SOBOTA 19 WRZEŚNIA IV ELIMINACJA DO MP. AMATORÓW


W sobotę 19 września o godz 10 zapraszamy na Iv eliminację do Mistrzostw Polski Amatorów w odmanę "8". Wpisowe do turnieju 20 zł. Po rozegraniu pięciu eliminacji najlepsza trójka z rankingu pojedzie na finał do Łodzi.Informujemy także że przez pandemię został zmieniony kalendarz rozgrywanych turniejów . Zainteresowanych prosimy o śledzenie nowego kalendarza który będzie uzupełniany o nowe turnieje.

Terminy eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów: I 20.06, II 28.06, III 25.07,IV 19.09 V 04.10. Piąta eliminacja będzie podana w późniejszym termine w zależności od kalendarza PZBiL .

Tegoroczne eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów - wersja klubowa stanowić będzie równocześnie rolę rekrutacji do :

 • drużyn młodzieżowych roczników od 2004-2011,
 • drużyny seniorów 42+,
 • drugiej drużyny klubowej której pierwsza drużyna z sukcesem odnosi zwycięstwa w II Polskiej lidze bilardowej,
 • grupy dziewcząt, kobiet bez ograniczeń roczników.
  Klub w całości pokryje koszty udziału w finale uczestnikom eliminacji klubowych którzy zajmą miejsca premiowane i będą mieć licencję MUKS IKS Tarnów na rok 2020.

 • TABELA WYNIKÓW II LIGI BILARDOWEJ 2020

  DRUŻYNA
  ILOŚĆ SPOTKAŃ

  DUŻE PUNKTY

  MALE PUNKTY

  BILANS
  1. MUKS IKS TARNÓW
  10
  20
  210:140
  + 70
  2.BACATRANS PINO DĘBICA
  10
  18
  196:173
  + 23
  3.NOSAN KIELCE II
  10
  17
  191:173
  +18
  4.BISTRO BILARD KORYTA MIĘSNE BRZESZCZE
  10
  15
  180:184
  -4
  5.NOSAN KIELCE III
  10
  14
  165:176
  -11
  6.AKADEMIA TCF HUB KRAKÓW
  10
  6
  123:219
  -96


  SOBOTNIE I NIEDZIELNE MECZE II LIGI ZAKOŃCZYŁY I RUNDĘ ROZGRYWEK


  W naszej grupie IKS Tarnów rozegrał spotkania i bezpośrednio je wyprzedził. Wiadomo było ze będzie ciężko tym bardziej ze drużyna Bacatrans Pino Dębica i Brzeszcze grają zawodnikami którzy w przeszłości zdobywali medale w ważnych turniejach krajowych.
  W sobotę w wyjazdowym meczu w Dębicy liczyliśmy na 3 punkty a skończyło się na 2 punktach które indywidualnie wywalczył Wojtek Banek wygrywając 8:3 i w debla Wojtek wraz Bartkiem Królem wygrali 8:2. Pozostali nasi zawodnicy niestety w 2 pojedynkach indywidualnych i w deblowym ponieśli porażkę. Bilans końcowy dwumeczu 2:4 dla Dębiczan. Był to najsłabszy mecz drużyny IKS-a w rozgrywkach.

  W niedzielę w gościliśmy drużnę z Brzeszcza i było trochę lepiej ale częściowo ocena ta wynika ze znacznego szczęścia które miała nasza drużyna. W dziesiątkę Tomek Bąk wygrał szczęśliwie 8:7 a w deblowym meczu Adam Swadżba i Tomek Bąk wygrali 8:7 po pięknym wbiciu Adama dziewiątki przez inną bilę. Przy ponownie dwóch zwycięstawach Wojtka Banka 8;0 i 8:4 dało nam łączne zwycięstwo 4:2.Oceniając postawę drużyny po I rundzie należy stwierdzić że:

  1. Drużyna ma lidera Wojtka Banka który zdobył komplet 10 zwycięstw i to wszystkie bardzo przekonywujące. Wojtek prowadzi w rankingu II ligi. W 10 meczach 10 zwycięstw mając różnicę partii wygranych do przegranych + 54.

  2.Drugim mocnym wsparciem w drużynie jest kolejny senior Tomasz Bak którego bilans spotkań to na 10 spotkań ma 7 zwycięstw i 3 porażki przy bilansie partii + 26. Tomek jest pozytywnym nabytkiem zespołu . Oprócz punktów wnosi do drużyny pomysły szkoleniowe dla młodych zawodników drużyny.

  3. Bardzo pozytywnie oceniamy postawę młodych 14 i 16 latka Adama Swadźby i Bartka Króla. Doceniając ich talent zgosiliśmy drużynę do II ligowych rozgrywek . Walczą dzielnie . Czasem przegrywają przez brak doświadczenia, ale po to grają w tej lidze.

  Drużyna IKS po I rundzie jest liderem rozgrywek II ligi na 6 grup. To miła niespodzianka i zasługa wszystkich czterech zawodników. Przewaga jest nie wielka i walka o dwa premiowane miejsca do baraży o I ligę toczyć się będzie do końca.

  Wyniki spotkań prowadzimy na bieżąco na naszej stronie w zakładce"liga".  NOSAN KIELCE III - MUKS IKS TARNÓW 1:2, 1:2


  Kolejny piąty i szósty pojedynek tym razem wyjazdowy, zakończył się zwycięstwami zawodników IKS-a . Cenne punkty dla IKS-a zdobyli:
  Wojtek Banek 2pkt , Tomasz Bąk 1 pkt indywidualny oraz 1 pkt deblowy zdobyli Adam Swadźba z Tomaszem Bąkiem.
  W pierwszym meczu doświadczeni zawodnicy IKS-a zdecydowanie pokonali zawodników z Nosanu Kielce III . Wojtek Banek w "8"wygrał 8:2 z Piotrem Kucharskim a Tomek Bąk 8:1 w "10 " z Robertem Pasternakiem.
  Dramatyczny pojedynek stoczyli młodzi Tarnowianie Bartek Król i Adam Swadźba z rówieśnikami z Kielc Grzegorzem Nowakiem i Jakubem Chrobotem. O pierwszych sześciu partiach Tarnowianie woleli by zapomnieć.Na tablicy wyników 0:6. Do kompromitacji blisko ale nagle zawodnicy dostali olśnienia i zaczęli odrabiać. Najpierw 2:6 i 2:7 . Wydawło się że to już koniec a tu niespodzianka. Młodzi Tarnowanie doprowadzili do remisu 7:7. Ostatni decydujący pojedynek niestety po odstawnej Kielczan skończył się ich zwycięstwem i tym samym zabrali nam 1 punkt.
  W meczu rewanżowym równie szybko zakończyły się pojedynki: Wojtek Banek pokonał 8:1 Chrobota Jakuba natomiast Bartek Król przegrał 2:8 z Robertem Pasternakiem . Po tych pojedynkach wynik remisowy i o końcu spotkania miał zadecydować pojedynek deblowy. Do wyniku 4:4 zanosiło się na powtórkę z pierwszego spotkania lecz od tego momentu nasza para Tomasz Bąk i Adam Swadźba przełamała Kielczan i wygrała 8:5. Zwycięstwo deblowe zadecydowało o wyniku drugiego spotkania na korzyść Tarnowian 2:1.Podwójne zwycięstwo szczególnie w meczu wyjazdowym umocniło MUKS IKS Tarnów na pierwszym miejscu II ligowej tabeli.
  W najbliższą sobotę i niedzielę naszych zawodników czekają spotkania ligowe z drugą i trzecią drużyną w tabeli. Bacatrans Pino Dębiaca w sobotę 08.08 na wyjeździe i Bistro Bilard Koryta Mięsne Brzeszcze niedziela 09.08. u nas w klubie w Tarnowie.Ich wyniki określą szansę awansu drużyny do I ligi.  DOBRY WYSTĘP JUNIORÓW NA MISTRZOSTWA POLSKI.


  Dlaczego dobry a nie bardzo dobry ? Na ocenie zaważył wynik turnieju drużynowego. Dziewiąte miejsce nie odpowiada sile tego zespołu. Dodatkowo wynik drużynowy zaważył na losowaniach w turniejach indywidualnych. Zawodnicy od 9 miejsca byli rozlosowani do silniejszej pierwszej ósemki. Mimo to bilans indywidualnych występów jest bardzo pozytywny. Pomimo trudnych losowań zawodnicy naszego klubu rywalizując z 32 najlepszymi konkurentami ,wywalczyli: 3 piąte miejsca i jedno 9.

  Najstarszy w grupie 16-latek Bartek Król w grupie do 18 lat okazał się najlepszy zdobywając dwa 5 miejsca w odmianach "8"i "10" przegrywając w obu pojedynkach o brązowy medal. W odmianę "8" przegrał 2:4 z późniejszym Mistrzem Polski Dominikiem Jastrzębiem z Fair Play Jaworzno a w "10" ponownie trafił na Dominika i przy stanie 3:3 niestety pomyłka Bartka zaważyła na wyniku na korzyść przeciwnika i tym samym macz zakończył się 3:4. Wynikami w obu odmianach Bartek potwierdził przynależność do czołówki bilardzistów w tej kategorii wiekowej.

  W odmianie "8" w kategorii do 18 lat dobrze zaprezentował się jeszcze młodszy 14 latek Adam Swdźba. W walce o brąz uległ Jakubowi Bottchez z Arkadi Tczew 3:4. Wydawało się w dniu następnym że na występie w odmianę "9"ciąży nad Adamem pechowa porażka z dnia poprzedniego. Adam grał z grymasem na twarzy i jego zagrania zupełnie nie potwierdzały jego możliwości i umiejętności. Wygrał tylko jeden pojedynek. Jak się później okazało spowodowane to był jego niedyspozycją.

  Trzeci zawodnik klubu 11 letni Leon Kukukś po wygranych eliminacjach debiutował w Mistrzostwach Polski i wypadł zaskakująco dobrze. Poznał atmosferę dużych zawodów. W odmianę "8" jeszcze nieśmiało , urwał jedną partię V-ce Mistrzowi Polski Szymonowi Kuralowi. Póżniej pokonał Marcina Chmiela z Green Club Gdańsk 4:3 i następny mecz niestety przegrał i zakończył zawody w tą odmianę na 17 miejscu. Leon wystartowł też w odmianie "10" i tu rozpędził się na dobre. W pierwszej rundzie wygrał z Krzysztofem Paliwodą z Fair Play Jaworzno 4:3 , następnie przegrał z Samborem Stachowiakiem z tego samego klubu który jest członkiem kadry Polski. Po tej porażce nadal grając odważnie pokonał kolejnych zawodników: K. Bajerskiego i O. Guzika . Przegrał dopiero o wejście do strefy medalowej z Dawidem Borkowskim późniejszym brązowym medalistą i tym samym zajął bardzo dobre jak na debiut 9 miejsce.

  Biorąc pod uwagę roczniki naszych zawodników i ich start w kategoriach o 2 a nawet o 4 lata wyższych, wyniki oceniamy bardzo dobrze . Śmiało możemy oczekiwać na sukcesy tej grupy w kolejnych latach, tym bardziej że kolejni zawodnicy klubu jako debiutanci zaprezentują się już w sierpniu na Mistrzostwach Polski UKS-ów w Tomaszowie Mazowieckim.  BARDZO DOBRA PASSA BILARDZISTÓW IKS-a TRWA

  WOJTEK BANEK TRZECI NA PODIUM W II EDYCJI POL TOUR W KIELCACH

  W kolejnym turnieju Pol Tour w odmianę"10" który był zarazem Mistrzostwami Kielc wystartowało 64 zawodników z całego kraju. Turnieje z cyklu Pol Tour są eliminacją do Mistrzostw Polski mężczyzn.Z naszego klubu wystartowała trójka zawodników : Wojtek Banek, Tomasz Bąk i Ewa Bąk. W eliminacjach grupowych nie powiodło się Ewie która nie wyszła z grupy, natomiast Wojtek i Tomasz awansowali do 1/16 finału.

  W pierwszym etapie zawodów Wojtek wygrał:

 • z Mieszko Fortuńskim z Baribal Zagłębia Lublin 5:1
 • z Adamem Połczyński z Kielc 5:1
 • jedynie przegrał z Jakubem Kowalczykim z TCF -HUB Kraków 4:5.

  Tomasz Bąk wygrał:
 • z Arkadiuszem Brzękowskim z Rokietnicy 5:2,
 • Szymonem Sadlikiem z Trójkąta Rzeszów 5:2
 • a przegrał z Dawdem Tonojanem z Baribal Zagłębie Lublin 1:5

  Powyższe wyniki dały naszym zawodnikom awans do najlepszej 32 turnieju.W pierwszej rundzie po wyrównanej walce Tomek przegrał z Grzegorzem Lasotą z Metal fach Sokółka 4:5 i zakończył grę na 17 miejscu. Natomiast Wojtek dostał wiatru w żagle i w bardzo ładnym stylu zaczął kolejno rozprawiać się z przeciwnikami reprezentującymi coraz wyższy poziom.
  Najpierw pokonał 5:4 Mikołaja Ząbeckiego z Tomaszowa Mazowieckiego potem 5:3 Szymona Kurala z TCF- HUB Kraków oraz 5:2 Kacpra Konkiela z Arkadi Tczew. Rewelacjna gra doprowadziła go do półfinału gdzie stoczył pojedynek o wejście do finału z Radosławem Babicą z Akademi Rokietnica(wielokrotnym reprezentantem Polski i medalistą Mistrzostw Europy). Pomimo dobrej gry niestety przegrał. Zabrakło szczęścia w rozbiciach co mogło by pomóc ale tanio skóry nie sprzedał przegrywając 3:6. Ostatecznie Wojtek Banek zajął III miejsce. Nagrodą za osiągnięty wynik był puchar oraz nagroda finansowa.

  Bardzo cieszy nas doskonała postawa Wojtka. Konfrontacja z czołówką krajowych bilardzistów. Bo jest on też ważnym zawodnikiem II ligowej drużyny klubowej oraz wzorcem w treningach z klubową młodzieżą. • Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów . Kolejny Pol Tour już za dwa tygodnie w Łodzi w odmianę "8" gdzie będziemy kibicować naszym zawodnikom.  WAKACJE Z BILARDEM


  KLUB SPORTOWY "IKS" ORGANIZUJE SPORTOWE WAKACJE Z KLUBEM "IKS"


  W ramach programu : dyscypliny sportowe i sportowo - rekreacyjne.
 • bilard snooker , dart,
 • piłkarzyki stołowe,
 • szachy ,warcaby - w zależności od zainteresowania.

  PROGRAM ZAJĘĆ:
 • Nauka przepisów gry.
 • Trening specjalistyczny.
 • Testy, sprawdziany, turnieje.
 • Udział w turniejach klubowych.

  WARUNKI UCZESTNICTWA:
 • Zgoda rodziców.
 • Zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców o stanie zdrowia.

  Opłata miesięczna 130 zł. Zajęcia od 10 do 14 codziennie oprócz niedziel.


  W KLUBIE OBOWIĄZUJE :
  1.Bezwzględne przestrzeganie regulaminu zachowania się na terenie klubu.
  2.Zakaz spożywania alkoholu i palenia papierosów. • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH ZAWODNIKÓW.


  Amatorska grupa 5 zawodników naszego klubu wybrała się do Dębicy na II turniej z cyklu O Puchar Prezesa Zakładu Mięsnego Ząbek.Po sukcesie Bartka Króla i Adama Swdźby w I turnieju wydawało się że pod nieobecność Adama to Bartek będzie liderem grupy, ale od początku szło mu ciężko . Już w pierwszym pojedynku przegrał 3:4 z Radkiem Kantorem który do 2019 był zawodnikiem IKS i znają się bardzo dobrze. Po porażce wygrał trzy kolejne mecze z Sylwią Ząbek 4:2, Sebastianem Krupą 4:2 i Jerzym Gonetem ale o wejście do strefy medalowej przegrał z kolegą klubowym Arkiem Misiem 3:4. Jak na ambicje Bartka to zawód , a dla klubu sygnał pozytywny wskazujący na poszerzenie się grupy dobrych zawodników. W końcowej klasyfikacji Bartek zajął 5 miejsce. Natomiast Arek potwierdził że ćwierćfinałowe zwycięstwo nad Bartkiem nie było przypadkowe, bo wcześniejszymi wynikami potwierdził wzrost formy wygrywając: z Sylwią Ząbek 4:2 i z Konradem Urbanem 4:3. Przegrał w półfinale z zawodnikiem II ligowym Jakubem Pociaskiem który wygrał cały turniej.Po przegranej Arek zajął bardzo dobre III miejsce na podium.
  Prawdziwym sprawcą niespodziewanych a nawet sensacyjnych wyników stał się najmłodszy zawodnik naszego klubu 11 letni Leon Kukuś który w tym sezonie zakwalifikował się do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych . W Dębicy zagrał z rutyniarzami którzy grali w bilarda gdy Leona jeszcze nie było na świecie. Pierwszy pojedynek Leon przegrał tylko 3:4 Marcinem Gębalą który do ubiegłego roku był zawodnikiem naszego klubu IKS Tarnów. W kolejnym spotkaniu pokonał kolegę klubowego Sebastiana Czerwonego 4:0. Teraz na drodze Leona stanął podstawowy zawodnik II ligowy z Pino Dębica Kamil Węgrzyn. Rokowania jakby obstawiano były marne a tu niespodzianka . Leon uskrzydlony wygrywa 4:1. Naprawdę jest to sensacja bo rozpędzony Leon pokonuje kolejnego zawodnika z Dębicy Ryszarda Koniecznego 4:1. W ćwierćfinale trafia na reprezentantkę Polski na Mistrzostwach Europy Monikę Ząbek i walczy jak równy z równym. Jest 3:3 i ostatnia partia decyduje kto będzie w czwórce turnieju w którym wystartowało 25 zawodników. Niestety tu górę bierze doświadczenie i lepsza odporność. Rozstrzygającą partię wygrywa Monika i mecz kończy się 3:4. Po mimo przegranej duże uznanie należy się Leonowi za bardzo dobrą grę i zajęcie 5 miejsca jako debiutanta.
  W tym turnieju zadebiutowali Sebastian Czerwony i Leon Kukuś których debiut należy uznać za udany. Losowanie nie było sprzyjające ale debiutanci tanio skóry nie sprzedali.
  Podsumowując: III miejsce Arka Misia, V miejsce Bartka Króla i Leona Kukusia to bardzo dobry wynik.  BARTEK KRÓL WYGRYWA I ELIMINACJĘ DO MP. AMATORÓW.


  Zainaugurowane zostały turnieje eliminacyjne do finału Mistrzostw Polski Amatorów które rozegrane zostaną w dniach 13-15 listopada w Łodzi. Na starcie w pierwszym turnieju eliminacyjnym w naszym klubie zgłosiło się 16 zawodników z czterech klubów : Kraków, Pino Dębica, Bila Tarnów i MUKS IKS Tarnów. Cykl eliminacji składa się z pięciu turniejów punktowanych i po ich zakończeniu w zależności od liczby ubiegających się o awans 3-5 zawodników pojedzie na mecz finałowy do Łodzi. .
  Do półfinału w tej edycji zakwalifikowali się : Bartosz Król, Adam Swadźba i Mateusz Gaudyn z IKS Tarnów oraz Jacek Bieszczad z Pino Dębica.
  W pojedynkach o finał: Bartek Król pokonał Mateusza Gaudyna 4:1,a Jacek Bieszczad pokonał Adama Swdźbę 4:3.
  W finale Bartek Król wygrał z Jackiem Bieszczadem 4:1.
  Bardzo dobra passa Bartka. Po trzecim i pierwszym miejscu w turniejach w Dębicy przyszło zwycięstwo w macierzystym klubie. Za tydzień 28 czerwca w niedzielę II eliminacja z tego cyklu turniejów.
  TOMASZ BĄK WYGRYWA ELIMINACJE DO MISTRZOSTW EUROPY 42+


  W sobotę 20 czerwca w rozegrano w Łodzi 3,4 eliminację do Mistrzostw Europy Oldboysów 42+ w odmiany "8"i "9". W pierwszej z nich w "8"rewelacyjna gra Tomka sprawiła że wygrał grupę pokonując:
  Adama Kiernickiego z Nysy 4:1
  Michała Mroza 4:0,
  Zbigniewa Śliwaka 4:0,
  Mirosława Murawskiego z Kołobrzegu 4:2.
  Przegrał tylko jeden pojedynek z Mirosławem Kozłowskim 3:4 któremu zrewanżował się w części pucharowej.

  W części pucharowej Tomek kolejno pokonał :
  Radosława Pacyńskiego z Gorzowa 4:1,
  Mirosława Kozłowskiego z Torunia 4:0,
  Mirosława Murawskiego z Kołobrzegu 4:2,
  Dawida Jędrzejczaka z Gdańska 4:3,

  W finale nie dał żadnych szans swojemu przeciwnikowi Maciejowi Trudnowskiemu z Olsztyna gładko wygrywając 4:0.

  W sezonie 2020 Tomasz Bąk reprezentuje nasz klub IKS Tarnów we wszystkich rozgrywkach. Cały cykl eliminacji składa się z 12 turniejów punktowanych a najlepsi z klasyfikacji reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Europy. Po czterech turniejach nasz zawodnik zajmuje miejsce w trójce najlepszych. Bardzo cenne jest to zwycięstwo w trzecim cyklu turnieju w odmianę "8" ponieważ utwierdza Tomka w ścisłej czołówce.


  W kolejnym czwartym turnieju rozegranym w niedzielę 21 czerwca w odmianę "9"Tomkowi poszło nieco gorzej. Wygrał pierwsze pojedynki z:
  Pawłem Cholewickim z warszawy 5:2
  Wojciechem Matykiewiczem z Nowego Sącza 5:3
  Niestety przegrał 4:6 pojedynek o miejsce do pierwszej ósemki z Bartoszem Czapskim z Maximum Bydgoszcz co dało mu nie złe 9 miejsce. Na pocieszenie pozostał mu fakt że jego zwycięzca wygrał cały turniej w tą odmianę .
  W sumie bardzo udany występ potwierdza wysoka formę Tomasza Bąka i należą mu się serdeczne gratulacje.  TERAZ BARTEK WYGRYWA W PINO DĘBICA A ADAM SWADŹBA JEST DRUGI.


  Kolejny sukces młodej pary "IKS-a" na turnieju w Pino.W I eliminacji turnieju o Puchar Prezesa Zakładów Mięsnych Ząbek wystartowało 21 zawodników z województwa podkarpackiego , w tym trzech zawodników z naszego klubu IKS Tarnów.Początek rywalizacji był wyraźnie niefortunny dla całej trójki. Bartek Król przegrał 2:4 z Jackiem Bieszczadem z Dębicy, Adam Swadźba 3:4 z Jerzym Gonetem z Rzeszowa a Arkadiusz Miś 2:4 z Jakubem Pociaskiem z Dębicy. Arkowi wyraźnie nie szło bo następny mecz także przegrał 0:4 z Sylwią Ząbek i mógł wracać do domu. Pozostała para młodych zmobilizowała się i do finału doszli bez żadnej porażki odnosząc 9 kolejnych zwycięstw, w tym wiele cennych z I i II ligowymi zawodnikami. Ta seria zwycięstw doprwadziła obu zawodników do finału w którym mieli rozstrzygnąć o kolejności dwóch pierwszych miejsc. Tym razem napięcie w meczu finałowym lepiej wytrzymał Bartek Król wygrywając z Adamem 4:2.
  Poprzedni turniej w Dębicy oraz dwa mecze II ligowe z Nosanem Kielce sygnalizują wzrost i stabilizację formy .

  Gratulacje dla młodych chłopaków za godne reprezentowanie naszych barw klubowych na wyjeździe.  PO WARTOŚCIOWYCH SUKCESACH WALKA O PUNKTY RANKINGOWE


  Pierwsze półrocze minęło pod znakiem sukcesów bilardzistów naszego klubu.Udział Ewy Bąk w Mistrzostwach Świata w Chinach. Jej brązowy medal w Mistrzostwach Europy i wygranie pierwszego w tym roku Pucharu Polski to sukcesy w kategorii kobiet.
  Drużyna klubowa bardzo dobrze wystartowała w rozgrywkach II ligi. I kolejkę na wyjeździe z TCF "HUB" Akademia Kraków w składzie Ewa Bąk , Wojciech Banek, Tomasz Bąk, Adam Swadźba, Król Bartosz wygraliśmy 5:1 a w drugiej kolejce gościliśmy u siebie Nosan Kielce II z którym graliśmy w zmienionym składzie : Wojtek Banek Tomasz Bąk Adam Swadźba i Król Bartek powtórnie wygrywając 5:1.Obie wygrane kolejki dały na prowadzenie w tabeli.
  Tomasz Bąk był trzeci w w eliminacjach do Mistrzostw Europy w kat. (42+). Trzech juniorów; Bartek Król , Adam Swadźba i Leon Kukuś zakwalifikowało się do Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Adam Swadźba wygrał dobrze obstawiny turniej w Dębicy a Bartek Król był trzeci.

  A co przed nami.
  W najbliższą niedzielę Ewa walczyć będzie o rankingowe punkty do Mistrzostw Europy w turnieju z Kielcami.
  Dzień wcześniej w sobotę w naszym klubie rozegrany zostanie I turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów a tydzień później w niedzielę rozegramy II eliminację do MP Amatorów.
  Tomek Bąk w dniach 20-21 czerwca w Łodzi wystartuje w II eliminacji do Mistrzostw Europy Seniorów (42+)w odmianach "8" i "9" a na deser czerwcowych zmagań Wojtek Banek i Tomasz Bąk uczestniczyć będą w drugiej edycji Grand Prix Polski - Pol Tour w Kielcach które są eliminacją do Mistrzostw Polski Mężczyzn.
  W dniach 1-5 lipca trójka juniorów młodszych wystartuje w Mistrzostwach Polski w konkurencji drużynowej oraz indywidualnej w odmianach "8","9","10".

  Z zainteresowaniem będziemy śledzić poczynania naszych zawodników tym bardziej że są one przepustką do ważnych turniejów w kraju i za granicą.  IKS TARNÓW WYGRYWA PO RAZ DRUGI W II LIDZE 2020

  Po kornawirusowej przerwie bilard powrócił do do kalendarzowych turniejów,rozgrywek ligowych. Trzy miesięczna przerwa w treningach stawiała wyniki pojedynków pod znakiem zapytania. Mecze MUKS "IKS" i Nosan Kielce II nie miały zdecydowanego faworyta. W obu zespołach w składzie po dwóch doświadczonych i dwóch młodych zawodników.W pierwszym meczu bardzo dobrze rozpoczął spotkanie nasz zawodnik Wojtek Banek przejmując inicjatywę w spotkaniu z Janem Nawęgłowskim w odmianę "8". Prowadząc od początku zakończył spotkanie 8:1.
  W pierwszym pojedynku deblowym od stanu 4:4 młodzi Tarnowianie Adam Swadźba i Bartek Król w spotkaniu z Jeremim Nowakiem i Szymonem Bruśnickim objęli wyraźne prowadzenie i mecz zakończył się wygraną naszych zawodników 8:5.
  Dramatyczny przebieg w pierwszym spotkaniu w odmianę "10" miał mecz pomiędzy naszym zawodnikiem Tomaszem Bąkiem i Maciejem Życińskim z Kielc. Wynik spotkania oscylował wokół remisu a przewaga jednego z zawodników nie była większa niż 1 pkt.Przy stanie 7;7 w końcówce 15 partii po pomyłce Macieja doszedł do stołu Tomasz Bąk .W dość trudnym układzie bil rozpoczął od 7 i nie najlepiej mu wyszło z pozycją na pozostałe bile. Wbijanie "8""9" było dość trudne i bardzo ryzykowne ale sobie poradził.Ostatnia bila "10" znajdowała się blisko pakietu ale musiała być ostro cięta po super lakierze. Po bardzo dobrym wykonaniu tego uderzenia "10"została wbita ale niestety z dużym pechem równocześnie wpadła biała. Pechowe zagranie zakończyło się przegraną Tomka 7:8. Bilans trzech pojedynków dał nam prowadzenie 2:1.
  Do rewanżowego meczu zawodnicy przystąpili z regulaminowymi zmianami do odmiany "8", "9",debel.Tym razem dobrze zaczął Tomasz Bąk w odmianę "8"który prowadził od początku powiększając systematycznie przewagę nad Janem Nawęgłowskim kończąc pojedynek wynikiem 8:3 .Pozostałe pojedynki choć zakończyły się zwycięstwem Tarnowian.W trakcie ich trwania wydawało się że wygrają Kielczanie którzy obejmowali początkowe prowadzenie.
  W odmianę "10" tym razem reprezentował nas Adam Swdźba. Zaczął bardzo dobrze od prowadzenia 2:0 lecz w nastepnych czterech partiach dość proste błędy Adama wyprowadziły Jeremiego Nowaka na prowadzenie z dwu punktowa przewagą. W tym momencie u Adama nastąpiła pełna mobilizacja i obudził się w nim duch wojownika. Adam wygrał sześć partii pod rząd i zakończył pojedynek korzystnym dla nas wynikiem 8:4.
  Tak jak w pierwszym meczu dramatyczny był pojedynek Tomka Bąka tak w drugim spotkaniu "horror" w odmianę "9" zafundowała nam para deblowa Wojtek Banek i Bartek Król z Maciejem Życińskimi i Szymonem Bruśnickim. Nasi ropoczęli od kończenia partii z kija lecz Bartek mając prostą ostatnią dziewiątkę pomylił i nie wbił zostawiajac ją przy łuzie i tym samym zawodnicy z Kielc rozpoczęli od prowadzenia. Stres i jakiś pech zaczął dopadać Bartka który trzy razy pomylił się na wbijaniu "9". Dzięki temu Kielczanie objęli przewagę uzyskując trzy punktową przewagę 6:3. Przy takim stanie wydawało się że mecz już jest przegrany lecz nagle Bartek przebudził się i wraz Wojtkiem doprowadzili do remisu 7:7.Ostatnia partia miała zadecydować o wyniku pojedynku i rozmiarze całego spotkania Tarnowian. W ostatniej partii szczęście dopisało Wojtkowi i Bartkowi. Co prawda zawodnicy z Kielc byli przy rozbicu lecz pechowo dla nich nie wpadła żadna bila. Nasi zawodnicy wykorzystali tą sytuację nie dając już żadnej szansy przeciwnikom w piękny stylu skończyli partię z podejścia wygrywają 8:7.
  Wygrana dała naszym zawodnikom w drugim meczu 3:0 a w całym spotkaniu super wynik 5:1.
  Jest to bardzo korzystny wynik dla MUKS "IKS" Tarnów ponieważ Kielce II są jednym z głównych konkurentów w rywalizacji do dwóch miejsc gwarantujących start w barażach do I ligi bilardowej.
  Cała czwórka zawodników IKS-a zasłużyła na uznanie za to że należycie przygotowała się do ważnego meczu po"koronawirusowej" przerwie.
  W treningach młodym pomagali: w Tarnowie Wojtek Banek a na sesjach wyjazdowych w Wieliczce Tomasz Bąk.

  Serdeczne podziękowania należą się doświadczonemu sędziemu panu Andrzejowi Siejko z Krakowa który sprawił że spotkanie przebiegło w miłej i spokojnej atmosferze. Jego decyzje w wyłapywaniu fauli czy w nieregulaminowym zagraniu nie budziły żadnych wątpliwości u zawodników z obu drużyn.
  Wyniki wszystkich spotkań umieszczone są na naszej stronie internetowej w zakładce "liga".  PO WARTOŚCIOWYCH SUKCESACH WALKA O PUNKTY RANKINGOWE


  Pierwsze półrocze minęło pod znakiem sukcesów bilardzistów naszego klubu.Udział Ewy Bąk w Mistrzostwach Świata w Chinach. Jej brązowy medal w Mistrzostwach Europy i wygranie pierwszego w tym roku Pucharu Polski to sukcesy w kategorii kobiet.
  Drużyna klubowa bardzo dobrze wystartowała w rozgrywkach II ligi. I kolejkę na wyjeździe z TCF "HUB" Akademia Kraków w składzie Ewa Bąk , Wojciech Banek, Tomasz Bąk, Adam Swadźba, Król Bartosz wygraliśmy 5:1 a w drugiej kolejce gościliśmy u siebie Nosan Kielce II z którym graliśmy w zmienionym składzie : Wojtek Banek Tomasz Bąk Adam Swadźba i Król Bartek powtórnie wygrywając 5:1.Obie wygrane kolejki dały na prowadzenie w tabeli.
  Tomasz Bąk był trzeci w w eliminacjach do Mistrzostw Europy w kat. (42+). Trzech juniorów; Bartek Król , Adam Swadźba i Leon Kukuś zakwalifikowało się do Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Adam Swadźba wygrał dobrze obstawiny turniej w Dębicy a Bartek Król był trzeci.

  A co przed nami.
  W najbliższą niedzielę Ewa walczyć będzie o rankingowe punkty do Mistrzostw Europy w turnieju z Kielcami.
  Dzień wcześniej w sobotę w naszym klubie rozegrany zostanie I turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów a tydzień później w niedzielę rozegramy II eliminację do MP Amatorów.
  Tomek Bąk w dniach 20-21 czerwca w Łodzi wystartuje w II eliminacji do Mistrzostw Europy Seniorów (42+)w odmianach "8" i "9" a na deser czerwcowych zmagań Wojtek Banek i Tomasz Bąk uczestniczyć będą w drugiej edycji Grand Prix Polski - Pol Tour w Kielcach które są eliminacją do Mistrzostw Polski Mężczyzn.
  W dniach 1-5 lipca trójka juniorów młodszych wystartuje w Mistrzostwach Polski w konkurencji drużynowej oraz indywidualnej w odmianach "8","9","10".

  Z zainteresowaniem będziemy śledzić poczynania naszych zawodników tym bardziej że są one przepustką do ważnych turniejów w kraju i za granicą.
  WZNAWIAMY ROZGRYWKI O MISTRZOSTWO II LIGI 2020

  W najbliższą sobotę po "korono-wirusowej" przerwie wznowione zostają rozgrywki Polskiej II ligi bilardowej. Nasz zespół będzie gospodarzem dwumeczu z drużyną Nosan Kielce II. Jest to bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn które walczą o dwa wolne miejsca do finałowego turnieju o wejście do I ligi. Drużyna gości to mocne rezerwy wielokrotnego drużynowego Mistrza Polski oparte o dwóch doświadczonych zawodników: Jana Nawęgłowskiego i Macieja Życińskiego oraz dwóch młodych zawodników Jeremiego Nowaka i Szymona Bruścińskiego zaliczanych do czołówki Polskich juniorów.
  Gospodarze spotkania IKS Tarnów wybiorą swój czteroosobowy skład z pośród piątki doświadczonych zawodników:
  Wojciecha Banek, Tomasza Bąk , Ewy Bąk, Arkadiusza Misia oraz młodych adeptów: Adama Swadźby , Bartosza Króla, Leona Kukusia.


  Mecze rozegrane zostaną w sobotę 13 czerwca o godzinie 10 bez udziału publiczności.  UWAGA!


  Informujemy że od 6 czerwca wznawiamy działalność klubu bilardowego z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych według wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Klub otwarty dla wszystkich symatyków bilarda. Serdecznie zapraszamy.  KLUBOWY RANKING UMIEJĘTNOŚCI BILARDOWYCH 2020

  Poszukujemy kolejnych utalentowanych zawodników do wyczynowego uprawiania sportu bilardowago. Wprowadzamy nową klubową konkurencję bilardową oceniającą umiejętności dokonywanego postępu zawodników. Testy są pogrupowane tematycznie i wykonywane w odstępach czasu co umożliwia ocenę przydatności do bilardowego wyczynu.

  Wyniki będą umieszczane w zakładce rankingi.

  Zawodnicy z licencją klubu wykonują testy w ramach opłaconego ryczałtu. Pozostali zawodnicy chętni do wykonania testu w ramach wynajmu stołu obniżonej o 30%. Przy powtórnym teście w wypadku poprawienia wyniku obnizka 50%. Przy uzyskaniu lepszego niż 90% próbę wykonujemy za darmo.Poprawa wyniku moze występować w odstępach miesięcznych.  EWA BĄK WYGRYWA I RUNDĘ PUCHARU POLSKI KOBIET


  Po sukcesach sportowych w ubiegłym roku brązowego medalu w Mistrzostwach Europy i reprezentowaniu Polski w Mistrzostwach świata w Chinach- ewa rozpoczęła sezon 2020 od wygranej pierwszej rundy Pucharu Polski Kobiet który rozegrany został w Kielcach.

  W części eliminacyjnej Ewa pokonała:

 • Julię Tarkę z Akademi Rokietnica 5:0
 • Annę Marię Wawrzyn z Pruszkowa 5:1
 • Annę Orzech z Pino Dębica 5:3
 • Weronikę Połczyńską z UKS Bila Zduny 5:1

  W półfinale pokonała:
  Monikę Ząbek z Zagłębia Paribal Lublin 5:2.

  W finale pokonała Oliwię Zalewską (Czupryńską)- 5:4
  Ewa ma o co walczyć . Wygranie całej klasyfikacji Pucharu da gwarancję reprezentowania kraju na najwazniejszych imprezach w Europie i Świecie.
  Zyczymy powodzenia


 • UWAGA!


  Informujemy że od 18 maja wznawiamy działalność klubu bilardowego z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych według wytycznych Ministerstwa Zdrowia.


  REKOMENDACJE DLA PROWADZĄCYCH SZKOLENIE KLUBOWE I ZAJĘCIA SPORTOWE.

  Na zajęciach może przebywać w tym samym czasie maksymalnie ilość osób zgodna z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 roku.
  1.Zajęcia odbywają się z zachowaniem zasady maksymalnie 2 osoby na jeden stół .
  2. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających zajęcia.
  3. Obowiązkowa jest przerwa między zakończeniem gry,a użyciem stołu przez kolejnych zawodników. Powinna ona zostać wykorzystana na dezynfekcję sprzętu i bezkontaktową wymianę zawodników.
  4. Podczas treningu odległość między zawodnikami 2 metry.
  5. W sali, w widocznym miejscu przy wejściu, musi być umieszczona tablica informacyjna, na której obowiązkowo będą zamieszczone informacje o obowiązujących procedurach
  6. Stoły oraz stoliki,kije, bile, trójkąt i kredę należy dezynfekować po każdej zmianie zawodników.
  7. Podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu weryfikuje liczbę osób korzystających z obiektu lub sprzętu.

  ZASADY OGÓLNE DOTYCZĄCE PRZEPROWADZANIA TRENINGÓW :
  1.Rekomendowane jest zasłanianie nosa i ust podczas całego treningu.
  2. Rekomendowane jest posiadanie rękawiczek ochronnych na obie ręce i przeprowadzanie treningu w rękawiczkach od momentu pobrania bil.
  3. Do stołu podchodzimy dopiero kiedy przeciwnik zajmie swoje miejsce przy stoliku.
  4.Konieczna jest rezygnacja z procedury „podawania sobie ręki” przed i po meczu . Zastępujemy ją np. skinieniem głową lub delikatnym skrzyżowaniem kijów.

  ZASADY TRENINGÓW DLA GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
  1. Zajęcia odbywają się z zachowaniem zasady maksymalnie 2 osoby na jeden stół . Maksymalna wielkość grupy szkoleniowej jest zgodna z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 roku.
  2. Każdy uczestnik zajęć używa wyłącznie swojego sprzętu sportowego (kija i kredy).
  4. Obowiązkowe jest posiadanie rękawiczek ochronnych na obie ręce i przeprowadzanie treningu w rękawiczkach od momentu pobrania bil.
  5. Podczas zajęć z grupą przebywa na sali wyłącznie trener (ilość zgodna z Rozporządzeniem).
  6. Obowiązuje zakaz przebywania w sali rodziców dzieci – ze względu na konieczność ograniczenia ilości osób przebywających w tym samym czasie .( chyba , że w sali jest możliwe przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad )
  7. Podczas zajęć prowadzi się dziennik zajęć: ewidencja czasu zajęć, liczba uczestników, lista imienna zawodników z danymi kontaktowymi.
  8. Zaleca się organizację zajęć w grupach stałych (tj. z udziałem tych samych zawodników w grupie).
  We wszystkich pozostałych przypadkach nie ujętych w w/w zaleceniach i rekomendacjach obowiązują przepisy i zasady przedstawione przez poszczególne organy państwowe (m.in. RozporządzenieRady Ministrów z dnia 16 maja 2020 roku, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu, Państwową Inspekcję Sanitarnąi td.)  AWANS NASZYCH JUNIORÓW DO MISTRZOSTW POLSKI


  W sobotę 7 marca rewelacyjnie zagrali nasi juniorzy w Kielcach w eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów.W eliminacja startowało 14 zawodników. Tarnowianie zabrali trzy przysługujące miejsca z eliminacji w odmianę "8" Awans do Mistrzostw Polski Junioróww tą odmianę wywalczyli sobie: Bartosz Król , Adam Swadźba a o trzecie miejsce walczył młodziutki debiutujący Leon Kukuś który po raz pierwszy walczył w eliminacjach. Poradził sobie bardzo dobrze wygrywając z Maciejem Szybist z Krakowa 3:2 i uzyskał awans.Nasi juniorzy pozbawili tym samym awansu pozostałych zawodnków z Kielc, Dębicy i Jaworzna.
  W niedzielę 8 marca walczyli w odmianę "9 i "10". Bartek Król uzyskał awans w odmianę 10 a Adam w odmianę "9". Troszkę zabrakło Leonowi bo w odmianę 9 był czwarty ale jest to bardzo dobry wynik jak na pierwszy raz.
  Cała trójka będzie walczyć w Mistrzosttwach Polski w Łodzi od 31 kwietnia do 3 maja gdzie wszyscy będziemy im kibicować  BARDZO DOBRE WYNIKI NASZYCH ZAWODNIKÓW W II POLSKIEJ LIDZE BILARDOWEJ


  W sobotę 29 lutego nasza drużyna rozpoczęła sezon II Polskiej ligi bilardowej. Pierwszy mecz na wyjeżdzie MUKS IKS Tarnów stoczył z TCF HUB Akademia Kraków wygrywając 5 : 1. Zawodnicy grali do 8 wygranych w odmianę "8" "10" oraz debla w "9".
  Mecze rozgrywane są dwa razy (mecz i rewanż) . W pierwszej kolejce wynik super 3:0. W drugim meczu niestety Ewa Bąk przegrała z Piotrem Cepilem i mecz zakończył się 2:1 dla naszej drużyny.
  Trzeba zaznaczyć że młodzi zawodnicy Król Bartosz i Adam Swadźba są debiutantami a przy doświadczonych zawodnikach w debla wypadli bardzo dobrze dając z siebie wszystko. Po raz pierwszy grają w lidze więc stres mógł wpłynąć na ich grę i na małe pomyłki których nie było wiele.
  Zrobili bardzo miłą niespodziankę grając w debla.
  Pierwszą deblową parą byli Wojciech Banek i Bartosz Król którzy pokonali w odmianę "9" Piotra Cepila i Miłosza Szybist 8 : 5.
  W pojedynczych meczach I tury nasz zawodnik Tomasz Bąk pokonał w odmianę "10" Andrzeja Skupień 8:0. i Ewa Bąk w odmianę"8" pokonała Krzysztofa Jagiełło 8:3
  W meczach rewanżowych także nie zawiodła para deblowa Tomasz Bąk i Adam Swadźba pokonała 8:0 Andrzeja Skupień i Macieja Szybist oraz z bardzo dobrym wynikiem w odmianę "10" wygrał Wojciech Banek pokonując Krzysztofa Jagiełło 8:1
  Został jeszcze jeden mecz gdzie w odmianę "8 walczyła Ewa Bąk z Piotrem Cepilem lecz niestety nie poradziła sobie przegrywając 5:8.

  Było by pięknie gdyby jeszcze ten pojedynek był wygrany i Tarnów przywiózł by wynik 6 : 0 no ale trudno.Cały mecz zakończył się bardzo dobrym wynikiem ( naszą wygraną 5:1).
  Już za dwa tygodnie gramy następny mecz u siebie z Nosanem Kielce II więc będą nowe emocje.


  KOMUNIKAT

  Klub bilardowy "IKS"zaplanował w kalendarzu imprez klubowych eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów na 2020rok.Zamierzamy je przeprowadzić pod warunkiem :

  1 Zgłoszenia się do udziału w eliminacjach minimum : -10 zawodników i wtedy wystąpimy w finale o 3+1 miejsca,
  -15 zawodników i wtedy wystąpimy w finale o 5+1 miejsca,
  -20 zawodników i wtedy wystąpimy w finale o 8+1 miejsca.
  2.W/w osoby do dnia 2.03 opłacą wpisowe po 20 zł za pierwsze 3 turnieje.

  3. Terminy rozgrywanych turniejów eliminacyjnych : 21.03, 11.04, 9.05, 5.09 , 24.10,
  Finał w Łodzi 13-15 listopada.

  ZMIANA REGULAMINU :

  Klub"IKS" pokryje pełne koszty udziału w turnieju finałowym w Łodzi tylko członkom Klubu "IKS" startujacym w eliminacjach w naszym klubie ( wpisowe transport nocleg i dieta)

  II POLSKA LIGA BILARDOWA 2020

  W roku 2020 klub bilardowy startuje w II lidze bilardowej prowdzanej przez Polski Związek Bilardowy. Wynki rozgrywek można śledzić na stronie PZBiL. Sezon 2020 rozpoczyna się 29 lutego.

  W skład II ligi wchodzą: Banek Wojciech, Bąk Tomasz, Bąk Ewa, Swadźba Adam, Król Bartosz, Miś Arkadiusz, Kukuś Leon.
  25 STYCZNIA 2020 SOBOTA - TURNIEJ EUROPOLU AMATEUR CHAMPIONSHIP

  Nowy Rok rozpoczynamy turniejami Europolu które są kontynuacją rozpoczętych turniejów w poprzednim roku. W zwiąku z tym zapraszamy wszystkich amatorów i sympatyków bilarda na IV w tym roku organizowany turniej z cyklu Amateur Championship w sobotę 25 stycznia o godzinie 10. Wpisowe do turnieju 25 zł.Każdy uczestnik za udział w turnieju otrzyma zniżkowe godziny na grę w bilarda. Najlepsi zawodnicy z rankingu będą walczyć w finale w Sosnowcu 8 lutego 2020r gdzie pula nagród wynosi 15.000 tyś.

  AKTUALNOŚCI - W SEZONIE 2019

  SOBOTA 14 GRUDNIA XII TURNIEJ EUROPOOLU AMATOR CHAMPIONSHIP

  W sobotę 14 grudnia zapraszamy wszystkich amatorów bilarda na kolejny turniej Europolu o godzinie 10.Zasady rozgrywania turnieju jak dotychczas. Gramy w odmianę "8".Zawodnicy zdobywają punkty do rankingu z którego zostaną wyłonieni najlepsi do finału .
  Finał rundy jesiennej rozgrywany zostanie w Sosnowcu gdzie pula nagród wynosi 18.000 tys.Uczestnicy finału mają opłacony catering oraz wpisowe. .


  WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO - WYBORCZE 2019

  CZŁONKOWIE I ZAŁOŻYCIELE MUKS "IKS" TARNÓW
  ZARZĄD KLUBU MUKS IKS TARNÓW ZWOŁUJE NA DZIEŃ 14.12.2019 WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO - WYBORCZE.  PIERWSZY TERMIN 14.12.2019 GODZINA 11

  DRUGI TERMIN 14.12.2019 GODZINA 11.30

  MIEJSCE ZEBRANIA : KLUB BILARDOWY "IKS"TARNÓW.

  PROGRAM :
  1.Sprawozdanie z dotychczasowej działalności.
  2.Rozpatrywanie wniosku o rozwiązaniu działaności Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego IKS Tarnów.
  3.Wolne wnioski.
  4. Zakończenie zebrania.  WOJCIECH BANEK MISTRZEM CAŁOROCZNEGO GRAND PRIX MAŁOPOLSKI 2019

  Wojtek Banek zawodnik naszego klubu IKS Tarnów jest najlepszym zawodnikiem całorocznego Grand Prix Małopolski 2019.Jest to jego szóste Grand Prix Małopolski które wygrywa. Od 2014 zawsze wygrywał ranking roczny na który składa się sześć turniejów eliminacyjnych i w tym roku również jest na pierwszym miejscu w rankingu rocznym. Drugie miejsce w tym roku zajmuje Gosk Wojtek a na trzecim miejscu Błażej Tomasz z Bili Tarnów .
  Wojtek Banek uzyskał w ciągu roku 125 pkt i prowadzi w rankingu rocznym 19 punktową przewagą nad Goskiem który ma 106 pkt oraz 25pkt przewagą nad Tomaszem Błażejem który uzyskał 100pkt.
  Pomimo długiej przerwy w treningach w tym roku Wojtka, byliśmy pełni obaw czy uda mu się utrzymać tytuł najlepszego zawodnika ale po zakończeniu eliminacji które skończyły się 26 X, obawy nasze zostały rozwiane bo zarówno ranking bieżący jak i kroczący należy do niego .
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  TURNIEJE PO WAKACJACH W KLUBIE IKS 2019

  Po wakacjach wznawiamy cykl turniejów.Stoły po całkowitej odnowie.Gramy na nowych szybkich suknach i przy nowych bandach. Pierwszy najbliższy o Puchar Klubu gramy w sobotę 31 sierpnia o godz.10 gdzie wpisowe wynosi 15 zł i na który zapraszamy wszystkich amatorów i sympatyków bilarda.

  Drugi turniej zagramy 7 września o godz 10 i jest to IV eliminacja do Mistrzostw Polski Amatorów. Wpisowe 20 zł,. Najepsza trójka ze wszystkich pięciu eliminacji pojedzie na finał do Łodzi gdzie pula nagród wynosi 16.000.

  Trzeci turniej gramy 14.września i jest I turniej rozpoczynający jesienny sezon z cyklu turniejów Europoolu Amateur Championship której finał rozegrany będzie na przełomie 9 lutego w Sosnowcu w odmianę "9" a pula w finale zostanie podana w późniejszym terminie.Wpisowe do każdego turnieju 20-25zł. i jest uzależniona od regulaminu. Awans w tej edycji uzyska 8-10 osób
  Wszyscy którzy awansowali w wiosennej edycji byli bardzo zadowoleni z meczów finałowych które rozegrane były w Lublinie a pula nagród wynosiła 15.000.
  W poprzedniej wiosennej edycji awansowali: I m Adam Swadżba , II m Jacek Bieszczad, III m Radek Kantor IV m. Marcin Gębala V. Celina Banek i VI m. Król Bartek .Wszyscy wymienieni zawodnicy grali w finale w Lublinie . Zobaczymy kto zajmie czołowe miejsca w jesiennej eliminacjach.


  WOJCIECH BANEK MISTRZEM V EDYCJI GRAND PRIX MAŁOPOLSKI 2019

  Wychowanek naszego klubu, Wojtek Banek ponownie udowodnił że jest najlepszym zawodnikiem w Małopolsce.
  W niedzielę 22 września w V edycji Grand Prix Małopolski w odmianę "10" zajął I miejsce. Pokonując swoich przeciwników doszedł do finału bez żadnej porażki. Po drodze do finału wygrał : 5:1 z Maćkiem Auguścikiem z Dębicy, 5:2 z Pawłem Męderakiem z Bili Tarnów,
  5:3 z Piotrem Latosińskim z Krakowa a w finale 5:1 z Michałem Szczakułą z Bili Tarnów.
  Przed nim zostało jeszcze jedno Grand Prix i dzisiaj można śmiało stwierdzić że już nikt nie jest w stanie odebrać mu prowadzenia w rankingu bieżącym bo ma 20 punktową przewagę nad drugim miejscem. Trzeba zaznaczyć że od pięciu lat wygrywa Grand Prix Małopolski więc ten sezon ma już wygrany. Jest to zawodnik ambitny więc w ostatnim turnieju też na pewno nie odpuści.W rankingu zarówno bieżący jak i kroczacym jest zawodnikiem numer jeden więc teraz już może myśleć o Mastersie w którym startować będzie najlepsza 32 z rankingu. Wojtek start ma już zapewniony z pierwszego miejsca. Trzymamy kciuki za naszego zawodnika i wiernie mu kibicujemy w dalszych rozgrywkach w których nie będzie łatwo.
  W Grand Prix startują zawodnicy którzy grali w różnych turniejach w Polsce typu POL TOUR a nie którzy nawet brali udział w zagranicznych turniejach.
  BRĄZOWY MEDAL EWY BĄK W MISTRZOSTWACH EUROPY
  W POOL BILARDZIE 2019

  Od szeregu lat będąc w ścisłej czołówce krajowych bilardzistek ,Ewa Bąk reprezentantka klubu IKS nie mogła z różnych powodów doczekać się na nominację do reprezentowania barw kraju na Mistrzostwach Europy. Tego roku z nominacji Polskiego Związku Bilardowego dostała szansę gry w czterech odmianach oraz w turnieju drużynowym.Na turniej Ewa pojechała z dużym ociążeniem psychicznym i ogromną odpowiedzialnością za wynik. Wiele lat ciężkiej pracy treningowej , sukcesy na turniejach krajowych , medale na Mistrzostwach Polski spowodowały że otrzymała szansę zaznaczenia swojej obecności w Europie . To mogła być ostatnia szansa gdyż w kolejce do kadry czeka sporo utalentowanej młodzieży.
  Ewa to obciążenie zniosła doskonale. Reprezentując kraj wraz z utytułowaną w Europie Oliwią Czupryńską z Nosanu Kielce w turnieju drużynowym wywlczyły brązowy medal przegrywając mecz półfinałowy z drużyną z Niemiec przy remisie wbijaniem rzutów karnych 3:4.
  Wcześniej tandem Bąk -Czupryńska pokonał Szwajcarię 2:1 a przegrał z Rosją 0:2. Pokonały Holandię 2:1, Ukrainę 2:1, Włochy 2:0.Mistrzyniami Europy został Portugalki po wygranej z Niemcami.
  W grach indywidualnych Ewa grała dobrze a momentami nawet bardzo dobrze ale brakowało nieco szczęścia albo większego obycia na dużej odpowiedzialnej imprezie.
  W odmianie 14.1 Ewa wygrała z Włoszką Janini 75-68.Przegrywa z Portugalką Sarą Rocha 16-75 a następnie przegrywa o wejście do 16 najlepszych zawodniczek ze Szwajcarką Claudią Roher 74-75.
  w odmianę "8" Ewa rozpoczęła od zwycięstw : nad Łotyszką Eweliną Jureleviciute 6;0, Portugalką ( złotą medalistką drużynowo)Franco Vanią 6:2 oraz Rosjanką Seroshtan 6:1. by przegrać mecz o wejście do ósemki z Hiszpanką Savt 5:6.
  Brązowy medal w tej odmianie dało 9 miejsce w Europie w odmianę "8".
  W odmianie "9" Ewa wygrywa kolejno z Finką Laurą Hartikainen 7:3, Czeszką Veronika Hubertową 7:1. Przegrywa z Holenderką Elisqiu i Szwedką Jessiką Nilsson 4:7 kończąc przygodę w tą odmianę na 17 miejscu w Europie.
  W odmianę "10" Ewa wygrywa z Finką Johanną Vartiainen 6:5.Przegrywa z Niemką (drużynowo srebrną medalistką) Pia Filer 5:6 , a wygrywa z Holenderką Lisą Qiu.. w meczu o wejście do czołowej 8 przegrywa z drugą z Niemek Veroniką Ivanovską 4:6. Daje jej to 9 miejsce w Europie w tej odmianie.
  Z niezbyt dużym ryzykiem w oparciu o uzyskane wyniki można stwierdzić że Ewa Bąk weszła do ścisłej czołówki najlepszych bilardzistek Europejskich. Zwycięstwa nikłe porażki( 74:75,5:6)z medalistkami Mistrzostw Europy potwierdzają tą opinię. Szkoda że rok wcześniej gdy Ewa był w nie gorszej formie odmówiono jej startu indywidualnego za własne pieniądze w Mistrzostwach Europy. Dziś może by to zaowocowało jeszcze lepszym wynikiem.
  "Gratulujemy sukcesu".
  SUKCES ADAMA SWADŹBY I KRÓLA BARTKA
  NA MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW -
  XXV OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH 2019

  Naprawdę sukces którego nikt się nie spodziewał że po selekcji szczególnie młodych zawodników którym dano możliwość wyczynowego uprawiania gry pool bilard jako najzdolniejszym osiągną na pierwszym wyjeździe V miejsce w Mistrzostwach Juniorów na Olimpiadzie Młodzieży . Trzeba zaznaczyć że udział w Olimpiadzie młodzieży wywalczyli sobie z eliminacji w dwie odmiany "8" i"9" gdzie awans otrzymywało trzech zawodników
  Po uzgodnieniu z rodzicami, w grupie pozostali: Adam Swadźba , Bartek Król, Leon Kukuś oraz Kornelia Swierczek.
  Z tej grupy tylko Bartek i Adam mieli wcześniej przelotny kontakt z bilardem.W grupie wiekowej 10-14 lat dobre rokowania na osiągnięcie dobrych wyników jako utalentowani mają Bartek i Adam przy solidnej pracy treningowej już kategoriach młodzieżowych.

  Szczególnie solidnie pracowali 12 latek Adam Swadźba i 14 letni Bartek Król. Trenowali i uczestniczyli we wszystkich cyklach turniejowych systematycznie podnosząc umiejętności. W treningach pomagali im starsi koledzy którzy rozgrywali z nimi sparingowe pojedynki.
  Ogromnie ważna w okresie przygotowania do Mistrzostw Polski Juniorów była w pełni zaangażowana postawa rodziców zawodników szczególnie rodziców Adama którzy przeżywali sukcesy i porażki swojego syna oraz zaangażowanie zawodników, kolegów klubowych oraz prowadzącyh klub Celiny Banek i Andrzeja Grzyba którzy stworzyli podwaliny obecnych sukcesów.
  Gdy zbliżały się eliminacje marcowe do finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, widząc reprezentowany poziom zgłoszeni do eliminacji w Kielcach zostali dwaj zawodnicy Adam Swadźba i Bartek Król. Pozostała para Kornelia i Leon miała z różnych powodów przerwy w treningach, więc forma ich nie była na tyle wystarczająca aby mogli uczestniczyć w eliminacjach.

  Pierwszą niespodzianką był awans w dwóch odmianach "8"i "9" Adama i Bartka . Każdy z nich w eliminacjach wygrał po jednej z nich przemiennie zajmując 3 miejsce które zakwalifikowały ich do Mistrzostw Polski Juniorów gdzie brało udział 32 najlepszych juniorów w dwie odmiany "8" i "9".

  Rangę Mistrzostw Polski Juniorów podniesiono włączając bilard do "Ogólnopolskiej Olimiady Młodzieży" .
  Już w pierwszych turniejowych spotkaniach w odmianie "8" nasi zawodnicy jako nowicjusze rozlosowani zostali na rozstawionych członków kadry narodowej. Adam trafił na Michała Urbańskiego z MAK Martekingu z Tomaszowa Mazowieckiego a Bartek na Sambora Stachowiaka z UKS Fair Jaworzno. Wydawało się ze początek turnieju będzie dla naszych zawodników niekorzystny a tu niespodzianka dużego kalibru. Adam pokonał Urbańskiego 4:2 a Bartek Stachowiaka też 4:2. W drugiej rundzie Bartek pokonał Oliwiera Guziaka z UKS-u Miłek Wiślica 4:2 i idąc za ciosem w trzeciej rundzie pokonał kolejnego kadrowicza z Nosanu Kielce Jeremiego Nowaka ponownie 4;2.
  Adam w drugiej rundzie trafia na Dominika Wojciechowskiego z UKS-u Piechocin z którym po zaciętej walce ulega 3:4 co zmusza go do gry po lewej stronie tabeli. Chcąc dorównać Bartkowi musiał pokonać tym razem kolejno trzech zawodników. Zaczął od Piotra Świtały wygrywając 4:0 następnie pokonał Piotra Derewendę z Rękoraja 4:2. O decydującym awansie do najlepszej 8 zawodników w Polsce zadecydować miał pojedynek z Jakubem Bottcherem z Tczewa który wcześniej wyeliminował Kowalczyka z TCF HUB Kraków wynikiem 4:1.
  Adamawi mówi wszystko o jaką stawkę z kim gra.Pokazał że jest w stanie poradzić sobie.
  Tak więc 2 zawodników z naszego klubu jako jedynych debiutantów znalazło się w doborowej ósemce najleszych juniorów. W ćwierćfinale obaj zawodnicy pomimo że przegrali swoje pojedynki ulegając kadrowiczom ogranym na turniejach krajowych i Międzynarodowych mogą zaliczyć swój pierwszy występ na wyjeździe do sukcesu.
  Bartek przegrał z Urbańskim 2:4 a Adam po bardzo wyrównanej walce 3:4 z Wiktorem Fortuńskim z Bierunia Folie.
  W drugim dniu zawodnicy rywalizowali w odmianę "9". po sukcesie w pierwszym dniu ( jak to w sporcie bywa )nastąpiło lekkie odprężenie. Bartek trafił na Urbańskiego który odegrał się za porażkę w odmianie "8" wygrywając 5:0. W drugim pojedynku po lewej stronie wygrał w prawdzie 5:1 z Oskarem Widacha z Jaworzna ale widać było nerwowość i brak koncentracji w jego grze.Znalazło to potwierdzenie w trzecim pojedynku z Krystianem Bednarczykiem z Rękoraja któremu uległ 1:5. w dziewiątkę dało mu to 17 miejsce.
  Adam zaczął od zwycięstwa na Oskarem Widachą 5:4 by trafić na Urabańskiego Michała który zrewanżował się Adamaowi za porażę w "8" wygrywając 5:3. Po lewj stronie Adam wygrał 5:2 z Patrykiem Charczukiem z UKS-u Wiślica a potem przegrał z Samborem Stachowiakiem Jaworzna 1:5 co dało mu to 13 miejsce.

  Podsumowując Mistrzostwa Polski Juniorów trzeba przyznać ze nasi zawodnicy jako debiutanci najczęściej trafiali na czołowy ogranych zawodników z kadry którzy mają większe doświadczenie.Urbański 3razy, Stachowiak 2 razy, Nowak 1 raz, przemiennie wygrywając i przegrywając.z innymi zawodnikami radzili sobie bardzo dobrze wygywając swoje pojedynki.Oceniamy że piewszy występ na tak poważnej imprezie naszych zawodników jako jedynych debiutantów można zaliczyć do udanych a nawet osiągnęli więcej niż oczekiwano. Dwa V miejsca w "8 i 13 Adama w "9 oraz 17 miejsce Bartka w "9"na 32 startujących zawodników często dużo starszch i ogranych na wielu turniejach to naprawdę duże osiągnięcie.

  Opiekunami zawodników na turnieju byli bardzo zangażowani rodzice Adama Swadźby którym należą się ogromne podziękowania za poświęcony czas i wzorową opiekę nad młodymi zawodnikami.
  Klub serdecznie dziękuje za poświęcone trzy dni na rzecz klubu i stworzenie sympatycznego oraz przyjazdnego klimatu które przyczyniło się osiągnięcia pierwszych sukcesów zawodników.
  WOJCIECH BANEK MISTRZEM II EDYCJI GRAND PRIX MAŁOPOLSKI 2019

  3 marca 2019 rozegrano drugą edycję Grand Prix Małopolski w odmianę "10"w której brało udział 37 zawodników z Małopolski z różnych klubów: Krakowa, Rzeszowa, Nowego Sącza, Dębicy oraz z dwóch klubów tarnowskich .

  Reprezentant naszego klubu IKS Tarnów Wojciech Banek w mistrzowski sposób wygrał cały turniej nie przegrywając żadnego meczu.Jest to druga edycja gdzie nikt nie był w stanie odebrać mu zwyciśtwa. Grał bardzo dobrze zarówno wbijając bile jak i taktycznie powodował że przeciwnicy nie mieli większych szans.
  W tej edycji Grand Prix pokonał swoich przeciwników wygrywając :

  4:0 z Maciejem Auguścikiem z Dębicy,
  4;2 z Klichem Wojtkiem z Bili Tarnów oraz 4:0 z Michałem Szczakułą także z Bili Tarnów.
  w ćwierćfinale pokonał 4:1 Macieja Mroza z Nowego Sącza,
  w półfinale Wojtek pokonał 4:1 Szymona Kurala z Krakowa ,
  w finale wygrał 4:1 z Tomaszem Bąkiem z Krakowa.


  Cały czas jest liderem rankingu i najlepszym zawodnikiem Małopolski .Jest to zawodnik który od lat bierze udział w turniejach krajowych o poważnej randze Pool Tour Dynamic Best z których najlepsza 32 kwalifikuje się do Mistrzostw Polski w których zawsze bierze udział oraz w Międzynarodowych. Następnym najblizszym turniejem jest 22-23 marca jest Pool Tour w Kętrzynie.  WOJCIECH BANEK MISTRZEM I EDYCJI GRAND PRIX MAŁOPOLSKI 2019

  20 styczna w rozegranej pierwszej edycji Grand Prix Małopolski w odmianę "9" wystarowało 44 zawodników z różnych klubów: Krakowa, Rzeszowa, Nowego Sącza, Dębicy oraz z dwóch klubów Tarnowskich .
  Reprezentant naszego klubu IKS Tarnów Wojciech Banek w mistrzowski sposób wygrał cały turniej nie przegrywając żadnego meczu. Tym samym potwierdził że jest najlepszy w Małopolsce. Mistrzostwo w Grand Prix Małopolski które wygrywał przez ostatnie trzy lata oraz wygrany Masters w 2018 nie jest dziełem przypadku.
  Turniejowe rozpoczęcie roku 2019 może zaliczyć jako udane. Forma Wojtka jest wstępem do dalszych turniejów.Przed nim jeszcze wiele turniejów z cyklu Grand Prix Polski - Pool Tour w który biorą udział najlepsi czołowi zawodnicy z Polski i z zagranicy oraz Dynamic Best of the East.
  Obecnie Wojtek w rankingu kroczącym Polski zajmuje 8 miejsce na 200 osób startującyh z całej Polski .Nasz zawodnik od lat bierze udział w Mistrzostwach Polski gdzie staruje tylko najlesza 32z rankingu.  AKTUALNOŚCI - W SEZONIE 2018


  WOJTEK BANEK MISTRZEM W GRAND PRIX MAŁOPOLSKI MASTERS 2018

  Nasz zawodnik Wojtek Banek rwelacyjnie zakończył sezon 2018 wygrywając Mastersa który był jednocześnie podsumowaniem całego roku do którego zaliczały się turnieje roczne Grand Prix. Cały sezon Wojtek nikomu nie oddał prowadzenia w rankingu rocznym . Jest to już trzeci sezon w którym ranking roczny należy do Mistrza Wojtaka. Nikt tak długo dotąd nie wygrywał rankingu jak Wojtek. Podsumowaniem był Grand Prix Masters w którym Wojtek nie przegrał żadnego meczu. W pierwszej rundzie pokonał:
  Pawła Wiśniowskiego z Bili Tarnów 6 : 0. W rundzie kwalifikacyjnej Macieja Mroza z Nowego Sącza 6 : 2. W ćwierćfinale pokonłą Piotra Kotowskiego z Karkowa a w półfinale nie zostawił żadnej szansy dla Tomka Błażeja z Bili Tarnów. Ostani pojedynek finałowy stoczył z Maciejem Życińskim z Kielc wygrywając w pięknym stylu 6 : 2 . Pomimo że Maciek próbował zastawiać Wojtkowi bile i szukał w takich zagraniach ratunku to niestety nie dało mu to większych szns na wygranie. Wojtek z każdych zastawień wychodził zwycięsko i jeżeli tylko miał szanśę dojścia do gry to ją kończył . W grze było widać opanowanie i dobrze przemyślaną grę a każda partia pięknie dopracowana do końca. Tym samym potwierdził że Mistrzostwo Małopolski zasłużenie należy do niego i nie jest dziełem przypadku.Mistrz jest jeden i jest nim nasz Wojtek.
  WOJCIECH BANEK Z IKS TARNÓW MISTRZEM KRAKOWA 2018

  Po raz piąty w krakowskim klubie TCF_HUB rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Krakowa w pool bilard w odmianę "10". Wśród 73 uczestników turnieju , reprezentantem naszego klubu "IKS"Tarnów był Wojtek Banek który godnie reprezentował klub zdobywając Mistrza Krakowa.
  W poprednich latach Wojtek startując w podobnej ilości uczestników zajął piąte, drugie,rok temu trzecie a w tym roku zasłużone pierwsze miejce .Tym razem nie dał szansy na odebranie sobie zwycięstwa mimo że startowali też reprezentanci kraju różnych kategori wiekowych oraz czołowi nzawodnicy regionu.
  W drodze do finału Wojtek pokonał:

  https://cuescore.com/…/V-Mistrzostwa+Krakowa+10+Bil…/3159046


 • 1/128 Andrzeja Tylka 4:2
 • 1/64 Macieja Ociepkę 4:0
 • 1/32 Kamila Chęczyńskiego 4:1
 • 1/16 Łukasza Szywałę 4:0
 • 1/8 Mariusza Gałdyna 4:3
 • 1/4 Tomasza Bąka 5:0
 • 1/2 Szymona Błażeja 5:4
 • FINAŁ; Arkadiusza Giernalczyka 6 : 3

 • 8 Meczy wygranych , 0 przegranych ,73%zwycięstw, 49 partii (36/13)
  Aktualna forma naszego zawodnika jest dobrą prognostyką przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski do których Wojtek zakwalifikowal się we wszystkich odmianch. Potwierdzeniem dobrej formy jest obecnie 5 miejsce w ogólnym rankingu Polski na który pracował cały rok uczestnicząc we wszystkich Grand Prix Polski - Pool Tour.Kolejny i ostani sprawdzian to Grand Prix Polski - Pool Tour w Kielcach w dn.27-28 października którego punkty za miejsca podsumują ostateczną kolejność w całorocznym rankingu.
 • EWA BĄK Z IKS TARNÓW
  LIDERKĄ PUCHARU POLSKI W BILARD


  Piąta edycja tegorocznego Pucharu Polski rozegrana w Łodzi potwierdziła scisłą przynależność Ewy do czołówki polskich bilardzistekktóre należą do najlepszych w rankingu europejskiego. Ewa wygrła ten turniej pokonując kolejno:

 • M.Piera ( UKS DRAGON SROCK ) 5 : 3
 • W.Połczynska (UKS BILA ZDUNY ) 5 : 2
 • A.Bronikowską (Siewierz) 5 : 3
 • M.Ząbek ( ERG Bieruń Folie)5 : 2

  Trzeba zaznaczyć że nie tylko wyniki w turniejach krajowych potwierdzają rosnącą formę Ewy. Wyniki w turniejach kobiecych rankingowych we Włoszech, Holandii, Portugalii, Austrii które osiągnęła pozwoliły jej się zakwalifikować do reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata które rozegrane zostaną w Chinach.
  Wcześniej jeszcze Ewę czekają ciężkie boje o utrzymanie pierwszej pozycji liderki w rankingu Polski.Główną konkurentką Ewy jest medalistka Mistrzostw Europy Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce.

 • UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT  W związku z wprowadzeniem RODO każdy uczestnik turnieju oraz każda osoba przebywająca na terenie klubu jednocześnie dobrowolnie wyraża zgodę na bycie fotografowanym i filmowanym oraz udostępnia swoje dane.Materiał zdjęciowy i filmowy zarejestrowany podczas wydarzeń w klubie, będzie wykorzystywany do celów promocyjnych klubu i w pierwszej kolejności publikowany na stronach: www.ikstarnow.pl oraz www.facebook.com/iks-tanow-klub-bilardowy.  ZAPROSZENIE

  Klub bilardowy "IKS"w Tarnowie zamierza zorganizować imprezy sportowe na wzór rozgrywek bilardowych :  1.Turnieje, ligi klubowe, otwarte Mistrzostwa Klubowe, w następujących dyscyplinach sportowo - rekreacyjnych:
 • snooker,
 • dart - "501"oraz max wynik w 21 rzutach,
 • piłkarzyki stolikowe,
 • brydż,
 • warcaby,
 • szachy,
 • karty: (66,1000,kierki,3-5-8)


 • 2.Rozgrywki rozgrywane będą w kategoriach:
 • indywidualnej kobiet i mężczyzn,
 • par
 • par mieszanych,
 • par rodzinnych.

 • Z podziałem na kategorie wiekowe oraz OPEN.

  3.Kategorie wiekowe:
 • szkoły podstawowe (z ostatnią klasą gimnazium),
 • szkoły podstawowe (z podziałem 3-5 ,6-8)
 • studenci,
 • 20+,
 • 50+


 • 4. Wpisowe w turniejach wynosić będzie od 5 - 15 złotych w zależności od:
 • dyscypliny,
 • kat.wiekowej,
 • poziomu nagród,

 • W turniejach z nagrodami finansowymi, wpisowe będzie uzgadniane z uczestnikami.,

  5.Ofertę kierujemy do wszystkich ponieważ znaczna część turniejów jest otwarta a nie tylko do mieszkańców Tarnowa.

  6.Chęć uczestnictawa prosimy kierować na:
  na adres e maill,
  osobiście w klubie bilardowym "IKS" ul. Wojska Polskiego( TOSiR)
  tel. - 696997095,
  pisemnie.

  7.Równocześnie prosimy o podanie kontaktu do siebie aby można przekazać informację o turniejach organizowanych przez klub
  Szczegółowe informacje oraz listę zgłoszonych uczestników, umieszczamy na naszej stronie internetowej w zakładce aktualności i w zakładkach dotyczących danej dyscypliny.

  8.Pierwsze turnieje których wyniki będą umieszczane na bieżąco na naszej stronie internetowej , rozegramy gdy liczba zgłoszeń w danej kat. wyniesie minimum 16 osób.


  9.Uczestnicy w czasie rozgrywanych turniejów muszą bezwględnie przestrzegać regulaminu klubu.
  - zakazu spożywania alkoholu ,
  - przebywanie w stanie trzeźwym ,
  - zakazu palenia tytoniu,
  - kulturalne zachowywanie się w stosunku do innych uczestników klubu.


  W związku z wprowadzeniem RODO każdy uczestnik turnieju oraz każda osoba przebywająca na terenie klubu jednocześnie dobrowolnie wyraża zgodę na bycie fotografowanym i filmowanym oraz udostępnia swoje dane.Materiał zdjęciowy i filmowy zarejestrowany podczas wydarzeń w klubie, będzie wykorzystywany do celów promocyjnych klubu i w pierwszej kolejności publikowany na stronach: www.ikstarnow.pl oraz www.facebook.com/iks-tanow-klub-bilardowy.  WOJCIECH BANEK - GRAND PRIX GDAŃSK 01.09.2018

  Dobry występ naszego zawodnika Wojtka Banka w kolejnym Grand Prix w Gdańsku.Wojtek zajął V miejsce w odmianę "8" i obecnie w tej odmianie w rankingu Polski zajmuje 4 miejsce. Natomiast w całym rankingu we wszystkich odmianch klasyfikuje się na piątej pozycji. Już dzisiaj ma zapewniony start w Mistrzostwach Polski we wszystkich odmianach do którego dostaje się najlepsza 20 zawodników z rankingu na 170 uczestników startujących. Każda odmiana do Mistrzostw Polski jest liczona osobno.
  Przed Wojtkiem pozostał jeszcze start w jednym Grand Prix Polski który odbędzie się w odmianę "10 i rozegrany zostanie po koniec października w Kielcach. Zakończeniem sezonu będą Mistrzostwa Polski we wszystkie odmiany"8","9""10"gdzie będziemy wiernie mu kibicować.
  Trzeba zaznaczyć ze jest jedynym zawodnikiem z Tarnowa który zawsze od lat bierze udział w Mistrzostwach Polski na podstawie rankingu.  Od kilku lat jest Mistrzem Małopolski na podstawie rozegranych turniejów Grand Prix w Małopolsce. W tym sezonie 2018 jak w poprzednich latach również jest na I miejscu w rankingu Grand Prix Małopolski.

  WOJCIECH BANEK NA PODIUM W GRAD PRIX POLSKI 2018
  -TRZECIE MIEJSCE  30 czerwca w Łodzi rozegrano kolejny turniej Grand Prix Polski w którym jak zawsze startuje nasz zawodnik Wojciech Banek. W tej edycji Wojtek stanął na podiu zajmując trzecie miejsce wśród najlepszych . Zawody Grand Prix Polski są eliminacjami do Mistrzostw Polski gdzie kwalifikuje się pierwsze 20 osób z rankingu Polski. Po tej edycji Wojtek jako jedyna osoba z Tarnowa ma już zapewniony start w M.P
  - pomimo że zostały do końca jeszcze dwie edycje w Gdańsku i Kielcach.

  Super gra w turnieju i wynik mówi sam za siebie.Do półfinału nie przegrał żadnego meczu. W 1/8 pokonał kadrowicza K. Skowerskiego mistrza odmiany "8" 2:1 który niestety musiał się zadowolić dziewiątym miejscem a w ćwierćfinale P.Śpiewaka z Łodzi pozbawiając go szans na podium.
  Dopiero w półfinale przegrał, ale nie przez grę.Zadecydowały rozbicia które jak na złość nie wpadały a przy tej klasie zawodów są decydujące do skończenia partii z kija.
  Zawody tej rangi nie są dla amatorów tylko dla zawodowców którzy biorą udział w europejskich turniejach zagranicznych.
  Bardzo dobra gra jednak przez Wojtka dała bardzo dobrą trzecią lokatę i miejsce na podium.
  Obecnie w rankingu Polski w odmianę "8 zajmuje czołowe trzecie miejsce wśród najlepszych zawodników z Polski a w ogólnym rankingu Polski 2018 zajmuje szóste miejsce na dwieście osób startujących. Jest najlepszym zawodnikiem z Tarnowa a rankingi i wyniki można zobaczyć na stronie Polskiego Związku Bilardowego.  III ELIMINACJA DO AMATOR CHALLENGE 2018

  Klub w 2018r prowadzi eliminacje do Amator Challenge 2018 .III eliminacja odbędzie się 9 czerwca o godzinie 10. Wpisowe 20zł z czego 15 zł odsyłane jest do PZBiL - głównego organizatora turnieju finałowego. Finał Amator Challenge odbędzie się w Łodzi gdzie pula nagród wynosi 16000 zł. Z pięciu eliminacji kwalifikuje się do finału 3 zawodników +1. Zapraszamy do wzięcia udziału w eliminacjach wszystkich amatorów bilarda.
  Punktacja wg regulaminu PZBiL


  Następne terminy eliminacji: 15 września,20 października  WOJCIECH BANEK WYGRYWA W VI GRAND PRIX MAŁOPOLSKI 2018  3 czerwca w rozegranej V edycji Grand Prix Małopolski nasz zawodnik w pięknym stylu doszedł do finału bez żadnej porażki. Po drodze wygrywając pokonał swoich rywali :
  4:2 Szymona Galasa, 4:2 Tomasza Błażeja, 4:1 Daniela Karkoszkę
  oraz w półfinale 4:0 Mariusza Gołębia .
  W finale pozostało mu walczyć z najmocniejszym przeciwnikiem Tomaszem Kapłanem któremu tylko Wojtek mógł zagrozić.Oczekiwania były duże i spełniły się bo Wojtek poradził sobie z Kapłanem w finale bez większych trudności wygrywając 4:1 .
  Trzeba zaznaczyć że w rankingu 2018 jest na pierwszym miejscu i taką lokatę rankingową utrzymuje od trzech lat z czego można wywnioskować że jest najlepszym zawodnikiem Małopolski. Serdecznie gratulujemy naszemu zawodnikowi i trzymamy kciuki za dalsze mecze. Obecnie najbliższy turniej to DYNAMIC BEST of EAST gdzie startuje ponad 100 zawodników z całego świata.


  WOJCIECH BANEK MISTRZEM W I GRAND PRIX 2018

  Świetna gra naszego zawodnika Wojciecha Banek w pierwszej edycji Grand Prix 2018 w odminę "9"w niedzielnym turnieju. Wojtek nowy sezon zaczął od zwycięstwa i tym samym potwierdził że jest Mistrzem w dalszym ciągu w turniejach Grand Prix i nie da sobie łatwo odebrać zwycięstwa.
  W latach 2016 i 2017 wygrał cały ranking Grand Prix Małopolski
  oraz Mastersa Małopolski który był podsumowaniem całego sezonu.
  Obecnie jest liderem i prowadzi w rankingu zarówno kroczącym jak i bieżącym.
  W turnieju brało udział 49 zawodnikow; z Kielc Krakowa, Rzeszowa Tarnowa.
  Wojtek Banek jest najlepszym zawodnikiem Małopolski który zawsze brał udział w turniejach PZBiL : Mistrzostwach Polski i Pol Tour oraz z turniejach zagranicznych .
  Obecnie czeka go nowy sezon który zaczyna się 20 stycznia od Pol Tour w Siedlcach.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZEMU ZAWODNIKOWI I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW NA ARENIE KRAJOWEJ I MIEDZYNARODOWEJ.
  AKTUALNOŚCI - W SEZONIE 2017


  WOJCIECH BANEK NAJLEPSZY ZAWODNIK MAŁOPOLSKI

  Nasz zawodnik Wojciech Banek lider rankingu 2017 po raz drugi zostaje Mistrzem Małopolski wygrywając X Grand Prix Małopolski - Masters .W finale pokonał Macieja Auguścika z Dębicy 6:4 i został po raz kolejny z rzędu Mistrzem Małopolski. W całorcznym rankingu prowadził na pierwszym miejscu .Wojtek po dobrym występie na Mistrzostwach Polski udowodnił w Mastersie że jest dalej w formie. IX i X edycja należy do naszego zawodnika któremu serdecznie gratulujemy .

  MISTRZOSTWA KLUBU 2017

  Puchar Mistrza w turnieju w 2017 zdobył Wojciech Wiśniowski który w finale zmierzył się ze zwycięzcom Pucharu 2017 Krzysztofem Budzikiem. Niestety Krzysztof niepokonany zawodnik w Pucharze klubu, musiał się pogodzić z przegraną po lepszej grze Wojtka i niestety zadowolić się II miejscem.


  III miejsce pucharowe zajął Arkadiusz Miś który w cwirćfinale pokonał Marcina Gębalę 4:3 a w walce finałowej pokonał Grzegorza Burka 4 : 1.
  Jest to na razie jego najlepszy wynik z rozgrywanych turniejach w 2017r.
  Trzeba zaznaczyć że zawodnicy naszego klubu : Krzysztof Budzik i Arkadiusz Miś zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Amatorów 2017 które odbędą się Łodzi.

  Gratulacje należą się zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom za sportową walkę w turnieju.  PUCHAR KLUBU 2017 ROZSTRZYGNIĘTY

  Po podsumowaniu punktów po siedmiu turniejach z najlepszymi wynikami mamy finałową trójkę zawodników:
  I m.Budzik Krzysztof - ( lider rankingu 154 punkty )2xI m. 2xIIm.3xIIIIm
  II m Budzik Marcin - ( 145 punktów) 1xIm. 2xIIm. 2x III m.2xVm
  III m. Boruch Krystian - ( 140 punktów)1xIm. 2xIIm. 1xIIIm. 2x Vm 1x IXm ,


  Z niewielką stratą do trzeciego miejsca IV pozycję w rankingu zajął:Marcin Gębala zdobywając 136 punktów

  V pozycję w rankingu na trzydzieści cztery osoby startujące
  zajał: Arkadiusz Miś 128 punktów a szóste miejsce Celina Banek i Radosław Kantor z jednakową ilością punktów 127

  W pierwszej dziesiątce najlepszych znajdują się :
  VIII m- Nowak Jacek 126 pkt
  IX Szmit Jan 116 pkt.
  Pierwszą dziesiątkę zamyka Andrzej Onik z 95 pkt.


  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej a zakwalifikowanym na Mistrzostwach Polski Amatorów w Łodzi które odbędą się w 18-19 listopada.
  Życzymy czołowych miejsc.

  TRZECIE MIEJSCE WOJCIECHA BANKA W MISTRZOSTWACH KRAKOWA 2017

  W krakowskim klubie TCH-HUB rozegrano Ogólnopolski Turniej o Mistrzostwa Krakowa w którym uczestniczyli dwaj zawodnicy naszego klubu "IKS": Wojciech Banek i Krystian Boruch . W gronie 64 zawodników Wojtek Banek zajął bardzo dobre trzecie miejsce. Do półfinału pokonywał swoich przeciwników bez trudu : Tomasza Błażeja z Bili Tarnów 4:1, Szymona Kurala z Krakowa 4:2, Marusza Gołdyna z Krakowa 4:2,w 1/8 finału Pawła Bojsarowicza z Krakowa 5:1 w 1/4 finału Piotra Kudlika z ERG Bieruń Folie 5:1. Dopiero w półfinale pomimo dobrej gry uległ Michałowi Kędziorowi z Dębicy który przd laty był reprezentantem Polski w kilku kategoriach wiekowych.
  Szczególnie cennym zwycięstwem było pokonanie Piotra Kudlika wielokrotnego reprezentanta Polski.
  W turnieju zadebiutował nasz drugi zawodnik Krystian Boruch. Jego debiut w mocno obsadzonym turnieju wypadł bardzo obiecująco. Wygrał i przegrał po dwa pojedynki. Przegrał z Samborem Stachowiakiem i Bartkiem Smolana 2:4 a pokonał Krzysztofa Jagiełło 4;3 i Dawida Fudymę 4;0 Dało mu to 24 miejsce w turnieju.
  Jest to dobry wynik jak na debiutanta.
  SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM ZAWODNIKOM I ŻYCZYM DALSZYCH SUKCESÓW.

  Ewa Bąk wygrywa Puchar Polski Kobiet 2017

  Bilardzistka MUKS IKS Tarnów Ewa Bąk nie dała szans swoim rywalkom podczas ostatniego turnieju o Puchar Klubu kobiet w Kielcach. W finale pokonała Katarzynę Wesołowską z (Iduslubu.pl TVsports Kielce) 5:0. W półfinale i ćwierćfinale wygrała po 5;1 z Weroniką Karwik z Bili Zduny i Agnieszką Pierzynką z Wałbrzycha.
  Zawodniczka IKS Tarnów miała najwięcej trudności z pokonaniem przeciwniczek w części eliminacyjnej w której pokonała Magdalenę Tatarkiewicz z Break Bilard Club Kraków 5:3 i Agnieszkę Kolecką z Akademi Rokietnica.


  Ewa wygrała łączna klasyfikację pięciu turniejów składających się na rywalizację o Puchar Polski . To pozwala jej startować z pierwszej pozycji rozstawienia w Mistrzostwach Polski które odbędą się w Kielcach w dniach 26.11-01.12.2017


  CENNY SUKCES WOJCIECHA BANKA W GRAND PRIX POLSKI W BIAŁYMSTOKU 2017

  Czwarta edycja Grand Prix Polski rozegrana została "ELIDA"Białystok w odmianę "8" w której wystartował nasz zawodnik Wojciech Banek z "IKS " Tarnów, jako jedyny reprezentant z Tarnowa.
  W turnieju wystartowało 64 zawodników reprezentujących czołowe Kluby z Polski , wśród nich medaliści Mistrzostw Polski i Europy.
  W tym doborowym towarzystwie nasz zawodnik Wojciech Banek zajął bardzo dobre 5 miejsce. Przegrał w ćwierćfinale po bardzo dobrej grze 3:6 ze zwicięzcom tego turnieju i czołowym zawodnikiem rankingu Polski - Mariuszem Skonecznym z Tomaszowa Mazowieckiego " Lipiński Dachy ".

  W drodze do ćwierćfinału Wojtek pokonał :

 • A. Brzękowskiego z Rokietnicy 6 : 3
 • J. Regieli z Mikołowa 6 : 3
 • S. Kurala z Krakowa 6 : 3
 • T. Kaplana z Kielc 6 : 4
  Trzeba zaznaczyć że przy bardzo dobrej grze na wynik wpłyneły rozbicia. W dwóch rozbiciach nie wpadła żadna bila naszemu zawodnikowi i przeciwnik doszedł i skończył partię . Zawodnicy tej klasy raczej się nie mylą jeżeli dochodzą do stołu.Sukces uzyskany przez Wojtka w Białymstoku pozwolił mu na przesunięcie się z pozycji 24 na pozycję 14 wśród 161 najlepszych zawodników rankingu Polski 2017r


 • KOMUNIKAT NR 2


  KLUB "IKS" PRZYJMUJE ZGŁOSZENIA
  DO ORGANIZOWANYCH PRZEZ KLUB "KLUBOWYCH LIG"


 • szachy

 • warcaby
 • dart odmiana "501", i max wynik
 • karty - brydż, kierki, 66, 1000, 3-5-8
 • piłkarzyki stolikowe,
 • piłka nożna - futsal,
 • siatkówka,

 • Przy dużej ilości zgłoszeń oprócz rozgrywek "OPEN" (dostępnych bez względu na wiek)
  możliwe są rozgrywki wiekowe.Zawody przeprowadzone będą w kategoriach: ( indywidualnych, par, par mieszanych, lig firm.)  Zgłoszenia prosimy kierować na : e-mail bilardiks@op.pl lub sms z podaniem imienia ,nazwiska dyscypliny i kat.wiekowej


  TURNIEJ PAR -2017


  ZWYCIĘZCY I TURNIEJU PAR -
  KRZYSZTOF BUDZIK I RADOSŁAW KANTOR


  W poniedziałek 01. maja w organizowanym turnieju par wzięło udział osiem par które walczyły z podziałem na dwie grupy każda z każdą.


  Zwyciężyła para Budzik Krzysztof i Kantor Radosław. Po świetnym zaganiu w finale pokonali parę Boruch Krystian i Miś Arkadiusz
  wysoką wygraną 4:1.
  Udowodnili swoją piękną walką że dojście do finału było zasłużone ,pomimo że w półfinale walka z parą Wrona Łukasz i Gębala Marcin była bardzo wyrównana i tylko pomyłka Marcina Gębali przy stanie 3:3 zadecydowała o rozstrzygnięciu pojedynku. Marcin będąc przy ruchu mając czarną bilę pomylił się przy wbijaniu ,co wykorzystała para Krzyśka Budzika i Radka Kantora.Mając jedną bilę i czarną zakończyli pojedynek na swoja korzyść 4;3.


  Para Arkadiusza i Krystiana doszła do finału po trudnych zmagania z młodą parą Kociuba Jakub i Krół Bartosz.Bardzo dobra gra młodych zawodników sprawiła doświadczonym już zawodnikom Arkadiuszowi i Krystianowi nie małych trudności w osiągnięciu wygranej.Wygrali tylko dzięki bardzo udanemu zagraniu bezpiecznej i schowaniu bili. Bartek i Jakub nie mieli jak zagrać aby nie uniknąć faula co spowodowało zakończenie parti przez Arkadiusza na korzyść swojej pary . Ostatnia partia rozstrzygnęła o wejście do finału pary Krystiana Borucha i Arkadiusza Miś. Finał jednak okazał się poza ich zasięgiem gdyż nie byli w stanie
  poradzić sobie z Krzysztofem Budzikiem i Radkiem Kantorem.
  EWA BĄK Z MUKS IKS TARNÓW WYGRYWA II PUCHAR POLSKI KOBIET

  Bilardzistka naszego klubu Ewa Bąk zwyciężyła w drugich tegorocznych zawodach z cyklu Puchar Polski Kobiet
  W finale turnieju organizowanego w Łódzkim Klubie Frame pokonała reprezentantkę Polski na World Games we Wrocławiu Oliwię Czupryńską.
  Rozstawiona z nr1 Ewa Bąk po przegranej z Katarzyną Wesołowska 3 :5 , o awans do strefy pucharowej musiała walczyć z lewej strony tabeli co jej nie przeszkodziło w dojściu do finału. Z łatwością pokonała po lewej stronie Magdalenę Tatarkiewicz z Krakowa 5 : 2, Agnieszkę Kolecką z Rokietnicy 5 : 0, Weronikę Karwik 5 : 0
  W finale pokonał Oliwię Czupryńską z Nosanu Kielce 5 : 2
  Obecnie po dwóch turniejach Ewa zajmuje pierwsze mieJsce w rankingu kobiet 2017r.


  RANKING POLSKI 2017


  1. Bąk Ewa
  MUKS IKS Tarnów
  40pkt.
  2. Ząbek Monika
  ERG Bieruń Folie
  30pkt
  3. Weronika Karwik
  UKS Bila Zduny
  28pkt.
  4. Czupryńska Oliwia
  Nosan Kielce
  28pkt.
  5. Bronikowska Agnieszka
  Siewierz
  24pkt.
  6. Kolecka Agnieszka
  Akademia Bilardowa Rokietnica
  22pkt.
  7.Pietrzak Kinga
  UKS 13 Joker Tomaszów Maz.
  20 pkt.
 • Wolak Anna
  Pino Dębica
 • 20 pkt.
 • Humańska Beata
  UKS Fair Play Jaworzno
 • 20 pkt.
 • Sochacka Anita
  Snikers Rękoraj
 • 20 pkt.
  11.Łącka Izabela
  Hungry 40 BLU Salony Łazienek Łódź
  20 pkt.
  12.Wawrzyn Marta
  Pruszków
  18 pkt.
  13.Tatarkiewicz Magdalena
  Break Bilard Club Kraków
  16 pkt.
 • Świtała Bogna
  UKS Pałuki Żnin
 • 16 pkt.
 • Pierzynka Agnieszka
  Bilard Team Maria Wałbrzych
 • 16 pkt.
  16.Połubińska Joanna
  Green Club Gdańsk
  14 pkt.
 • Połczyńska Weronika
  UKS Bila Zduny
 • 14 pkt.
  18.Ryś Agata
  Snikers Rękoraj
  12 pkt.
 • Aftka Sandra
  Arkadia Tczew
 • 12 pkt.
 • Sandra Kmieć
  Snikers Rękoraj
 • 12 pkt.
 • Wesołowska Katarzyna
  TVsports Idoslubu.pl Kielce
 • 12 pkt.
  22.Malicka Milena
  Akademia Bilardowa Rokietnica
  10 pkt.
  23.Błaszczak Zuzanna
  Akademia Bilardowa Rokietnica
  6 pkt.
 • Burczyńska Aleksandra
  Snikers Rękoraj
 • 6 pkt.
 • Furmanek Paulina
  Tczew
 • 6 pkt.
 • Lipińska Hanna
  UKS Promyk Czerniewice
 • 6 pkt.
 • Kupińska Daria
  Snikers Rękoraj
 • 6 pkt.
 • Kisiel Dominika
  Snikers Rękoraj
 • 6 pkt.  WOJCIECHA BANEK MISTRZEM PO RAZ DRUGI
  W II EDYCJI GRAND PRIX MAŁOPOLSKI 2017

  Nasz zawodnik Wojciech Banek z IKS Tarnów zwycięża po raz drugi i zajmuje I miejsce w Grand Prix Małopolski 2017. Potwierdza że będzie bronił pierwszego miejsca zdobytego w 2016 w Mastersie, który był podsumowaniem całorocznego rankingu.

  Tym razem w GP Małopolski w odmianę "10" Wojtek pokonuje swoich rywali nie dając im większych szans na zwycięstwo. Dobra passa zapoczątkowana w styczniu trwa dalej.
  Jest to druga edycja i drugi raz I miejsce naszego zawodnika.
  W finale pokonał Szymona Błażeja 4 :0 w najkrótszym czasie 12 minut.
  Obecnie ma 50 punktów w rankingu i prowadzi znacznie
  z przewagą 16 punktów nad II miejcem które zajmuje Baliś Andrzej
  oraz 17 punktów nad III pozycją na której znajduje się Szymon Błażej.

  Kibicujemy naszemu zawodnikowi i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywanych turniejach.  I MIEJSCE WOJCIECHA BANEK W I GRAND PRIX MAŁOPOLSKI 2017

  Bardzo dobrze rozpoczął sezon 2017, zawodnik naszego klubu "IKS" Tarnów Wojciech Banek który 6 stycznia wygrał I eliminacje w Grand Prix Małopolski 2017. W turnieju startowało 32 zawodników . W części eliminacyjnej Wojtek pokonał po 5 : 0 Macieja Mroza z Nowego Sącza, Tomasza Irzabka z Bochni, Wojciecha Wiśniowskiego z Bili Tarnów 5 : 1 oraz Auguścika Macieja z Pino Dębica 5 : 2.

  W pólfinale przeciwnikiem naszego zawodnika był zawodnik z Nosanu Kielce Maciej Życiński z którym nasz zawodnik z IKS Tarnów wygrał 5 : 3 co dało mu awans do finału .
  Finał był jednostronny dla Wojciecha Banek który pokonał pierwszoligowego zawodnika Krzysztofa Moskala z Oskar Stalowa Wola wynikiem 5 : 1.
  Start w GP Małopolski był etapem w przygotowaniach do startu w I Turnieju Pol Tour Grand Prix Polski w Łodzi w dn. 21 - 22 styczeń 2017. Trzeba zaznaczyć że turnieje Pol Tour w cyklu rocznym rozgrywane są w różnych miastach Polski w trzy odmiany "8", "9","10" i są ważne gdyż zawodnicy z rankingu Polski zbierają punkty do eliminacji Mistrzostw Polski 2017.  MISTRZOSTWA POLSKI 2016

  W ostatnich dniach 2016r w Rumi odbyły się bilardowe Mistrzostwa Polski w których uczestniczyli zawodnicy naszego Klubu IKS Tarnów
  Wojciech Banek i Ewa Bąk. Zawodnicy walczyli w trzy odmiany "8", "9", i "10".


  Końcowe wyniki przejdą do historii klubu jako największe indywidualne i drużynowe osiągnięcia w 25 letniej działalności.  Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski została zawodniczka naszego klubu Ewa Bąk która startując w trzech odmianach zdobyła trzy medale , po jednym w każdej odmianie.
  Złoto przypadło Ewie w odmianę "8" w której w półfinale pokonała Katarzynę Wesołowską z ERG Bieruń Folie 5:2 a w finale Izabelę Łącką z Pino Dębica 5:1.
  Srebro wywalczyła w odmianę "9" w półinale pokonując Weronikę Karwik z UKS Bila Zduny 6:2, ulegając w finale Monice Ząbek z ERG Bieruń Folie.
  W ostatniej rozgrywanej odmianie "10" w półfinale doszło do rewanżu za finał w "8" i tym razem Izabela Łącka zrewanżowała się naszej zawodniczce zwyciężając 5:3 zamykając drogę do złotego medalu.


  Indywidualny sukces Ewy Bąk który dał jej 1 miejsce w klasyfikacji medalowej łączne kobiet i mężczyzn, klubowi MUKS IKS Tarnów dał trzecie miejsce w klubowej klasyfikacji medalowej.


  INDYWIDUALNE:

 • 1.Ewa Bąk 1 - 1 - 1,
 • 2.Monika Ząbek 1 - 0 - 2,
 • 3.Katarzyna Wesołowska 1 - 0 -1
 • 4.Karol Skowerski 1 - 0 - 0,
 • 5.Radosław Babica 1 - 0 - 0 .

 • KLUBOWE:

 • 1. ERG Bieruń Folie 3 - 0 - 5,
 • 2.Nosan Kielce 2 - 0 - 0 ,
 • 3.MUKS IKS Tarnów 1 - 1 - 1,
 • 4. Konsolnet Warszawa 0 - 1 - 1,
 • 5. Pino Dębica 0 - 2 -1

 • AKTUALNOŚCI - TURNIEJE W SEZONIE 2016


  MIKOŁAJKOWY TURNIEJ DLA AMATORÓW BILARDA


  Mikołajkowy turniej zakończył sezon rozgrywek turniejowych w tym roku
  W rozegranym turnieju Mikołajkowym zwyciężył Wojciech Wiśniowski który w finale pokonał Krzysztofa Budzika 5 : 0 .Jest to duża niespodzianka ponieważ pokononany został lider całego rankingu 2016 który statystycznie jest najlepszy w rozgrywanych turniejach w tym sezonie. W turnieju zawodnicy odebrali puchary za ranking ,nagrody za jesienną ligę oraz upominki Mikołajkowe.
  III - IV miejsce przypadło dla Radosława Kantora po przegranej w półfinale z Wojtkiem oraz Krystianowi Boruchowi po przegranej Krzysztofem.
  Dalsze miejsca V-VIII w tym turnieju zajęli zawodnicy którzy należą w turniejach do czołówki najlepszych zawodników:
  V-VIII Burek Grzegorz, Budzik Marcin, Miś Arkadiusz, Nowak Jacek.
  IX - XII Szmit Jana , Mleczko Marek , Andrzejewski Mateusz, Adamczyk Sławomir
  XIII - Janicki Jakub,
  XIV -Kociuba Jakub, XV Król Bartosz.  WOJCIECH BANEK MISTRZEM IX GRAND PRIX MAŁOPOLSKI W SEZONIE 2016


  11.listopada 2016r turniej Mastersa zakończył cykl turniejów w których zawodnicy zdobywali punkty do rankingu Grand Prix Małopolski 2016.Nasz zawodnik Wojciech Banek IKS Tarnów, po podsumowaniu wszystkich turniejów zdobył Mistrza Rankingu i okazał się najlepszym zawodnikiem Małopolski w 2016r.

  Turnieje rozgrywane były po dwa razy w każdą odmianę: "8" ,"9","10" W turniejach uczestniczyło 50 zawodników z róznych miast z Krakowa Kielc,Dębicy,Stalowej Woli, Mielca, Nowego Sącza ,Tarnowa oraz ze Słowacji.
  Pomimo mocnej obsady Wojciech prowadził w rankingu i obronił MISTRZA IX GRAND PRIX MAŁOPOLSKI.
  Trzeba zaznaczyć że bardzo trudno było utrzymać się na pierwszej pozycji bo w ostatnim turnieju Mastersie zdobyte punkty liczone były podwójnie.Więc prosty rachunek że słabsza forma w danym turnieju zawodnika mogła go całkowicie wykluczyć z I miejsca w rankingu, pomimo całorocznego prowadzenia.


  Serdecznie gratulujemy Wojtkowi.
  Jesteśmy z niego dumni i życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.
  Obecnie zbliża się koniec sezonu który zostanie zakończony Mistrzostwami Polski w których Wojtek będzie walczył w trzy odmiany "8","9" i "10".Mistrzostwa odbędą się w Rumi gdzie będzie walczyć 40 najleszych zawodników z całej Polski .


  ZWYCIĘZCY RANKINGU AMATORÓW O PUCHAR KLUBU IKS 2016

  KRZYSZTOF BUDZIK ZWYCIĘŻA RANKING TURNIEJÓW O PUCHAR KLUBU.

  Statystycznie po sześciu najlepszych turniejach zdobył 136 pkt.
  ( 4 razy na I miejscu, 2 razy na III miejscu)i jest najlepszym amatorem w 2016 r


  NA DRUGIM MIEJSCU NA PODIUM W RANKINGU - KRYSTIAN BORUCH

  Po sześciu najlepszych turniejach zdobył 121pkt.( 1 raz I miejsce, 3 razy II miejsce,2 razy III miejsce.)


  TRZECIE MIEJSCE W RANKINGU ZAJĄŁ - JACEK NOWAK

  Po sześciu najlepszych turniejach zdobył 113pkt.( 1 raz I miejsce, 4 razy III miejsce,1 razy V miejsce.)  Z niewielką stratą do trzeciego miejsca IV pozycję w rankingu zajęła Celina Banek zdobywając 108 punktów.(2razy II miejsce, 2 razy III miejsce i 2 razy V miejsce.)


  V miejsce zajął Arkadiusz Miś zdobywając 102 punkty- (1 raz II miejsce,1 raz III miejsce oraz 4 razy na V miejscu.
  IX EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KLUBU - WYŁONIŁA ZWYCIĘZCÓW RANKINGU 2016

  W sobotę 05 listopada rozegrano ostatnią edycję cyklu turniejów o Puchar Klubu.Niespodzianką turnieju jest Marcin Budzik który zajął I miejsce w tej edycji.
  Jest to jego pierwsze zwycięstwo tym roku. Trzeba zaznaczyć że w poprzednich latach zajmował czołowe miejsca. Ten rok nie może zaliczyć do udanych ponieważ w rankingu po najlepszych sześciu turniejach zajmuje dalekie 9 miejsce.Pomimo słabszej formy w tym roku ostatnią edycję zakończył w pięknym stylu zajmując I miejsce na podium. W finale i w grupie pokonał czołowych zawodników z rankingu.

  Drugie miejsce w tej edycji zajął Boruch Krystian. Po raz trzeci w cyklu rocznym zajął 2 miejsce i raz stał na podium na pierwszym miejscu. Bardzo dobre wyniki z ostatnich turniejów sprawiły że jest na podium w rankingu na 2 miejscu .Po raz pierwszy w rankingu rocznym zajął pucharowe miejsce.Jest to jego bardzo duże osiągnięcie ponieważ w poprzednich latach nigdy nie stał na podium i zajmował dalekie miejsca.W tej edycji widać było bardzo dobrą formę tego zawodnika. W finale pokonał czołowych zawodników z rankingu.

  Trzecie miejsce zajął tym razem Nowak Jacek .Jest to jego czwarta wygrana na tej pozycji .Raz tylko w cyklu rocznym udało mu się zająć pierwsze miejsce. Po podsmowaniu najlepszych sześciu turniejów zajmuje w rankingu rocznym 3 miejsce. Podniósł poprzeczkę ponieważ w 2015 w rankingu zajmował czwartą pozycję. Wnioskować można że forma jest co roku jest wyższa.

  Na czwartej pozycji w tym turnieju stanął lider całorocznego rankingu 2016 Krzysztof Budzik.Jest to duże zaskoczenie ponieważ w cyklu rocznm cztery razy zajmował pierwsze miejsce, co dotąd nie udało się nikomu. Ostatni turniej pomimo słabszej formy nie zagroził mu w utrzymaniu pierwszego miejsca ani nie przeszkodził w obronieniu lidera rankingu. Wyraźnie prowadzi w stosunku do pozostałych zawodników i jest najlepszym zawodnikiem z amatorów bilarda w 2016r .
  MUKS"IKS" Tarnów -AMTORSKA LIGA SIATKÓWKI 2016/2017


  Informujemy że klub bilardowy prowadzi także amatorską ligę siatkówki która składa się z klientów naszego klubu i reprezentuje nasz klub podobnie jak 2015 r.


  Pierwsze sukcesy mamy już na swoim koncie ponieważ drużyna MUKS Bilard IKS Tarnów wygrała drugi mecz w tym sezonie i obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i jest liderem w tabeli z 6pkt.
  Pokonała w pierwszym meczu SSPS Tiger - Team 3-0 oraz w drugim meczu gładko poradziła sobie z drużyną FireBall Team również 3-0. Szczegółowe wyniki ze spotkań można też śledzić na stronie http://tals.ssps.pl


  TURNIEJ BILARDOWY AMATORÓW 06.09.2014

  Po wakacja ruszyła kolejna edycja turniejów o puchar klubu . Bardzo dużą niespodzianką był spadek niektórych faworytów z dużym doświadczeniem w grze, którzy zajęli dalsze miejsca i nie liczyli się w czołówce.  I miejsca zajął drugoligowy zawodnik Wiśniowski Wojciech.Początkowo nic nie wskazywało na tak wysoką lokatę gdyż nie mógł się odnależć na stole i popełniał wiele błęów. Jednak z meczu na mecz forma tego zawodnika rosła i zasłużenie zajął tak wysoką lokatę.

  Drugie miejsce zajęła Celina Banek . Jedyną porażkę jaką poniosła we wszystkich meczach to przegrana z Wojtkiem. Poza nim nie przegrała żadnego meczu i udowoniła swoją dobrą formę.

  Trzecie miejsce zajął Krzysztof Budzik srebny medalista ligi letniej 2014, a cztwartą pozycję zajął Kałucki Bartłomiej.
  Trzeba zaznaczyć że Bartek dopiero od dwóch miesięcy zaczął przygodę z tym sportem i ze wszystkich zawodników ma najmniejszy staż. Był to jego pierwszy turniej i taka wysoka lokata, to strach pomyśleć co będzie dalej. Pokanał swoich kolegów z dużym doświadczeniem i nie dał im szans na wyjście z grupy, co spowodowało że musieli odpaść .  KLUB SPORTOWY IKS TARNÓW ORGANIZUJE SPORTOWE WAKACJE Z KLUBEM IKS DLA DZIECI MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH


  W RAMACH PROGRAMU - DYSCYPLINY SPORTOWE I SPORTOWO REKREACYJNE ;
  BILARD
  DART,
  PIŁKARZYKI STOLIKOWE


  PROGRAM ZAJĘĆ:
  Nauka przepisów gry.
  Trening specjalistyczny.
  Testy , sprawdziany , turnieje.  Opłata do uzgodnienia w zależności od ilości godzin gry. Zajęcia codziennie od 10 do 18

  UWAGA:
  W klubie obowiązuje bezwzględne przestrzeganie regulamiu zachowania na terenie klubu.
  Zakaz palenia papierosów i spożywania alkoholu.


  CZOŁOWI ZAWODNICY PIERWSZEJ EDYCJI
  I LIGI AMATORÓW BILARDA 2014


  I MIEJSCE NIEPOKONANY KRZYSZTOF BUDZIK - 9 WYGRANYCH MECZY,


  II MIEJSCE GRZEGORZ BUREK Z 9 WYGRANYMI MECZAMI ALE BEZPOŚREDNIĄ PRZEGRANĄ Z KRZYSZTOFEM,


  III MIEJSCE MARCIN BUDZIK Z 8 WYGRANYMI MECZAMI


  IV MIEJSCE ARTUR TYRKA Z 7 WYGRANYMI MECZAMI

  ZAPRASZAMY STUDENTÓW
  WYŻSZYCH UCZELNI


  DO NASZEGO KLUBU , ORAZ WŁĄCZENIE SIĘ DO RYWALIZACJI W NIŻEJ WYMIENIONYCH DYSCYPLINACH SPORTOWYCH I SPORTOWO - REKREACYJNYCH.


  DYSCYPLINY:


  bilard, mini snooker, piłka nożna, szachy,warcaby, scrabble, dart (lotki), piłkarzyki stolikowe brydż kierki , 66, 1000, 3-5-8, tenis stołowy,tenis ziemny, kręgle lekkoatletyka, triathlon, kolarstwo, strzelectwo, rajd samochodowy sprawnościowy, wspinaczka, wieloboje , inne zaproponowane


  Startujący w zawodach studenci traktowani będą jak zawodnicy swojej Uczelni - jednej drużyny w prowadzonej „Tarnowskiej Lidze Firm”.


  PROGRAM ZAJĘĆ :

  Nauka przepisów gry. Testy i sprawdziany, turnieje,


  DLA NAJLEPSZYCH : * trening cały rok, * udział w organizowanych turniejach,

 • W KLUBIE OBOWIĄZUJE:

  1.Zakaz spożywania alkoholu,
  2.Przestrzeganie regulaminu klubu,

 • WARUNKI FINANSOWE

  Do uzgodnienia w Klubie IKS

 • TERMIN ZAJĘĆ - W godz. od 9 - 24 • ZAPRASZAMY PANIE I PANÓW
  w wieku 40+,50+.60+70 lat


  DO NASZEGO KLUBU , ORAZ WŁĄCZENIE SIĘ DO RYWALIZACJI W NIŻEJ WYMIENIONYCH DYSCYPLINACH SPORTOWYCH I SPORTOWO-REKREACYJNYCH.


  Współzawodnictwo prowadzone jest w podanych kategoriach wiekowych:
 • DYSCYPLINY:
  bilard, mini snooker, piłka nożna, szachy,warcaby, scrabble, dart (lotki), piłkarzyki stolikowe brydż kierki , 66, 1000, 3-5-8, tenis stołowy,tenis ziemny, kręgle lekkoatletyka, triathlon, kolarstwo, strzelectwo, rajd samochodowy sprawnościowy, wspinaczka, wieloboje , inne zaproponowane
 • KATEGORIE WIEKOWE:
  40 lat i więcej,50 lat i więcej,60 lat i więcej70 lat i więcej
  Startujący w zawodach panie i panowie40+50+ 60+ i 70+ traktowani będą jak zawodnicy jednej drużyny w prowadzonej Tarnowskiej Lidze Firm.

 • PROGRAM ZAJĘĆ : Nauka przepisów gry. Testy i sprawdziany, turnieje,

 • DLA NAJLEPSZYCH :

  * trening cały rok,
  * udział w organizowanych turniejach,
 • W KLUBIE OBOWIĄZUJE:

  1.Zakaz spożywania alkoholu,
  2.Przestrzeganie regulaminu klubu,

 • WARUNKI FINANSOWE

  Do uzgodnienia w Klubie IKS

 • TERMIN ZAJĘĆ

  W godz. od 9 - 18 lub 22- 1
 • Wojtek Banek 17 w Best of the East Kielce 23-24 marzec 2013  Wojtek znowu nie zawiódł.Wyszedł z grupy z drugiej pozycji po jednym przegranym meczu i zajął 17 miejsce w Best of the East Kielce. W zawodach brało udział 80 zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Bułgarii.Przy remisie 5:5 z Krystianem Ćwikłą z Poznania szczęście dopisało Krystianowi. Krystian po schowaniu białej bili przez Wojtka popełnił dwa faule i przy trzech bilach na stole wybronił się z kolejnego faula, uderzając bila biała po zagraniu stanęła za kantem w łuzie na samej krawędzi. Zagranie spowodowało że Wojtkowi w żaden sposób nie udało się uniknąć faula a na stole zostały tylko trzy bile do wbicia.
  Jak pokazują statystyki obecnie jest najlepszym zawodnikiem z Tarnowa i z małopolski.Zajmuje obecie 12 miejsce w rankingu Polski w sezonie 2013.

  Retransmisja meczu: Wojciech Banek - Jarmo Jacek: http://www.tvsports.pl/retransmisje2.php?turniej=26

  GALERIA ZDJĘĆ Z ZAWODÓW na stronie PZBiL - bilard-sport.pl
  - Pełne wyniki - http://bilard-sport.pl/poltour_2013/wyniki_online.php
  - Rankign Polski - sezon 2013
  Wojtek Banek wśród najlepszych bilardzistów Polski


  Rok temu Wojciech Banek wychowanek klubu bilardowego "IKS"Tarnów , były złoty i srebrny medalista Europy juniorów, po dziewięcioletniej przerwie w startach powrócił do bilardowych stołów.Startował w wielu turniejach odnosząc szereg sukcesów w turniejach regionalnych oraz systematycznie awansował w rankingach Polskiego Związku Bilardowego. W turniejach Wik Pol Tour awansował z grup eliminacyjnych do części finałowej najlepszych 64 Polskich zawodników. W sezonie 2012 zawody kończył na miejscach: 9, 17, 32.Zakwalifikował się do Mistrzostw Polski w trzy odmiany"9 "10 "14.1"  Wytrwała praca i treningowa i częste starty dały pozytywny efekt w rezegranym Grand Prix WIK Pol Tour w Łodzi w dniach 23-24 luty 2013. W Łodzi w Grand Prix WIK Pol Tour startowało 128 zawodników. Wojtek zajął 5 miejsce przegrywając w ćwierćfinale 7 : 4 z późniejszym zwycięzcom turnieju Mariuszem Skonecznym z klubu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.


  W drodze do ćwierćfinału zawodnik IKS Tarnów Wojciech Banek pokonał w grupie:


 • W. Zielińskiego z Hadesu Poznań 5 : 1,
 • M. Ostrowskiego z SKB Oława 5 : 3
 • R. Kozioła z Warszawy 5 : 1,

  W grupie pucharowej


 • W 1/32 finału - M. Zielińskiego z Konsalnetu Warszawa 7 : 5,
 • W 1/16 finału - W. Trajdosa z Konsalnetu Warszawa 7 : 5,
 • W 1/8 finału - M. Derka z Konsalnetu Warszawa 7 : 4

  Wojtek Banek jest bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem naszego regionu.Obecnie zajmuje 7 miejsce w rankingu Polski 2013. W tegorcznych planach startowych oprócz występów w 4 pozostałych turniejach Grand Prix WIK Pol Tour,będzie brał udział w Międzynarodowych turniejach Dynamic Best OF w Czechach, Słowacji , Austrii , Litwie, Rumuni

 • PODSUMOWANIE I TURNIEJU O PUCHAR KLUBU IKS 2013


  W sobotę 02.02 rozegrano pierwszy turniej o Puchar Klubu IKS z podziałem na grupy.W grupach zawodnicy walczyli każdy z każdym , dopiero dalsza część turnieju została rozegrana systemem pucharowym z podwójną przegraną.  W półfinale walczyli : Banek Wojciech Mistrz poprzedniego sezonu 2012 o Puchar Klubu i brązowy medalista Budzik Marcin który przegrał 4 : 0, oraz Urbański Patryk który pokonał Marcina Kwiatkowskiego 4 : 0.


  W finale wygrał jak dotąd niepokonany Wojciech Banek Jest naszym zawodnikiem który reprezentuje klub IKS w turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych. Wojtek zajął I miejsce ale trzeba zaznaczyć że jest to doświadczony zawodnik który zajmuje obecnie 7 miejsce w rankingu kroczącym Polski 2013.Bierze udział w turniejach : Pool Tour i brał udział w Mistrzostwach Polski w sezonie 2012 w trzech odmianach.
  W Finale nie dając większej szansy swojemu przeciwnikowi Urbańskiemu Patrykowi pokonał go 5 : 1.Patryk musiał się zadowolić II miejscem  Budzik Jacek po bardzo ładnej walce i Burek Grzegorz srebny medalista o Puchar Klubu IKS w 2012 zajęli dopiero miejsca V - VI


  Serdecznie zapraszamy na dalsze turnieje . Wyniki w tabelach będą się zmieniać, ponieważ nowi zawodnicy startujący w turnieju pokazali się z dobrej strony. Zaangażowali się w treningi i napewno będą dużą niespodzianką w następnych turniejach i zrobią zamieszanie w tabeli.
  OTWARCIE SEZONU 2013


  Sobota 05.01 była rozpczęciem sezonu bilardowego 2013.
  Znakomicie swój sezon rozpoczął Michał Rakoczy który zajął I miejsce w turnieju amatorów bilarda. II miejsce po bardzo dobrze rozegranych pojedynkach zajął Jacek Budzik pokonując już doświadczonych amatorów bilarda a trzecie po bezpośrednim zaciętym pojedynku w finale z Jackiem zajął Krzysztof Budzik przegrywając 2 : 3.


  Bardzo słabo wypadł Grzegorz Burek który zakończył sezon 2012 wśród amatorów bilarda na II miejscu w rankingu turniejów o Puchar Klubu.

  DOTYCZY: ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU PAR RODZINNYCH 15.12.2012  1. Uwzględniając sugestię zawodników występujących w dn. 09-14.12.2012 w Mistrzostwach Polski w Dębicy , turniej zostanie rozegrany w jednym dniu 15.12.2012


  2. Biorąc pod uwagę powyższą zmianę oraz wysokość puli nagród , ograniczamy liczbę par mogącą brać udział w turnieju:

  minimalna na 24 pary i maksymalna 32 pary.


  3.Lista przyjętych par umieszczona będzie na bieżąco na naszej stronie internetowej www.ikstarnow.pl


  4. O przyjęciu do turnieju decydować będzie kolejność zgłoszeń.


  5. Termin zgłoszeń do 10.12 .2012 - potwierdzenie telefoniczne na nr 696-997-095. e-mail: bilardiks@op.pl lub pisemne na adres Klubu.

  Lista zgłoszonych par:

  1. BANEK CELINA - BANEK WOJCIECH.

  2. BĄK EWA - BĄK TOMASZ.

  3. BUDZIK KRZYSZTOF - BUDZIK JACEK

  4. PIKUL KAROLINA - PIKUL GRZEGORZ

  5. PATEREK JOANNA - PATEREK MARCIN

  6. KUDLIK MAREK - KUDLIK PIOTR

  7. BŁAŻEJ TOMASZ - BŁAŻEJ MARIUSZ

  8. WIŚNIOWSKI WOJCIECH - WIŚNIOWSKI PAWEŁ

  9. JAKIMIAK JAKUB - OSKAR STALOWA WOLA

  10 NOWICKI DARIUSZ - NOWICKI KRZYSZTOF

  11.ROGALA DARIUSZ - ROGALA DANIEL

  12 KĘDZIOR PIOTR - KĘDZIOR MICHAŁ  Klub bilardowy IKS Tarnów organizuje w dniach 15.12 2012 r.

  MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PAR RODZINNYCH

  Do udziału zapraszamy pary rodzinne z Słowacji , Czech, Ukrainy i Polski. Parę rodzinną mogą tworzyć : ( mąż- żona), (rodzic-dziecko), rodzeństwo.

  .

  Szczegółowe informacje podajemy w załączonym do zaproszenia komunikacie organizacyjnym.

  Dodatkowe informacje można uzyskać : śledząc stronę internetową Klubu, telefonicznie lub przez e-mail.

  Komunikat Organizacyjny Międzynarodowego Turnieju Par Rodzinnych

  Termin: 15.12.2012 godz. 10.

  Miejsce: Klub bilardowy IKS Tarnów , ul. Wojska Polskiego 14 ośrodek( TOSiR).

  Opłata startowa: 70zł od pary


  Nagrody:

  Pula nagród zł 3470


 • I m. - 1200 zł + puchar
 • II m - 900zł + puchar
 • III m - 500zł + puchar
 • IV m - 300 zł
 • V -VI m - 200zł
 • VII - 100zł
 • VIII m - 70 zł

  Uwaga ;Zawodnik od momentu wpłaty wpisowego może w godzinach od 10-18 i 22-01 korzystać ze stołów bilardowych po zniżkowej cenie.
  Program :

  W dniu 15.12. od 9-9.45 rejestracja zawodników 9,45-10 podział na grupy ( rozstawienie + losowanie). Godz.10. - rozpoczęcie turnieju.

  System rozgrywek :

  odmiana ''8'' wg przepisów PZBiL.

  I etap - podział na grupy. W grupach system rozgrywek każdy z każdy do 6-8 zwycięstw.

  II etap - w zależności od ilości zgłoszeń.


  Organizator zastrzega sobie nieznaczną korektę systemu rozgrywek w zależności od ilości zgłoszeń.


  System Sportowy: w pojedynkach par A-B, grę rozpoczynają zawodnicy A1-B1, grają do 3 lub 4 wygranych partii. (W zależności od ustaleń organizatora i ilości zgłoszonych par). Następnie do gry wchodzą zawodnicy A2i B2 i kontynuują mecz do 6-8 wygranych partii. W pojedynkach półfinałowych i finale , docelowa ilość partii może być powiększona do 8-10 wygranych partii (uzgodnienia regulaminowe przed turniejem.


  Komunikat organizacyjny : Prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej klubu www.ikstarnow.pl na której podawana będzie aktualna liczba zawodników oraz inne komunikaty organizacyjne.


  Noclegi : rezerwacja spoczywa na uczestniczkach turnieju.


  Hotel Tarnovia tel. 146221068 , www.hotel.tarnovia.pl
  Pod Jabłoniami - domki bungalowe na campingu Pod Jabłoniami ul. Piłsudskiego tel. 146215124 . 502562005 www.camping.tarnow.pl
  Hotel Kantoria ul Piłsudskiego tel. 14 6522933 , 502562005 www.kantoria.pl
  Hotel Ochrony Zdrowia ul. Lwowska 178 tel. 146269855 www.hoz.in.tarnow.pl
  Hotel Jana Rynek.ul. Rynek 14 tel.146260564 , www. hotelujana.pl


  Termin zgłoszeń do 10.12 .2012 - potwierdzenie telefoniczne na nr 696-997-095. e-mail: bilardiks@op.pl lub pisemne na adres Klubu.


  Lista par z Polski zaproszonych na turniej :

  Adamowicz Wojciech
  Adamowicz Piotr
  Bistro Bilard Oświecim
  Babica Radosław
  Bieling Magdalena
  Nosan Galeria Echo Kielce
  Banek Celina
  Banek Wojciech
  "IKS" Tarnów
  Bachta Dorota
  Bachta Marek
  Breeak Bielsko Biała
  Bąk Ewa
  Bąk Tomasz
  Tarnów
  Błazej Tomasz
  Błazej Mariusz
  Bila Tarnów
  Bilińska Magdalena
  Biliński Robert
  Frame Łódź
  Butowski Damian
  Butowski Tomasz
  8 Bila Gdynia
  Chapliński Adam
  Chapliński Artur
  Frame Łódź
  Chołodowski Paweł
  Chołodowski Łukasz
  Chołodowska Alksandra
  Fuga Mundi Wrocław
  Chmielarz Mariusz
  Chmielarz Sławomir
  Porter Częstochowa
  Czupryńska Oliwia
  Czupryński Piotr
  Nosan Galeria Echo Kielce
  Fandrejewska Aleksandra
  Frandrejewski Andrzej
  Arkana Tczew
  Fortuński Mieszko
  Fortuński Marcel
  Fortuński Bogusław
  Baribal Lubin, Konsalnet Warszawa
  Frącek Mariusz
  Frącek łukasz
  Ósemka Rzeszów
  Gajny Małgorzata
  Gajny Tomasz
  9 Mielec
  Garbarek Maciej
  Garbarek Jan
  Akademia Bilardowa Rokietnica
  Gardias Krzysztof
  Gardias Patryk
  Gardias Szymon
  Frame Łódź
  Hołody Dawid
  Hołody Szymon
  Oskar Stalowa Wola
  Hurnik Honorata
  Hurnik Marzena
  Hurnik Paweł
  Frame Łódź
  Jakubiec Maciej
  Jakubiec Tomasz
  Breeak BalL Bielsko Biała
  Joma Dylan
  Joma Dalwati
  Frame Łódź
  Jutkowiak Łukasz
  Jutkowiak Piotr
  Akademia Bilardowa Rokietnica
  Junkin Kewin
  Junkin Tomasz
  8 Bila Kościerzyna
  Kaczmarek Paweł
  Kaczmarek Hubert
  Bilard Studio Warszawa
  Kapłan Tomasz
  Kapłan Grzegorz
  Ósemka Rzeszów - Nosan Kielce
  Kędzierski Grzegorz
  Kędzierski Karol
  Kielce
  Kędzior Michał
  Kędzior Piotr
  Pino Dębica
  Kleinszmit Konrad
  Kleinszmit Tomasz
  8 Bila Kościerzyna
  Kiszewski Krzysztof
  Kiszewski Maciej
  Zakręcona Bila Poznań
  Kogut Piotr
  Kogut Paweł
  Tarnów
  Konkiel Kacper
  Konkiel Roman
  8 Bila Gdynia
  Kosiński Krzysztof
  Kosiński Tomasz
  Oskar Stalowa Wola
  Kowalczyk Przemek
  Kowalczyk Michał
  Frame Łódź
  Kubalski Marcin
  Kubalski Jerzy
  Konsalnet Warszawa
  Kubicki Grzegorz
  Kubicki Patryk
  Virtua Games Ostrów Wielkopolski
  Kudlik Piotr
  Kudlik Marek
  Metal Fach LP Sokółka
  Krzemiński Marcin
  Krzemińska Marta
  Kielce
  Łangowski Bartosz
  Łangowski Jakub
  Zakręcona Bila Poznań
  Łobocki Zygmunt
  Łobocki Jakub
  Fuga Mundi Wrocław
  Macioł Arkadiusz
  Macioł Daniel
  Nosan Galeria Echo Kielce
  Matykiewicz Wojciech
  Matykiewicz Konrad
  Nowy Sącz
  Mikołajczuk Edward
  Mikołajczuk Dawid
  Baribal Lubin
  Modrzejewski Konrad
  Modrzejewski Grzegorz
  Klub 54 Łomża
  Nowak Sławomir
  Nowak Andrzej
  Jarociński Klub Bilardowy
  Nowakowski Piotr
  Nowakowski Tomasz
  Jarociński Klub Bilardowy
  Nowicki Dariusz
  Nowicki Krzysztof
  Nosan Galeria Echo Kielce
  Ostrowski Piotr
  Ostrowski Paweł
  Green Klub Gdańsk
  Piekarski Konrad
  Piekarski Krystian
  Piekarski Lech
  Metal Fach LP Sokółka
  Pigla Kazimierz
  Pigla Dawid
  Pigla Wojciech
  Akademia Bilardowa Rokietnica
  Pikul Grzegorz
  Pikul Karolina
  Oskar Stalowa Wola
  Piotrowski Mateusz
  Piotrowski Sebastian
  Break Ball Bielsko Biała
  Płuciennik Daniel
  Płuciennik Marek
  Frame Łódź
  Poczta Filip
  Poczta Miłosz
  UKS Bila Zduny
  Rak Daniel
  Rak Arek
  Bila Tarnów
  Rolińska Agnieszka
  Roliński Robert
  Trefl Sopot
  Ryś Agata
  Ryś Dawid
  UKS Rękoraj
  Sadlik Szymon
  Sadlik Tomasz
  Ósemka Rzeszów
  Sidło Agata
  Sidło Dariusz
  Nosan Galeria Echo Kielce
  Skoneczny Adam
  Skoneczny Mariusz
  Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki
  Stankiewicz Marcin
  Stankiewicz Bartosz
  Mrongowo
  Sugalski Piotr
  Sugalski Paweł
  Green Klub Gdańsk
  Stawarz Małgorzata
  Stawarz Kinga
  Stawarz Janusz
  Ósemka Rzeszów
  Śmielak Mateusz
  Śmielak Mirosław
  Bisto Bilard Oświęcim
  Śniegocka Marta
  Śniegocki Mateusz
  Konsalnet Warszawa
  Szabat Michał
  Szabat Karol
  Break Janów Lubelski
  Sząszor Kamil
  Sząszor Mateusz
  Trefl Sopot
  Tomczyk Michał
  Tomczyk Piotr
  Breeak 147 Radom
  Urbański Patryk
  Urbański Jacek
  "IKS"Tarnów
  Wdowicki Ryszard
  Wdowicki Mateusz
  Zakręcona Bila Poznań
  Witkowski Łukasz
  Witkowski Mirek
  Bila Tarnów
  Wisz Adam
  Wisz Marek
  Ósemka Rzeszów
  Wiśniowski Paweł
  Wiśniowski Wojciech
  Bila Tarnów
  Wójcik Maciej
  Wójcik Dominik
  Kielce
  Zalewski Marcin
  Zalewski Karol
  Kętrzyn
  Ząbek Monika
  Ząbek Sylwia
  Pino Dębica
  Zubrzycki Maciej
  Zubrzycki Marcin
  9 Mielec
  Żurkowski Michał
  Żurkowski Roman
  Masters Lublin

  Lista par ze Słowacji zaproszonych na turniej :

  Billich Aleksander
  Billich Ladislav
  LA BILL NTRA
  Dobal Bohus
  Dobalova Elena
  BRBA LAVOS BRATISLAVA
  Domjan Zsolt
  Domjanova Angelika
  SATURNUS KOMARNO
  Hromadka Ivan
  Hromadka Matus
  FUN OHNIVKO BANSKA BYSTRIYCA
  Hrubco Matej
  Hrubco Miroslav
  PRESOV
  Kovac Jan
  Kovac Lukas
  BK SHEEPS BRATISLAVA
  Koniar Jakub
  Koniar Samuel
  LAVOS BRATISLAWA
  Latika Robert
  LatikaTomas
  LAVOS BRATISLAVA
  Levrinc Juraj
  Levrinc Stefan
  NOBLIZOL NOVA BANA
  Lisik Jozef
  Lisik Zdenko
  ALPIA MARTIN
  Marko Tibor
  Marko Radoslav
  CIERNY OROL LIPTOVSKY MIKULAS
  LONDON TRNAVA
  Molnar Zoltan
  Molnar Balint
  VEGAS CLUB DUNAJSKA STRIEDA
  Mrva Kiko
  Mreva Milan
  Hores Presov
  Spirek Dusan
  Spirek Simon
  NOBIZOL NOVA BANDA
  Struhar Oliver
  Struhar Stanislav
  Struhrova Mihaela
  LAVOS BRATISLAVA
  Toth Patrik
  Toth Marek
  BILOSISTI MOLDAVA NAD BODVOV
  Zavadinka Zdeno
  Zavadinka Martina
  BARDEJOV
  Zemko Jozef
  Zemko Vojtech
  BC OHNIVKO B. BYSTRICA

  Lista par z Czech zaproszonych na turniej :


  Horenovsky Jarda
  Horenovsky Martin
  MAPLE POOL CLUB PARDOBICE
  Javurek Jarda
  Javurek Jan
  MAPLE POOL CLUB PARDOBICE
  Divis Jan
  Divis Pavel
  Divisova Marketa
  MAPLE POOL CLUB PARDOBICE
  Zelman David
  Zelmanova Ilona
  MAPLE POOL CLUB PARDOBICE


  ZAPROSZENIE


  Turniej Pracowników Oświaty
  01.12 2012 r.sobota

  Zapraszamy pracowników dydaktycznych ,administracyjnych zatrudnionych w resorcie Oświaty oraz członków ich rodzin na:


  I OTWARTE MISTRZOSTWA TARNOWA PRACOWNIKÓW OŚWIATY
  W DYSCYPLINACH BILARD DART


  POSTANOWIENIA ORGANIZACYJNE:  1.Miejsce zawodów : Klub Bilardowy IKS Tarnów ( TOSiR), ul. Wojska Polskiego 14

  2.Kategorie wiekowe :
 • a) seniorzy - pracownicy szkół ,
 • b) młodzieżowe - juniorzy 15-19 lat,
 • c) młodzicy 11-14 lat,
 • d)dzieci 10 i mniej lat.

  3.Program :
 • do godz. 9.30 przyjmowanie zgłoszeń,
 • 10 rozpoczęcie turnieju bilardowego,
 • 10 do 14 turniej darta na max wynik,

  4.Wpisowe: dorośli 10 zł,
  młodzież 5 zł

  5.Termin zgłoszeń telefonicznie 696-997 095 lub e mail; bilardiks@op.pl strona internetowa www. ikstarnow.pl

  6.Turniej jest otwarty dla pracowników spoza Tarnowa.

  7.Dodatkowe informacje jak pkt.5

  8.Cel turnieju: wyłonienie najlepszych reprezentantów branży Oświatowej do dalszej rywalizacji z innymi ośrodkami oraz rekrutacja uzdolnionych zawodników do wyczynowego uprawiania sportu.

  9.W dalszej perspektywie Klub "IKS" zorganizuje podobne zawody w dyscyplinach : snooker, dart - 301,szach, warcaby, brydż, piłkarzyki stolikowe, rajd samochodowy sprawnościowy itp.

 • ZAPROSZENIE


  Klub bilardowy IKS Tarnów organizuje w dniach 03.11 2012 r.

  MISTRZOSTWA TARNOWA W "9"

  Szczegółowe informacje podajemy w załączonym do zaproszenia komunikacie organizacyjnym.

  Dodatkowe informacje można uzyskać : śledząc stronę internetową Klubu, telefonicznie lub przez e-mail.

  Komunikat Organizacyjny
  OTWARTYCH MISTRZOSTW TARNOWA W "9"


  Termin: 03.11 2012 r. godz. 10.


  Miejsce:

  Klub bilardowy IKS Tarnów , ul. Wojska Polskiego 14 ośrodek( TOSiR).


  Opłata startowa: 30zł

  Nagrody: Pula nagród 70%wpisowego. • I m. - 40% z 70% + puchar
 • II m - 30% z 70% + puchar
 • III m. - 20% z 70% + puchar
 • IV m - 10% z 70%

  Uwaga ;
  Zawodnik od momentu wpłaty wpisowego może w godzinach od 10-18 i 22-01 korzystać ze stołów bilardowych po zniżkowej cenie.


  Program : W dniu 3.11.2012 odmiana "9"

  Rejestracja zawodników od 9 do 9.45

  9.45-10 podział na grupy

  System rozgrywek : odmiana "9"godz. 10 rozpoczęcie turnieju wg przepisów PZBiL.

  I etap - podział na grupy. W grupach system rozgrywek każdy z każdy do 4 zwycięstw. Awans do drugiego etapu o miejsca 1-8, pierwszych dwóch zawodników z każdej grupy. Pozostali zawodnicy grają o miejsca 9 i dalsze.

  II etap - system pucharowy o miejsca 1-8 i 9 i dalsze.


  Organizator zastrzega sobie nieznaczną korektę systemu rozgrywek w zależności od ilości zgłoszeń.

  Komunikat organizacyjny : Prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej klubu www.ikstarnow.pl na której podawana będzie aktualna liczba zawodników oraz inne komunikaty organizacyjne.

  Termin zgłoszeń do 01.11 .2012 - potwierdzenie telefoniczne na nr 696-997-095. e-mail: bilardiks@op.pl lub pisemne na adres Klubu. • Szczegółowe informacje podajemy w załączonym do zaproszenia komunikacie organizacyjnym.


  Dodatkowe informacje można uzyskać : śledząc stronę internetową Klubu, telefonicznie lub przez e-mail.

  Komunikat Organizacyjny
  MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU O PUCHAR MIAST I GMIN W "8"


  Termin: 27-28.10 2012 r. godz. 10.

  Miejsce: Klub bilardowy IKS Tarnów , ul. Wojska Polskiego 14 ośrodek( TOSiR).

  Opłata startowa: 50zł od pary.

  Nagrody: Pula nagród 70%wpisowego.


 • I m. - 40% z 70% + puchar + dyplom,
 • II m - 30% z 70% + puchar + dyplom,
 • III m.- - 20% z 70% + puchar + dyplom,
 • IV m - 10% z 70%  Program : W dniu 27.10 rejestracja zawodników od 9 do 9.45

  System rozgrywek : odmiana "8" wg przepisów PZBiL.

  I etap - podział na grupy. W grupach system rozgrywek każdy z każdy do 4 zwycięstw. Awans do drugiego etapu o miejsca 1-8, pierwsze dwie drużyny z każdej grupy. Pozostali zawodnicy grają o miejsca 9 i dalsze.

  II etap - system pucharowy o miejsca 1-8 i 9 i dalsze.


  Uwaga: Drużyny grają jako pary deblowe. Z każdego miasta może startować dowolna ilość par.Zawodnik od momentu wpłaty wpisowego może w godzinach od 10-18 i 22-01 korzystać ze stołów bilardowych po zniżkowej cenie.


  Organizator zastrzega sobie nieznaczną korektę systemu rozgrywek w zależności od ilości zgłoszeń.

  Komunikat organizacyjny : Prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej klubu www.ikstarnow.pl na której podawana będzie aktualna liczba zawodników oraz inne komunikaty organizacyjne.

  Noclegi : rezerwacja spoczywa na uczestniczkach turnieju.

 • Hotel Tarnovia tel. 146221068 , www.hotel.tarnovia.pl
 • Pod Jabłoniami - domki bungalowe na campingu Pod Jabłoniami ul. Piłsudskiego tel. 146215124 . 502562005 www.camping.tarnow.pl
 • Hotel Kantoria ul Piłsudskiego tel. 14 6522933 , 502562005 www.kantoria.pl
 • Hotel Ochrony Zdrowia ul. Lwowska 178 tel. 146269855 www.hoz.in.tarnow.pl
 • Hotel Jana Rynek.ul. Rynek 14 tel.146260564 , www. hotelujana.pl
 • OHPTarnów.ul. Mościckiego 27, tel. 146217235 www.ckiw-tarnow.ohp.pl.

  Termin zgłoszeń do 20.10 .2012 - potwierdzenie telefoniczne na nr 696-997-095. e-mail: bilardiks@op.pl lub pisemne na adres Klubu. • Podsumowanie turnieju " Graj Fair Play Say No! To Doping - Powiedz Nie! Dopingowi


  Klub bilardowy IKS był jedny z dwudziestu klubów w którym zorganizowany był turniej przez European Billiard Council i Polski Związek Bilardowy a wspierany przez firmę Mak Marketing. Turniej rozgrywany był pod hasłem "Graj Fair Play"- Powiedz Nie Dopingowi.


  Zawodnicy grali w dwóch grupach systemem każdy z każdy z zastosowaniem regulaminu.Amatorzy bilarda grali na preferencyjnych warunkach i już na starcie otrzymywali od zawodnika I ligowego grającego w Pool Tour Wojciecha Banek 2 : 0 a od zawodnika II ligi Wiśniowskiego Wojciecha 1 : 0. Biorąc pod uwagę osoby początkujące i amatorów nie grano systemem podwójnej przegranej aby umożliwić każdemu wpłacającemu wpisowe pograć sobie i aby nie było takiej sytuacji że po przegraniu dwóch pojedynków kończą przygodę z bilardem.


  Turniej wygrał Wojciech Banek który wygrał w finale z Ewą Bąk 4 : 2. Trzecie miejsce zajął Patryk Urbański który pokonał Tomasza Bąk 4 : 0


  Turniej rozpoczął się o 10 a zakończył o 19. Rozgrywany był na 4 stołach 9 firmy Wik Olimpik. W czasie otwarcia turnieju odczytano komunikat sponsora , rozdano materiały propagujące zdrową i sportową rywalizację w sporcie "NIE DOPINGOWI" oraz każdy uczestnik otrzymał kupon na 15 %zniżką przy zakupie sprzętu bilardowego i akcesoriów w Mark Marketingu


  Po zakończeniu turnieju rozdano nagody pieniężne oraz medale.
  I Mistrzostwa Tarnowa 2012

  I Mistrzostwa Tarnowa w pool bilard w "8" zostały rozegrane w klubie IKS Tarnów. Na starcie stanęło 13 zawodników i zawodniczek.W eliminacjach podzielonych na 2 grupy grano systemem każdy z kazdym do 4 wygranych partii. Do części pucharowej zakwalifikowało się 8 zawodników.
  Po pojedynkach ćwirćfinałowych do półfinału dostali się:
  - Banek Wojciech,Rak Daniel , Gosk Wojciech i Wiśniowski Wojciech.  Dwa pojedynki półfinałowe rostrzygnęli na swoją korzyść:
  Wojciech Banek z IKS Tarnów pokonując 5 : 4 Wojciecha Goska z Pino Dębica oraz Daniel Rak z Bili Tarnów pokonując swojego kolegę klubowego Wojciecha Wiśniowskiego 5 : 2.


  W pojedynkach finałowych o miejsca 1-4 zagrali:
  o III miejsce walczyli W. Gosk z W. Wiśniowskim gdzie przewaga W. Goska była bardzo duża. Pokonał on W. Wiśnowskiego wynikiem 5 : 1 i zajął III miejsce.
  W pojedynku o tytuł Mistrza Tarnowa spotkali się Daniel Rak i Wojtek Banek. Tym razem niespodziewanie lecz zasłużenie wygrał zawodnik Bili Tarnów Daniel Rak uzyskając I miejsce który pokonał faworyta turnieju Wojciech Banka.
  Podsumowując całość Turnieju 2012- Mistrzostwa Tarnowa wygrał Daniel Rak a Wicemistrzem został Wojciech Banek.


  Najlepsi 4 zawodnicy otrzymali regulaminowe nagrody finansowe, puchary i dyplomy.
  SEZON 2012 ROZPOCZĘTY


  Międzynarodowym turniejem kobiet rozpoczęty został 20 sezon bilardowy w Klubie IKS który jest podsumowaniem dorobku sportowego tego okresu.  Wychowankami klubu miedzy innymi są złoci medaliści Mistrzostw Europy Juniorów Wojciech Banek i Mariusz Klimek ,Mistrz Polski Seniorów Wojciech Gosk. Mistrz Polski Amatorów Mirosław Witkowski oraz uzupełniający skład I ligowego zespołu w latach ubiegłych Witkowski Łukasz i Kogut Piotr. Największym osiągnięciem drużynowym Klubu było IV miejsce w finale Pucharu Polski w Myślenicach w 1998r.

  W turnieju kobiet rozegranym 22.09.2012 z okazji 20-lecia Klubu IKS wystartowało dziesięć zawodniczek z Polski i jedna zawodniczka z Bratysławy - Lena Pokorna.


  Z czołówki zawodniczek krajowych zabrakło tylko zawodniczek z Kielc Czupryńskiej Oliwi i Wesołowskiej Katarzyny których nieobecność ,niezbyt zaważyła na poziomie sportowym turnieju, bo jak pokazał to turniej w następnym dniu w Rzeszowie z ich udziałem, tylko Czupryńska weszła do czołowej ósemki.

  Turniej w Klubie IKS wygrała pochodząca z Sosnowca reprezentująca Pino Dębica Izabela Łącka która pokonała w finale 4 : 3 Karolinę Pikul zawodniczkę Ósemki Rzeszów.
  W meczu o trzecie miejsce Ewa Bąk z Tarnowa pokonała Sylwię Ząbek z Pino Dębica również 4 : 3.
  Ewa Bąk po dłuższej przerwie w startach powróciła do sportu bilardowego i to z dużym powodzeniem, co potwierdzają wyniki turnieju w Tarnowie jak i Pucharze Polski i Rzeszowie gdzie przegrała tylko z zwyciężczynią Izabelą Łącką dwukrotnie 5 : 4.. Piąte miejsca w turnieju tarnowskim zajęły: Celina Banek z IKS Tarnów. Agnieszka Wanat, Monika Ząbek z Pino Dębica i Kinga Stawarz z Ósemki Rzeszów.
  Tu kolejna pozytywna niespodzianka. W turnieju oficjalnym ogólnopolskim po raz pierwszy wystartowała zawodniczka Klubu IKS Celina Banek , która weszła do najlepszej ósemki i stawiła naprawdę duży opór czołowym zawodniczkom Polski . Przegrała wprawdzie dwa razy po 2:4 ale z Karoliną Pikul i Ewą Bąk wielokrotnymi Mistrzyniami i reprezentantkami Polski.Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej i przyjacielskiej atmosferze a zawodniczki zyskały dużo sympatii u widzów i organizatorów turnieju.


  TURNIEJ BILARDA Z NAGRODAMI


  Klub bilardowy IKS Tarnów organizuje
  13.10 2012 r.sobota

  " Graj Fair Play Say No! To Doping - Powiedz Nie! Dopingowi"


  Klub Bilardowy IKS Tarnów zaprasza na organizowany w naszym Klubie turniej bilardowy, przez European Biliard Council i Polski Związek Bilardowy. Akcję wspiera Komisja ds. Zwalczania Dopingu w Sporcie a sponsorem jest Firma Mak Marketing.

  Turniej bilardowy w pool bilard "9"rozgrywany pod hasłem:
  GAJ FAIR PLAY SAY NO! DOPING - POWIEDZ NIE DOPINGOWI


  Postanowienia organizacyjne:

 • Miejsce turnieju : Kub bilardowy IKS Tarnów , ul. Wojska Polskiego 14 (TOSiR).
 • Termin : 13.10..2012 (sobota) godz. 10.
 • Wpisowe: 15 zł.
 • Nagrody :
 • I miejsce - 150 zł
 • II miejsce - 100 zł
 • III miejsce - 50 zł

  Turniej w odmianę "9" do trzech wygranych partii. Zgłoszenia w dniu turnieju

  Turniej otwarty z preferencjami dla amatorów lecz mogą brać udział wszyscy na określonych warunkach:
 • zawodnik I ligi grając z zawodnikiem II ligi zaczyna od
  0-1.
 • zawodnik I ligi grając z amatorem zaczyna od
  0- 2,
 • zawodnik II ligi grając z amatorem zaczyna od
  0-1

  W turnieju mogą brać udział między innymi , zawodnicy ze Słowacji, Czech . • ZAPROSZENIE NA OTWARTE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA TARNOWA


  Klub bilardowy IKS Tarnów organizuje w dniach 6.10 2012 r.

  MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA TARNOWA W "8"

  Do udziału zapraszamy zawodniczki i zawodników waszego Klubu. Zaproszenia kierujemy do Klubów Słowacji , Czech oraz klubów z Polski z województwa: małopolskiego , podkarpackiegoi świętokrzyskiego.

  Szczegółowe informacje podajemy w załączonym do zaproszenia komunikacie organizacyjnym.

  Dodatkowe informacje można uzyskać : śledząc stronę internetową Klubu, telefonicznie lub przez e-mail.

  Komunikat Organizacyjny
  OTWARTYCH MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW TARNOWA W "8"


  Termin: 6.10 2012 r. godz. 10.


  Miejsce:

  Klub bilardowy IKS Tarnów , ul. Wojska Polskiego 14 ośrodek( TOSiR).


  Opłata startowa: 30zł

  Nagrody: Pula nagród 70%wpisowego. • I m. - 40% z 70% + puchar + dyplom,
 • II m - 30% z 70% + puchar + dyplom,
 • III m. - 20% z 70% + puchar + dyplom,
 • IV m - 10% z 70%

  Uwaga ;
  Zawodnik od momentu wpłaty wpisowego może w godzinach od 10-18 i 22-01 korzystać ze stołów bilardowych po zniżkowej cenie.


  Program : W dniu 6.10 odmiana "8"
  W dniu 7.10 odmiana "9"


  Rejestracja zawodników od 9 do 9.45

  System rozgrywek : odmiana "8" "9" wg przepisów PZBiL.

  I etap - podział na grupy. W grupach system rozgrywek każdy z każdy do 4 zwycięstw. Awans do drugiego etapu o miejsca 1-8, pierwszych dwóch zawodników z każdej grupy. Pozostali zawodnicy grają o miejsca 9 i dalsze.

  II etap - system pucharowy o miejsca 1-8 i 9 i dalsze.


  Organizator zastrzega sobie nieznaczną korektę systemu rozgrywek w zależności od ilości zgłoszeń.

  Komunikat organizacyjny : Prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej klubu www.ikstarnow.pl na której podawana będzie aktualna liczba zawodników oraz inne komunikaty organizacyjne.

  Noclegi : rezerwacja spoczywa na uczestniczkach turnieju.

 • Hotel Tarnovia tel. 146221068 , www.hotel.tarnovia.pl
 • Pod Jabłoniami - domki bungalowe na campingu Pod Jabłoniami ul. Piłsudskiego tel. 146215124 . 502562005 www.camping.tarnow.pl
 • Hotel Kantoria ul Piłsudskiego tel. 14 6522933 , 502562005 www.kantoria.pl
 • Hotel Ochrony Zdrowia ul. Lwowska 178 tel. 146269855 www.hoz.in.tarnow.pl
 • Hotel Jana Rynek.ul. Rynek 14 tel.146260564 , www. hotelujana.pl
 • OHPTarnów.ul. Mościckiego 27, tel. 146217235 www.ckiw-tarnow.ohp.pl.

  Termin zgłoszeń do 03.10 .2012 - potwierdzenie telefoniczne na nr 696-997-095. e-mail: bilardiks@op.pl lub pisemne na adres Klubu.


 • 9 MIEJSCE W WIK POL TOUR WARSZAWA 14-15 LIPIEC 2012

  Bardzo dobry występ naszego zawodnika Wojtka Banka w klubie Arena w Warszawie.W Wik Pol Tour strtowało 96 zawodników podzielonych na 20 grup. W pierwszym dniu Wojtek w fazie grupowej pokonał wszystkich zawodników w grupie w tym również rozstawionego z numerem jeden w rankingu Polski M. Śniegockiego 4 : 3 i awansował do strefy pucharowej bez straty pkt. z pierwszej pozycji.
  Dopiero w drugm dniu w 1/8 finału przegrał swój pierwszy pojedynek z M. Fortuńskim co dało mu 9 miejsce w turnieju.  WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH POJEDYNKÓW W GRUPIE:
  W Banek - M.Augustyn - 4 : 0
  W.Banek - M.Masou - 4 : 3
  W.Banek - A. Czarnowski - 4 : 3
  W Banek - M. Śniegocki - 4 : 3


  MEDALOWA POZYCJA V GRAND PRIX MAŁOPOLSKI - 5 ELIMINACJA

  W niedzielę rozegrane zostało kolejne V GRAND PRIX MAŁOPOLSKI ,w której nasz zawodnik Wojciech Banek zajął III miejsce przegrywając w półfinale z wielokrotnym Mistrzem Polski Tomaszem Kapłanem z Nosanu Kielce wynikem 3:4. W sezonie 2012 była to V eliminacja. Wojtek opuścił jeden turniej i po czterech rozegranych turniejach klasyfikuje się w rankingu Grand Prix na trzeciej pozycji ze zdobyczą 75pkt.
  TRZECI KOLEJNY SUKCES NASZEGO ZAWODNIKA WOJTKA BANKA W MIELCU

  Przed trzecim turniejem bilardowym w którym wystartowało 50 zawodników, w tym kilku z listy TOP 16 Polskiej listy zawodników wyczynowych , zasadnym było pytanie czy "niespodzianka" bieżącego sezonu zawodnik Klubu bilardowego "IKS" - Wojtek Banek podtrzyma zwycięską passę.

  W II rundzie Grand Prix Małopolski nasz zawodnik nie zawiódł i wygrał turniej, pokonując kolejno 6 zawodników.Pierwszym pokonananym został Marcin Krasnodębski z Krakowskiego "BREAK CLUBU", którego Wojtek pokonał 4 : 3 a drugim pokonanym został Szczkuła Michał zawodnik "BILI" Tarnów wynikiem 4 : 0. W kolejnej rundzie wyższość musiał uznać zwycięzca ubiegłorocznego cyklu Grand PRIX Maciej Auguścik z Pino Dębica, który przegrał gładko 0 : 4. W czwartej rundzie na drodze zawodnika stanął wychowanek Bili Tarnów Wojciech Wąsacz, ale i on musiał uznać wyższość Wojtka Banka przegywając
  1 : 4


  W ćwierćfinale Wojtek pokonał wynikiem 4 : 3, byłego wychowanka Klubu IKS Wojciecha Wiśniowskiego który od bieżącego roku jest zawodnikiem Bili Tarnów.

  Półfinał to kolejne derby tarnowskie , MUKS "IKS" Tarnów - kontra "Bila" i kolejne zwcięstwo naszego zawodnika Wojtka Banka z "IKS" nad Tomkiem Błażejem z "Bili" - 4 : 0

  Finał można nazwać dawnymi derbami wychowanków Klubu IKS - Wojtka Goska który w ostatnich latach reprezentuje barwy I ligowego klubu Pino Dębica i Wojtka Banka . Mimo niepowodzenia w początkowej fazie pojedynku w której Dębiczanin prowadził 3 ; 1, końcówka należała do zawodnika Wojtka Banka który wygrywając 3 kolejne partie został zwycięzcą turnieju.

  Trzeci zwycięski turniej zawodnka IKS Wojtka Banka i 17 kolejny wygrany pojedynek. Jak na poczatek trudno było oczekiwać lepszej postawy.  UDANY COME BACK WOJTKA BANKA

  Po 9- letniej rozłące ze sportem bilardowym , bardzo udanie powrócił wychowanek

  Klubu "IKS" Tarnów - Wojciech Banek.

  Były reprezentant Polski juniorów, złoty drużynowy medalista Mistrzostw Europy , wystartował w dwóch turniejach organizowanych przez Tarnowskie Kluby.
  W turnieju o Puchar KLUBU IKS Tarnów w którym wystartowało 24 zawodników i zawodniczek, pokonał kolejno:
 • Marka Nizioła - 4 : 1
 • Jakuba Bernady - 4 : 2
 • Mirosława Seredyńskiego - 4 : 0
 • W półfinale wygrywając z Marcinem Budzikiem 4 : 0

 • W finale bez trudu pokonał Wojciecha Wiśniowskiego z Bili Tarnów 5 : 1

  Wojciech Banek wygrał turniej nie dając większych szans swoim przeciwnikom. W 5 pojedynkach przegrał tylko 4 partie wobec 24 wygranych.


  Bardzo dobrze zaprezentowali się również reprezentanci filii Klubu UKS "IKS" Pleśna

  Marcin Budzik I Grzegorz Burek

  którzy zajęli III miejsce w turnieju, po zwycięstwach barażowych nad Mirosławem Seredyńskim i Mariuszem Gniadek wygrywając 3 : 2  W drugim Turnieju rozegranym w klubie Bila - Wojtek Banek ponownie wygrał turniej , pokonując komplet zawodników tego klubu, którzy ubiegali się o awans do I ligi bilardowej


  Kolejno pokonał :

 • Sławomira Kalickiego - 4: 0
 • Wojciecha Wąsacza - 4 : 1
 • Władomira Nikolaka - 4 : 2
 • Pawła Męderaka - 4 : 0
 • Pawła Wiśniowskiego - 4 : 0
 • Daniela Raka - 4 : 2


  Wojciech Banek wygrywając 6 pojedynków, uzyskał korzystny stosunek partii wygranych do przegranych 24 : 5 i obecie w eliminacjach turnieju Amator Challenge zajmuje I miejsce. W najbliższym czasie Wojtek oprócz turniejów w Tarnowie , wystartuje w Kielcach, Rzeszowie. Nowym Sączu , eliminacjach do Mistrzostw Polski oraz turniejach Pool- Tour. • 20 LAT KLUBU BILARDOWEGO IKS


  ZAWODNICY I WYCHOWANKOWIE - REPREZENTUJĄCY NASZ KLUB

  W LATACH 1992/2012


  Banek Wojciech ---bilard

  Barnaś Jarosław ---piłka nożna

  Bielat Sławomir---bilard

  Brzoskwinia Paweł---bilard

  Chrabąszcz Adrian---piłka nożna

  Chrabąszcz Damian---piłka nożna

  Daniel Marcin---piłka nożna

  Domański Michał---bilard

  Florek Przemysław---piłka nożna

  Gaudyn Paweł---piłka nożna

  Gawlik Michał---piłka nożna

  Gosk Wojciech---bilard

  Grzyb Ewa---bilard

  Hołda Tomasz---bilard

  Janosz Piotr----piłka nożna

  Jurkiewicz Grzegorz---piłka nożna

  Kalawa Magdalena---bilard

  Kapka Kamil---piłka nożna

  Kawa Kariusz---piłka nożna

  Klimek Mariusz---bilard

  Kocik Robert---bilard ,brydż sportowy

  Kogut Piotr---bilard

  Kozłowska Julita---bilard

  Kozłowski Norbert---bilard

  Kozłowski Dominik---bilard

  Kozioł Łukasz---bilard

  Kurek Jacek---bilard

  Krawczyk Kamil---piłka nożna

  Kruk Krzysztof---bilard

  Król Tomasz---piłka nożna

  Majoch Marcin---bilard

  Majoch Szymon---bilard

  Małek Krzysztof---bilard , brydż sportowy

  Marszałek Kamil---bilard

  Micek Kamil---piłka nożna

  Pach Jolanta---brydż sportowy

  Pasek Kamil---piłka nożna

  Patyk Marcin---piłka nożna

  Rępała Magdalena---bilard

  Rybicki Wojciech---piłka nożna

  Stańczyk Grzegorz---piłka nożna

  Stańczyk Marcin---bilard

  Strada Maciej--- bilard

  Szarek Albert---piłka nożna

  Szumlański Marcin---bilard

  Urbański Patryk---bilard

  Wiatr Jakub---piłka nożna

  Wiśniowski Patryk---piłka nożna

  Wiśniowski Paweł---bilard

  Wiśniowski Wojciech---bilard

  Witkowski Łukasz---bilard ,brydż sportowy

  Witkowski Mirosław---bilard

  Woźniak Marek---bilard

  Wrona Łukasz--- bilard

  Zawadziński Waldemar---bilard

  Zymuła Konrad--- bilard


  UWAGA! - 31.08.2009 "PONIEDZIAŁEK GODZ. 10 BILARDOWA SZTAFETA"

  "BILARDOWA SZTAFETA"w odmianę "9"wstęp wolny.

  Klub bilardowy"MUKS IKS" Tarnów zaprasza młodzież do lat 18 na wielkie otwarcie sportowego roku szkolnego 2009/2010 organizowane przez PZBiL. Do Bilardowej Sztafety zgłoszono 30 miast z całej Polski. Nasz Klub jest jedynym wytypowany Klubem w Tarnowie zgłoszonym do rozgrywania "Bilardowej Sztafety". Akcja ma na celu zaprezentowanie sportu bilardowego szerokiej grupie rodziców, opiekunów i uczniów oraz popularyzację sportu wśród młodzieży.


  Pierwsze 10 osób które zgłoszą swój udział w dniu zawodów i będą spełniać warunki uczestnictwa, zakwalifikują się do "Bilardowej Sztafety". Pozostali uczestnicy którzy nie zostaną zakwalifikowani rozegrają mecze po rozgywkach "Bilardowej Sztafety". Na każdego uczestnika Bilardowej Sztafety czekają wspaniałe nagrody. Każdy uczestnik Sztafety otrzyma koszulkę polo.W zależności od drużyny jaką będzie reprezentował, będzie ona koloru: czerwono- granatowego lub granatowo-czerwonego. Dodatkowo dla najlepszych przewidziano puchary oraz kubki okolicznościowe. Jest więc o co walczyć.


  WARUNKI UCZESTNICTWA:

  Uczestnicy turnieju zobowiązani są posiadać sportowy strój bilardowy: ciemne wizytowe spodnie i buty, białą koszulę, muchę lub krawat.


  Regulamin "Bilardowej Sztafety":

  10 uczestników zakwalifikowanych do bilardowej sztafety zostanie podzielonych na dwie drużyny. Każdy mecz składał się będzie z pięciu indywidualnych pojedynków rozgrywanych pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Każdy mecz rozgrywany będze do jednej wygranej partii w odmianę "9". Suma wygranych partii da odpowiednią ilość punktów dla poszczególnych drużyn. Cały mecz składał się będzie z pięciu indywidualnych pojedynków, wyłonionych drogą losowania.Zawodnik A z drużyny "Granatowych" zagra z zawodnikiem A z drużyny "czerwonych"Zawodnik B z drużyny "Granatowych": zagra z zawodnikiem B z drużyny "czerwonych" itd.Suma punktów z 30 miejsc w całym kraju da końcowy wynik pomiędzy zespołami.


  Regulamin Turnieju Inauguracyjnego


  Zawody odbędą się bezpośrednio po "Bilardowej sztafecie". W zawodach może brać udział dowolna liczba osób dopuszczona przez Dyrektora Turnieju. W turnieju udział oprócz uczestników "sztafety" mogą wziąć udział osoby, które nie zostały zakwalifikowane do drużyn sztafety. Zawody rozgrywane są systemem podwójnej przegranej lub pucharem w zależności od możliwości technicznych klubów oraz ilości uczestników. Mecze rozgrywane są minimum do 2 wygranych partii w odmianę gry 9 bil.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY
  AKTUALNOŚCI

  KLUB PROWADZI NABÓR DO SEKCJI WYCZYNOWYCH I SPORTOWO - REKREACYJNYCH

         DLA :
 • - DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW OD 9 -19 LAT,
 • - KOBIET I MĘŻCZYZN- BEZ OGRANICZEŃ,

  DYSCYPLINY :

 • BILARD - SNOOKER
 • SZACHY - WARCABY
 • DART - PIŁKA NOŻNA

  PROGRAM ZAJĘĆ:

 • 1.Nauka przepisów gry,
 • 2.Testy, sprawdziany,turnieje,

  DLA NAJLEPSZYCH :

 • * trening cały rok,
 • * udział w organizowanych turniejach,

  W KLUBIE OBOWIĄZUJE:

 • 1.Zakaz spożywania alkoholu,
 • 2. Przestrzeganie regulaminu klubu,

  MIEJSCE PROWADZENIA ZAJĘĆ:

  Klub bilardowy,,IKS'' Ośrodek TOSiR obok sztucznego lodowiska

  Tarnów-Wojska Polskiego 14


  Dojazd autobusami nr.30,32,36,41,38
 • AKTUALNOŚCI

  Ruszamy również z wielobojami

           Rozpoczynamy rozgrywki w wielobojach, można wchodzić na linik 2, 3 i 5-boju, aby zorientować się co z czym itd.


  Zaczynamy !!!

           Od początku marca bieżącego roku w naszym klubie można rywalizować na piłkarzykach ręcznych włoskiej firmy "Gerlando" Stolik piłkarzyków ma podświetlaną płytę z elektronicznym wskazywaniem wyniku meczu. W trakcie gry funkcjonuje nagłośnienie "szumu stadionowego" z reakcjami kibiców po zdobywanych bramkach.
           Klub poszukiwać będzie utalentowanych zawodników, którzy będą mogli reprezentować klub na zawodach ogólnopolskich.

           Dla chętnych podjęcia się rywalizacji powołana zostanie Tarnowaska Liga Piłkarzyków Stołowych. Zainteresowanych prosimy o odwiedzanie klubu lub zgłoszenia telefoniczne.