lidze.


  II ligę po bardzo wyrównanej walce wygrał Kantor Radosław który okazał się lepszy tylko o cztery małe punkty od Marka Mleczko . Obaj zawodnicy mieli tyle samo punktów i jednakową ilość wygranych i przegranych. Dopiero stosunek małych punktów rozstrzygnął o miejscu.
  Marek po zimowej porażce widać bardzo wyraźnie pokonuje zawodnikow z większym doswiadczeniem a forma jego rośnie i niektórzy już czują przed nim respekt.
  Na III miejsce awansował Sławomir Adamczyk który w lidze zimowej zajął ostatnie miejsce w tabeli .Widać wyraźnie że wzrosła forma tego zawodnika o czym świadczy pozycja w tabeli w drugiej lidze.
  KRZYSZTOF BUDZIK POGROMCA VI TURNIEJU 2016

  Krzysztof Budzik zwycięża po raz czwarty. Nikt nie był w stanie mu odebrać zwycięstwa chociaż w finale było blisko . Arkadiusz Miś przy stanie 3 : 3 popełnił błąd który Krzysztof wykorzystał i skończył partię. Mecz finałowy zakończył się 5 : 3 dla Krzysztofa. Krzysztof w całym turnieju nie przegrał żadnego meczu więc wyniki świadczą o bardzo dobrej formie tego zawodnika .Jest liderem całego rankingu 2016 z bardzo dużą przewagą punktów.


  Drugie miejsce po bardzo dobrej grze zajął Arkadiusz Miś. Jest to jego pierwsze tak wysokie miejsce ponieważ dotychczas nigdy nie udało mu się dojść do finału.W półfinale pokonał Jacka Nowaka wynikiem 4 : 2, finalistę czwartego turnieju który obecnie w rankingu zajmuje drugie miejsce.Po szóstej edycji Arkadusz przesunął się w tabeli i zajmuje IV pozycję w rankingu. Nie raz jeszcze usłyszymy o tym zawodniku bo jest bardzo ambitny i nie powiedział jeszcze ostatniego ""słowa ""


  III miejsce zajęli : Celina Banek po przegranej w półfinale z Krzysztofem oraz Jacek Nowak pokonany w półfinale przez Arkadiusza.  POZOSTAŁE MIEJSCA:
  V-VI - Mleczko Marek , Kantor Radosław,
  VII- VIII - Adamczyk Sławomir , Zielonka Radosław,
  IX - X Andrzejewski Mateusz, Janicki Jakub
  NIEPOKONANY KRZYSZTOF ZWYCIĘŻA W V TURNIEJU

  Krzysztof Budzik statystycznie jak dotąd najlepszym zawodnikiem w turniejach o Puchar klubu. Po raz trzeci staje na podium pokonując swoich rywali.Bardzo dobra forma tego zawodnika pokazuje że nikt na razie nie jest w stanie mu zagrozić. Po pięciu turniejach prowadzi wysoko w rankingu osiągając 107 pkt.


  Drugie miejsce po raz drugi zajęła Celina Banek .W półfinale nie przegrała żadnego meczu ale o zwycięstwie zadecydowały trzy wygrane mecze w finale.


  Niespodzianką turnieju jest wygrana Andrzeja Grzyba, Marka Mleczko którzy pokonali lidera IV turnieju Jacka Nowaka. Andrzej i Marek po raz pierwszy zajęli tak wysoką lokatę w turnieju za co im się należą wielkie gratulacje. Andrzej Grzyb zajął III miejsce a Marek Mleczko IV miejsce. Na pewno nie raz jeszcze napiszemy o tych zawodnikach gdyż forma tych zawodników rośnie. Potwierdzeniem są wyniki w turniejach i w lidze.
  Jacek Nowak zwycięzca IV turnieju niestety musiał się zadowolić dopiero V miejscem.  POZOSTAŁE MIEJSCA:
  V-VIII - Nowak Jacek , Kantor Radosław, Adamczyk Sławomir, Budzik Jacek
  IX - XII - Lech Mateusz, Kaczówka Damian , Miś Arkadiusz, Kucharzyk Dariusz,

  SKŁAD UCZESTNIKÓW I i II WIOSENNEJ LIGI BILARDOWEJ

  I LIGA

 • MARCIN BUDZIK
 • KRZYSZTOF BUDZIK
 • NOWAK JACEK
 • CELINA BANEK
 • GRZEGORZ BUREK
 • ARTUR TYRKA


 • II LIGA

 • ANDRZEJ GRZYB
 • ARKADIUSZ MIŚ
 • MAREK MLECZKO
 • RADOSŁAW KANTOR
 • SŁAWOMIR ADAMCZYK
 • MATEUSZ LECH

 • UWAGA!

  W związku z rozegraniem ligi zimowej informujemy że następuje podział na I i II ligę bilardową . Pierwsza szóstka ligi zimowej kwalifikuje się do pierwszej ligi a druga szóstka zostaje II lidze. Potwierdzenie udziału proszę zgłaszać do 07maja . Jeżeli uczestnik z pierwszej ligi nie potwierdzi udziału w w wiosenych rogrywkach ligowych, w jego miejsce wchodzi zawodnik z drugiej ligi w kolejności uzyskanego miejsca.

  Liga wiosenna będzie rozgrywana do 30 czerwca. Szczegółowy regulamin rozgrywek wiosennych będzie umieszczony na stronie.  MARCIN BUDZIK ZWYCIĘZCOM LIGI ZIMOWEJ 2016

  Zakończyła się zimowa edycja klubowej indywidualnej ligi bilardowej.
  Brało w niej udział 13 zawodników rozgrywając ligę systemem każdy z każdym do 10 wygranych partii. W pojedynkach rozegrano łącznie 1273 partii co dało pulę nagród dla pierwszej czwórki 780 zł. ( Nie było ani jednego walkoweru.)


  Ligę wyraźnie wygrał Marcin Budzik który poniósł jedną porażkę przy 11 zwycięstwach. Drugie miejsce zajął Krzysztof Budzik z 9 zwycięstwami a trzecie miejsce Jakub Bernady. O czwartym miejscu dla Jacka Nowaka zadecydowała mała tabela , Jacka z Celiną Banek i Grzegorzem Burkiem gdyż cała trójka uzyskała po 7 zwycięstw.

  JACEK NOWAK NA PODIUM W IV TURNIEJU

  Jacek Nowak zaczął pierwszy wiosennny turniej od I miejsca. W finale walka do trzeciego punktu z Krystianem Boruchem był bardzo wyrównana lecz po błędzie Krystiana , Jacek już nie oddał zwycięstwa i pokonał go 5 : 3. Jest to pierwsza tak wysoka pozycja w turnieju tego zawodnika. Nigdy dotąd nie osiągnął tak wysokiego miejsca. Po wygranej awansował w rankingu z piątej pozycji na drugie miejsce i obecnie do lidera Krzysztofa brakuje mu 7 pt. Zaczął sezon wiosenny rewelacyjnie, W turnieju pokanł lidera rankingu oraz czołowego zawodnika etapu zimowego Krzysztofa Budzika który wyraźnie w tum turnieju zaliczył spadek formy.


  Krystian Boruch po przegranej w finale musiał się zadowolć drugim miejcem. Odczarował on swoją magiczną trójkę. Pierwszy raz zajął drugie miejsce więc jest to dla niego bardzo wysoka lokata. Do tej pory Krystian stawał kilka razy na podiu na trzeciej pozycji ale wyraźnie wiosenny turniej układał sie po jego myśli. W finale troszeczku zabrakło mu szczęścia .Drugie miejce spowodowało że nadrobił on stratę punktową w rankingu i obecnie wysunął się na czwartą pozycję.


  Na trzeciej pozycji po przegranej w półfinale znaleźli się:
  Jakub Bernady i Marcin Budzik.


  Podsumowując pierwszy turniej w cyklu wiosennym , trzeba przyznać ze był pełen niespodzianek. Zwycięzcy I etapu zimowego zajęli dalsze miejsca a nowi uczestnicy Lech Mateusz i Kaczówka Damian którzy startowali pierwszy raz , walczyli zacięcie o każdy punkt i stawiali opór doświadczonym zawodnikom .Nie oddawali łatwo zwycięśtw - pokazali ducha walki.

  POZOSTAŁE MIEJSCA:
  V-VI - Budzik Krzysztof, Kantor Radosław,
  VII -VIII Miś Arkadiusz,Kaczówka Damian , IX-X Adamczyk Sławomir,Lech Mateusz


  KRZYSZTOF ZWYCIĘZCOM III TURNIEJU

  Po raz drugi w tym roku Krzysztof Budzik zajął I miejce w turnieju. Powtórzył swoją pozycję z drugiej edycji i na razie w klasyfikacji jest najlepszym zawodnikiem. W półfinale pokonał Jakuba Bernadego finalistę z pierwszego turnieju
  a w finale Celinę Banek.


  Drugie miejsce zajęła Celina Banek która w półfinale po bardzo zaciętej walce pokonała Jacka Nowaka. Mecz był bardzo wyrównany i dostarczył wielu emocji grającym zawodnikom . Ostatnia partia zadecydowała o wygaranej.


  Trzecie i czwarte miejce zajęli Nowak Jacek i Jakub Bernady.


  POZOSTAŁE MIEJSCA:
  V-VI - Tyrka Artur, Kantor Radosław,
  VII -VIII Mleczko Marek , Boruch Krystian, IX-X Miś Arkadiusz,Adamczyk Sławomir XI Zielonka Radosław


  RUSZYŁA KLUBOWA AMATORSKA LIGA BILARDOWA 2016

  Klub bilardowy"IKS"organizuje dla członków klubu oraz osób korzystających z jego usług , rozgrywki w formie ligi w odmianę "8"


  Regulamin ligi umieszczony jest na naszej stronie w zakładce bilard wiadomości oraz regulaminy. Tabele z wynikami umieszczamy w zakładce (liga )  Termin zgłoszeń do 15.02.2016

  II EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KLUBU NALEŻY DO KRZYSZTOFA

  Finalistą turnieju został Krzysztof Budzik ubiegłoroczny srebrny medalista całego rankingu 2015 który pokazał że znowu jest w formie. W tej edycji nikt nie był w stanie odebrać mu zwycięstwa. Krzysztof po wygranym turnieju obejmuje prowadzenie w rankingu. W finale po bardzo wyrównanej walce pokonał 4 : 3 Grzegorza Burka który popełnił błąd przy wbijaniu ósemki.Pomimo bardzo ładnej gry niestety Grzegorz musiał się zadowolić II miejscem.


  III magiczne miejce zajął Boruch Krystian i Jacek Nowak. Krystian po raz kolejny z rzędu nie był w stanie przekroczyć magicznej trójki po przegranej w półfinale z Krzysztofem 0 : 4.
  Jacek Nowak po przegarnej z Grzegorzem niestety także musiał się zadowolić III miejscem pomimo że cała gra układała mu się bardzo dobrze i nic nie wskazywało na to że nie da rady pokonać Grzegorza.  Ranking na pewno jeszcze ulegnie zmianie bo jest to dopiero początek całego cyklu i zawodnicy nie odpuszczają tylko walczą o punkty.
  W turniejach jest wielu zawodników którzy mogą namieszać w całym rankingu.

  Nagrodę niespodziankę wylosował Konrad Kantor.
  ZWYCIĘSTWO JAKUBA BERNADEGO W I TURNIEJU O PUCHAR KLUBU 2016

  Pierwszy turniej który był rozpoczęciem sezonu 2016 bezsprzecznie należał Jakuba Bernadego .Jest fnalistą pierwszej edycji turniejów o Puchar Klubu IKS .
  W finale pokonał Jacka Budzika 4:2 a w półfinale Radosława Kantora 4:2.Pomimo ogrania i doświadczenia nigdy dotąd nie udało mu się zająć tak wysokiej pozycji w turniejach. Mamy nadzieję że będzie to przełom i jeszcze nie raz zobaczymy tego zawodnika w finale Napewno jest zagrożeniem dla czołowych zawodników z lat poprzednich.


  Jacek w półfinale pokonał Krystiana Borucha lecz nie dał rady pokonać Jakuba i po przegranej musiał się zadowolić II miejscem.
  III -IV miejsca zajęłi Boruch Krystian który po raz trzeci pod rząd w turniejach zajmuje magiczną trzecią pozycję oraz Kantor Radosław.  Trzeba zaznaczyć że czołówka która wygrała pierwszą edycję była dużym zaskoczeniem ponieważ pokonali ubiegłorocznych finalistów turniejów takich jak Budzik Krzysztof, Tyrka Artur, Nowk Jacek , Marcin Budzik . Finaliści zajęli dalsze miejsca w tej edycji.

  Bardzo dużą niespodzankę w turnieju sprawił Andrzejewski Mateusz , który do tej pory nigdy nie uczestniczył w turniejach. Jest to jego debiut i bardzo wysokka lokata.  Nagrodę niespodziankę w tym turnieju wylosował Drwal Miłosz.

  POZOSTAŁE MIEJSCA:
  V-VIII Budzik Krzysztof,Andrzejewski Mateusz,Miś Arkadiusz,Tyrka Artur,
  IX - XII Banek Celina, Nowak Jacek, Szewczyk Kamil, Budzik Marcin
  XIII- XVI Kucharzyk Dariusz, Drwal Miłosz,
  Janicki Jakub, Drożdżowski Marcin
  OTWARTE MISTRZOSTWA KLUBU 5 GRUDZIEŃ 2015

  Mistrostawa Klubu w odmianę "8" wygrał Michał Szczakuła wygrywając w finale z Celiną Banek. Jest najlepszym zawodnikiem co udowodnił swoją grą. Trzeba zaznaczyć że Michał gra od wielu lat i był zawodnikiem ligowym więc jego doświadczenie jest bardzo duże.


  II miejsce należy do Celiny Banek która do finału nie przegrała żadnego meczu. Dopiero w finale przegrała z liderem zawodów.  III miejsce zajął Boruch Krystian po przegranej w półfnale z Celiną Banek. Krystian zrobił duży postęp w grze co przełożyło się na wynik.
  IV miejsce po przegranej w półfinale z Michałem zajął Jakub Bernady. Jakub wrócił do gry po dłuższej przerwie, więć wynik jest zadawalający.


  VIII EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KLUBU

  VIII turniej należał do Krzysztofa Budzika który jest zwycięzcom całorocznego rankingu 2015r.Zgromadził on w pięciu turniejach najwyższą ilość punktów i jest liderem.
  II miejsce w tym turnieju zajął Grzegorz Burek przegrywając w finale z Krzysztofem 0:5.

  III-IV po przegranej w półfinale zajęli Nowak Jacek i Boruch Krystian.  VII EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KLUBU

  Turniej pełen niespodzianek.

  Pierwszą niespodziankę sprawił Grzegorz Burek który wrócił po przerwie do gry i zdeklasował wszystkich przeciwników. Pokazał ze jest w formie i doszedł do finału bez większych przeszkód zajmując I miejsce. Obecnie w rankingu klasuje się na trzecim miejscu ze stratą 6pkt. do drugiego miejsca i 23pkt. do pierwszego.
  Drugą większą niespodziankę zrobił Kloch Łukasz który zdobył II miejsce w turnieju. Zaskoczył on swoją grą rywali. Pokonał lidera rankingu Artura Tyrkę oraz swoich przeciwników którzy w rankingu zajmują czołowe miejsca i mają dużo większe doświadczeniem . W półfinale wygrał z Jackiem Nowakiem 4:2. Jedynie nie był w stanie wgrać w finale z Grzegorzem i poniósł porażkę 2:5.


  Trzecie miejsce po przegranej w półfinale z Grzegorzem Burek zajął Budzik Krzysztof przegrywając 1:4
  oraz Jacek Nowak który przegrał z Klochem Łukaszem 2:4.Wynik był dużym zaskoczeniem ponieważ Jacek jest bardziej ogranym i doświadczonym zawodnikem niż Łukasz.  VI TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2015

  Szósta edycja turnieju należała do Krzyztofa Budzik który w połowie turnieju rozegrał się i już nie przegrał żadnego meczu.W finale po bardzo zaciętej walce pokonał Macieja Stradę 5 :4. Trzeba przyznać że był to bardzo ciekawy mecz gdyż każdy z zawodników wykazał się grą taktyczną i przemyślaną.
  Maciek po dłuższej przerwie powrócił i wygrał wszystkie pojedynki w grupie oraz w półfinale pokonał czołowego zawodnika w rankingu Artura Tyrkę 4:3 Nikt do finału nie był go w stanie pokonać. Błąd Maćka w finale z Krzysztofem przy stanie 4:4 zadecydował o przegranej co dało mu drugie miejsce w turnieju.


  III - IV miejsce zajęli Tyrka Artur i Kantor Radosław.


  Dalsze miejsca zajęli:
  V - Celina Banek, VI Boruch Krystian, VII- Nowak Jacek,
  VIII- Zielonka Radosław, IX-X Wylub Karolina ,Lechowicz Aleksander,
  XI Kucharzyk Dariusz.


  V TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2015


  Tyrka Artur zwycięża po raz trzeci. W finale pokonał Radosława Kantora 5 :3 Jedną porażkę jaką zaliczył w tym turnieju była przegrana w grupie z Radkiem. W finale natomiast odegrał się.
  Obecnie Artur jest najlepszy i prowadzi w rankingu . Trzeba zaznaczyć że trzeci raz stanął na najwyższym podium co nie udało się dotąd żadnemu zawodnikowi.  III- IV miejse zajęli Chudzik Mateusz który walczył do końca lecz przegrał w półfinale z Radkiem Kantorem 3:4 oraz Grzyb Andrzej po porażce z Arurem 3:4.  Pozostałe miejsca zajęli:
  V -VI Celina Banek, Krystian Boruch,
  VII- VIII Burek Grzegorz, Budzik Marcin,

  MŁODZIEŻOWA KLUBOWA LIGA BILARDOWA

  Zachęcamy młodzież do zgłaszania do amatorskich rozgywek ligowych po przez wstawiennictwo osobiste mailowe i telefoniczne. Rozgrywki są w soboty od 10 do 13 lub w niedzielę po wcześniejszym ustaleniu. Zaznaczamy że ligi są podzielone na grupy w zależności od stopnia zaawansowania "A, "B "C"...
  Pierwsze rozgrywki są już rozgrywane i można śledzić w zakładce "wyniki" które będą uzupełniane na bieżąco.

  IV TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2015r


  Na podium po raz drugi stanął Artur Tyrka.W finale pokonał Krzysztofa Budzika 4:2. Był to rewanż za przegraną w grupie.W finale Artur zmotywował się i udowodnił ze jest dużym zagrożeniem dla czołowych zawodników.
  Krzysztof zajął drugie miejsce w IV turnieju ale jest to zawodnik który zawsze jest w pierwszej trójce. Gra Krzysztofa jest bardzo wyrównana a zagrania przemyślane.  III miejsce należy do Celiny Banek która w półfinale przegrała z Arturem Tyrką 3:4 oraz Jakuba Bernadego po porażce z Krzysztofem Budzikiem 2:4.


  Po czwartym tunieju obecnie na pierwsze miejsce w rankingu wysunął się Artur Tyrka Na drugim miejscu z trzy punktową stratą jest Krzysztof Budzik a trzecią pozycję z siedmio punktową stratą zajmuje Grzegorz Burek.
  Punktacja w rankingu jest ruchoma i widać że zawodnicy z dalszych miejsc uzyskują coraz wyższą pozycję.Przed nami jeszcze cztery turnieje więc wszystko się może wydarzyć.  Pozostałe miejsca zajęli:
  V -VIII Burek Grzegorz, Boruch Krystian
  Budzik Marcin, Nowak Jacek
  IX XI Miś Arkadiusz, Wylub Karolina, Magiera Kamil,
  XII Chudzik Mateusz ,
  XIII - XV Barnaś Łukasz , Lachowicz Aleksander, Sokół Maciej


  III TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2015


  Krzysztof Budzik czołowym zawodnikiem III turnieju. Pokonał w finale w pięknym stylu Grzegorza Burka 5:1 . Forma Krzysztofa rośnie z turnieju na turniej i zajmuje coraz wyższe lokaty.Trzeba zaznaczyć że ten zawodnik zawsze do tej pory znajduje się w pierwszej trójce. Obecie po turnieju w rankingu zajmuje I miejsce wraz Grzegorzem z taką samą ilością punktów.  III-IV miejsce należy do Jacka Nowaka i Łukasza Wrony. Jacek miał bardzo dobry dzień ponieważ pierwszy raz w tym roku zajął tak wysoką pozycję w turnieju.


  Ranking zmienia z i nie można przewidzieć jak się zakończy. Finalista drugiego turnieju Tyrka Artur zajął w tym turnieju V miejsce
  podobnie jak Celina Banek , Miś Arkadiusz i Grzyb Andrzej.  Pozostałe miejsce zajęli:
  IX XII Prokop Piotr,Chudzik Mateusz,Kantor Radosław,
  Zielonka Radosław
  XIII - XV Wylub Karolina,Barnaś Łukasz, Zielonka Adam


  II TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2015


  II turniej zdominowany przez Artura Tyrkę który był w szczytowej formie. Jedyną porażką była przegrana w ćwierćfinale z Jakubem Bernady wynikiem 2:4 ale w finale karta się odwróciła i zrewanżował się Jakubowi pokonując go 4:1 Przeciwnicy pomimo walki nie odebrali Arturowi zwycięstwa.Jest to jego pierwsza tak wysoka pozycja w turnieju. Największym zagrożeniem dla Artura był Krzysztof Budzik który w półfinale doprowadził do remisu ale ostatnia partia przeważyła na stronę Artura i mecz zakończył się wynikiem 4 : 3 co spowodowało że Krzysztof zajął trzecie miejsce.


  Drugie miejsce należy do świetnie grającego Jakuba Bernadego. Trzeba zanaczyć że ten zawodnik prowadził przemyślaną i spokojną grę.Wygrał wszystkie mecze w grupie i półfinale. Do finału nie poniósł żadnej porażki.Jedyną porażkę jaką poniósł to przegrana w finale 1:4 z Arturem Tyrką.  Czwartą pozycję niespodziewanie zajął Chudzik Mateusz . Forma tego zawodnika była wyjątkowo dobra i poradził sobie bez problemu z doświadczonymi zawodnikami.Jest to jego pierwsza tak wysoka lokata w turnieju i napewno jeszcze nie raz zaskoczy swoich rywali.  Duży zaskoczeniem jest fakt że czołowi zawodnicy pierwszego turnieju oraz rankingu 2014 zajęli dalsze miejsca .Punktacja zmienia się z turnieju na turniej i w chwili obecnej liderem rankingu jest Artur Tyrka .  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w rogrywanych turniejach.


  Pozostałe miejsce zajęli:
  V-VI m. Nowak Jacek, Kwiatkowski Marcin,
  VII- VIII Budzik Jacek,Budzik Marcin,
  IX-XII m.Banek Celina ,Mroczek Rafał ,Burek Grzegorz,
  Miś Arkadiusz,
  XIII-XV m. Boruch Krystian , Boruch Wojciech, Kloch Łukasz
  I TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2015r


  I turniej o Puchar Klubu należy do zwycięzcy rankingu 2014 Grzegorza Burka . Grzegorz jest w formie i nikt mu nie był w stanie zagrozić w pierwszym turnieju. W finale pokonał Marcina Budzika 4 : 2. Obecnie Grzegorz jest najlepszym zawodnikiem . Trzeba jednak zaznaczyć ze przed nami jeszcze siedem turniejów i ranking będzie się zmieniał bo każdy walczy o punkty do rankingu


  III miejsca zajęli ; Onik Andrzej który przegrał w półfinale z Marcinem Budzikem 2 : 4 i Patryk Rumian który po bardzo ładnej walce z Grzegorzem Burkiem niestety przegrał 2 : 4  Pozostałe V miejsce zajęli pokonani w ćwierćfinale :
  Budzik Krzysztof pokonany przez Andrzeja Onika 1:4
  Bernady Jakub pokonany przez Budzik Marcina 0:4 ,
  Tyrka Artur pokonany przez Burek Grzegorza 1:4
  oraz Miś Arkadiusz pokonany przez Patryka Rumiana 2:4.

  Dalsze miejsca : IX Moskal Maciej, Nowak Jacek, Kwiatkowski Marcin , Kantor Radosław, XIII Gucwa Hubert, Klich Bartłomiej, Seredyński Mirosław , Mleczko Marek XVII Szewczyk Kamil, Barnaś Łukasz,Drwal Miłosz, Kałucki Bartłomiej, Boruch Krystian , Stolański Łukasz, Zielonka Radosław, Obrzut Przemysłąw,
  XXV Prokop Piotr
  <

  NOWOROCZNY TURNIEJ 2015


  Noworoczny turniej zapoczątkowało dwudziestu siedmiu zawodników. Turniej rozgrywny został w grupach do trzech wygranych.Do ćwierćfinału awansowało po dwóch zawodników z kazdej grupy.


  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mirosław Seredyński który pokonał w finale Marcina Budzika 3:2.


  Trzecie miejsce zajęli : Budzik Krzysztof i bardzo dobrze grający Arkadiusz Miś który zajął pierwszy raz tak wysoką lokatę w turnieju.  Niespodzianką w turnieju jest fakt ze w ćwirćfinale odpadli : Onik Andrzej, Nowak Jacek Budzik Jacek zawodnicy z dużym doświadczeniem którzy przeważnie znajdują się w czołówce.

  Trzeba zaznaczyć że bardzo dużym zaskoczeniem była świetna gra Patryka Rumiana który w gupie pokonał czołowych zawodników z dużym stażem i tylko stosunek małych punktów zaważył na tym że nie wyszedł z grupy ale rywalizacja w grupach była zacięta i odpadło dużo dobrych zawodników.  ZWYCIĘZCY OSTATNIEJ EDYCJI TURNIEJU BILARDOWEGO O PUCHAR KLUBU 2014  Bardzo zaciętą walkę stoczyli zawodnicy w IX turnieju z cylu Puchar Klubu IKS ponieważ był to ostatni turniej z tej edycji .
  Zawodnicy walczyli o punkty do końcowej klasyfikacji za 2014r W grupach awansowało do ćwierćfinału po dwóch zawodników.
  I miejsce zajął Grzegorz Burek który pokonał w finale Krzysztofa Budzik 4:2
  Grzegorz po nieudanych ostatnio startach udowodnił że był to tylko chwilowy spadek formy .
  III pozycję zajęła Celina Banek a IV Marcin Budzik.  Bardzo dobre bo V miejsce zajął Piotr Prokop który ma jeszcze bardzo małe doświadczenie z tym sportem . Odpadł dopiero w ćwirćfinale pokonany przez doświadczonego Grzegorza Burka.

  Kolejność w/g zajętych miejsc:

  I Burek Grzegorz,II Budzik Krzysztof, III- IV Celina Banek , Marcin Budzik
  V-VI Onik Andrzej i Prokop Piotr
  VII - VIII Budzik Jacek, Seredyński Mirosław
  IX - XII Nowak Jacek, Rumian Patryk,Miś Arkadiusz,Stolański Łukasz,
  XIII- XVI Gucwa Hubert , Barnaś Łukasz,Boruch Krystian, Hudzik Mateusz,
  XVII- XX Hycnar Jędrzej, Bernady Jakub, Maciejko Daniel, Zielonka Radosław,
  XXI-XXIV Zielonka Adam, Bieniarz Jakub, Kania Karol, Pustelnik Michał,
  XXV Knap Rafał

  WAKACYJNA LIGA BILARDOWA 2014r ZAKOŃCZONA


  Przez dwa miesiące toczyły się pojedynki między amatorami bilarda. Każdy rozgrywał pojedynki do dziesięciu wygranych. Niektóre zmagania meczowe zostały rozstrzygnięte przez małe punkty gdyż zacięta walka między zawodnikami toczyła się do końca .

  Pierwsze miejsce zajął ; SEREDYŃSKI MIROSŁAW z dziwięcioma wygranymi meczami.


  II miejsce przy jednakowej ilości zdobytych punktów ale z nieznaczną stratą w małych punktach zajął - BUDZIK KRZYSZTOF
  Krzysztof zajął pierwsze miejsce w rozbijaniu bil. Ustanowił rekord wbijąjąc 6 bil z rozbicia. Jak dotąd nikt nie ustanowił takiego rekordu i nie prędko ten rekord zostanie pokonany.


  Trzecie miejsce z ośmioma wygranymi meczami przypadło
  dla ANDRZEJA ONIKA.


  GRATULACJE ZA SPORTOWĄ POSTAWĘ W TRUDNYCH ZMAGANIACH NALEŻĄ SIĘ WSZYSTKIM STRTUJĄCYM W LIDZE.
  NATOMIAST ZAWODNIKOM Z PIERWSZEJ TRÓJKI STAJĄCYM NA PODIUM GRTULUJEMY PODWÓJNIE.


  POJEDYNKI MOŻNA ŚLEDZIĆ W ZAKŁADCE LIGA


  TURNIEJ BILARDOWY AMATORÓW 06.09.2014

  W sobotę 6 września klub zaprasza wszystkich amatorów i sympatyków bilarda do udziału w pierwszym turnieju po wakacjach. Jest to dalszy ciąg turniejów
  o puchar klubu . W turnieju mogą brać udział tylko amatorzy bilarda. Zaproszenie kierowane jest do stałych i nowych zawodników którzy nie brali dotąd udziału w turniejach


  Terminy następnych turniejów:
  Sobota 04 październik .
  Sobota 08 listopad .  Zapisy do turnieju w dniu zawodów od 9.15. Rozpoczęcie turnieju o godzine 10.wpisowe do turnieju 13zł.

  UWAGA:
  Każdy uczestnik turnieju bezwzględu na zajęte miejsce otrzyma 10godzin po cenach promocyjnych do wykorzystania w danym miesiącu.


  WAKACYJNA KLUBOWA LIGA BILARDOWA 2014R


  Klub zaprasza do udziału w rozgrywkach klubowej letniej lidze bilardowej na przełomie lipca i sierpnia.Liga rozgrywana będzie każdy z każdym w odmianę 8 do dziesięciu wygranych partii. Wpisowe do turnieju wynosi 25 zł od osoby które przeznaczone będzie na nagody finansowe
  oraz 5 zł od rozgrywanego pojedynku od osoby która w części będzie przeznaczona na nagrody rzeczowe ( puchary ,dyplomy)
  Zapraszamy wszystkich chętnych spełniających warunki amatora wg PZBiL oraz tych którzy nie kwalifikowali się do Mistrzostw Polski amatorów.
  Zgłoszenia kierować pod numer klubowy 146276572 lub do pod numer 505248369 do organizatora Krzyszytofa Budzika


  POJEDYNKI POSZCZEGÓLNYCH POJEDYNKÓW MOŻNA ŚLEDZIC W ZAKŁADCE "LIGA"
  KLUBOWA LIGA UMIEJĘTNOŚCI BILARDOWYCH 2014r


  Imię i nazwiskoPUNKTACJA
  BUDZIK KRZYSZTOF53 PKT.
  BERNADY JAKUB50 PKT.
  ONIK ANDRZEJ49 PKT.
  SKOTARSKI MACIEJ45 PKT.
  MIŚ ARKADIUSZ43 PKT.
  KOLBUSZ PAWEŁ43 PKT.
  KANTOR RADOSŁAW42 PKT.
  PISZCZEK JAKUB39 PKT.


  KRZYSZTOF BUDZIK ZWYCIĘZCOM VI TURNIEJU BILARDOWEGO
  O PUCHAR KLUBU 2014


  Krzysztof Budzik przełamał drugie miejca w ostatnich turniejach i pokazł jak groźnym rywalem jest dla swoich przeciwników.W pięknym stylu zwyciężył w finale pokonując Grzegorza Burka wynikiem 4 : 2 Spokojna, przemyślana gra i duch sportowy tego zawodnika daje efekty.Widać że Krzysztof jest największym zagrożeniem dla czołówki z rankingu turniejów.


  Trzecie miejce zajął Budzik Jacek który wrócił do gry po dłuższej przerwie i pkonał bardzo dobrze grającego Mirka Seredyńskiego. Niestety Mirek musiał uznać lepsza grę Jacka i pogodzić się z przegraną 2 : 4.

  VI turniej należał zdecydowanie do rodziny Budzików

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów w następnych turniejach


  V TURNIEJ BILARDOWY O PUCHAR KLUBU 2014

  Mirosław Seredyński zdeklasował swoich rywali . Po nieudanych meczach w ostanich turniejach, Mirek pokazał ze jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i przesuwa sie coraz bliżej do czołówki.Ten turniej należał do niego, pomimo że musiał pokonać lidera i wice lidera rankingu.
  W półfinale pokonał czołowego zawodnika z rankingu Burek Grzegorza 4 : 3 co spowodowało spadek Grześka w tym turnieju na szósta pozycję.
 • W finale po bardzo wyrównanym pojedynku z wice liderem rankingu Krzysztofem Budzikiem
  wygrał 4 : 3 zajmując w ten sposób I miejce w turnieju.

 • Trzecie miejce zajął Onik Andrzej który przełamał wreszcie swoją złą passę i pierwszy raz wgrał z Banek Celiną wynikiem 4 :3 .  WSZYSTKIM ZAWODNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW
 • IV TURNIEJ AMATORÓW BILARDA 15 MARZEC 2014  IV turniej można zaliczyć do niespodzianek. Po ostatnich nieudanych startach w turniejach, do czołowego miejsca powrócił Grzegorz Burek. Pokazał zawodnikom że nie można go lekceważyć i że był to chwilowy spadek formy.

  Na drugiej pozycji tym razem uklasował się Krzysztof Budzik z minimalną stratą punktów.
  Trzecie miejsce zajął Artur Tyrka którego forma rośnie i widać że zajmuje coraz wyższą lokatę.
  Dużą niespodzanką jest tez IV miejsce Jakuba Bernady który wraca do gry po dłuższej przerwie.


  Pozostałe miejsca zajęli:V m. Banek Celina, VI m.-Hołda Tomasz
  VII Onik Andrzej, VIII Nowak Jacek,IX Buczek Daniel, X Wielgus Marcin,
  XI Kolbusz Paweł  I EDYCJA LIGI BILARDOWEJ 2014 ZAKOŃCZONA  W kwietniu zakończona została pierwsza edycja i ligi amatorów w naszym Klubie .
  Bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem jest Krzysztof Budzik który udowodnił swoją wspaniałą grą że nikomu nie odda I miejsca na które słusznie zasłużył.Bardzo przemyślana i spokojna gra dała efekty.Odporność psychiczna i wola walki zadecydowała w remisowych sytuacjach na korzyść tego wspaniałego zawodnika któremu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  II miejsce z niewielką stratą zapewnił sobie Grzegorz Burek który niestety nie poradził sobie z Krzysztofem.Bezpośredni przegrany pojedynek między tymi zawodnikami zadecydował o spadku Grześka na drugą pozycję.
  Natomiast III miejsce zajął Marcin Budzik z trzema przegranymi meczami
  a IV miejsce Artur Tyrka ze stratą czterech meczy.


  Gratulacje dla zwycięzców I edycji ligi za wspaniałą walkę oraz dla wszystkich pozostałych zawodników którym nie udało się awansować do pierwszej czołówki.  III EDYCJA TURNIEJU AMATORÓW BILARDA SOBOTA 15 MARZEC 2014  Zwycięzcy turnieju Marcin Budzik I Krzysztof Budzik

  przełamali dobrą passę Grzegorza Burka który niestety musiał uznać zdecydowanie lepszą formę swoich rywali i zadowolić się III miejscem.Widać że forma zawodników rośnie w górę.


  Pozostałe miejsca zajęli: IV Jakub Pabian który pokonał swoich rywali z większym doświadczeniem.V Ziobroń Bernard, VI Onik Andrzej, VII Nowak Jacek,VIII Kantor Radosław IX Tyrka Artur, X Bodzoń Kacper
  ZWYCIĘZCY II TURNIEJU BILARDOWEGO AMATORÓW LUTY 2014  Bardzo zaciętą walkę stoczyli zawodnicy w II turnieju z cylu Puchar Klubu IKS. W grupach awansowało do ćwierćfinału po dwóch zawodników więc każdy mecz przeważnie kończył się na styku
  3 : 2. Dużą niespodzianką jest że czołowi zawodnicy poprednich turniejów musieli się zadowolić dalszymi miejscami.
  W półfinale było bardzo dużo emocji. Tyrka Artur mając połówkę i czarną przy stanie 2 : 2 z Jackiem Budzikiem pomylił się na wbijaniu połówki zostawiając ją w pakiecie . Jacek wykorzystał pomyłkę przeciwnika i wbił czarną co dało mu awans do finału. Artur musiał się zadowolić niestety dalszym miejscem .
  Natomiast Grzegorz Burek pomylił się na wbijaniu czarnej gdzie zawodniczka Celina Banek miała do wbicia tylko dwie bile. Celina wbiła bardzo trudną bilę na sajd oraz ósemkę i w ten awansowała do finału.Pokonała Grzegorza i przełamała jego dobrą passę jaką miał od początku roku.
  W fianale Jacek Budzik wygrał i zajął I miejsce.
  Po każdym turnieju ranking zmienia się. Nowi zawodnicy oraz uczestnicy turnieju którzy zajmowali dalsze miejsca wysuwaja się na czołowe pozycje. Przed nami na pewno jeszcze wiele emocji i niespodzianek.  Kolejność w/g zajętych miejsc:

  I Budzik Jacek,II Banek Celina, III- IV Tyrka Artur,Burek Grzegorz
  V-VIII Budzik Marcin, Miś Arkadiusz, Mroczek Rafał, Kwiatkowski Marcin,
  IX-XII Budzik Krzysztof, Nowak Jacek, Zaucha Daniel, Ziobroń Bernard
  XIII-XV Pabian Jakub, Onik Andrzej, Seredyński Mirosław,
  XVI-XIX Kantor Radosław, Kaczówka Damian, Wójcik Mateusz, Kawa Gabriel  ZWYCIĘZCY I TURNIEJU BILARDOWEGO O PUCHAR KLUBU 2014
  SOBOTA 25 STYCZEŃ 2014


  W sobotę rozegrano I edycję z cyklu turniejów o Puchar Klubu IKS Tarnów 2014. Bezsprzecznie najlepszy był Grzegorz Burek którego dobra passa nie opuszcza począwszy od Nowego Roku 2014.
  Na drugim miejscu z niewielką stratą 2 pkt. jest Celina Banek.
  III miejsce wywalczył sobie Nowak Jacek który przy jadnakowej ilości wygranych i przegranych meczy ale z lepszym wynikiem w bezpośrednich pojedynkach nad Budzikiem Marcinem i Krzysztofem Budzikiem uzyskał lepszy wynik.


  IV miejsce z bezpośrednim lepszym wynikiem nad Krzysztofem uzyskał Marcin Budzik. Krzysztof musiał się niestety zadowolić V miejscem. Nie był to najlepszy dzień dla tego zawodnika który potrafi barzdo dobrze grać i nie dopuszczać swoich rywali do stołu.


  VI miejsce zajął Onik Andrzej a na VII pozycji uklasował się Artur Tyrka.

  Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.Rywalizacja będzie napewno zacięta bo suma pkt ze wszystkich turniejów decyduje o zwycięzstwie. W tabeli na pewno będzie jeszcze wiele zamieszania z punktacją.


  ROZPOZCĘCIE SEZONU 2014


  Drugie miejsce po jednej przegranej z Grzegorzem zajęła Celina Banek . III miejsce należało Krzysztofa Budzika który wszedł do finału bez żadnej porażki dopiero w finale został pokonany przez Celinę Banek.
  IV miejsce wywalczył sobie Nowak Jacek któremu należą wielkie gratulacje za piękną grę. Jest to jego pierwsza tak wysoka lokata w turnieju.
  Pozostałe miejsca zajeli :V m. Mroczek Jacek,VI m.Kwiatkowski Marcin,
  VII m.Tyrka Artur. VIII m.Seredyński Mirosław, VIX m.Szmit Jan, X m. Budzik Jacek,
  XI m. Gazda Adrian, XII m. Dziodzio Damian, XIII m.Kloch Łukasz,
  XIV m. Golec Łukasz, XV m. Witek Michał,XVI m.Boruchowski Bartłomiej  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji i życzymy sukcesów w dalszych turniejach.


  MIKOŁAJKOWY TURNIEJ GRDZIEŃ 2013


  I miejsce Grzegorza Burka w Mikołajkowym turnieju było potwierdzeniem jego bardzo dobrej formy.Trzeba zaznaczyć że Grzegorza zajął także I miejsce w ogólnej całorocznej klasyfikacji amatorów bilarda 2013.
  II miejsce w turnieju mikołajkowym zajęła Celina Banek która do finału nie przegrała żadnego pojedynku. Jedyną porażką był finał z Grzegorzem.
  III miesce po bardzo ładnej walce zajął Kloch Łukasz który przegrał w meczu finałowym z Grzegorzem
  IV miejsce przypadło dla Budzik Krzysztofa po przegranej w finale z Celiną Banek.

  Pozostałe miejsca zajęli:

  V Seredyński Mirosław , VI Kaczówka Damian ,VII Budzik Marcin,
  VIII Szmit Jan, IX Tyrka Artur, X Buczek Daniel, XI Nowak Rafał
  XII Baranowski Mateusz, XIII Augustyn Tomasz,XIV Gniadek Mariusz,
  XV Golec Łukasz,XVI Budzik Jacek,
  XVII Kuta Maciej,XVIII Nowak Rafał.


  NAJLEPSI ZAWODNICY VII TURNIEJU O PUCHAR KLUBU 23 LISTOPAD 2013


  I miejsce w tej edycji zajął niepokonany Grzegorz Burek który pokonał wszystkich zawodników w grupie i w finale. Treningi Grzegorza przed turniejem dały super efekty w grze.
  II miejsce po bardzo ładnej walce zajął Krzysztof Budzik który niestety w finale nie poradził sobie z Grzegorzem .Pojedynek w finale między tymi zawodnikami był do końca bardzo wyrównany.

  Mirosław Seredyński po przegranej z Grzegorzem i Krzysztofem musiał się zadowolić III miejscem.


  Na czwartym miejscu dość wysoko uklasował się tym razem Jakub Pabian któremu należą się gratulacje za wspaniałą postawę i walkę do końca
  FINALIŚCI VI TURNIEJU BILARDOWEGO Z 09 LISTOPADA 2013r


  Po wakacjach ruszyliśmy z turniejami o Puchar Klubu. W VI edycji zwyciężył Mirosław Seredyński który przegrał tylko jeden mecz z Krzysztofem Budzikiem. Osiem wygranych meczy dało mu bezsprzecznie I miejsce w tym turnieju i obecnie piąte miejsce w rankingu.


  II miejsce zajął bardzo dobrze grający Jacek Budzik który pokonał bezpośrednio Grzegorza Burka i tym samym zepchnął go na III miejsce.

  Grzegorz pomimo III miejsca w tym turnieju nadal prowadzi na I miejscu w ogólnym rankingu.
  IV miejsce po przegranym pojedynku z Grzegorzem zajął Krzysztof Budzik obecnie zajmuje IV miejsce o rankingu rocznym z minimalną stratą pkt do drugiego i trzeciego miejsca. Na pewno nie jest to jeszcze końcowe rozstrzygnięcie ponieważ następne turnieje wpłyną na ostateczną klasyfikację końcową.


  Pozostałe miejsca zajęli: V- Szmit Jan, VI Pabian Jakub, VII Padoł Konrad, VIII- Baranowski Mateusz, IX Kaczówka Damian, X- Buczek Damian

  SERDECZNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW TURNIEJU


  SPORTOWE WAKACJE Z BILARDEM W KLUBIE IKS

  W RAMACH PROGRAMU - DYSCYPLINY SPORTOWE I SPORTOWO REKREACYJNE ; BILARD DART, PIŁKARZYKI STOLIKOWE  PROGRAM ZAJĘĆ:
  Nauka przepisów gry.
  Trening specjalistyczny.
  Testy , sprawdziany , turnieje.
  Udział w turniejach klubowych  WARUNKI UCZESTNICTWA:
  Zgoda rodziców.
  Zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców ostanie zdrowia.  Opłata miesięczna 100 zł. Zajęcia codziennie oprócz niedziel od 9 do 13  UWAGA:
  W klubie obowiązuje bezwzględne przestrzeganie regulamiu zachowania na terenie klubu.
  Zakaz palenia papierosów i spożywania alkoholu.


  V EDYCJA TURNIEJU

  W sobotę 01.06. rozegrano V edycję turnieju w której zawodnicy walczyli o punkty rankingowe. Niespodzianką w turnieju była Celina Banek która nie przegrała żadnego pojedynku i zajęła I miejsce.  II miejsce z trzema przegranymi meczami zajął Grzegorz Burek a III z taką samą ilością przegranych meczy ale po bezpośredniej przegranej z Grzegorzem zajął Krzysztof Budzik.
  IV - V miejsce zajęli Marcin Budzik i Maciej Moskal.  Pozostałe miejsca zajęli ; VI - Patryk Rumian VII - Aleksander Malec, VIII Jakub Bernady,IX - pierwszy raz starujący w turnieju Chudzik Mateusz.

  Zwycięzcy - IV edycji turnieju o Puchar Klubu


  IV edycja turnieju należała do Patryka Urbańskiego który przegrał jedynie jeden pojedynek z Grzegorzem Burkiem.Bardzo dobrą formę zaprezentował Aleksander Malec zajmując drugie miejsce z dwoma przegranymi meczami oraz Budzik Jacek z trzema przegranymi meczami zajmując trzecie miejsce.
  Maciek Moskal przy jednakowej ilości punktów a bezpośrednią przegraną z Jackiem musiał się zadowolić czwartą pozycją.
  Pozostałe miejsca zajęli : V - Burek Grzegorz, VI Seredyński Mirosław, VII Budzik Marcin, VIII Rumian Patryk, IX Budzik Krzysztof, X Urbański Jacek, XI Łakomy Oskar, XII Padoł Konrad.
  LIGA KLUBOWA


  UWAGA


  Od 04. marca rozpoczęła się liga klubowa .Zainteresowanym zawodnikom przypominamy że można już rozgrywać pojedynki . Pierwsze pojedynki są już rozgrywane i można śledzić na naszej stronie "liga".  KOLEJNY SUKCES  Trwa bardzo dobra passa bilardzistów MUKS IKS Tarnów. Po sukcesie Wojtka Banka w turnieju WIK Pool Tour który zajął 5 miejsce wśród 128 najlepszych polskich zawodników , teraz Ewa Bąk zajęła bardzo dobre 3 miejsce w 16 osobowym Finale Pucharu Polski kobiet.


  Sukces Ewy jest tym bardziej cenny , że w ostatnich latach startowała rzadko borykając się z kłopotami zdrowotnymi.


 • W 1/8 finału Ewa pokonała Agatę Krawet z Nosanu Kielce 6:1 ,
 • a w 1/4 wygrała z aktualną Mistrzynią Polski Izabelą Łącką z Pino Dębica 6:5 .
  W półfinale zmierzyła się z aktualną drużynową Mistrzynią Europy Katarzyną Wesołowską z Nosanu Kielce . Po dobrym pojedynku niestety uległa 3:5

 • Systematyczny wzrost formy rokuje możliwość osiągania dalszych sukcesów nie tylko w krajowej rywalizacji.
  Wojtek Banek wśród najlepszych bilardzistów Polski


  Rok temu Wojciech Banek wychowanek klubu bilardowego "IKS"Tarnów , były złoty i srebrny medalista Europy juniorów, po dziewięcioletniej przerwie w startach powrócił do bilardowych stołów.Startował w wielu turniejach odnosząc szereg sukcesów w turniejach regionalnych oraz systematycznie awansował w rankingach Polskiego Związku Bilardowego. W turniejach Wik Pol Tour awansował z grup eliminacyjnych do części finałowej najlepszych 64 Polskich zawodników. W sezonie 2012 zawody kończył na miejscach: 9, 17, 32. Zakwalifikował się do Mistrzostw Polski w trzy odmiany "9", '10,"14.1"  Wytrwała praca treningowa i częste starty dały pozytywny efekt w rezegranym Grand Prix WIK Pol Tour w Łodzi w dniach 23-24 luty 2013. W Łodzi w Grand Prix WIK Pol Tour startowało 128 zawodników. Wojtek zajął 5 miejsce przegrywając w ćwierćfinale 7 : 4 z późniejszym zwycięzcom turnieju Mariuszem Skonecznym z klubu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.


  W drodze do ćwierćfinału zawodnik IKS Tarnów Wojciech Banek pokonał w grupie:


 • W. Zielińskiego z Hadesu Poznań 5 : 1,
 • M. Ostrowskiego z SKB Oława 5 : 3
 • R. Kozioła z Warszawy 5 : 1,

  W grupie pucharowej


 • W 1/32 finału - M. Zielińskiego z Konsalnetu Warszawa 7 : 5,
 • W 1/16 finału - W. Trajdosa z Konsalnetu Warszawa 7 : 5,
 • W 1/8 finału - M. Derka z Konsalnetu Warszawa 7 : 4

  Wojtek Banek jest bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem naszego regionu.Obecnie w rankingu Polski 2013 zajmuje 7 miejsce. W tegorcznych planach startowych oprócz występów w 4 pozostałych turniejach Grand Prix WIK Pol Tour,będzie brał udział w Międzynarodowych turniejach Dynamic Best OFw Czechach, Słowacji , Austrii , Litwie, Rumuni • Turniej amatorów bilarda


  Zwycięzcy turnieju amatorów:


  I m. Ewa Bąk ,II m. Maciej Moskal, III-IV m.Grzegorz Burek , Seredyński Mirosław

  Pozostałe miejsca zajęli: V-VIm Krzysztof Budzik ,Marcin Budzik , VII-VIII Bernady Jakub , Budzik Jacek,
  IX-XBąk Tomasz , Pabian Jakub, XI-XII Ziobroń Bernard, Łakomy Oskar,XIII-XIV Dębowski Kamil,Majocha Alan
  XV- XVI Boruch Wojciech, Mucha Mateusz XVII Czech Sebastian

  Podsumowanie I Turnieju bilardowego o Puchar Klubu IKS Tarnów 2013


  W sobotę 02.02 rozegrano pierwszy turniej o Puchar Klubu IKS z podziałem na grupy.W grupach zawodnicy walczyli każdy z każdym , dopiero dalsza część turnieju została rozegrana systemem pucharowym z podwójną przegraną.  W półfinale walczyli : Banek Wojciech Mistrz poprzedniego sezonu 2012 i brązowy medalista Budzik Marcin który przegrał 4 : 0, oraz Urbański Patryk który pokonał Marcina Kwiatkowskiego 4 : 0.


  W finale wygrał jak dotąd niepokonany Wojciech Banek Jest naszym zawodnikiem który reprezentuje klub IKS w turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych. Wojtek zajął I miejsce ale trzeba zaznaczyć że jest to doświadczony zawodnik który zajmuje obecnie 17 miejsce w rankingu kroczącym Polski 2013.Bierze udział w turniejach : Pool Tour i brał udział w Mistrzostwach Polski w sezonie 2012 w trzech odmianach.
  W Finale nie dając większej szansy swojemu przeciwnikowi Urbańskiemu Patrykowi pokonał go 5 : 1.Patryk musiał się zadowolić II miejscem  Budzik Jacek po bardzo ładnej walce i Burek Grzegorz srebny medalista o Puchar Klubu IKS w 2012 zajęli dopiero miejsca V - VI


  Serdecznie zapraszamy na dalsze turnieje . Wyniki w tabelach będą się zmieniać, ponieważ nowi zawodnicy startujący w turnieju pokazali się z dobrej strony. Zaangażowali się w treningi i napewno będą dużą niespodzianką w następnych turniejach i zrobią zamieszanie w tabeli.
  OTWARCIE SEZONU 2013


  Sobota 05.01 była rozpczęciem sezonu bilardowego 2013.
  Znakomicie swój sezon rozpoczął Michał Rakoczy który zajął I miejsce w turnieju amatorów bilarda.
  II miejsce po bardzo dobrze rozegranych pojedynkach zajął Jacek Budzik pokonując już doświadczonych amatorów bilarda a trzecie po bezpośrednim zaciętym pojedynku w finale z Jackiem zajął Krzysztof Budzik przegrywając 2 : 3.
  Zawodnicy rozpoczęli nowy sezon od pierwszych miejsc. Będziemy obserwować dalsze poczynania zawodników w następnych turniejach.

  Gratulujemy zwycięzcom czołowych miejsc.  Bardzo słabo wypadł Grzegorz Burek który zakończył sezon 2012 wśród amatorów bilarda na I miejscu.


  SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KOLEJNE TURNIEJE AMATORÓW BILARDA


  Burek Grzegorz zwycięzcom ostatniego turnieju amatorów 2012


  W sobotę 15 grudnia zakończony został sezon 2012. Amatorzy bilarda zacięcie walczyli o premiowane miejsca.

  Największą niespodzianką turnieju został Gzegorz Burek który nie przegrał żadnego pojedynku w tym turniejui zajął pierwsze miejsce


  Drugie miejsce zajął jego kolega Marcin Budzik.Trzecie po bardzo dobrej walce zajął Budzik Krzysztof a czwarte Budzik Jacek
  KOMUNIKAT Z DN.11.12.2012

  Ze względu na zgłoszenie się do Międzynarodowego Turnieju Par Rodzinnych tylko 13 par wycofał się Sponsor Turnieju.
  Warunkiem przeprowadzenia turnieju było zgłoszenie się 24 par. Z przykrością informujemy że zmuszeni jesteśmy odwołać Turniej Par Rodzinnych który miał się odbyć 15.12.2012. Kolejną próbę organizacji takiego Turnieju podejmiemy w roku przyszłym 2013
  KOMUNIKAT Z DN.09.11.2012

  DOTYCZY: ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU PAR RODZINNYCH 15.12.2012


  1. Uwzględniając sugestię zawodników występujących w dn. 09-14.12.2012 w Mistrzostwach Polski w Dębicy , turniej zostanie rozegrany w jednym dniu 15.12.2012


  2. Biorąc pod uwagę powyższą zmianę oraz wysokość puli nagród , ograniczamy liczbę par mogącą brać udział w turnieju:


  minimalna na 24 pary i maksymalna 32 pary.


  3.Lista przyjętych par umieszczona będzie na bieżąco na naszej stronie internetowej www.ikstarnow.pl


  4. O przyjęciu do turnieju decydować będzie kolejność zgłoszeń.


  Termin zgłoszeń do 10.12 .2012 - potwierdzenie telefoniczne na nr 696-997-095. e-mail: bilardiks@op.pl lub pisemne na adres Klubu.

  LISTA ZGŁOSZONYCH PAR

  1. BANEK CELINA
  BANEK WOJCIECH
  IKS TARNÓW
  2. BĄK EWA
  BĄK TOMASZ
  TARNÓW
  3. BUDZIK KRZYSZTOF
  BUDZIK JACEK
  IKS TARNÓW
  4. PIKUL KAROLINA
  PIKUL GRZEGORZ
  OSKAR STALOWA WOLA
  5. PATEREK JOANNA
  PATEREK MARCIN
  OSKAR STALOWA WOLA
  6. KUDLIK MAREK
  KUDLIK PIOTR
  METAL FACH LP SOKÓŁKA
  7. BŁAŻEJ TOMASZ
  BŁAŻEJ MARIUSZ
  BILA TARNÓW
  8. WIŚNIOWSKI WOJCIECH
  WIŚNIOWSKI PAWEŁ
  BILA TARNÓW
  9. JAKIMIAK JAKUB

  OSKAR STALOWA WOLA
  10. NOWICKI DARIUSZ
  NOWICKI KRZYSZTOF
  OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
  11. ROGALA DARIUSZ
  ROGALA DANIEL
  OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
  12. KĘDZIOR PIOTR
  KĘDZIOR MICHAŁ
  PINO DĘBICA


  ZAPROSZENIE


  Klub bilardowy IKS Tarnów organizuje w dniu 15.12 2012 r.

  MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PAR RODZINNYCH
  Do udziału zapraszamy pary rodzinne z Słowacji , Czech, Ukrainy i Polski. Parę rodzinną mogą tworzyć : ( mąż- żona), (rodzic-dziecko), rodzeństwo.

  .

  Szczegółowe informacje podajemy w załączonym do zaproszenia komunikacie organizacyjnym.

  Dodatkowe informacje można uzyskać : śledząc stronę internetową Klubu, telefonicznie lub przez e-mail.

  Komunikat Organizacyjny Międzynarodowego Turnieju Par Rodzinnych

  Termin: 15.12.2012 godz. 10.

  Miejsce: Klub bilardowy IKS Tarnów , ul. Wojska Polskiego 14 ośrodek( TOSiR).

  Opłata startowa: 70zł od pary

  Nagrody:

  Pula nagród zł .3470


 • Im. - 1200 zł + puchar
 • IIm - 900zł + puchar
 • IIIm - 500zł + puchar
 • IVm - 300 zł
 • V-VIm - 200zł
 • VIIm - 100zł
 • VIIIm - 70zł
  Uwaga ;Zawodnik od momentu wpłaty wpisowego może w godzinach od 10-18 i 22-01 korzystać ze stołów bilardowych po zniżkowej cenie.
  Program : W dniu 15.12. od 9-9.45 rejestracja zawodników 9,45-10 podział na grupy ( rozstawienie + losowanie). Godz.10 - rozpoczęcie turnieju. System rozgrywek : odmiana ''8'' wg przepisów PZBiL.

  I etap - podział na grupy. W grupach system rozgrywek każdy z każdy do 6-8 zwycięstw.

  II etap - w zależności od ilości zgłoszeń.


  Organizator zastrzega sobie nieznaczną korektę systemu rozgrywek w zależności od ilości zgłoszeń.


  System Sportowy: w pojedynkach par A-B, grę rozpoczynają zawodnicy A1-B1, grają do 3 lub 4 wygranych partii. (W zależności od ustaleń organizatora i ilości zgłoszonych par). Następnie do gry wchodzą zawodnicy A2i B2 i kontynuują mecz do 6-8 wygranych partii. W pojedynkach półfinałowych i finale , docelowa ilość partii może być powiększona do 8-10 wygranych partii (uzgodnienia regulaminowe przed turniejem.


  Komunikat organizacyjny : Prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej klubu www.ikstarnow.pl na której podawana będzie aktualna liczba zawodników oraz inne komunikaty organizacyjne.


  Noclegi : rezerwacja spoczywa na uczestniczkach turnieju.


  Hotel Tarnovia tel. 146221068 , www.hotel.tarnovia.pl
  Pod Jabłoniami - domki bungalowe na campingu Pod Jabłoniami ul. Piłsudskiego tel. 146215124 . 502562005 www.camping.tarnow.pl
  Hotel Kantoria ul Piłsudskiego tel. 14 6522933 , 502562005 www.kantoria.pl
  Hotel Ochrony Zdrowia ul. Lwowska 178 tel. 146269855 www.hoz.in.tarnow.pl
  Hotel Jana Rynek.ul. Rynek 14 tel.146260564 , www. hotelujana.pl


  Termin zgłoszeń do 10.12 .2012 - potwierdzenie telefoniczne na nr 696-997-095. e-mail: bilardiks@op.pl lub pisemnie na adres Klubu.

 • Lista par z Polski zaproszonych na turniej :

  Adamowicz Wojciech
  Adamowicz Piotr
  Bistro Bilard Oświecim
  Babica Radosław
  Bieling Magdalena
  Nosan Galeria Echo Kielce
  Banek Celina
  Banek Wojciech
  "IKS" Tarnów
  Bachta Dorota
  Bachta Marek
  Breeak Bielsko Biała
  Bąk Ewa
  Bąk Tomasz
  Tarnów
  Błażej Tomasz
  Błażej Mariusz
  Bila Tarnów
  Bilińska Magdalena
  Biliński Robert
  Frame Łódź
  Butowski Damian
  Butowski Tomasz
  8 Bila Gdynia
  Chapliński Adam
  Chapliński Artur
  Frame Łódź
  Chołodowski Paweł
  Chołodowski Łukasz
  Chołodowska Alksandra
  Fuga Mundi Wrocław
  Chmielarz Mariusz
  Chmielarz Sławomir
  Porter Częstochowa
  Czupryńska Oliwia
  Czupryński Piotr
  Nosan Galeria Echo Kielce
  Fandrejewska Aleksandra
  Frandrejewski Andrzej
  Arkana Tczew
  Fortuński Mieszko
  Fortuński Marcel
  Fortuński Bogusław
  Baribal Lubin, Konsalnet Warszawa
  Frącek Mariusz
  Frącek łukasz
  Ósemka Rzeszów
  Gajny Małgorzata
  Gajny Tomasz
  9 Mielec
  Garbarek Maciej
  Garbarek Jan
  Akademia Bilardowa Rokietnica
  Gardias Krzysztof
  Gardias Patryk
  Gardias Szymon
  Frame Łódź
  Hołody Dawid
  Hołody Szymon
  Oskar Stalowa Wola
  Hurnik Honorata
  Hurnik Marzena
  Hurnik Paweł
  Frame Łódź
  Jakubiec Maciej
  Jakubiec Tomasz
  Breeak BalL Bielsko Biała
  Joma Dylan
  Joma Dalwati
  Frame Łódź
  Jutkowiak Łukasz
  Jutkowiak Piotr
  Akademia Bilardowa Rokietnica
  Junkin Kewin
  Junkin Tomasz
  8 Bila Kościerzyna
  Kaczmarek Paweł
  Kaczmarek Hubert
  Bilard Studio Warszawa
  Kapłan Tomasz
  Kapłan Grzegorz
  Ósemka Rzeszów - Nosan Kielce
  Kędzierski Grzegorz
  Kędzierski Karol
  Kielce
  Kędzior Michał
  Kędzior Piotr
  Pino Dębica
  Kleinszmit Konrad
  Kleinszmit Tomasz
  8 Bila Kościerzyna
  Kiszewski Krzysztof
  Kiszewski Maciej
  Zakręcona Bila Poznań
  Kogut Piotr
  Kogut Paweł
  Tarnów
  Konkiel Kacper
  Konkiel Roman
  8 Bila Gdynia
  Kosiński Krzysztof
  Kosiński Tomasz
  Oskar Stalowa Wola
  Kowalczyk Przemek
  Kowalczyk Michał
  Frame Łódź
  Kubalski Marcin
  Kubalski Jerzy
  Konsalnet Warszawa
  Kubicki Grzegorz
  Kubicki Patryk
  Virtua Games Ostrów Wielkopolski
  Kudlik Piotr
  Kudlik Marek
  Metal Fach LP Sokółka
  Krzemiński Marcin
  Krzemińska Marta
  Kielce
  Łangowski Bartosz
  Łangowski Jakub
  Zakręcona Bila Poznań
  Łobocki Zygmunt
  Łobocki Jakub
  Fuga Mundi Wrocław
  Macioł Arkadiusz
  Macioł Daniel
  Nosan Galeria Echo Kielce
  Matykiewicz Wojciech
  Matykiewicz Konrad
  Nowy Sącz
  Mikołajczuk Edward
  Mikołajczuk Dawid
  Baribal Lubin
  Modrzejewski Konrad
  Modrzejewski Grzegorz
  Klub 54 Łomża
  Nowak Sławomir
  Nowak Andrzej
  Jarociński Klub Bilardowy
  Nowakowski Piotr
  Nowakowski Tomasz
  Jarociński Klub Bilardowy
  Nowicki Dariusz
  Nowicki Krzysztof
  Nosan Galeria Echo Kielce
  Ostrowski Piotr
  Ostrowski Paweł
  Green Klub Gdańsk
  Piekarski Konrad
  Piekarski Krystian
  Piekarski Lech
  Metal Fach LP Sokółka
  Pigla Kazimierz
  Pigla Dawid
  Pigla Wojciech
  Akademia Bilardowa Rokietnica
  Pikul Grzegorz
  Pikul Karolina
  Oskar Stalowa Wola
  Piotrowski Mateusz
  Piotrowski Sebastian
  Break Ball Bielsko Biała
  Płuciennik Daniel
  Płuciennik Marek
  Frame Łódź
  Poczta Filip
  Poczta Miłosz
  UKS Bila Zduny
  Rak Daniel
  Rak Arek
  Bila Tarnów
  Rolińska Agnieszka
  Roliński Robert
  Trefl Sopot
  Ryś Agata
  Ryś Dawid
  UKS Rękoraj
  Sadlik Szymon
  Sadlik Tomasz
  Ósemka Rzeszów
  Sidło Agata
  Sidło Dariusz
  Nosan Galeria Echo Kielce
  Skoneczny Adam
  Skoneczny Mariusz
  Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki
  Stankiewicz Marcin
  Stankiewicz Bartosz
  Mrongowo
  Sugalski Piotr
  Sugalski Paweł
  Green Klub Gdańsk
  Stawarz Małgorzata
  Stawarz Kinga
  Stawarz Janusz
  Ósemka Rzeszów
  Śmielak Mateusz
  Śmielak Mirosław
  Bisto Bilard Oświęcim
  Śniegocka Marta
  Śniegocki Mateusz
  Konsalnet Warszawa
  Szabat Michał
  Szabat Karol
  Break Janów Lubelski
  Sząszor Kamil
  Sząszor Mateusz
  Trefl Sopot
  Tomczyk Michał
  Tomczyk Piotr
  Breeak 147 Radom
  Urbański Patryk
  Urbański Jacek
  "IKS"Tarnów
  Wdowicki Ryszard
  Wdowicki Mateusz
  Zakręcona Bila Poznań
  Witkowski Łukasz
  Witkowski Mirek
  Bila Tarnów
  Wisz Adam
  Wisz Marek
  Ósemka Rzeszów
  Wiśniowski Paweł
  Wiśniowski Wojciech
  Bila Tarnów
  Wójcik Maciej
  Wójcik Dominik
  Kielce
  Zalewski Marcin
  Zalewski Karol
  Kętrzyn
  Ząbek Monika
  Ząbek Sylwia
  Pino Dębica
  Zubrzycki Maciej
  Zubrzycki Marcin
  9 Mielec
  Żurkowski Michał
  Żurkowski Roman
  Masters Lublin

  PUCHAR KLUBU IKS 2012 ROZSTRZYGNĘTY

  W cyklu rocznym rozegrano osiem turniejów o Puchar Klubu IKS. Zgodnie z regulaminem po podsumowaniu punktów z pięciu turniejów w których zawodnicy osiągnęli najlepsze wyniki zostali wyłonieni zwycięzcy turnieju.  Z najlepszym wynikiem

  na I miejscu jest jak dotąd niepokonany Wojciech Banek.


  II miejsce zajął Grzegorz Burek


  III miejsce Seredyński Mirosław  IV miejsce z tą samą ilością pkt.

  Celina Banek i Budzik Marcin

  a V miejsce z niewielką stratą zajął

  Bernard Ziobroń.


  Gratulujemy wszystkim uczestnikom bardzo dobrych wyników.
  Akademickie Mistrzostwa Tarnowa


  W sobotę rozrgrane zostały Akademickie Mistrzostwa Tarnowa w pool bilardzie i darcie. Turniej przeprowadzony został w miłej i przyjaznej atmosferze. Zawodnicy rozgrywali pojedynki w grupie każdy z kazdym do 3 wygranych partii.


  I miejsce zajął student ŻAKA Jakub Pabian.
  II z jedną porażką zajął Bernady Jakub studiujący w Politechnice Krakowskiej
  III z dwoma przegranymi przypadło dla Ziobronia Bernarda z Uniwersytetu Jagielońskiego.

  Pozostałe miejsca zajęli :
  IV - Gębski Dariusz PWSZ Tarnów, V Kras Kamil PWSZ Tarnów, VI Wantuch Rafał PWSZ Tarnów, VII Kapałka Tomasz PWSZ Tarnów, VIII Piątek Tomasz PWSZ Tarnów,
  IX Reczek Mateusz PWSZ Tarnów

  szczegółowe wyniki na stronach wyników w poszczególnych dyscyplinach


  UWAGA!


  OD 03.11.2012 PO CENACH ZNIŻKOWYCH MOGĄ GRAĆ TYLKO OSOBY UCZESTNICZĄCE W TURNIEJACH KLUBOWYCH w/g USTALONYCH REGULAMINÓW ORAZ STUDECI W GODZINACH OD 10 DO 18

  Podsumowanie turnieju " Graj Fair Play Say No! To Doping - Powiedz Nie! Dopingowi


  Klub bilardowy IKS był jedny z dwudziestu klubów w którym zorganizowany był turniej przez European Billiard Council i Polski Związek Bilardowy a wspierany przez firmę Mak Marketing. Turniej rozgrywany był pod hasłem "Graj Fair Play"- Powiedz Nie Dopingowi.


  Zawodnicy grali w dwóch grupach systemem każdy z każdy z zastosowaniem regulaminu.Amatorzy bilarda grali na preferencyjnych warunkach i już na starcie otrzymywali od zawodnika I ligowego grającego w Pool Tour Wojciecha Banek 2 : 0 a od zawodnika II ligi Wiśniowskiego Wojciecha 1 : 0. Biorąc pod uwagę osoby początkujące i amatorów nie grano systemem podwójnej przegranej aby umożliwić każdemu wpłacającemu wpisowe pograć sobie i aby nie było takiej sytuacji że po przegraniu dwóch pojedynków kończą przygodę z bilardem.


  Turniej wygrał Wojciech Banek który wygrał w finale z Ewą Bąk 4 : 2. Trzecie miejsce zajął Patryk Urbański który pokonał Tomasza Bąk 4 : 0


  Turniej rozpoczął się o 10 a zakończył o 19. Rozgrywany był na 4 stołach 9 firmy Wik Olimpik. W czasie otwarcia turnieju odczytano komunikat sponsora , rozdano materiały propagujące zdrową i sportową rywalizację w sporcie "NIE DOPINGOWI" oraz każdy uczestnik otrzymał kupon na 15 %zniżką przy zakupie sprzętu bilardowego i akcesoriów w Mark Marketingu


  Po zakończeniu turnieju rozdano nagody pieniężne oraz medale.
  I Mistrzostwa Tarnowa 2012 zakończone

  I Mistrzostwa Tarnowa w pool bilard w "8" zostały rozegrane w klubie IKS Tarnów. Na starcie stanęło 13 zawodników i zawodniczek.W eliminacjach podzielonych na 2 grupy grano systemem każdy z kazdym do 4 wygranych partii. Do części pucharowej zakwalifikowało się 8 zawodników.
  Po pojedynkach ćwirćfinałowych do półfinału dostali się:
  - Banek Wojciech,Rak Daniel , Gosk Wojciech i Wiśniowski Wojciech.  Dwa pojedynki półfinałowe rostrzygnęli na swoją korzyść:
  Wojciech Banek z IKS Tarnów pokonując 5 : 4 Wojciecha Goska z Pino Dębica oraz Daniel Rak z Bili Tarnów pokonując swojego kolegę klubowego Wojciecha Wiśniowskiego 5 : 2.


  W pojedynkach finałowych o miejsca 1-4 zagrali:
  o III miejsce walczyli W. Gosk z W. Wiśniowskim gdzie przewaga W. Goska była bardzo duża. Pokonał on W. Wiśnowskiego wynikiem 5 : 1 i zajął III miejsce.
  W pojedynku o tytuł Mistrza Tarnowa spotkali się Daniel Rak i Wojtek Banek. Tym razem niespodziewanie lecz zasłużenie wygrał zawodnik Bili Tarnów Daniel Rak uzyskając I miejsce który pokonał faworyta turnieju Wojciech Banka.
  Podsumowując całość Turnieju 2012- Mistrzostwa Tarnowa wygrał Daniel Rak a Wicemistrzem został Wojciech Banek.


  Najlepsi 4 zawodnicy otrzymali regulaminowe nagrody finansowe, puchary i dyplomy.
  SEZON 2012 ROZPOCZĘTY


  Międzynarodowym turniejem kobiet rozpoczęty został 20 sezon bilardowy w Klubie IKS który jest podsumowaniem dorobku sportowego tego okresu.


  Wychowankami klubu są miedzy innymi zawodnicy I ligowi, złoci medaliści Mistrzostw Europy Juniorów Wojciech Banek i Mariusz Klimek ,Mistrz Polski Seniorów Wojciech Gosk. Mistrz Polski Amatorów Mirosław Witkowski oraz uzupełniający skład I ligowego zespołu w latach ubiegłych Witkowski Łukasz i Kogut Piotr. Największym osiągnięciem drużynowym Klubu było IV miejsce w finale Pucharu Polski w Myślenicach w 1998r.


  W turnieju kobiet rozegranym 22.09.2012 z okazji 20-lecia Klubu IKS wystartowało dziesięć zawodniczek z Polski i jedna zawodniczka z Bratysławy - Lena Pokorna.


  Z czołówki zawodniczek krajowych zabrakło tylko zawodniczek z Kielc Czupryńskiej Oliwi i Wesołowskiej Katarzyny których nieobecność ,niezbyt zaważyła na poziomie sportowym turnieju, bo jak pokazał to turniej w następnym dniu w Rzeszowie z ich udziałem, tylko Czupryńska weszła do czołowej ósemki.

  Turniej w Klubie IKS wygrała pochodząca z Sosnowca reprezentująca Pino Dębica Izabela Łącka która pokonała w finale 4 : 3 Karolinę Pikul zawodniczkę Ósemki Rzeszów.
  W meczu o trzecie miejsce Ewa Bąk z Tarnowa pokonała
  Sylwię Ząbek z Pino Dębica również 4 : 3.


  Ewa Bąk po dłuższej przerwie w startach powróciła do sportu bilardowego i to z dużym powodzeniem, co potwierdzają wyniki turnieju w Tarnowie jak i Pucharze Polski i Rzeszowie gdzie przegrała tylko z zwyciężczynią Izabelą Łącką dwukrotnie 5 : 4.
  Piąte miejsca w tarnowskim turnieju zajęły: Celina Banek z IKS Tarnów. Agnieszka Wanat, Monika Ząbek z Pino Dębica i Kinga Stawarz z Ósemki Rzeszów.
  Tu kolejna pozytywna niespodzianka. W turnieju oficjalnym ogólnopolskim po raz pierwszy wystartowała zawodniczka Klubu IKS Celina Banek , która weszła do najlepszej ósemki i stawiła naprawdę duży opór czołowym zawodniczkom Polski .Przegrała wprawdzie dwa razy po 2:4 ale z Karoliną Pikul i Ewą Bąk wielokrotnymi Mistrzyniami i reprezentantkami Polski.Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej i przyjacielskiej atmosferze a zawodniczki zyskały dużo sympatii u widzów i organizatorów turnieju.

  VII TURNIEJ BILARDOWY O PUCHAR KLUBU SOBOTA

  I m. zwyciężył niepokonany Wojciech Banek.


  II z jedną porażką zdobył Jacek Budzik - na pewno jest to duże zaskoczenie , bo jest to jego pierwsza tak wysoka wygrana.

  III m. z dwoma przegranymi meczami zajęła Celina Banek.  Pozostałe miejsca : IV Wrona Łukasz, V- Iżżo Daniel z Włoch, VI Burek Grzegorz, VII Szmit Jan, VIII Pyrek Robert, IX Kaczanowski X Ratowski Aleksander, XI Łuczyński Konrad
  GRAJ FAIR PLAY SAY NO! DOPING - POWIEDZ NIE DOPINGOWI


  Klub bilardowy IKS Tarnów
  organizuje turniej 13.10 2012 r.sobota

  " Graj Fair Play Say No! To Doping - Powiedz Nie! Dopingowi"


  Klub Bilardowy IKS Tarnów zaprasza na organizowany w naszym Klubie turniej bilardowy, przez European Billiard Council i Polski Związek Bilardowy. Akcję wspiera Komisja ds. Zwalczania Dopingu w Sporcie a sponsorem jest Firma Mak Marketing.

  Turniej bilardowy w pool bilard "9"rozgrywany pod hasłem:
  GAJ FAIR PLAY SAY NO! DOPING - POWIEDZ NIE DOPINGOWI


  Postanowienia organizacyjne:

  Miejsce turnieju :
  Klub bilardowy IKS Tarnów , ul. Wojska Polskiego 14 (TOSiR).

  Termin :

  13.10..2012 (sobota) godz. 10.

  Wpisowe:

  15 zł.

  Nagrody :

  I miejsce - 150 zł
 • II miejsce - 100 zł
 • III miejsce - 50 zł

  Turniej w odmianę "9" do trzech wygranych partii. Zgłoszenia w dniu turnieju


  Turniej otwarty z preferencjami dla amatorów lecz mogą brać udział wszyscy na określonych warunkach:
 • zawodnik I ligi grając z zawodnikiem II ligi zaczyna od
  0-1.
 • zawodnik I ligi grając z amatorem zaczyna od
  0- 2,
 • zawodnik II ligi grając z amatorem zaczyna od
  0-1

  W turnieju mogą brać udział między innymi , zawodnicy ze Słowacji, Czech .


 • ZAPROSZENIE NA OTWARTE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA TARNOWA


  Klub bilardowy IKS Tarnów organizuje

  w dniach 6-7.10 2012 r.

  MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA TARNOWA W ODMIANĘ "8"


  Do udziału zapraszamy zawodniczki i zawodników waszego Klubu. Zaproszenia kierujemy do Klubów Słowacji , Czech oraz klubów z Polski z województwa: małopolskiego , podkarpackiegoi świętokrzyskiego.


  Szczegółowe informacje podajemy w załączonym do zaproszenia komunikacie organizacyjnym.


  Dodatkowe informacje można uzyskać : śledząc stronę internetową Klubu, telefonicznie lub przez e-mail.

  Komunikat Organizacyjny
  OTWARTYCH MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW TARNOWA W "8"


  Termin: 6.10 2012 r. godz. 10.


  Miejsce:

  Klub bilardowy IKS Tarnów , ul. Wojska Polskiego 14 ośrodek( TOSiR).


  Opłata startowa: 30zł od odmiany

  Nagrody: Pula nagród 70%wpisowego.


 • I m. - 40% z 70% + puchar + dyplom,
 • II m - 30% z 70% + puchar + dyplom,
 • III m.- - 20% z 70% + puchar + dyplom,
 • IV m - 10% z 70%

  Uwaga ;
  Zawodnik od momentu wpłaty wpisowego może w godzinach od 10-18 i 22-01 korzystać ze stołów bilardowych po zniżkowej cenie.
  Program : W dniu 6.10 odmiana "8"

  Rejestracja zawodników od 9 do 9.45

  System rozgrywek : odmiana "8" wg przepisów PZBiL.

  I etap - podział na grupy. W grupach system rozgrywek każdy z każdy do 4 zwycięstw. Awans do drugiego etapu o miejsca 1-8, pierwszych dwóch zawodników z każdej grupy. Pozostali zawodnicy grają o miejsca 9 i dalsze.

  II etap - system pucharowy o miejsca 1-8 i 9 i dalsze.

  Organizator zastrzega sobie nieznaczną korektę systemu rozgrywek w zależności od ilości zgłoszeń.

  Komunikat organizacyjny : Prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej klubu www.ikstarnow.pl na której podawana będzie aktualna liczba zawodników oraz inne komunikaty organizacyjne.

  Noclegi : rezerwacja spoczywa na uczestniczkach turnieju.

 • Hotel Tarnovia tel. 146221068 , www.hotel.tarnovia.pl
 • Pod Jabłoniami - domki bungalowe na campingu Pod Jabłoniami ul. Piłsudskiego tel. 146215124 . 502562005 www.camping.tarnow.pl
 • Hotel Kantoria ul Piłsudskiego tel. 14 6522933 , 502562005 www.kantoria.pl
 • Hotel Ochrony Zdrowia ul. Lwowska 178 tel. 146269855 www.hoz.in.tarnow.pl
 • Hotel Jana Rynek.ul. Rynek 14 tel.146260564 , www. hotelujana.pl
 • OHPTarnów.ul. Mościckiego 27, tel. 146217235 www.ckiw-tarnow.ohp.pl.

  Termin zgłoszeń do 03.10 .2012 - potwierdzenie telefoniczne na nr 696-997-095. e-mail: bilardiks@op.pl lub pisemne na adres Klubu.
 • Lista par ze Słowacji zaproszonych na turniej :

  Billich Aleksander
  Billich Ladislav
  LA BILL NTRA
  Dobal Bohus
  Dobalova Elena
  BRBA LAVOS BRATISLAVA
  Domjan Zsolt
  Domjanova Angelika
  SATURNUS KOMARNO
  Hromadka Ivan
  Hromadka Matus
  FUN OHNIVKO BANSKA BYSTRIYCA
  Hrubco Matej
  Hrubco Miroslav
  PRESOV
  Kovac Jan
  Kovac Lukas
  BK SHEEPS BRATISLAVA
  Koniar Jakub
  Koniar Samuel
  LAVOS BRATISLAWA
  Latika Robert
  LatikaTomas
  LAVOS BRATISLAVA
  Levrinc Juraj
  Levrinc Stefan
  NOBLIZOL NOVA BANA
  Lisik Jozef
  Lisik Zdenko
  ALPIA MARTIN
  Marko Tibor
  Marko Radoslav
  CIERNY OROL LIPTOVSKY MIKULAS
  LONDON TRNAVA
  Molnar Zoltan
  Molnar Balint
  VEGAS CLUB DUNAJSKA STRIEDA
  Mrva Kiko
  Mreva Milan
  Hores Presov
  Spirek Dusan
  Spirek Simon
  NOBIZOL NOVA BANDA
  Struhar Oliver
  Struhar Stanislav
  Struhrova Mihaela
  LAVOS BRATISLAVA
  Toth Patrik
  Toth Marek
  BILOSISTI MOLDAVA NAD BODVOV
  Zavadinka Zdeno
  Zavadinka Martina
  BARDEJOV
  Zemko Jozef
  Zemko Vojtech
  BC OHNIVKO B. BYSTRICA

  Lista par z Czech zaproszonych na turniej :  Horenovsky Jarda
  Horenovsky Martin
  MAPLE POOL CLUB PARDOBICE
  Javurek Jarda
  Javurek Jan
  MAPLE POOL CLUB PARDOBICE
  Divis Jan
  Divis Pavel
  Divisova Marketa
  MAPLE POOL CLUB PARDOBICE
  Zelman David
  Zelmanova Ilona
  MAPLE POOL CLUB PARDOBICE


  MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KOBIET


  ZAPRASZAMY

  KLUBY CZECH SŁOWACJI LITWY I POLSKI


  Klub bilardowy IKS Tarnów organizuje w dniu 22 września 2012 r.

  MIĘDZYNARODOWY TURNIEJU KOBIET "8" O PUCHAR 20 LECIA KLUBU IKS


  Do udziału zapraszamy zawodniczki waszego Klubu uprawiające sport bilardowy wyczynowo oraz na zasadach amatorskich. Zaproszenia skierowano do zawodniczek Słowacji , Czech Polski i Litwy.

  Szczegółowe informacje podajemy w załączonym do zaproszenia komunikacie organizacyjnym turnieju .
  Nadmieniamy że w dniu następnym 23 września w klubie Ósemka Rzeszów rozegrany zostanie III turniej z cyku Puchar Polski Kobiet (10) na który organizator turnieju zaprasza uczestniczki turnieju w Klubie IKS Tarnów.

  Komunikat Organizacyjny Międzynarodowego Turnieju Kobiet "8" o Puchar - 20 Lecia Klubu IKS


  Termin: 22.09.2012 godz. 10.

  Miejsce:

  Klub bilardowy IKS Tarnów , ul. Wojska Polskiego 14 ośrodek( TOSiR).  Opłata startowa: 30zł
  Nagrody: Pula nagród 1200 zł. I m.- 400 zł + puchar + dyplom, II m. -300zł + puchar + dyplom,
  IIIm.- 150zł + puchar + dyplom, IV m - 150zł V- VIII m. - 50 zł

  Program : W dniu 22.09. do godziny 9.30 rejestracja zawodniczek. 9,30-10 podział na grupy ( rozstawienie + losowanie). Godz.10 - rozpoczęcie turnieju.

  System rozgrywek : odmiana [8] wg przepisów PZBiL.

  Przy ilości zawodniczek do 20 osób .

  I etap - podział na 4 grupy. W grupach system rozgrywek każdy z każdy do 4 zwycięstw. Awans do drugiego etapu o miejsca 1-8, pierwsze dwie zawodniczki z każdej grupy. Pozostałe zawodniczki grają o miejsca 9 i dalsze.

  II etap - system pucharowy o miejsca 1-8 i 9 i dalsze. Przy ilości zawodniczek 21-24 i więcej , podział na 6-8 grup 3-4 osobowych. System rozgrywek jak wyżej.

  Organizator zastrzega sobie nieznaczną korektę systemu rozgrywek w porozumieniu z zawodniczkami w zależności od ilości zgłoszeń.
  Komunikat organizacyjny : Prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej klubu na której podawana będzie aktualna liczba zawodniczek oraz inne komunikaty organizacyjne.

  Noclegi : rezerwacja spoczywa na uczestniczkach turnieju.

  Termin zgłoszeń do 18 .09 .2012 - potwierdzenie telefoniczne na nr 696-997-095.
  e-mail: bilardiks@op.pl lub pisemne na adres Klubu.

  LISTA ZAWODNICZEK UCZESTNICZĄCYCH W SYSTEMIE ROZGRYWEK PZBiL KTÓRE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU KOBIET ''8'' O PUCHAR 20 LECIA KLUBU "IKS"

  Nosan Galeria Echo Kielce: Czupryńska Oliwia ,Wesołowska Katarzyna, Sokołowska Agata

  Ósemka Rzeszów i Oskar Stalowa Wola:Stawarz Kinga ,Pikul Karolina

  Akademia Bilardowa Rokietnica: Kwiatkowska Ewa

  Pino Dębica: Łącka Izabela ,Wanat Aleksandra,Ząbek Sylwia, Ząbek Monika,Wolak Anna

  9Mielec :Kowalik Marta ,Gajny Gosia ,Cieloch Milena

  UKS Olimp Kielce: Sidło Agata

  Tarnów :Bąk Ewa

  IKS Tarnów : Banek Celina

  Białystok: Polak Marta, Wróbel Joanna

  Dragon Srock: Sochacka Anita

  Zakręcona Bila Poznań :Guzel Małgorzata ,Raczkowska Dagmara

  Farum Attelier Warszawa;Lipowska Olga

  Hades Poznań: Śniegocka Marta

  Snikers Rękoraj:Cybula Klaudia ,Ryś Agata ,Kmieć Sandra ,Krężel Julia ,Sochacka Anita

  Ósma Bila Gdynia: Nowińska Lucyna

  Baribal Lublin:Jałosińska Jolanta

  Bilard Oświęcim:Porządnicka Anna

  Fundacja Trefl Sopot:Rolińska Agnieszka

  Green Club Gdańsk:Piskorska Dorota ,Fandrejewska Aleksandra

  Metro Zamość:Jakubiak Anita

  UKS Bila Zduny: Radzimierska Anita,Konrady Magdalena,Roman Karolina

  Frame Łódź: Hurnik Honorata

  i inne nie wymienione na liście zawodniczki które wyrażają chęć udziału w organizowanym turnieju.

  Lista zawodniczek ze Słowacji które zapraszamy do wzięcia udziału w MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJ KOBIET "8" O PUCHAR 20 LECIA KLUBU "IKS"TARNÓW

  Stuparkowa Veronika
 • Markova Katka
 • Horvatkowa Lenka
 • Markova Katarina,
 • Struharova Michaela
 • Langerova Jana
 • Bucekova Lubica
 • Suchanska Jana
 • Gajdosova Lucia
 • Sekanova Monika
 • Sidlova Martina
 • Igazowa Ludmila
 • Dangowa Lucia
 • Domjanova Angelika
 • Novakova Andrea
 • Andrasova Lucia
 • Zawadiankova Martina
 • Bieliskova Erica
 • Holecova Denisa
 • Komarova Innes
 • Dobalova Elena
 • Merklova Mirian
 • Pokorna Lenka
 • Datkova Kristina
 • Chovanova Ida
 • Karakova Anna
 • Moroczkova Viktoria
 • Hevo Rita
 • Both Klara
 • Cista Jana
 • Badzova Sona
 • Sulci Andrea
 • Tkacova Maria
 • Tarnok Timea
 • Konopkowa Elena
 • Langerowa Sona
 • Sarudynova Zdenka
 • Richterikova Lucia
 • Kottova Zuzana
 • Krajcirova Zuzana
 • Viola Andrien
 • Priskin Timea
 • Zibriniova Janka
 • Tarnova Natalia
 • Chovanoava Vladimira
 • Langerova Janka
 • Prekopova Zuzana
 • Vozerikova Veronika
 • Blahutova Veronika
 • Planietova Maria
 • Spacirova Simona
 • Grimova Kristina
 • Stanova Zuzana
 • Zibriniova Zuzana
 • Vojtekova Marta
 • Tothova Adriana
 • Krajmerova Miriam
 • Kacaniova Darina
 • Hospodarova Andrea
 • Stofanova Eva

  i inne nie wymienione na liście zawodniczki które wyrażają chęć udziału w organizowanym turnieju.

  Lista zawodniczek z Czech które zapraszamy do wzięcia udziału w MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU KOBIET "8" O PUCHAR 20 LECIA KLUBU "IKS"TARNÓW
 • Hubrtova Veronika
 • Kaslova Hana
 • Pribanova Simona
 • Poskocilowa Eva
 • Venhodova Vladimira
 • Skrhakova Valerie
 • Mlejnkova Marketa
 • Klimova Miroslawa
 • Mesickova Jana
 • Zelmanova Ilona
 • Mateova Sutlana
 • Martiskova Dana
 • Liebova Veronika
 • Ledinska Lucie
 • Sillingova Simona
 • Vcedzova Anna

  Zawodniczka z Litwy:
  Vaitkiene Tatiana • LETNIA LIGA BILARDA 15.08

  15 sierpnia amatorzy bilarda rozegrali swoje pojedynki w ramach letniej ligi bilarda. Amotorzy grali każdy z kazdym do czterech wygranych parti. Pojedynki zawodników były bardzo wyrównane . Na duże uznanie pomimo ostatniego miejsca , zasługuje Krzysztowczyk Piotr,który podjął walkę z pozostałymi zawodnikami mającymi większe doświadczenie. Jest on początkującym zawodnikiem i swoją przygodę z bilardem dopiero zaczyna. Napewno treningi pozwolą mu zdobyć większe doświadczenie i poznanie tajników tej dyscypliny.

  Wyniki w/g zajętych miejsc.

  Im.Seredyński Mirosław, IIm. Budzik Jacek,IIIm.Szmit Jan, IVm.Budzik Marcin, Vm.Burek Grzegorz,VI Bernady Jakub,VIIm.Padoł Konrad, VIIIm. Krzysztofczyk Piotr.

  >


  KLUBOWA LIGA - ZAKOŃCZONA

  30czerwca zakończono w Klubie rozgrywki ligowe .

  I miejsce zajął niepokonany Wojciech Banek ,

  bez żadnej straty pkt.który był nie do pokonania przez pozostałych zawodników .

  II miejsce zajęla Celina Banek

  III -Marcin Budzik

  IV- Woźniak Marek


  Pozostałe miejsca zajęli:V-Rakoczy Michał, VI-Seredyński Mirosław,VII-Ziobroń Bernady,
  VIII-Burek Grzegorz, IX Szmit Jan, X- Budzik Jacek, XXI- Gniadek Mariusz.

  ZWYCIĘZCY V TURNIEJU O PUCHAR KlUBU

  W sobotę 05.maja 2012 rozegrany został kolejny turniej o Puchar Klubu.Najlepszym zawodnikem turnieju został Wojciech Banek który nie przegrał dotąd w żadnym turnieju klubowym. We wszystkich turniejach klasuje się na pierwszym miejscu. Drugie miejsce zajął Patryk Urbański który w finale przegrał z Wojtkiem 1 : 4 . Trzecie miejsce przypadło dla Marka Woźniaka który wygrał w finale z Michałem Rakoczym 4 : 1.

  KOLEJNY SUKCES NASZEGO ZAWODNIKA WOJTKA BANKA W MIELCU

  W miniony wekend 22.04.2012 w Klubie bilardowym "Dziewiątka" w Mielcu rozegrano IV GP. W turnieju wzięli udział zawodnicy z Rzeszowa, Dębicy , Stalowej Woli, Pilzna i Tarnowa. Z Tarnowa startowali zawodnicy z dwóch Klubów - "IKS"Tarnów i Bila
  Po wygraniu dwóch turniejów w Tarnowie, Grand Prix i Pucharu Klubu "IKS", tym razem Wojtek Banek reprezentant Klub IKS Tarnów, wygrał turniej G.P. Mielca.

  W finale pokonał Wojciecha Wiśniowskiego 4 : 1- obecnie reprezentującego klub Bila Tarnów.
  Wcześniej Wojtek Banek pokonał w eliminacjach swego finałowego przeciwnika byłego wychowanka Klubu IKS Wojciecha Wiśniowskiego 4 : 0
  W eliminacjach Wojtek Banek pokonał również - Łukasza Śliwińskiego 4 : 3.
  W ćwierćfinale - Wojciecha Goska 4 : 1,a w półfinale - Pawła Męderaka 4 : 1

  W turnieju wystartowało też trzech innych zawodników z Klubu "IKS ".
  Marek Woźniak
  który wygrał dwa pojedynki: z Kamilem Chalczyńskim 4 : 0 i Gosią Gajną 4 : 0.
  Grzegorz Burek i Marcin Budzik
  którzy wygrali po jednym pojedynku.
  Grzegorz Burek wygrał 4 : 2 z Łukaszem Benkowskim a Marcin Budzik wygrał 4 : 0 z Łukaszem Cija.

  W kontekście wcześniejszych zwycięstw występ Wojtka Banka w Mielcu należy ocenić bardzo wysoko , gdyż w pokonanym polu pozostawił wielu zawodników z czołówki krajowej między innymi Wojciecha Goska ( wychowanka Klubu IKS ) byłego Mistrza Polski , Macieja Auguścika , zwycięzcę wielu turniejów Ogólnopolskich. Pozytywny występ zaliczyli pozostali zawodnicy "IKS" dla których występ w Mielcu był pierwszym po długiej przerwie, kontaktem z bilardem wyczynowym.


  ROZGRYWKI LIGI KLUBOWEJ

  Rozpoczęły się rozgrywki klubowej ligi bilardowej IKS. Wyniki są w zakładce * liga *i uzupełniane są na bieżąco po meczach. Termin zakończenia rozgrywk upływa 30.06.2012

  TRZECI KOLEJNY SUKCES NASZEGO ZAWODNIKA WOJTKA BANKA

  Przed trzecim turniejem bilardowym w którym wystartowało 50 zawodników, w tym kilku z listy TOP 16 Polskiej listy zawodników wyczynowych , zasadnym było pytanie czy "niespodzianka" bieżącego sezonu zawodnik Klubu bilardowego "IKS" - Wojtek Banek podtrzyma zwycięską passę.

  W II rundzie Grand Prix Małopolski nasz zawodnik nie zawiódł i wygrał turniej, pokonując kolejno 6 zawodników.Pierwszym pokonananym został Marcin Krasnodębski z Krakowskiego "BREAK CLUBU", którego Wojtek pokonał 4 : 3 a drugim pokonanym został Szczkuła Michał zawodnik "BILI" Tarnów wynikiem 4 : 0. W kolejnej rundzie wyższość musiał uznać zwycięzca ubiegłorocznego cyklu Grand PRIX Maciej Auguścik z Pino Dębica, który przegrał gładko 0 : 4. W czwartej rundzie na drodze zawodnika stanął wychowanek Bili Tarnów Wojciech Wąsacz, ale i on musiał uznać wyższość Wojtka Banka przegywając 1 : 4

  W ćwierćfinale Wojtek pokonał wynikiem 4 : 3, byłego wychowanka Klubu IKS Wojciecha Wiśniowskiego który od bieżącego roku jest zawodnikiem Bili Tarnów.

  Półfinał to kolejne derby tarnowskie , MUKS "IKS" Tarnów - kontra "Bila" i kolejne zwcięstwo naszego zawodnika Wojtka Banka z "IKS" nad Tomkiem Błażejem z "Bili" - 4 : 0

  Finał można nazwać dawnymi derbami wychowanków Klubu IKS - Wojtka Goska który w ostatnich latach reprezentuje barwy I ligowego klubu Pino Dębica i Wojtka Banka . Mimo niepowodzenia w początkowej fazie pojedynku w której Dębiczanin prowadził 3 ; 1, końcówka należała do zawodnika Wojtka Banka który wygrywając 3 kolejne partie został zwycięzcą turnieju.

  Trzeci zwycięski turniej zawodnka IKS Wojtka Banka i 17 kolejny wygrany pojedynek. Jak na poczatek trudno było oczekiwać lepszej postawy.  UDANY COME BACK WOJTKA BANKA

  Po 9- letniej rozłące ze sportem bilardowym , bardzo udanie powrócił wychowanek

  Klubu "IKS" Tarnów - Wojciech Banek.

  Były reprezentant Polski juniorów, złoty drużynowy medalista Mistrzostw Europy , wystartował w dwóch turniejach organizowanych przez Tarnowskie Kluby.
  W turnieju o Puchar KLUBU IKS Tarnów w którym wystartowało 24 zawodników i zawodniczek, pokonał kolejno:
 • Marka Nizioła - 4 : 1
 • Jakuba Bernady - 4 : 2
 • Mirosława Seredyńskiego - 4 : 0
 • W półfinale wygrywając z Marcinem Budzikiem 4 : 0

 • W finale bez trudu pokonał Wojciecha Wiśniowskiego z Bili Tarnów 5 : 1

  Wojciech Banek wygrał turniej nie dając większych szans swoim przeciwnikom. W 5 pojedynkach przegrał tylko 4 partie wobec 24 wygranych.


  Bardzo dobrze zaprezentowali się również reprezentanci filii Klubu UKS "IKS" Pleśna

  Marcin Budzik I Grzegorz Burek

  którzy zajęli III miejsce w turnieju, po zwycięstwach barażowych nad Mirosławem Seredyńskim i Mariuszem Gniadek wygrywając 3 : 2  W drugim Turnieju rozegranym w klubie Bila - Wojtek Banek ponownie wygrał turniej , pokonując komplet zawodników tego klubu, którzy ubiegali się o awans do I ligi bilardowej


  Kolejno pokonał :

 • Sławomira Kalickiego - 4: 0
 • Wojciecha Wąsacza - 4 : 1
 • Władomira Nikolaka - 4 : 2
 • Pawła Męderaka - 4 : 0
 • Pawła Wiśniowskiego - 4 : 0
 • Daniela Raka - 4 : 2


  Wojciech Banek wygrywając 6 pojedynków, uzyskał korzystny stosunek partii wygranych do przegranych 24 : 5 i obecie w eliminacjach turnieju Amator Challenge zajmuje I miejsce. W najbliższym czasie Wojtek oprócz turniejów w Tarnowie , wystartuje w Kielcach, Rzeszowie. Nowym Sączu , eliminacjach do Mistrzostw Polski oraz turniejach Pool- Tour. • II TURNIEJ BILARDOWY O PUCHAR KLUBU 2012R

  Poszczególne miejsca zawodników.

  Finaliści II turnieju:


 • I m. Wiśniowski Wojciech, który wygrał po bardzo wyrównanej walce z Michałem Rakoczym : 4 : 3

 • III m.-IV m. - Urbański Patryk, Gniadek Mariusz,

  Pozostałe miejsca zajęli:


 • V - VI Burek Grzegorz, Nizioł Marek, VII - VIII Pabian Jakub, Seredyński Mirosław,
  IX - X Kołodziej Jakub, Budzik Marcin, XI - XII Bryndal Jakub, Motyka Dawid,
  XIII - XIV Urbański Jacek, Szmit Jan, XV - XVI Ziobroń Bernard, Kaczanowski Jacek,
  XVII - XVIII Morawka Dawid, Dąbroś Łukasz, XIX - XX Borkowski Maciej, Lewicki Michał, XXI - XXIII Bernady Jakub, Budzik Jacek, Jania Jakub


 • FINALIŚCI I TURNIEJU O PUCHAR KLUBU 2012r

  I m.- Burek Grzegorz, II m.- Nizioł Marek, III - IV m. Urbański Patryk , Budzik Marcin  Pozostałe miejsca zajeli : V -VI Ziobroń Bernard, Serdedyński Mirosław, VII-VIII Rumian Patryk, Motyka Dawid, IX- X Kołodziej Jakub, Pabian Jakub, XI-XII Gazda Adrian, Kaczanowski Jacek, XIII-XIV Budzik Jacek, Szmit Jan, XV-XVI Urbański Jacek, Skrzek Grzegorz,XVII-XVIII Polińska Klaudia,Kosecka Wioletta,XIX- XX Osysko Norbert,Morawka Dawid .


  Gratulujemy wszystkim zawodnikom wynikow i sportowej rywalizacji.Największe uznanie należy się Grzegorzowi Burkowi za pokonanie swoich przeciwników. Rywalizacja była trudna bo zawodnicy walczyli o każdy punkt. Na szczególne uznanie zasługują dwie zawodniczki Klaudia i Wioletta które podjęły rywalizację z panami i pokonały niektórych zawodników z większym doświadczeniem. To był dopiero I turniej , tak ze napewno tabela będzie się zmieniać wraz ilością rozegranych turniejów.


  Mile widziani nowi zawodnicy którzy podejmą walkę i mogą wiele zmienić w tabeli wyników.

  FINALIŚCI TURNIEJU AMATORÓW 11.12.2011

  I m.-Rakoczy Michał, II m.-Urbański Patryk, III m. Budzik Marcin

  Pozostałe miejsca zajeli : IV -Nizioł Marek, V- Burek Grzegorz, VI- Padoł Konrad,VII- Gniadek Marcin,
  VIII- Powroźnik Michał, IX Strąg Piotr, X Urbański Jacek.

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM ZA SPORTOWĄ WALKĘ I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
  NIEDZIELA Z BILARDEM 21,08,2011r

  Najlepsi zawodnicy mitingu bilardowego

  W niedzielę o godz.10 rozegrano miting bilardowy . Każdy walczył z każdym do czterech wygranych partii.Walka pomiędzy czołowymi zawodnikami była bardzo wyrównana.
 • I miejsce po bardzo ładnej walce wywlczył: Szmit Jan
 • II miejsce po jednej przegranej z J Szmitem zajął Jakub Bernady
 • III miejsce przypadło dla Grzegorza Burka który został pokonany przez J. Bernady w bezpośrednim pojedynku. • KLUBOWA - II INDYWIDUALNA LIGA BILARDOWA 2011

  VII TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2011

  NJLEPSI ZAWODNICY TURNIEJU:

 • Im. - Patryk Urbański
 • II m. - Budzik Marcin,
 • III m. - Seredyński Mirosław,
 • IV m. - Burek Grzegorz , • KLUBOWA - II INDYWIDUALNA LIGA BILARDOWA 2011

  VI TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2011

  Turniej wygrał faworyt Patryk Urbański . Dobry wynik osiągnął Szmit Jan który zdobył II miejsce i Burek Grzegorz , któremu forma wzrasta z turnieju na turniej i zajmuje zawsze czołowe miejsce w tabeli. Spadkową formę miał lider tabeli Mirosław Seredyński zajmując w turnieju siódmą pozycję.
  NJLEPSI ZAWODNICY TURNIEJU:

 • Im. - Patryk Urbański
 • II m. - Szmit Jan,
 • III m. - Rakoczy Michał,
 • IV m. - Burek Grzegorz ,


 • KLUBOWA - II INDYWIDUALNA LIGA BILARDOWA 2011

  V TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2011

  Kolejna niedziela z bilardem gdzie walczono o punkty rankigowe.Nowi uczestnicy po bardzo ładnej walce znowu wprowadzili zamieszanie w tabeli odbierając pkt faworytom z poprzednich turniejów.
  NJLEPSI ZAWODNICY IV TURNIEJU:

 • Im. - Seredyński Mirosław
 • II m. - Andrzejewski Artur,
 • III m. - Burek Grzegorz,
 • IV m. - Nizioł Marek ,

  Pozostałe miejsca zajęli:

  V - Stepek Sebastian,VI - Szmit Jan, VII - Stepek Eryk, VIII - Wrona Łukasz ,        IX - Weberbauer Piotr X - Kałucki Bartłomiej, XI - Tokarz Maciej, XII - Gazda Adrian, XIII Zanowski Daniel.


 • KLUBOWA - II INDYWIDUALNA LIGA BILARDOWA 2011

  III TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2011

  10.04.2011r - Kolejna niedziela z bilardem gdzie walczono o punkty rankigowe.Punkty zmieniają się z każdym turniejem. Narazie nie można na dzień dzisiejszy określić jeszcze czołówki .Zawodnicy walczą ambitnie o jak najwyższą lokatę w turniejach w sportowy sposób. Lista rankingowa zmienia się.Zawodnicy z dalszych miejsc przesuwają się coraz bliżej miejsc czołowych. Po rozgrywkach można stwierdzić że w każdym turnieju są zawsze niespodzianki.
  NJLEPSI ZAWODNICY III TURNIEJU:

 • Im. - Seredyński Mirosław
 • II m. - Zaucha Daniel,
 • III m. - Nizioł Marek,
 • IV m. - Kozioł Łukasz ,

  Pozostałe miejsca zajęli:

  V - Szmit Jan, VI - Motyka Dawid, VII - Mazur Rafał, VIII - Malec Aleksander ,
  IX - Sutkowski Sebastian X - Burk Grzegorz, XI - Pomykacz Paweł, XII - Gazda Adrian,
  XIII Kogut Łukasz, XIV - Ciochoń Jacek, XV - Witek Zbigniew.
 • KLUBOWA - II INDYWIDUALNA LIGA BILARDOWA 2011

  II TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2011

  20.03.2011r - rozstrzygnął o wynikach II turnieju z cyklu dziesięciu turniejów rozgrywanych w ciągu roku. Zawodnicy walczyli o punkty do rankingu. Dużą niespodziankę sprawił nowy zawodnik turnieju Sutkowski Sebastian który zajął czołowe miejsce w tej edycji.Lista rankingowa zmienia się.Zawodnicy z dalszych miejsc przesuwają się coraz bliżej miejsc czołowych. Po rozgrywkach można stwierdzić że czekają nas niespodzianki bo każdy walczy ambitnie o jak najwyższe miejsce w tabeli.
  NJLEPSI ZAWODNICY II TURNIEJU:

 • Im. - Sutkowski Sebastian
 • II m. - Zaucha Daniel,
 • III m. - Seredyński Mirosław,
 • IV m. - Nizioł Marek ,

  Pozostałe miejsca zajęli:

  V - Grzegorz Burek, VI - Budzik Marcin, VII - Jan Szmit, VIII - Kostrzewa Daniel, IX - Motyka Dawid ,        X - Gazda Adrian XI - Malec Aleksander, XII - Cichoń Jacek, XIII - Kogut Łukasz, XIV - Kostrzewa Michał, XV - Pomykacz Paweł, XVI - Kozub Michał
 • KLUBOWA - II INDYWIDUALNA LIGA BILARDOWA 2011

  I TURNIEJ O PUCHAR KLUBU 2011

  W niedzielę 27.02.2011R ropoczęły się rozgrywki o Puchar Klubu. Jest to I pierwszy turniej z cyklu dziesięciu turniejów rozgrywanych w ciągu roku. Zawodnicy walczyli o punkty do rankingu. Najlepsi w cyklu rocznym otrzymają puchary a kazdy uczestnik otrzymuje limit tańszych godzin gry w bilard. Juz w pierwszym turnieju są wielkie niespodzianki, ponieważ głowny faworyt z poprzednich turniejów zajął III miejsce a zawodnicy którzy do tej pory zajmowali dalsze miejsca w rozgrywkach przesuneli się na czołowe miejsca. Na pewno ranking będzie się zmieniał bo zawodnicy ambitnie walczą o czołowe miejsca w tabeli.
  NJLEPSI ZAWODNICY I TURNIEJU:

 • Im. - Budzik Marcin,
 • II m. - Nizioł Marek,
 • III m. - Seredyński Mirosław,
 • IV m. - Pabian Jakub ,

  Pozostałe miejsca zajęli:

  V - Grzegorz Burek, VI - Bernard Ziobroń. VII - Daniel Zaucha, VIII - Jan Szmit,                     IX - Adrian Gazda,        X - Michał Kozub.

 • TURNIEJ BILARDOWY DLA AMATORÓW - PODSUMOWANIE

  Feryjny cykl Turniejów 2011

  W niedzielę 13.02.2011 rozegrany został trzeci i ostani turniej feryjny dla amatorów bilarda. W cyklu turnieju brało udział XXV zawodników. Każdy uczestnik turnieju otrzymał limit tańszych godzin gry w bilarda. Zawodnicy rywalizowali między sobą o punkty do rankingu.
  NJLEPSI ZAWODNICY TURNIEJU FERYJNEGO:

 • Im. - Seredyński Mirosław,
 • II m. - Nizioł Marek,
 • III m. - Burek Grzegorz,
 • IV m. - Szmit Jan,

  Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych wyników i pięknej sportowej rywalizacji oraz życzymy samych sukcesów.


 • AKTUALNOŚCI 2010 r.


  NAJLEPSI ZAWODNICY II LIGI KLUBOWEJ 11.11.2010

 • Najleszą zawodniczką turnieju została
  Celina Banek
  wygrywając turniej bez żadnej porażki.

 • II miejsce po bardzo zaciętej rywalizacji wygrał
  Burek Grzegorz
  pokonując swojego rywala Mirosława Seredyńskiego 3:1. Jest zawodnikiem który czuje ducha sportu o czym świadczą coraz lepsze wyniki.
  ,

 • III miejse po bardzo wyrównanej walce wywalczył sobie
  Seredyński Mirosław
  wygrywając z
  Bernady Jakubem 3:1.  Pozostałe miejsca zajeli:
 • V- Ziobroń Bernard,
 • VI - Szmit Jan
 • VII - Pabian Jakub
 • VIII - Bryndal Jakub,
 • IX- Kozioł Łukasz,
 • X- Nizioł Marek,
 • XI- Padoł Konrad,
 • XII Gazda Adrian


 • AKTUALNOŚCI 2010 r.


  NAJLEPSI ZAWODNICY Z CAŁEGO CYKLU AMATOR CHALLENGE

  PO OSTATNIEJ EDYCJI Z 17.10 2010 ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY RANKING TURNIEJU AMATOR CHALLENGE. WSZYSTKIM STARTUJĄCYM ZAWODNIKOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W DALSZYCH ROZGRYWKACH. Ogólny ranking w/pkt. podany jest na stronie rankingu.  DO FINAŁU W ŁODZI ZAKWALIFIKOWALI SIĘ:
 • I- WIŚNOWSKI PAWEŁ MUKS IKS TARNÓW,
 • II - SZCZAKUŁA MICHAŁ TARNÓW
 • III - RÓŻYCKI KAMIL TARNÓW
 • IV - WIŚNIOWSKI WOJCIECH,
 • V KOGUT PAWEŁ TARNÓW

 • FINAŁ ODBĘDZIE SIĘ W ŁODZI W DN. 19.11 - 21.11.2010

  AMATOR CHALLENGE - OSTATNIA EDYCJA - 17.październik 2010

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 • 17.10.2010

  - Turniej bilardowy dla Amatorów . Jest to ostatnia edycja Amator Challenge w tym roku, która rozstrzygnie o awansie najlepszych zawodników do finału. Każdy uczestnik bez względu na wywlczone miejsce otrzyma limit tańszych godzin gry w bilard.
 • godz. 10

  - Rozpoczęcie turnieju AMATOR CHALLENGE.
 • 20 zł

  - Wpisowe do turnieju.


 • AKTUALNOŚCI 2010 r.


  NAJLEPSI AMATORZY III EDYCJI AMATOR CHALLENGE

  RANKING TURNIEJU JEST PODANY NA STRONIE RANKINU.

  NALEPSZE MIEJSCE W III EDYCJI UZYSKLI:

  I KOGUT PIOTR Z MUKS IKS TARNÓW KTÓRY W FINALE POKONAŁ SWOJEGO KOLEGĘ WIŚNIOWSKIEGO PAWŁA Z MUKS IKS TARNÓW 5:2,III MIEJSCE ZAJĄŁ WIŚNIOWSKI WOJCIECH I RÓŻYCKI KAMIL.

  PO TRZECH TURNIEJACH PROWADZĄ W RANKINGU: I- WIŚNOWSKI PAWEŁ 52pkt, II - RÓŻYCKI KAMIL 50pkt. III - SZCZAKUŁA MICHAŁ 46pkt, IV - WIŚNIOWSKI WOJCIECH.

  NA PEWNO W KOŃCOWEJ FAZIE RANKING ULEGNIE ZMIANIE PONIEWAŻ KAŻDY ZAWODNIK BĘDZIE WALCZYŁ O ZAJĘCIE CZOŁOWYCH MIEJSC I AWANSIE DO FINAŁU KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W ŁODZI.

  AKTUALNOŚCI 2010 r.


  NAJLEPSI AMATORZY II EDYCJI AMATOR CHALLENGE

  RANKING TURNIEJU JEST PODANY NA STRONIE RANKINU. NALEPSZE MIEJSCE W II TURNIEJU UZYSKLI:

  I RÓŻYCKI KAMIL KTÓRY POKONAŁ W FINALE WIŚNIOWSKIEGO PAWŁA Z MUKS IKS TARNÓW,III - WOŹNIAK MAREK Z MUKS IKS TARNÓW, IV-BŁAŻEJ MARIUSZ Z BILI TARNÓW.

  ZACHĘCAMY DO RYWALIZACJI W DALSZYCH EDYCJACH.
  UWAGA!-III EDYCJA AMATOR CHALLENGE 2010 r.

  30 MAJA AMATOR CHALLENGE 2010r

  W NIEDZIELĘ 30 MAJA O GODZ.10 ZAPRASZAMY NA TRZECI TURNIEJ AMATOR CHALLENGE DLA AMATORÓW BILARDA. SĄ TO TURNIEJE Z KTÓRYCH NALEPSI WYŁONIENI Z POSZCZEGÓLNYCH TURNIEJÓW ZAWALCZĄ W FINALE MISTRZOSTW POLSKI 2010  PRAGNIEMY POINFORMOWAĆ ŻE KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA LIMIT GODZIN PO CENACH ZNIŻKOWYCH.JEST TO DRUGI TURNIEJ DLA AMATORÓW W TYM ROKU. NAJLEPSI ZAWODNICY W CYKLU ROCZNYM OTRZYMAJĄ NA ZAKOŃCZENIE PUCHARY W NASZYM KLUBIE I AWANSUJĄ DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU FINAŁOWEGO W ŁODZI GDZIE PULA NAGRÓD WYNOSI 10.000  ZACHĘCAMY DO RYWALIZACJI I BRANIU UDZIAŁU W TURNIEJACH NA KORZYSTNYCH WARUNKACH.
  15 MAJA II LIGA BILARDOWA 2010

  II LIGA W NASZYM KLUBIE

  15 MAJA ROZGRYWAMY W NASZYM KLUBIE III KOLEJKĘ II LIGI BILARDOWEJ.JEST TO ZALEGŁY MECZ Z 10 KWIETNIA. ZAWODNICY BĘDĄ WALCZYĆ Z ÓSEMKĄ RZESZÓW.NA BIEŻĄCO BĘDZIEMY INFORMOWAĆ O WYNIKACH NASZYCH ZAWODNIKÓW NA NASZEJ STRONIE.


  NAJLEPSI AMATORZY I EDYCJI AMATOR CHALLENGE 2010

  RANKING TURNIEJU JEST PODANY NA STRONIE RANKINU. NAJLEPSZE MIEJSCE W I TURNIEJU UZYSKLI:

  I KOGUT PIOTR, II SZCZAKUŁA MACIEJ,III WIŚNIOWSKI PAWEŁ.

  ZACHĘCAMY DO RYWALIZACJI W DALSZYCH EDYCJACH.  AKTUALNOŚCI 2010 r.

  II LIGA i AMATOR CHALLENGE 2010r

  10 KWIETNIA ROZGRYWANA JEST III KOLEJKA II LIGI BILARDOWEJ W NASZYM KLUBIE.ZAWODNICY NASZEGO KLUBU ZMIERZĄ SIĘ Z ÓSEMKĄ RZESZÓW. NA BIEŻĄCO BĘDZIEMY INFORMOWAĆ O WYNIKACH NASZYCH ZAWODNIKÓW NA NASZEJ STRONIE.


  OPRÓCZ LIGII BĘDĄ ORGANIZOWANE TURNIEJE DLA AMATORÓW. KAŻDY UCZESTNIK TURNIEJÓW OTRZYMA LIMIT TAŃSZYCH GODZIN GRY W BILARDA.


  PRAGNIEMY POINFORMOWAĆ ŻE W NASZYM KLUBIE ROZGRYWANY JEST ROCZNY CYKL TURNIEJÓW AMATOR CHALLENGE Z KTÓREGO NAJLEPSI ZAWODNICY AWANSUJĄ DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU FINAŁOWEGO W ŁODZI GDZIE PULA NAGRÓD WYNOSI 10.000  ZACHĘCAMY DO RYWALIZACJI I BRANIU UDZIAŁU W TURNIEJACH NA KORZYSTNYCH WARUNKACH.
  UWAGA! - 31.08.2009 "PONIEDZIAŁEK GODZ. 10 BILARDOWA SZTAFETA"

  "BILARDOWA SZTAFETA"w odmianę "9"wstęp wolny.

  Klub bilardowy"MUKS IKS" Tarnów zaprasza młodzież do lat 18 na wielkie otwarcie sportowego roku szkolnego 2009/2010 organizowane przez PZBiL. Do Bilardowej Sztafety zgłoszono 30 miast z całej Polski. Nasz Klub jest jedynym wytypowany Klubem w Tarnowie zgłoszonym do rozgrywania "Bilardowej Sztafety". Akcja ma na celu zaprezentowanie sportu bilardowego szerokiej grupie rodziców, opiekunów i uczniów oraz popularyzację sportu wśród młodzieży.


  Pierwsze 10 osób które zgłoszą swój udział w dniu zawodów i będą spełniać warunki uczestnictwa, zakwalifikują się do "Bilardowej Sztafety". Pozostali uczestnicy którzy nie zostaną zakwalifikowani rozegrają mecze po rozgywkach "Bilardowej Sztafety". Na każdego uczestnika Bilardowej Sztafety czekają wspaniałe nagrody. Każdy uczestnik Sztafety otrzyma koszulkę polo.W zależności od drużyny jaką będzie reprezentował, będzie ona koloru: czerwono- granatowego lub granatowo-czerwonego. Dodatkowo dla najlepszych przewidziano puchary oraz kubki okolicznościowe. Jest więc o co walczyć.


  WARUNKI UCZESTNICTWA:

  Uczestnicy turnieju zobowiązani są posiadać sportowy strój bilardowy: ciemne wizytowe spodnie i buty, białą koszulę, muchę lub krawat.


  Regulamin "Bilardowej Sztafety":

  10 uczestników zakwalifikowanych do bilardowej sztafety zostanie podzielonych na dwie drużyny. Każdy mecz składał się będzie z pięciu indywidualnych pojedynków rozgrywanych pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Każdy mecz rozgrywany będze do jednej wygranej partii w odmianę "9". Suma wygranych partii da odpowiednią ilość punktów dla poszczególnych drużyn. Cały mecz składał się będzie z pięciu indywidualnych pojedynków, wyłonionych drogą losowania.Zawodnik A z drużyny "Granatowych" zagra z zawodnikiem A z drużyny "czerwonych"Zawodnik B z drużyny "Granatowych": zagra z zawodnikiem B z drużyny "czerwonych" itd.Suma punktów z 30 miejsc w całym kraju da końcowy wynik pomiędzy zespołami.


  Regulamin Turnieju Inauguracyjnego


  Zawody odbędą się bezpośrednio po "Bilardowej sztafecie". W zawodach może brać udział dowolna liczba osób dopuszczona przez Dyrektora Turnieju. W turnieju udział oprócz uczestników "sztafety" mogą wziąć udział osoby, które nie zostały zakwalifikowane do drużyn sztafety. Zawody rozgrywane są systemem podwójnej przegranej lub pucharem w zależności od możliwości technicznych klubów oraz ilości uczestników. Mecze rozgrywane są minimum do 2 wygranych partii w odmianę gry 9 bil.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY
  MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

  II MISTRZOSTWA POLSKI PATRYKA

  Zawodnik MUKS"IKS"Tarnów , Patryk Urbański zakwalifikował się z rankngu Juniorów w dwie odmiany "8" i "9"do Mistrzostw Polski Juniorów które odbędą się w dn.29.04.09 - 03.05.09 w Kielach. Pierwsza odmianę "8" rozegrana zostanie w czwartek 29.04.09 a druga odmiana "9" w sobotę 02.05.09. Są to drugie Mistrzostwa Polski tego młodego zawodnika. Bardzo mocno trzymamy kciuki za naszego zawodnika.
  UWAGA!

  II LIGA I AMATOR CHALLENGE

  Informujemy wszystkich zainteresowanych że od 21.02.2009r w naszym Klubie ruszają rozgrywki II ligi bilardowej. Natomiast od marca ruszamy z turniejami bilardowymi Amator Challenge.Amatorzy bilarda będą walczyć w turniejach regionalnych w naszym klubie zdobywając punkty do rankingu. Nalepsi zawodnicy z rankingu będą mieć szansę walczyć w Mistrzostwach Polski Amatorów w Łodzi, organizowany przez PZBiL. Pula nagród w finale wynosi 10.000. Warunkiem zakwalifikowania się do finału jest uczestnictwo co najmniej w czterech turniejach regionalnych w naszym Klubie.
  I KLUBOWY TURNIEJ AMATORÓW W POOL BILARD 2009r

  ROZPOCZĘCIE SEZONU - I TUNIEJ DLA AMATORÓW 2009r.

  W niedzielę 18.01.2009r o godz 10 rozpoczynamy turniej dla amatorów bilarda w naszym klubie Każdy uczestnik turnieju otrzymuje limit tańszych godzin gry.Zgłoszenia od godz 9. Wpisowe do turnieju 15 zł.

  MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 01.05 - 03.05 2008r

  W dn.01.05.-03.05.2008r rozegrane zostały Mistrzostwa Polski juniorów w pool bilard w Kielcach. Zawodnik naszego klubu , Patryk Urbański zakwalifikował się w eliminacjach we wszystkie odmiany. "8,"9,"14.1". Trzeba zaznaczyć , że jest to młody zawodnik grający dopiero od roku w pool bilard. Obecnie po dwóch turniejach rozegranych w Łodzi zajmuje 10 pozycję w juniorach młodszych z całej Polski.W odmianie "8" i "14.1" zajął 9 miejsce a w odmianie"9" zajął 25 miejsce. walczył dzielnie z doświadczonymi już juniorami z kadry narodowej, którzy mają wieloletni staż i większe doświadczenie. Zdobyte miejsca są dla niego wysoką lokatą , gdyż są to pierwsze jego Mistrzostwa Polski.


  Gratulujemy i mamy nadzieję , że w przyszłym roku Patryk osiągnie na pewno lepsze wyniki, wzmocniony nowymi doświadczeniami.


  Mistrzostwa Klubu Uczelnianego PWSZ AZS.

    

  W dn.21 maja (niedziela) o godz.10 klub bilardowy IKS wspólnie z Klubem Uczelnianym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej AZS organizują:

  I Otwarte Mistrzostwa Klubu Uczelnianego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej   w Tarnowie w bilard odmiana"8."   Do udziału w turnieju zaprszamy studentów z poszczególnych uczelni:
 • Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej,
 • Wyższej Szkoły Biznesu,
 • Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej,
 • młodzież z Tarnowa studiującą na innych uczelniach w kraju,
 • zaproszeni zostaną także studenci uczelni, którzy współpracują z Tarnowskimi Uczelniami.

  Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą w dniu zawodów do godz.9.30, lub telefonicznie i meilowo.
              Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 • Nabór do szkółki bilardowej

       Klub IKS prowadzi stały nabór do sekcji sportowej i sportowo-rekreacyjnej bilarda, dziewcząt i chłopców od 12 roku życia.
       Dzieci, które chcą uprawiać tą dyscyplinę sportu zapraszamy wraz z rodzicami na rozmowę wstępną do klubu po godz.16.
      Zajęcia odbywają się 4 razy w tygodniu (w tym sobota,niedziela) i obejmują:
  - naukę przepisów gry w odmiany "8","9","14/1"
  - testy, sprawdziany, turnieje,
  - systematyczny trening w/g. przyjętego programu,
  W klubie każdy uczestnik zobowiązany jest przestrzegać:
  -zakazu spożywania alkoholu,
  -zakazu palenia papierosów,